עזרה דחופה בנושא מיקום תריסי מזגן

ravivk32

New member
עזרה דחופה בנושא מיקום תריסי מזגן

מצ"ב תכנית גבס לחלל הציבורי:
בכתום (מבואה) - מיקום יחידת המזגן
בצהוב - סינרי גבס
בירוק - סינר גבס אופציונלי, למקרה שארצה להעביר משם שרוול לסלון
בכחול - מיקום האפשרי לתריסי מזגן (עפ"י מה שנראה לי)
כמובן שהעדיפות היא שהתריסים לא יהיו ממש מול איזורי הישיבה.
אשמח לעזרה (חייב להחזיר תשובה לאיש גבס שכבר התחיל לעבוד..)
תודה רבה.

אתה צריך יועץ.מזגנים לזה.מתשובות שקיבלתי ממעצבות פנים הן

לא מתעסקות עם מיקומים של מזגן וגם מפנות.או םונות ליועצי מזגנים.

מרי פופ

New member
אני ורק אני מתכננת מיזוג בפרוייקטים שלי

איש המיזוג יתן דעתו על גודל וסוג המזגן וייעץ בקטנה בלבד, אבל את התוואי, גודל התריסים והפרוגרמה הכללית רק אני, שולחת לאיש מיזוג במייל והוא מתכנן לפי זה.

יוסיזיו

New member
מרי פופ,עם כל הכבוד לידע שלך יש לך עוד דרך ללמוד למיזוג אויר

אני "רק" 46 שנים בתחום הזה וזה בלבד.
אגב הגולשת קיבלה ממני תשובה בפורום בונים בית לאחר שמישהו שלא מבין ענה לה ואחזור עליה בקצרה גם כאן.
את הסינר בצבע ירוק יש לעבות ,ממנו פתח יחסית קטן לכוון המטבח וכמוהו פתח לכוון פינת האוכל,את התריס העיקרי אחד גדול או שניים קטנים צריך למקם בקצה הסינר בסוף קיר הסלון ובכך ליצור אחידות בזרימת האויר מאחר והמזגן/אויר חוזר נמצא במבואה וכל אויר מתריס קרוב יינק למזגן והסלון יהיה "חנוק".
דבר עיקרי וחשוב זה נושא הרעש שהיחידה שנתבקשה למרות שה EMDV SQ הינה יחידה שמה שמושתק אצלה זו היחידה החיצונית והפנימית לא!! כך שיש רעש חזק מאד של המפוח וזרימת האויר ,היתרון ביחידות הללו זה הדרוג האנרגטי A גם אלקטרה וגם תדיראן.
במקום זאת יש אפשרות להתקין יחידת מיניVRF יחידות עיליות או ניסתרות לחדרי הבית ובסלון ובמטבח יחידות ניסתרות צרות ונמוכות שהיתרון שאפשר להפעיל כל אחת בנפרד ,אם הגברת במטבח למה להפעיל יחידה גדולה?? ורעש?? אין דבר כזה.
לדוגמה עם עושים מיני מרכזי הסינר הירוק שצריך להוליך תעלות 10 הוא לא פחות מ 65-70 ס"מ ברוחב ובגובה כ 30 ס"מ,בגודל הזה ניתן להתקין במיניVRF יחידה ניסתרת למטבח עם זריקה ישירה ואחת הפוכה לפינת האוכל ובסוף יחידה לסלון בהספק גדול יותר.

מרי פופ

New member
הסינר הירוק לא עובר אצלי בפרוייקט

אין שום סיבה לסינר הזה, כשיש אפשרות לצינורות מעל צלע המקרר לכל האורך עבור מיזוג מצוין של המטבח.
ולסינרים שעוברים לסלון דרך פינת האוכל.
מתוך נימוס אני לא אשלח אותך ללמוד עיצוב, אבל אכתוב רק שהמענה צריך להיות משולב מיזוג טוב ושמירה על מראה מעוצב והסינר הירוק הוא מפגע עיצובי.
&nbsp

יוסיזיו

New member
אני לא מתיימר להתעסק בעיצוב אלא אך ורק במיזוג אויר אבל

איך נראה לך שיהיה מיזוג לסלון?? את אולי לא מעבירה את הירוק אצלך בתכנונים שלך ואחרים בעד,כל אחד וההעדפות שלו, אבל סינר מסביב הסלון לא הולך במזגן כמבוקש מאחר וכאן לא פורסם הדגם שנתבקש אלא בפורום השני ואני יודע את הנתונים שלו והמגבלות שלו.
תריס מעל המקרר אפשרי בהחלט אבל כאמור יש את חלל הסלון הגדול ומיקום המאייד במבואה יוצר בעייה טכנית במהלכי אויר.
לכן כדי להמנע מסינרים שכאלו אני מעדיף להתקין יחידות צרות ודקות לכל אזור אבל במזגנים מיני מרכזיים רגילים אין מבחר דגמים אלא מה שמכונה 2.5 ו 3.5 .
במיניVRF יש את כל המגוון הנדרש מ 7500BTU ועד 47000 BTU.
יש יחידות שיכולות להכנס מעל ארון מטבח לדוגמא או מעל מקרר ואז אין סינרים.

ravivk32

New member
יוסי ומרי, תודה רבה על הדיון הפורה

מרי, אני מסכים איתך שהסינר הירוק הוא לא יפה, בטח אם הוא יהיה ברוחב 70 ס"מ..
יוסי, שלחתי לך מייל בפרטי עם המשך התייעצות.
תודה רבה רבה לשניכם.

מרי פופ

New member
מה רוחב (עומק הסינרים)?

האם מדובר בתעלות פח פנימיות או בצינורות שרשוריים?

ravivk32

New member
הסינרים בעומק 40 ס"מ. צינורות שרשוריים 10 צול. תודה רבה.

מרי פופ

New member
אני לא רואה צורך לסינרי גבס מסביב לכל החלל

יציאות מהפתח שקרוב למבואה בה ישב המזגן, על קיר פינת האוכל עד הסלון כולל, עוד יציאה או 2.
ומעל צלע הגבוהים במטבח בלבד 2 יציאות כי יש מקום בהנמכה מעל המטבח.
זה נותן 5 יציאות וזה מספיק לקרר את החלל שאינו כ"כ גדול (אצלי בבית כרגע חלל כזה ממוזג היטב ממזגן עילי 3.5 כ"ס שממוקם במרכז החלל בערך, סתם כדי לתת פרופורציות, אין פיזור כמו שיש עם גבס ולמרות זאת והכל מתמזג נפלא על מאוורר אחד ו 24-25 מעלות עם IFeel).
לגבי מידות הסינרים והשרטוט שלך: השרטוט לא הגיוני אני, המידות של הסינרים לא ריאליות, כדי להעביר יותר מיציאה אחת צריך כמה צינורות שרשוריים בתוך התעלה של הגבס כלומר המידה תצטרך לגדול לרוחב עם לגובה...

למעלה