קולט אדים

קולט אדים

שלום, אשמח לקצת סדר בנושא קולט אדים.

כיום אין לנו קולט אדים ואני לא בטוחה עד כמה אשתמש בו. מצד שני כיום הכיריים נמצאים מול חלון ואני פשוט פותחת אותו ומפעילה מאוורר כדי לגרש ריחות טיגון.

במטבח המתוכנן הכיריים לא נמצאות על הקיר החיצוני. מעליהן תוכנן כרגע קולט גדול עם ארובה. לאן הולכת הארובה? האם עושים חור בקיר כלפי חוץ?
* ישנם גם קולטים קטנים עם סרקולציה פנימית ע"י פילטר פחם (זה לא פשוט זורק את האויר המסריח בכל הבית? ) או הוצאת אויר חיצונית (שוב חור?)
* קראתי בפורום עיצוב פנים על האפשרות של התקנת וונטה. האם זה בכלל אפשרי אם הכיריים רחוקים מקיר חיצוני? ושוב- לאן הולך האויר?
ממש בהתלבטות אם לא לעשות פשוט זכוכית מתחת לארון וזהו....

אשמח אם מישהו יכול לעשות לי קצת סדר ולהמליץ
תודה

מרי פופ

New member
אכן, הארובה בד"כ הולכת החוצה, אם לא ישירות מקיר חיצוני

אז דרך הנמכת גבס שמובילה לקיר כזה, מצרפת שלוש דוגמאות: בראשונה ההנמכה קיימת כדי להוביל את הארובה החוצה דרך מרפסת השירות, בשניה הארובה עולה למעלה לחלל הגג, בשלישית מדובר על פילטר פחם והארובה "בכאילו".
אגבף מנסיון אישי אצלי בבית, פילטר פחם יעיל מאוד! אם הקולט טוב ועוצמתי.
מפוח שממוקם בהנמכת גבס מעל הכיריים, זורק גם הוא אויר החוצה דרך צינור שרשורי כלשהו (כמו קולט אדים) ויכול להיות יעיל אף הוא.
עוד אופציה שאני עושה עכשיו עכשיו במטבח טרם התקנה זה קולט נסתר בתוך קלאפה שממוקמת מעל הכיריים. יהיו 3 קלאפות כשהאמצעית היא "דמה" ארון שבתוכו ישב קולט אדים פנימי, הוא יהיה עם פילטר פחם, כי זו דירת קבלן והוא לא מוכן לחורר את הקיר החיצוני.

גלמיש1

New member
הרעיון של הוונטה עובד אצלי במטבח יופי.

הרבה פעמים קולט זה יותר בשביל האפקט האסטטי ופחות בשביל אפקט השאיבה. אם את אוהבת את המראה של קולט לכי על זה. אם לא, אין בעיה לעשות וונטה \(מפוח) גם במרחק מהקיר החיצוני כמו שעושים בחדרי שרותים/רחצה.
אפשר גם להצניע את הוונטה בתוך ארון או הנמכת גבס (כמו שעושים בחרי רחצה).
המחיר - בין חמישית לעשירית מקולט.

וונטה לא פחות מ-1000 מק"ש תיהיה יעילה ב-90%

פחות מזה זה "סתם". לנו יש של s&p נדמה לי שקוראים להם....32 db הרעש ו-1000 מק"ש. הורכבה בתוך ארון פינתי החוצה. בדירה החדשה נרכיב אותה על קיר של מרפסת שירות חיצונית/מטבח ונאלץ לעשות תעלת גבס וקולט לאסטתיקה או לחלופין מבנה גבס+תעלת הולכה.

גלמיש1

New member
יעיל מאד. והראיה, המתבגרת שלי תמיד שוכחת להפעיל

ואז אני ישר יודעת שהיא מבשלת , גם בחדרים למעלה. אם מפעילים את הוונטה אין ריח בבית.

תודה ושאלה

פילטר פחם הכוונה ללא יציאה החוצה? רק סינון של האויר? יש לך המלצה לדגם יעיל וטוב?
אני שונאת את המראה של קולט, ובחברת מטבחים אכן הציעו לעשות קולט בתוך ארון דמה. אשמח למשהו פחות ענקי אבל יש לי הרגשה שלא אוכל לנצל בכל מקרה מקום אחסון מעל הגז....

מרי פופ

New member
שלי יעיל לחלוטין, לא משאיר זכר לריחות

מאפשר לי לאדות בצל בלי זכר לדמעות בעיניים וכשאני לא מפעילה הריח מיד עולה לקומה השניה ומתישב שם.
אגב, הוא בן 15 ומעולם לא החלפתי פילטר פחם... מן נס רפואי הקולט הזה.

מרי פופ

New member
לי יש קולט כזה של חברת elica, הוא מצוין!!!

לא זוכרת את הדגם שלו, אבל לקחת משהו עם כושר יניקה טוב.
אבל נשמע שקולט בתוך ארון זה בדיוק לאנשים כמוך שלא אוהבים מראה של קולט אדים.

למעלה