בבקשה עזרה לגבי קיר טלויזיה ארוך שמצד ימינו תקוע מזגן

מיכל198611

New member
בבקשה עזרה לגבי קיר טלויזיה ארוך שמצד ימינו תקוע מזגן

כבר המון זמן אני לא יודעת מה לעשות עם קיר טלויזיה בדירה שלי שהוא ארוך ולבן (מצרפת תמונה)
יש חסרון בקיר הזה תקוע בצד ימין מזגן קטן
אני שוקלת על 2 אופציות:
אשמח אם תגידו לי אם זה ישתלב יפה
1. טפט בריקים (לא בריקים אמיתיים כי אין תקציב לזה כרגע)
לאורך כל הקיר בריקים טפט (מצרפת תמונה) האם זה ישתלב עם הטלויזיה והמזנון? (צבעי הבית לבן מבריק, אפור, ושחור בגלל המזנון
2. חיפוי אריכים של כמה משושים (מצרפת תמונה לדגומא)
האם זה יותר יתאים ?
ואם כן מאיפה להתחיל את המשושים צד שמאל של המזנון?
והאם לצבוע את הקיר הזה רק בצבע שמנת ואת המשושים בשמנת כמו הקיר עם המשושים?
האם יש לכם עוד רעיונות להציע לי ?
אשמח לתמונות זה יעזור לי לקבל השראה ולהבין מה סוף סוף לעשות בקיר הזה כבר חצי שנה אני תקועה עם קיר לא מובן

גלמיש1

New member
טפט בריקים זה נורא.

גם "בריקים" רגילים שמודבקים על הקיר לא נראים טוב אלא אם מתכננים ועושים את זה נכון , וזה לא פשוט.
טפט בריקים יראה כמו פרקט הלמינציה של פעם ....רע!
&nbsp
במקום הכאילו - למה שלא תצבעי את הקיר בגוון יפה/חם/מענין. זה יעזור לחמם את החלל שנראה קצת קר ומבריק כרגע.
את הפינה הריקה משמאל כדאי לאכלס. אפשר להציב ספריה עם חפצים יפים, או ספריה צבעונית
(כמו pv http://www.jacobtwena.co.il).
או להציב מנורה עומדת עם כורסה צבעונית ושולחן צד...
חסר מאד שטיח לרכך א המשטחים הקשים.
&nbsp
אני גם הייתי מזיזה את המזנון שמאלה ככה שהמסך יהיה מעל החלק הנמוך יותר של המזנון. ואז על המשטח העליון השחור /ל המזנון תוכלי להציב איזה אגרטל קרמיקה יפה - לא לבן/שחור/אפור מבריק!! אלא בצבע או גוון חם (למשל חימר שרוף טבעי).
&nbsp
מאחר שכאן (ככל שרואים מפה) כל המשטחים בחלל הם חלקים, מבריקים וריקים - המזגן בולט יחסית. אם תהיה לך משמאל פינה מעוצבת ומושכת עין, זה יוריד את הפוקוס מהמזגן שבפינה הנגדית (שגם ככה לא ממש מושך אש כמו שנדמה לך).
&nbsp
&nbsp

מיכל198611

New member
תודה על התגובה קודם כל :)

אני לא יכולה להציב ספריה ולא כורסא כי בצד השמאלי זה דלת הכניסה לבית ואז איך שנכנסים לדירה פתאום יתקלו בספריה או כורסא
אני מעדיפה להשאיר את הפינה הזאת ריקה אין לי הרבה ברירה
אולי בתמונה זה לא נראה ככה אבל אם אני יאכלס את הפינה הריקה זה נורא יעמיס על הסלון....
מכיוון שאיך שנכנסים לבית פתאום יכנסו באיזה ספריה או כורסא זה לא יתאים זה יהיה צפוף
אני יצרף לך תמונה של הכניסה שתראי שאין שם מספיק רווח לאכלס אותה....
אני יצרף לך גם את הסלון שלי שתראי יש שם שטיח
הבעיה היחידה זה עם הקיר
את חושבת שסתם לצבוע קיר בצבע שונה חם זה מה שיקפיץ לי את הקיר?
אם כן איזה צבע לצבוע לפי הסלון שאת רואה
וצרפתי עוד זווית של הטפט בריקים שממש רציתי כזה ועכשיו התבאסתי שזה לא יתאים :(

תוסיפי שרטוט במבט על - יהיה קל יותר לייעץ לגבי מיקומים

לגבי צבעים מרי-פופ תוכל לעזור לך יותר ממני...

אודרי11

New member
הבעייה בסלון הזה..

שאין בו חמימות ותחושה של בית...תוסיפו כמה חפצים אישיים, קצת צבע, כריות צבעוניות , שמיכת טלויזיה על הספה, על הקיר בצד הייתי תולה תצלומים שלכם מטיולים למשל...עזבי את הבריקים הם יצאו כבר מהאף.....אל תנסי ל"עצב" בית, פשוט תעשי בית מדברים אישיים.

