WTF? דעה מקצועית לדיון מקצועי

leelee10

New member
WTF? דעה מקצועית לדיון מקצועי

ראיתי כתבה בבנין ודיור והייתי חייבת לשתף פה ,
http://www.bvd.co.il/כניסת_החלומות_רטרו.html
איזה באלגן של צבעים ......... בתור מעצבת , אני לא חושבת שהייתי מעיקה על הלקוחות שלי ככה. (וסליחה עם המעצבת )
מצד אחד יש לזה קטע מגניב כל הרטרו הזה , מצד שני WTF!?!?! כמה צבעים , כמה טקסטורות , עומס בעיניים , ככה היה העיצוב של שנות ה70 ?
אחרי שקראתי קצת זה הוביל אותי למחשבה שאולי יש פה הצמדות לקונספט הרטרו כל הצבעים והטקסטורות אבל לא בטוחה בעניין ....
אשמח לשמוע דעות - מעניין אותי אם יש לי שותפים לתחושות ...
יצאתי מבולבלת מהכתבה:)

אוהב מאד את עבודותיה של המעצבת, אך הפעם - איזה כאב ראש!

דיסהרמוניה גמורה.

זה לא מקום שבאמת אפשר לחיות בו, בגלל יותר מסיבה אחת. בעיני זה ממש רע. הדוגמה הצבעונית בסלון טורדת את המנוחה, השולחן שזרוק במטבח לא מאפשר תנועה במרחב (לפי הפרופורציות בשרטוט יש מעבר של בערך 60 ס"מ בין הכסאות לשיש), הכלוב הזה מברזל נראה כמו כלא קטן, והבחירה במבנה עגול מבטיחה קושי במציאת ריהוט מתאים.
&nbsp
אז אמנם האתגר היה לעצב רטרו, אבל רטרו לא מחייב קירות בדוגמה מעצבנת, וגם לא משרביות מלמעלה ומהצדדים, ובטח שלא מדרגות בכל מקום, שזו מכה שלא כתובה בתורה. וגם על אתגר הבידוד של בית שחצי מהקיר שלו הוא זכוכית אפשר לומר דבר או שניים.

leelee10

New member
לא מסכימה לגבי דיסהרמוניה מסכימה לגבי דיסוננס

סה"כ יש שם מספר גונים שולט והם עובדים טוב לדעתי .אומנם הם עזים - אבל עובדים יחד לדעתי.
מסכימה איתך בנושא הדוגמא הצבעונית בסלון , זה אגרסיבי ולא מתאים לכל אחד . או לא מתאים

לגבי ה"כלוב מברזל " - זה דווקא מוסבר שם בכתבה ודווקא אהבתי את הרעיון של ההתכנסות והפתיחות שלאחריה וגם אהבתי את הרעיון של בידול איזור הכניסה באמצעותן ובאמצעות המפלס.
רואים שזה תכנון קונספט ולא תכנון אמיתי ....
מעניין אם מטרתה היתה לגרום לתחושות מנוגדות לחלל....
בכלל - רטרו זה סגנון שצריך להתחבר אליו. או שאוהבים - או ששונאים.

זה לא עניין אהבת או שנאת הרטרו.

למשל מגוון צבעי הכורסאות בסלון הוא אחלה רטרו - אבל לא כשבמרחק של מטר יש סט צבעים שונה לגמרי במטבח.
&nbsp
מעבר לצבעים, תכנון שהוא לא פונקציונלי, כלומר תכנון שאם יבנו אותו ייצור בית שמענה את הדיירים בו, הוא תכנון רע.
- איזה מין מטבח יכול לתפקד כשזורקים לתוכו שולחן וארבעה כסאות שלא מאפשרים ללכת בו?
- כמה אנשים באמת ניסו לרהט בית שהקירות בו מעוגלים? כמה כסף לקוחות יסכימו לשלם אקסטרה על כך שלא ניתן למצוא שום קונסולה או ספה שייצמדו לקיר, וכל דבר ידרוש עיצוב ייעודי?
- בעיני מדרגה או שתיים בתוך בית זה דבר שפשוט אסור לעשות. גם אם נעזוב את הסכנה שמישהו מתעורר אפוף בלילה ונופל, זה פשוט מפריע ביום-יום. אם זה בא מתוך אילוץ, מילא (בקושי), אבל כחלק מקונספט עיצובי... ובכן, אין לי מילים.
- לשאלתך, גם בשנות השבעים העיצוב לא היה לזרוק שלוש פלטות צבעים שונות לתוך אותו חלל. זה לא רטרו, זה בלגן.

leelee10

New member
נראה לי שאולי לקחת את זה צעד קדימה

הסוגיה שהעלתי פה היא סוגיית עיצוב , לא בחינה תכנונית פרקטית.
ברור לגמרי שזה קונספט וזה לעולם לא יירד לביצוע ואין פה לקוח משלם - ואם יש לקוח שזורם בצורה כזו , ממש הייתי רוצה שיהיה לקוח שלי :)
השאלה היא האם תעוזה כזו היא משהו שבכלל יורד בגרון או שמוגזם מידיי או בכלל - האם מדובר בתעוזה או בטעות אחת גדולה .
ואם כבר העלת את נושא התכנון , אני חושבת שהוא טוב , נותן איזורים מוגדרים בחלל פתוח אחד - אין שום קירות פנים שם , רק מעטפת חיצונית .

למעלה