סקיצה של מטבח

תותי2014

New member
סקיצה של מטבח

היי,
ישבנו עם מעצבת של אביבי שהציעה לנו מטבח שצרפתי את הסקיצה שלו (כמו כן צרפתי את סרטוט הדירה).
הארונות העליונים הם בעומק מלא (60 ס"מ)
מתחתם קלפות בעומק סטנדרטי (30 ס"מ)
עומק השיש (חזית) 70 ס"מ על מנת שהמקרר לא יבלוט יותר מדי..

נשמח לקבל פידבק לגבי המטבח, היתרון הברור שלו שיש הרבה מקום אחסון.
נשמח לקבל המלצה לחברת מטבחים נוספת לקבל הצעת מחיר שנשווה לאביבי..
תודה :)

merime

New member
המטבח ענק וממש לא ממצה את עצמו מבחינת תכנית...

למה לעשות ארונות עליונים בעומק 60 סמ?
למה זה לא מטבח ח', עם יותר משטחי עבודה?
למה לא אי + ישיבה.
פספוס עצום בעיני.

תותי2014

New member
המטבח לא ממש ענק..

החדר שבו ממקום המטבח ארוך וצר..
אצל השכנים עשו "אי" ואז המטבח נראה כמו מסדרון..
החלון מימין הוא למעשה ויטרינה שפתוחה כמעט עד הרצפה ולא רצינו לחסום את הנוף היפה..
נשמח לקבל פידבק לגבי התוכנית עצמה כלומר שהמטבח על קיר אחד..
תודה :)

merime

New member
תעלי תכנית עם מידות. ואוכל להתייחס.

מה ההבדל בין אי לבין השולחן שמיקמתם במרכז.. בדיוק אותו דבר

תותי2014

New member
אורך 6 מטר ורוחב 3.6

אי אפשר לבטל את המסדרון כי יש שם קירות בטון תומכים...

רוני ג10

New member
אורך הקיר שעליו יהיה המטבח נראה לי כ-6 מטרים.

קיר מאד ארוך,ללא פינות...קיר נטו.
רוחב המטבח נראה לי בעין יותר משלושה מטרים.
מה שפחות נראה לי זה הקיר במטבח שיותר פרוזדור לחדרים. השירותים עבור שני החדרים נמצאים בכל מקרה בצד השני וכאשר יוצאים אליהם עוברים בטווח העין של הסלון והמטבח.
לכן אולי אפשר לוותר על הקיר שיוצר את הפרוזדור ואז יהיה מרחב לאי/ שולחן אוכל .
מאד הגיוני שיהיה במטבח שולחן שנפתח לשולחן גדול מאחר ואין מקום לפינת אוכל במרחב.

batno1402

New member
עצה לגבי אביבי

לא יכולה להביע את דעתי לגבי התוכנית.
מה שכן,הזמנתי מטבח אצל אביבי,ובדקתי מחירים גם אצל סמל(בחירה של הקבלן).
על תוכנית די דומה,עם חומרים דומים,אביבי היו יותר זולים והיו מוכנים להוריד מחיר. (אחרי חלץ גדול).
כמו כן מייעצת-להשאיר סכום די גדול ,לתשלום, אחרי סיום העבודה(גם לזה לא היו כל כך מוכנים להסכים).

אמרלדה

Active member
ממש לא אהבתי ארונות עליונים בעומק 60 ומתחתיהם קלפה

&nbsp
זה מגושם, וזה לא קו "נקי".
עדיף ארונות עליונים פחות עמוקים ובלי קלאפה בכלל,
ואת האחסון הנוסף לקבל בצדדים אחרים של המטבח.

N E S T E A

New member
היי תותי

גם אצלי בבית המטבח ממקום בחדר ארוך וצר, אך דווקא בגלל זה חשבתי איך כדאי לי להגדיל אותו..
אני אישית בחרתי בסגנון כפרי,כי יש משהו במטבח החמים שגורם לתחושה יותר גדולה ממליצה לך גם..גם המידות שלו מצוינות. יש המון חברות שעושות את זה, נסי לקבל הצעת מחיר , יש את חברת "לאקסה" וחברת "טורן דיזיין" שניהם מעולות!
&nbsp
לגבי המידות שהעליית... הם לא נשמע לי כמו משהו פרקט ונוח לעבודה, נסי לקבל עוד כמה הצעות

לא מוצלח.

