ספה שחורה - עזרה בעיצוב הסלון

ice1404

New member
ספה שחורה - עזרה בעיצוב הסלון

היי לכולם,
עברנו לבית חדש ואני רוצה לעצב סלון צבעוני ושמח אך לא מקושקש מדי
אחרי חיפושים מתישים של פינת ישיבה (שלא נצטרך לקחת עליה משכנתא ) מצאנו ספת שזלונג גדולה דמוי עור בצבע אפור כהה/שחור.
יש לנו כבר שולחן קפה+מזנון טלויזיה בצבע לבן
אני מתלבטת עכשיו איך לסדר את הסלון ובאיזה צבעים כדי שיראה מרשים
חשבתי על כורסא צהובה ועל כריות בכל מיני צבעים אבל אני פוחדת שזה יראה מקושקש מדי..
מה דעתכם?
איך אני יכולה לעצב את הסלון שלי (שטיח, כורסא, וילון...)?

Iris Design

New member
כי השאלה כללית מידי להתייחסות

תעלי תמונה ותהיי יותר ספציפית. זה פורום.

ice1404

New member
אין לי תמונה של הספות

בדיוק, זה פורום, השאלה שלי אמנם כללית אך היא מדברת על התאמות צבעים לא ביקשתי שיעצבו לי את הסלון ולא ראיתי שכל אחת שמעלה פה שאלה מצרפת גם תמונה.
אני מתייעצת איתכם אחרי שקניתי כבר בצבע כהה מאוד ושואלת איזה אפשרויות יש לי מבחינת שילובי הצבעים.
אני זקוקה לנסיונן של רבות פה ולניסיונן של מעצבות
אני שוקלת להחליף את הצבע ורוצה לדעת אם כדאי ללכת על צבע כהה עם זריקות של צבעים ססגוניים או להחליף אותה לצבע בהיר יותר

אודרי11

New member
אני הייתי שמה על הספה הכהה..

כריות בצבעים רכים של אפור, תכלת אפור, אפור כסף, או קוים עדינים ודקים בצבעים שונים בבד אפור...דווקא לא הייתי הולכת על צבע ססגוני, כי זה יראה כמו נסיון מאד מלאכותי להחיות את הכהה...

אני מתקשה להתחבר לצבע שחור. איך שחור יכול להיות שמח?

אבל זאת אני. יש לי שולחן פינת אוכל שחור והגיע הזמן להפרד ממנו. אולי מעוניינת?

גלמיש1

New member
זאת גם אני. ספה שחורה דמוי עור זה מראה נורא כבד.

אני הייתי שוקלת להחליף לגוון בהיר וידידותי יותר. אם עדיין אפשר. אפילו אפור או חום ככהה. גוש שחור גדול מייצר קונטרסט חזק מאד עם הלבן שכבר יש לך ואת זה יהיה קשה לרכך ולחמם.

Tal2225

New member
בכללי: שחור ולבן זה שילוב צבעים שכמעט כל צבע אחר נראה טוב

איתם.
אדום כמובן - אבל בעיניי זה כבר ממש לעוס מכל הכיוונים - שחור, לבן ואדום, ויש בזה גם משהו קצת מנוכר ולא נעים במיוחד כשמדובר על עיצוב - קצת כמו דירת רווק בנאלית.
הצהוב שהצעת יכול להיות זריקת צבע מדהימה, תדאגי שזה יהיה צהוב "חי ובועט", ואולי כדאי להכניס קצת אפור (שטיח, וילון, קירות וואטאבר) בכלל באופן כללי, כל צבע שתבחרי לשלב - עדיף שיהיה "בועט" משמע לא חיוור.
אגב, אם את הולכת על צהוב - אפשר ואפילו מומלץ בעיניי לשלב אותו עם פריטים בכחול כהה, כמו מנורה עם אהיל בכחול כהה למשל, ואז זה נהיה הרבה יותר מעניין. נשמע כמו הרבה צבעים - אבל שחור, לבן ואפור - זה בסיסי לחלוטין, ולא עושה בלגן בעיניים, אל תפחדי לשחק עם הצבעים, ואם את הולכת על כחול כהה - עדיף להרחיק את הכחול הכהה מהספה השחורה.
תתחדשו על הבית ושיהיה בשעה טובה.

מרי פופ

New member
אפשר להוסיף המון צבעים לשחור, הכורסא הצהובה זו התחלה טובה

כרית בצבעי שחור ועוד משהו או שחור ולבן עליה תתן קומפוזיציה נאה.
אפשר לזרוק צבעים רבים בכריות של הספה, תכלת, סגול, ירוק, ורוד ועוד צהוב. אפשר לשלב שטיח צבעוני או שטיח בצבע אחיד אבל "צבע", כמו סגול למשל.
להוסיף תמונות.
להוסיף וילון שיכול להיות בהיר אבל עם תת גוון כלשהו ופריטים נוספים בשחור לבן שיחברו בין השחור של הספה ללבן של הרהיטים.

הייתי מתחילה בבחירת שטיח....

שטיח הוא כתם צבע גדול ומשמעותי בסלון. המגוון אינסופי, טווח האפשרויות הוא עצום (וגם טווח המחירים...) צריך לכתת רגליים ולמצוא את האחד הנכון לכם.
ספה שחורה ורהיטים לבנים אפשר, עם קצת מחשבה, "למשוך" לכל סגנון - מודרני, כפרי, קלאסי וינטג'י... סגנון השטיח שתבחרו והצבעים שבו כבר יכתיבו את השאר - וילונות, כריות, דקורציה ואפילו גופי תאורה .

ice1404

New member
עדכון ! החלפתי ספה

היי,
תודה על העזרה
אחרי הרבה לבטים החלפתי את ריפוד הספה לבד בצבע אפור כהה
בנוסף יש לי כורסא חמודה בצבע צהוב חרדלי
אני מאוד רוצה סלון כפרי מודרני וצריכה עזרה איך כדאי לי לעצב אותו ומה להוסיף כדי שיראה יפה
(מציינת שוב שיש לי שולחן סלון לבן ושידת טלוויזיה ארוכה לבנה)

אשמח להצעות

למעלה