ועוד משהו אם אפשר לגבי חדר מקלחת הורים

ועוד משהו אם אפשר לגבי חדר מקלחת הורים

הקבלן, בעצת האדריכלית, זה מה שהוא תמיד אומר לנו...עשה דבר מרגיז וידעתי את זה בקניית הדירה אבל סה"כ הכל נראה לי אז התפשרתי.
רוחב החדרונצ'יק מטר ואורך 2.20 מ'.
מימין יהיה מקלחון ברוחב מטר בעצם על כל החזית והעומק יהיה 80 ואז לפי הקבלן הוא שם כיור גלוי שעומק 40 ובארוך 50. כיור מאד פשוט.

גם ככה קשה לעמוד אבל הוא אומר שלא לשים כלום כי האסלה בצד הנגדי וזה לא יהיה נוח...

מצאתי ארון של דיאור באורך 40 ובעומק 22.5 כדי להסתיר על הסיפון. זה ארונצ'יק. נפתח כמגרה אבל מאד מאד צרה כי יש את הסיפון וכיורציק. ארון יפה אבל בעלי מעדיף להשאיר את הכיור ומעל לשים קלפה מראה. הוא טוען שכך נוכל יותר לאפסן. מה דעתכן?
מנסה לצרף את הארון:

[URL]http://www.di-or.co.il/images/aronot5.jpg[/URL]

קלפה או של אלגל או של סניטק.

[URL]http://www.el-gal.co.il/products/%d7%91%d7%a8%d7%9c%d7%99%d7%9f-100/120/[/URL]

יש גם ארון מראה שנפתח עם 2 דלתות שאותו אני פחות אוהבת. זה מזכיר לי ארון תרופות...

או שנעשה את שניהם אבל זה יקר...חשבתי מעל מראה עגולה.

אגב באמבטיה כבר בחרתי...

[URL]http://sanitec.co.il/product/%D7%A1%D7%A4%D7%90%D7%A8%D7%98%D7%94/[/URL]

גלמיש1

New member
הארון בתמונה קטן מדי. הן לארון והן ככיור רחצה.

זה איכשהו סביר לנטילת ידיים בשרותים, אבל לא ככיור רחצה.
אם הבנתי נכון את תאורך - הייתי מחליפה את הכיור של הקבלן בכיור+ארון בגודל סטנדרט קטן - כלומר 60-70 סמ. (יש 60, 65, 70 וכן הלאה) . לאסלה מספיק (במצב של מצוקת מקום) מרווח של 65-70 סמ. נטו. ככה שיש לך בסביבות 70 סמ. לארון כיור. אם תעלי תכנית יהיה יותר ברור.
אפשר כאמור לקנות ארון בגודל הזה, ואפשר לקנות כיור של 30X40 לערך (יש כאלה כיורים בשוק) ולהתאים לו ארון לפי מידה אצל נגר.
וכמו שבעלך אומר - אפשר לקנות כיור מונח בגודל מתאים ולהניח על גבי משטח עץ/שיש/אבן/קוריאן או כל חומר שרוצים. ולעשות מדפים מתחת ו/או מעל.

שימי לב - לא ציינת אם המידות שנתת הן מידות בניה או מידות בפועל (אחרי טיח וקרמיקה). אם אלו מידות בתכנית בניה יש לקחת בחשבון עוד כ 3 סמ. מכל צד עבור הנ"ל.

לא ניתן להכניס שם כלום כי האסלה בצד. זה לא יהיה נוח לשבת

ברוחב ארון של 60. זה מחולק - 80 מקלחון + 60 בערך אסלה מהצד שזה 1.40. נשאר 80 ברוטו שבאמת מורידים עוד קצת ס"מ. זה נורא צפוף. לכן חשבתי על הארונצ'יק.
לא ניתן יהיה להכניס ארון של 60.
את כותבת שיש מקום לארון כיור אבל תחשבו שהרוחב מטר ברוטו...נורא צפוף לשבת. האסלה טיפה קרובה לקיר אבל זה לא נוח...

אני לא אוהבת כיור מונח. תביני המידות ברוטו. זה ממש קטנצ'יק.
אולי באמת אקנה רק קלפה ואשאיר את הכיור של הקבלן.