כמה אנשים אמורים לאכול סביב השולחן הזה ביום יום? אם שישה נניח, זה אומר שביום יום הוא לא יוצמד לקיר ולכן הוא ייקח לא פחות מ-2.60 במקסימום (כשמתיישבים) ו-2.20 כשישובים. אם החדר הוא 3.60 והשיש ברוחב 70, זה ישאיר לכם במקרה הטוב מעבר של 70 ס"מ בין השיש לבין הכסאות, זה ממש לא נוח. שלא לדבר על כך שבזמן שמתיישבים אי אפשר בכלל לעבור במטבח מצד לצד.
&nbsp
אם מתעלמים לחלוטין מעניין הצפיפות בזמן הארוחה, הרי העבודה במטבח בזמן הבישול גם היא תהיה מאוד לא יעילה. כל הפונקציות על פס אחד ארוך, שמצריך הליכה רבה. זה טוב לעשות ספורט, אבל מקשה על הבישול.
&nbsp
גם הרעיון של ארונות עליונים בעומק 60, שמתחתם קלפה בעומק 30, ממש מוזר. זה ייצור מדרגה לא יפה.
&nbsp
ומה המטרה בפינת הישיבה מצד ימין? האם באמת אנשים ישבו שם?
&nbsp
מנגד לצפיפות שיש בתכנון הזה, יש פה אזור גדול ולא מנוצל, משמאל למטבח באזור דלת הכניסה ועד לסלון.
&nbsp
לדעתי צריך לשנות את התוכנית לגמרי, והנה כיוון אפשרי אחד: להעמיד את השולחן ב-90 מעלות לסידור הנוכחי, בצמוד לקיר הימני של המטבח, וליד החלון עם הנוף. ייתכן שהשולחן קצת יסתיר אותו ביום יום, אבל מצד שני כך ניתן יהיה לראות את הנוף בזמן הארוחה. זה ישחרר את כל הפקק במרכז המטבח, ויאפשר בנייה של קיר שמאלי מאחורי דלת הכניסה. על הקיר הזה אפשר יהיה לשים את המקרר, וזה ימנע את הצורך לעבות את השיש ל-70 לכל רוחב המטבח. מצידו השני של הקיר הזה ניתן יהיה לשים קונסולה או ארון כניסה, שמאוד חסר פה בהיעדר מוחלט של מבואה. בצמוד למקרר אפשר יהיה לשים בילט אין, מזווה וכו' ולכן לא יהיה צורך להגיע עם ארונות המטבח עד הקיר הימני.
&nbsp
את הארונות העליונים, עם או בלי קלפה, עדיף להחזיר לעומק המקובל של 30. לא סתם הוא מקובל... אם יחסר מקום אחסון אפשר יהיה להוסיף יחידות יפות בצמוד לקיר התחתון, של המסדרון.

הפורום האהוב לוקח כיוון של שמרנות יתר

כאילו שהמטבחים היחידים האפשריים הם בר' או בח' עם קרניזים ותריס בפינה.
זה חבל, הכיף בעיצוב זה לחשוב קצת אחרת, להתאים פתרונות לנתונים, וכאן יש פתרון שנראה לי על פניו מתאים מאד
לנתוני הדירה, הפתח והנוף, עם המון אחסון וחלל מאוורר ופתוח.
האמת שהפתעה נעימה לראות מעצבת בחברת מטבחים עם חשיבה פתוחה ולא מקובעת שתוקעת את הח' הקבוע צמוד לקירות ושלום.
מצרפת כמה תמונות השראה של מטבחים בקונספט הזה למי שלא ברור לו עניין הבדלי המישורים, בעיני עובד מעולה.
בעניין השולחן, הטיפול בקיר ממול, אי או לא, כדאי לחשוב שוב, אבל הקיר האחד פיקס, לא מוזר.

talitush2

New member
מחזקת את ידייך

גם אצלי המטבח הוא על קיר אחד ארוך של 6 מטרים. זה נפלא. יפה מאד, נוח, מרווח. יש לי משטחי עבודה רחבים ונוחים.
לי זה מאד נוח ואני אוהבת את התוצאה.
במקביל יש אי באורך 2 מטרים של אחסון ומהצד השני מקומות ישיבה.
כך נוצר גם המון אחסון וגם מקומות ישיבה.
האילוץ אצלנו דומה - כל הקיר הניצב הוא חלונות מהרצפה עד התקרה, עם נוף מהמם שלא עלה בדעתנו לרגע להסתיר.
אצלנו הוצב שם שולחן פינת האוכל, כך שיושבים ואוכלים ומשקפים על נוף קסום.

merime

New member
אצלה אין אי. ואין משטחי עבודה.

