התלבטות לגבי סוג מזגן עילי או נסתר וההשלכות של נסתר

התלבטות לגבי סוג מזגן עילי או נסתר וההשלכות של נסתר

עם הנמכת תקרה.

בשרטוט סימנתי שני חיצים צהובים שם אמורה ליהיות הנמכת תקרה למזגן נסתר. המשמעות היא שפינת האיפור שלי שתכננתי בהמשך לארון המשורטט ועד הדלת הערך יהיה חצי מתחת לתקרה וחצי לא ואני חוששת שזה יתן צחושה לא נעעימה בפינת האיפור.
מצד שני מזגן עילי הוא פשרה מבחינת מראה.

מה דעתכם. מקווה שהשרטוט עם החיצים ברור. תודה

מרי פופ

New member
אני לא רואה שום פשרה במזגן עילי בחדר שינה

מאוד נוח, ואצלכם גם יש איפה למקם.
זה בוודאי עדיף על הנמכה שלא מסתדרת.
לחילופין, אפשר להעביר את פינת האיפור לפינה לצד הטלויזיה אלא אם מתוכננת שידה ממש ארוכה וגם אז אפשר לסיים בשולחן איפור ומראה מעליו.

תודה. למקם מעל הטלויזיה?

לגבי שולחן איפור שאלתי כאן בזמנו והבנתי שאין לי מספיק מקום ובכל מקרה אנחנו רוצים מראה כמה שיותר נקי מול העיניים.

האם אני צודקת שהנמכה במיקום שציינתי תיצור

תחושה לא נעימה בפינת האיפור? מה עדיף? איך יתכן שמזגן נסתר פחות עדיף על עילי?

מרי פופ

New member
לא נורא נמוך לא חייב להפריע

אני אוהבת סדר בגרידים, אבל לא בטוח שהייתי מוותרת על מזגן נסתר בגלל בעיה פעוטה יחסית.

גריל?? הלכתי לגוגל טרנסלייט ועדיין לא הבנתי אבל

בדקתי בדירה השכורה ויש לנו כאן מצב,כזה במעבר,בין הסלון לפרוזדור....וראינו איך זה.
&nbsp
אני קשה כי קשה לי (אומרים שאין ילדים רעים רק ילדים שרע להם
).
&nbsp
נלך על מזגן נסתר כי אני מבינה בסאבטקסט,שאת לא חושבת שזה נורא.
&nbsp
בעצם את מעבירה מסר ששום דבר לא נורא

מרי פופ

New member
כן, אני חושבת שזה לא נורא וההנמכה מסתדרת יפה

עם הגריד של קירות חדר השינה.
גריד זה קוים ישרים בשרטוט: כשמחברים נקודות ישרות זה בהתאם לגריד.
אלכסונים וחריגות של שיניים בולטות, קירות שלא מסתימים בנקודות מקבילות, כל אלו חורגים מהגריד.
&nbsp

הבנתי תודה. אחרי ההעקה של יוסי,זיו החלטנו על עילי. אני לא מא

מזה אבל אני מניחה שתמיד יש פשרות. הדבר האחרון שאני רוצה זה רעש בחדר שינה ואם הוא הסתכל בגודל המקום שיש להתקנה ויש בעיה עם זה או שהמזגן יהיה אינוורטר מה שלא רצינו אז שיהיה עילי

יוסיזיו

New member
לגבי רעש יש מזגן שקט מאד לתדיראן ה UCOOL ה סמסונג וה

מיצובישי כולם אינוורטרים.

בקיצור. הכל אבוד

לא רוצים אינוורטר. וחגבי כל היתר נשתדל לברר. הקבלן בחר את איש המזגנים. מקווה שהוא יודע מה הוא עושה. נברר כל מה שניתן. תודה

יוסיזיו

New member
במזגן נסתר יש בעיה עם התריסים לכוון אויר לאזורים רצויים בחדר

לעומת עילי שאפשר לכוון ימינה שמאלה ולמעלה מטה גם ידנית וגם אוטומטית לפיזור אויר בחדר או ישירות עליכם אם אתם אוהבים את זה.
בניסתר זה בעייתי וגם צריך לדאוד לפתח אויר חוזר שישמש גם פתח שרות.

למה? יש תריסי פלסטיק רגילים והם בעלי יכולת כיוון ידנית

ולגבי האויר החוזר...אתה אומר שיהיה יותר רעש בחדר מאשר עם מזגן עילי?

יוסיזיו

New member
תריסי הפלסטיק אינם רחבים מספיק,הכוון שלהם מוגבל מאד.

לגבי האויר חוזר תלוי היכן מתקינים אותו ביחס למזגן וגם תלוי איזה מזגן,ניסתרים אין במזגנים רגילים בגודל המתאים אלא רק כאלו שמתאימים למולטי או לVRF
רק לפני חודש הורדתי ניסתר בחדר שינה והלפתי בעילי בגלל הבעיה בכוון זרימת האויר ששם בהתקנה הרכבתי 2 תריסי פלסטיק צמודים וחתוכים בשוליים כדי להצמידם.

טוב. אז עילי. כולם בעד עילי...

אבל מפליא אותי העניין של התריסים. הרי זה מה ששמים גם במיני מרכזי. ומה יהיה בסלון ובמטבח שם מתוכננים תריסים ארוכים של כ-3 מטר. ללא יכולת הזזה בכלל.

למעלה