גלמיש1

New member
תעלי שרטוט עם מידות. ככל שאני מבינה מהתיאור

(שתמיד פחות בהיר ונהיר משרטוט) אם המקלחון 80 נשאר 140. מזה יורד 70 לאסלה ונשאר 70 לארון כיור.
כדי להיות on the safe side נניח 60 לכיור והנה ה 3 סנטימ. שיורדים משני הצדדים בגלל טיח וקרמיקה.
אז איפה בעיה? זה אפילו לא יהיה נורא צפוף.
האם התכוונת לומר שהאסלה היא בניצב לכיור, כלומר בדופן הימנית? אם זה המצב אז יש כמה אפשרויות: לסובב את האסלה ולהעמידה על קיר הכיור בהמשך לכיור. כלומר - כל הכלים בטור. ואז מקבלים את החישוב שלי מלמעלה.
אפשרות אחרת, להקטין את ארון הכיור בעומק - לסביבות עומק 30, כאשר הכיור המונח בולט בחזית. או לרכוש אחד מאותם ארון+כיור אינטגרלי בהם הארון "רזה" והכיור בולט באמצע כבטן . בכל מקרה, זה יתן די מרחב לעמוד מול האסלה ולשבת עליה. (כאמור 60-70 סמ. מספיק).
&nbsp
הכי טוב - תעלי שרטוט

מרי פופ

New member
האסלה לא בסידור "רכבת" עם שאר הדברים

מדובר בסידור הידוע בדירות קבלן, האסלה בצד הנגדי למקלחון.
&nbsp

זה מרגיז בגלל שגם הכיור עגול - רציתי מלבני...

מצד שני אף אחד מהדיירים לא החליף אז מי אני שאומר משהו...

shushulamit

New member
בדיוק פתרתי לנו בעיה דומה

מצאתי ברשת חרש דרך אל גל כיור עם ארונית שתי מגירות בעומק 40 רוחב 60 כשהכיור מלבני. מעליו מראה ברוחב 60 עם קלפה. והוספתי לחדר ארון אחסון מאיקאה בשם גודמורגן שהוא 40 על 30 ועם מדפים שאפשר להזיז, הוא גבוה ונותן הרבה אחסון. פתר לי ממש טוב את בעיית האחסון. חייבת להודות שהכיור לא הכי כיפי לצחצוח שיניים. ברז עם צוואר גבוה למי שכמוני לא מצחצח בכוס זה מאסט בכיור קטן.

shushulamit

New member
סליחה, לא אל גל

ספק אחר שחרש עובדים איתו. אל גל סיפקו לנו אמבטיה אז התבלבלתי. בדיעבד נחמד שיש מגירות וקלפה בנוסף לארון צדדי למגבות גדולות, נייר טואלט ועוד,אבל כיור צר זה קצת מבאס אז אם יש לך דרך להתארגן על כיור גדול יותר, לכי על זה.

הגעתי להחלטה...לא רוצה כיור מלבני. נרכיב את הכיור

ומעל נעשה קלפה של אלגל. לא רוצה כיור ברוחב 60 זה קשה לי מידי. נורא צפוף. גם איש המקלחונים אמר שזה רעיון טוב. אני חושבת שפרקטיקה ונוחות חשובים מיופי במקרה של החדרונצ'יק הזה...
הכיור יהיה יותר רחב ונעשה ברז ברבור ארוך. אין לי כח להתכופף :)

shushulamit

New member
נשמע כמו בוקר טוב בשבדית

כן, ארון ממש גבוה תלוי. נקרא גודמורגן וזה סוג של סדרה

גלמיש1

New member
מסכימה איתך שפרקטיקה חשובה יותר ממראה, במיוחד בח.רחצה

זה בדיוק הענין שכיור בעומק 22 סמ. שאין לצידו אפילו טיפת משטח להניח סבוניה/כוס מים/מברשת ומשחת שיניים....זה לא פרקטי. בארון עליון אפשר לאכסן את כל יתר המוצרים, אבל החפצים הנ"ל מצריכים משטח.
ועומק כיור כזה מתאים אולי לשטיפת ידיים אבל לא מתאים לשטיפת פנים וגילוח וכו.
לדעתי עדיף מדף עם כיור מונח שבולט ממנו - ובלבד שיהיה משטח סביר.

גלמיש1

New member
אז?

גלמיש1

New member
התכוונתי - אז מה אם אף אחד לא עשה....

בעיות מיוחדות זקוקות לפעמים לפתרונות מיוחדים. זה שכולם עושים/לא עושים לא אומר שזה הדבר הנכון.
בכל מקרה מקוה שתהיי מרוצה בסוף.

Iris Design

New member
אני מציעה כיור בלי ארון

פשר לקנות בחניות הקרמיקה/איקאה/להזמין מנגר ארון רצפתי 20*20 או 25*25 ולהעמיד אותו ליד הכיור לטובת אחסון. רוחב יש לכם, אז יהיה מקום.

למעלה