לא ממש אפשר להשוות..

מרי פופ

New member
עיצובים מרשימים מאוד, ראוי לתת קרדיט לתמונות שלוקחים מהרשת

לפי חוקי תפוז.
בכל מקרה את צודקת לגבי תכנון מטבח על צלע אחת, אבל הכל גם תלוי באופי הבית ובהגדרת המטבח, במידות וכו'... אני חוששת שבמטבח על צלע אחת בלבד, כפי שהובא כאן בשרטוט, אינו דומה למטבחים שהבאת.
באף אחת מהתמונות אין למשל מקרר גלוי במיקום כה בולט (תמיד ארונות פוטוגניים למדי בצדדים), הדברים הפרוזאיים הללו עושים את ההבדל בין תכנון ועיצוב יפים לבין משהו פחות מוצלח...
מאוד לא אהבתי את מיקום המקרר.
בנוסף במטבח שהובא אין מספיק מקומות אחסון, בסה"כ שני סטים של מגירות גדולות וארונות למעלה מעל הקלאפות או מעל גובה 200 לא נחשבים לאחסון שניתן להסתמך עליו.
בקיצור, יש דברים שיפים בתאוריה כקונספט, ככיוון כללי, אבל לא טוב עדיין, אלוהים נמצא בפרטים הקטנים.
&nbsp
&nbsp

ראוי ורצוי לאמץ גישה פחות דידקטית ונוקשה, לטובת הכלל

ובמקום להצטדק באופן שלא קשור לעובדות (יש מקרר בצילומים, העבודות שצירפתי הן בדיוק המצב, אף אחד לא דיבר על אלוהי הפרטים הקטנים).
מה שקורה זה כזה דבר:
- תכנון ועיצוב שחורג מהשטנץ של מטבח כפרי בר' עם תריס, מבוטל באופן נחרץ ונוקשה וכאן תגובתך הייתה "תכנון מוזר ביותר".
- אני נותנת לך את הקרדיט כראשונה שמציינת לגבי עצמה שהיא שמרנית ומה שעובד ומוכר, ראוי שישוכפל כמה שיותר. עובדה שזה עובד.
- שואלת שמקבלת תגובה כזו, סביר שנרתעת מיד וגולשת לסטנדרט הכה מוכר שאינו מתאים כלל לנתוני הבית, זה חבל מאד.
- במקום לפתוח דיון יש פה סגירה ונחרצות יתר.
- כמה וכמה נשות מקצוע שהיו חלק מה"קהילה" של פורום עיצוב פנים, כאלה עם ידע שהעשיר את כולם,
נשרו מהמעורבות כאן בגלל הגישה הזו, בגלל שזה הפך לפורום לעיצוב מטבח כפרי, דיוני סוגי כיור משמימים, הפסד של כולם.
חוץ מזה אני באמת לא צריכה חינוך לגבי קרדיט ואם יש אי הבנה מיד אסביר שלא אני אפיתי את העוגה, אבל בחרתי את המתכון.
במקרה הזה, לפחות הסית את הדיון למקום קצת יותר מעשיר, לטעמי לפחות, פותח אופציות ומראה בפועל איך ניראה למי שרגיל לשטנץ ונבהל מגישה שונה.

ריזל2

New member
מטבח

סוף סוף אני תומכת נלהבת לדברים שכתבה סורנה

אני נכנסת מידי פעם לפורום וממש משעמם לראות שכל המטבחים הם כפריים וכל החיפוים הם אריחים מצויריים

אני מצפה שמעצבות מוכשרות יעשו עיצוביים שונים ולא ילכו לפי הטרנד הקיים

אני משתדלת בכל מטבח שאני מעצבת לתת איזה אלמנט עיצובי שלא קיים במטבחים שכבר עשיתי

כל לקוח רוצה שהמטבח שלו יהייה מיוחד

אודרי11

New member
אני לא...

אני בהחלט מבינה שהמטבח שלי לא יהיה מיוחד..אבל הוא יהיה נוח, פונקציונאלי ואפילו יפה לפי טעמי....ומה איכפת לי אם חושבים שהוא מיוחד או לא..

בכלל כל הטרנד של המיוחדות מתחיל להיות מאוס, כל הקירות בריקים האלה, הטלויזיות השקועות בנישת גבס, השלטים HOME SWEET HOME וכו' , וכל מיני "עיצובים", אני פותחת תצלומים של דירות מעוצבות , וכולן נראות אותו דבר....

למעלה