תכנון מטבח - פינה

Yaffffffa

New member
תכנון מטבח - פינה

היי,

זקוקה לעזרה בתכנון המטבח.

המטבח הוא בצורת L במידות של 200 על 420. אין חלון בשני הקירות האלה.
המיקום של התנור, הכיור והמקרר לא ניתנים לשינוי בגלל תשתית החשמל והמים.
הסגנון הוא כפרי עדין מאוד, כנראה דלתות פולימר בצבע לבן עשן, גוון השיש עוד לא סגור.

מצורף תכנון של הקיר הארוך, ההתלבטות היא בעיקר לגבי הקיר הקצר והפינה.
מצד אחד אני אוהבת שיש פתוח, מצד שני אני רוצה מקום סגור לדברים כמו מיקרוגל, טוסטר וכדומה.

אופציה של קיר ארונות עמוקים על הקיר של ה200 (עם דלת הרמוניקה ולא תריס) נותנת מענה לצורך במקום מסודר לכל דבר, אבל השיש הפתוח נבלע שם.
קיימת אפשרות נוספת של ארונות עמוקים על הקיר של ה200 שלא מגיעים עד השיש אבל גם לא רחוקים מאוד מהשיש, גובה שיאפשר גישה נוחה למיקרוגל שישב בתוך הארון אבל גם ישאיר מתחת לארון מקום למסנן מים או קומקום חשמלי, כאן אני תוהה אם זה נוח, איזה גובה להשאיר מהשיש והאם זה יראה יפה וישתלב עם הארונות שבקיר השני.

ראיתי תכנונים שבהם יש משחק של עומקים, כאשר הארונות שמעל הפינה הם פחות עמוקים, אני פחות אוהבת את זה. מעדיפה עומקים שווים ובלי הרבה משחקים של גבהים ולכן אני חוששת שהאופציה השניה תיראה "מבולגנת" בחיבור עם הארונות שבקיר השני שלא מתיישרים לאותו קו ארונות.

איזה אופציה עדיפה מבחינת נוחות ומראה, והאם יש אופציות נוספות?
האם התכנון מתאים לסגנון כפרי או שזה יראה עמוס מידי?
האם כדאי לקחת מדיח ברוחב 45 כדי להגדיל את המגירות שלצידו?
האם המרחק שבין הכיור לארונות שבקיר הסמוך לא קצר מידי (מרחק של 60)?
האם בסגנון כפרי מוסיפים הפרדה של לייסטים/עמודים בין כל היחידות, גם שוכב גם עומד?
ברוב התמונות של המטבחים הכפריים המגירה העליונה ללא מסגרת, למרות שזה נראה טוב גם כשיש מסגרת, האם יש פה כללים?

תודה מראש.

אשאיר למעצבות לענות על השאלות, רק הערה לגבי האלמגוב

פעם היו מתקנים נסתרים בתוך ארון שניתן למשוך למטה, ולרוב הם היו נשארים שם למטה במהלך חייהם..
אם מדובר במתקן הקבוע, הנפוץ יותר בימינו, חשוב לשים לב לא למקם אותו גבוה מדיי, כך שגם אדם לא גבוה יוכל לניח צלחות רחוצות ללא אקרובטיקה מיותרת (למשל - 13.60 הוא לא גובה נמוך לאישה, ובכל זאת, אם החלק עליו מניחים את הצלחות גבוה יותר מ- 150 ס"מ מהרצפה - אני מקבלת שובל של מיים שמטפטף אל החולצה וזה ממש לא נעים.
בנוסף - אם כבר מכינים מקום גדול ונוח להנחת הכלים לייבוש דרך קבע - מומלץ לתכנן (ולבצע) את הארון מספיק גבוה כך שתבניות יוכלו לעמוזד בתוכו.
ניתן גם לעלות עם החיפוי עד למעלה ולהשאיר את הארון פתוח.
מצרפת צילום להמחשה

Yaffffffa

New member
שכחתי לציין את מיקום המקרר

הקיר של ה200 מאונך לקיר של ה420, הפינה הסגורה שמופיעה בתוכנית היא הפינה שמחברת בין שני הקירות.
המקרר אמור לעמוד בקצה הקיר של ה200.

לגבי האופציה השניה שתיארתי, של ארונות עמוקים מעל המקרר ולצד המקרר שאינם מגיעים עד השיש, אפשר לעשות את הארונות האלה גם בעומק רגיל של ארונות עליונים, אבל אז המקרר מאוד יבלוט.

עדיין לא הצלחתי להבין איזה אופציה תהיה המוצלחת ביותר.

ועדו שאלה כללית לגבי מטבח כפרי עם מוצרי שמל, מה מתאים? שחור, לבן או נירוסטה? הסתובבתי היום בחנויות של מוצרי חשמל ואף מקרר לא נראה מתאים, הכל מעוגל מידי.

מתלבטת אם לוותר על הסגנון הכפרי בגלל השילוב עם מוצרי החשמל.

אודה לתגובות.

תודה.

למעלה