תכנון מטבח - עזרה

maork4

New member
תכנון מטבח - עזרה

שלום,
אנחנו נכנסנו לבית אחרי שיפוץ מסיבי לפני כחצי שנה.
בשיפוץ עשינו הכל הכל, חוץ מהמטבח, שהיה יחסית חדש אם כי לא לטעמי (בן 3 שנים).
עשינו שינויים קלים במטבח כגון הרחבת המטבח ותוספת של דלפק עם אותו שיש.
אחרי חצי שנה אני יכולה להגיד בפה מלא שהתכנון שלו לקוי לחלוטין, אין לי מספיק משטח עבודה, אין לי מספיק מקום אכסון ובאופן כללי המטבח גם לא יפה בעיני.
מכיוון שהחלל הוא לא אידיאלי, ולעולם לא אוכל לבנות כאן את מטבח חלומותיי (עם אי באמצע שמשקיף לכל הבית) החלטתי להחליף את המטבח באיקאה או משהו בסגנון על מנת שהמחיר יצא סביר ואקבל כתוצאה מטבח יפה שנוח לעבוד בו (אני לא בשלנית גדולה, לכן אני צריכה באמת רק את המינימום - שיהיה מקום לעבוד, שיהיה מקום לאכול, שיהיה מקום להוציא דברים מהמקרר ומהמיקרו וכמובן שיראה יפה).

בעלי לא כל כך בעיניין של לעשות עוד שיפוץ אחרי שכבר עשינו שיפוץ לפני שנכנסנו לגור כאן ומסכים לעשות זאת רק אם אמצא תכנון שבאמת ייתן לנו מענה שמצדיק את זה.

מכיוון שהחלל הוא צר וארוך והכניסה אליו יחסית קטנה חשבתי שמטבח מקבילי זאת האופציה המתבקשת. מה דעתכם על התכנון? אשמח להערות כמובן.
*המיקרו יהיה בארון הגבוה.
*הארון שציירתי משמאל לכיור הוא למעשה מדיח אז אין שם מגירות.

תודה מראש

מרי פופ

New member
המטבח שמופיע בהדמיות מכיל יותר ארונות ומשטחים ממה שיש לכם

עכשיו?
כי גם כאן לא מדובר במטבח ממש מרווח.
אני הייתי מתחילה מביטול הדלת יציאה לחצר הנוכחית ופתיחת החלון לדלת במקומה, אז ניתן יהיה להגיע עם ארונות גבוהים עד קצה הקיר ולהעביר לשם את המקרר.
ברור שמטבח מקבילים זו האופציה הטובה פה, אבל בתכנון שצרפת המטבח עדיין עם מעט מאוד מקומות אחסון ולטעמי לא ממש שווה את ההשקעה.

maork4

New member
היי מרי

ביטול הדלת זו לא אופציה... עברנו כבר את השיפוץ הגדול ועשינו חלונות חדשים ודלתות... אני צריכה למצוא פתרון בהינתן החלל הקיים לצערי.

למעשה השינוי הגדול ממה שיש היום הוא ביטול ה"ריש" שהיה בכניסה (ויתרתי על 3 מגירות + ארון תחתון) והוספה של יחידה גדולה עם ארון גבוה (4 מגירות, מיקרו וארון עליון עם 2 מדפים) ו-2 ארונות תחתונים שגודלם ביחד הוא 1.20 (6 מגירות / 8 מגירות תלוי בסידור) + דלפק ישיבה ברוחב 1.20. כך שלמעשה הרווחתי משטח עבודה של 2 מטר בצד השני, וכשהמיקרו יושב שם בארון, ולא ליד המקרר (איפה שהוא היום) זה מפנה לי מקום להוציא מהמקרר דברים ולהניח.
גם הוספתי פה ארון עליון (ליד הקולט) מה שאין לי היום. ואני יכולה גם להוסיף ארונות עליונים מעל המקרר.
זה לא מספיק מקום אחסון? (כפי שציינתי, אני לא בשלנית גדולה...
)
בנוסף נראה לי שזה ממלא את הניתוק בין 2 הצדדים של המטבח, זה נורא צורם לי היום... שיש לי קיר אחד גדול עם מלא ארונות ובצד השני דלפק קטן שמשאיר קיר מיותם מ-2 הצדדים...

את חושבת על סידור מוצלח יותר מהבחינות האלה? אני פתוחה לרעיונות.

מרי פופ

New member
הבנתי, אז בהתחשב בנסיבות זה נראה בסדר

ואת כמובן יודעת הכי טוב אם זה מוסיף לך עוד אחסון או שלא ואם זה יהיה נוח.
בהצלחה.

maork4

New member
השאלה היותר עקרונית שלי היא

האם התכנון המקביל הזה לא גורם למטבח להיראות עוד יותר צר וארוך?
האם זה נכון לעשות את זה כך או שאולי יש אופציה אחרת?

מרי פופ

New member
אין אופציה אחרת, המטבח צר וארוך

אבל גם במטבח צר וארוך צריך ארונות וצריך אחסון.
אי אפשר להזיז פתחים, יש חלונות וקירות 20 ואילוצים אחרים ולכן אין ממש אופציות.

למעלה