גובה קלפות - אלמגוב וקולט

Yaffffffa

New member
גובה קלפות - אלמגוב וקולט

היי,

שוקלת אפשרות של קו של קלפות מעל השיש כאשר צד אחד מעל הכיור והצד השני מעל הכיריים.
באיזה גובה יש לקבוע את הקלפות כך שיתאים גם לקולט וגם לאלמגוב?
אני בגובה 1.60 בערך כך שהאלמגוב לא יכול להיות גבוה מידי, האם גובה שיהיה נוח לאלמגוב יהיה תיקני לקולט?

תודה.

מרי פופ

New member
ארון מעל כיריים חייב להיות בגובה 70 מהשיש לפחות

קרוב לוודאי שהגובה אינו יכול להיות זהה, אלא אם האלמגוב יתלה בגובה גבוה למדי שיהיה פחות יעיל.

אני 1.59, אצל הוריי האלמגוב מתחיל ב 50 מעל שיש בגובה 90, וזה

גבוה לי מדי!
אני לא מגיעה טוב, והמים של רחיצת הכלים נוזלים במורד הזרוע כשמרימה להניח למעלה (כלומר על המדף העליון של הצלחות).
אצלי ביקשתי שיתחיל 35 מעל השיש, ובפועל כ- 7 ס"מ גבוה יותר ואני בפירוש מרגישה שהם חסרים לי.
זה כנראה גם עניין אישי, אבל בתור מדיח הכלים של המשפחה, אני הקפדתי לאתר בתים עם אפשרויות שונות ולרחוץ בהם כלים כדי לזהות מה טוב בשבילי.
לאמי (1.62) זה גם מפריע שהאלמגוב שלה גבוה, ולאבא שהוא יותר גבוה, זה נוח...

Yaffffffa

New member
נשמע שכל הגבהים לא נוחים

אולי כדאי לוותר על האלמגוב אם זה כ"כ לא נוח?

אבל אני לא אוהבת כשמתקן הכלים על השיש, וגם ייבוש במדיח לא אידיאלי כי דלת המדיח צריכה להישאר פתוחה בשביל שהכלים יתייבשו, וגם מצטברים מים בתחתית המדיח עד להפעלה הבאה.

אני לא הייתי מוותרת על האלמגוב בשום אופן!

זה כל כך הרבה יותר נוח מכל דבר אחר...
פעם היו עושים אותם מתכוונים, כך שאפשר להוריד למטה/להעלות למעלה, עם מן קפיצים שנתפסים.
ברוב המקומות שראיתי - היה נשאר תמיד למטה, אבל נתקלתי גם בבית שכור של חברים, עם אלמגוב ישן כזה, בו הוא מרים למעלה והיא מורידה למטה, והאלמגוב נשאר בתנועה. :)

Yaffffffa

New member
מה האפשרויות

להגביה עת הארונות רק מעל הכיריים?
אם מתקינים קולט רגיל (לא נסתר), מה המרחק שצריך להיות בין סיום הקלפה שלצד הקולט ובין הכיריים?
אפשר גם לותר על קולט, אבל חוששת שזה יראה ריק.

יש עוד פתרונות?

תודה.

Iris Design

New member
קלפות הן בד"כ בגובה 60 מעל השיש

לאנשים לא גבוהים אפשר גם גובה 50 מעל השיש.

מעל הכיריים זה מסוכן, ולכן מתחילים מ 70 מגובה הכיריים.

למעלה