ווסאבי74

New member
אל תתבאסי בגלל שמישהו אמר לך שלא יתאים

כשמדובר בשיקולים של מרווח תנועה במטבח ומה כדאי שיהיה ממוקם ליד מה, או אם אפשר או אי אפשר להזיז אסלה - אז דעתם של המומחים והמנוסים מאוד חשובה. אבל יש דברים שהם בסופו של דבר עניין של טעם. אז יכול להיות שגלמיש חושבת שטפט בריקים לא יראה שם טוב, ויכול להיות אפילו ש 90% מבני האדם יסכימו איתה - אבל אם את חושבת שזה מה שישלים לך את הבית ובעיניך זה נראה טוב - לכי על זה.
(כדאי רק לראות את זה פעם אחת בעיניים על קיר ולא בצילום באינטרנט).
&nbsp
ספציפית לגבי החלל שלך, ספריה היא בדרך כלל בעומק של כשלושים סנטימטר, אם היא צמודה לקיר של הטלויזיה היא ממש לא צריכה להכביד על מי שנכנס לבית. אבל, אם את יכולה נסי למצוא רהיט פינתי משולב, או שני רהיטים שמתאימים יחד, שאחד מהם, נמוך יותר, יישב על הקיר של הדלת ואחד גבוה על הקיר של הטלויזיה. כי לייד הדלת מאוד נוח שיהיה מקום להניח דואר, מפתחות ותיק כשנכנסים הבייתה, ורצוי שזה יהיה מאורגן כך שלא ייוצר שם בלגן.
את צריכה גם לחשוב איפה יתלו בחורף מעילים כשנכנסים לבית
&nbsp

מיכל198611

New member
תודה על העצות

כן אני צריכה להוסיף צבעים לבית אני יודעת עוד עובדת על זה.. דירת קבלן רק נכנסו אז פרה פרה חח
הלוואי והיה לי אפשרות לשנות את מיקום הטלויזיה והמזנון אבל אי אפשר כי מול הטלויזיה יש מרפסת
ולידו יש חלון גדול כמו שאתם רואים אז לכן שמנו שם את הספה הפניתית
ולגבי תמונות מה שהצעתם לי תמונות קטנות של המשפחה עשינו במסדרון אז לעשות גם שם לא יתאים :(
אשמח אולי אם ימליצו לי על צבע מסויים שיקפיץ לי את הקיר

אני מבינה שיש בעית תקציב

ממליצה לעלות צמונה של כל החלל כי נראה שריק גם בצד שמאל
אבל:
אני הייתי מזיזה את המזנון חצי מטר שמאלה (שהטלביזיה תיפול בחלק שאין בו שחור)
צובעת את הקיר (100-200 שח)
מוסיפה מדפים משמאל למזנון עם אקססוריז (500 שח כולל אקססוריז)

מיכל198611

New member
הילה - יש תקציב

כשאמרתי שאין תקציב התכוונתי עכשיו לעשות קיר בריקים אמיתי ולא טפט
קיר בריקים אמייתי יעלה יותר מידי יקר
כי אצלי זה קיר ארוך יחסית לא קצר
אבל לצבע וכאלה מוכנה להשקיע ברור
רק לא הבנתי להזיז את המזנון שמאלה ואיפה לשים את המדפים צד שמאל?
אני ינסה לצלם מחר בבוקר את כל החלל של הסלון שתראו

גלמיש1

New member
את מראה כל פעם חתיכה אחרת וקשה לנו להבין מתוך השברים

את השלם. את התמונה המלאה.
אנחנו גם לא יודעים מה הצרכים .
אם הכניסה צמודה לפינה ואין מקום אחר להציב בו רהיט כניסה (בין אם שידה או ארון מעילים או מראת גוף ומדף למפתחות...) אז נצלי את הפינה לטובת זה.
אם אין צורך ברהיט כניסה, תוכלי כאמור להציב שם מדפיה/ספריה יפה, עם חפצי נוי ו/או ספרים.
אם אין צורך בספריה, אפשר להעמיד בפינה מנורה עומדת על רגל וכורסה קטנה על שטיח מקומי - או בקיצור, לייצר שם פינת ישיבה .
יש גם עוד מאה אפשרויות איך להחיות את הפינה, לייצר ממנה מקום אטרקטיבי במקום שטח מת.
&nbsp
לגבי השטיח בסלון - הוא לא עושה לחלל כלום. הכל פה באותה סקאלת גוונים שיוצרת שממת בז'-אפור . לדעתי החלפת שטיח למשהו שיכניס קצתת צבע וחיים לחלל יכולה להציל את המצב. שטיח טלאים, או קילים, או מודרני ...כל שטיח שיכניס צבע.
&nbsp
ואם כבר צבע - אני הייתי צובעת את דלת הכניסה. לפחות מהצד הפנימי.
&nbsp
ולוואסאבי - ברור שבסוף היא תעשה את מה שטעים לה. אבל היא ביקשה חוות דעת, לא? מה את רוצה, שנגיד לה "תעשי מה שנראה לך" ? הרי זה לא יעזור לה במאום. ואם כבר לענין טעם לעומת עצה מקצועית - הענין של טפט בריקים, (כמו גם הדבקת בריקים ברוב המקרים כשזה לא עשוי באופן הנכון) זה לא רק ענין של טעם, אלא נסיון והבנה איך הדברים נראים במציאות. הן במציאות בשטח והן לאורך זמן. פורצלן דמוי - נראה כמו דמוי, ממש לא כמו פרקט או דק. טפט נראה טפט. הדבקה של פרוסות בריקים, נראית ברוב המקרים כמו הדבקה - ולא כמו קיר בריקים.
חבל להשקיע בטפט ולגלות בסוף שזה לא האפקט שרצית.

ווסאבי74

New member
אני לא מתנגדת למה שאמרת

גם לגבי לקחת את המזנון שמאלה, גם לגבי הספריה וגם לגבי הכנסת צבעים נוספים.
&nbsp
לגבי הטפט - לכן אמרתי שחשוב לראות במציאות. שום תמונה באינטרנט לא תהיה כמו לראות את זה בחיים. אבל היא "נשמעה" כל כך מבואסת כאילו אמרו לה שיש חוק נגד טפט בריקים ואסור לה בחיים לעשות את זה. אני לא הייתי עושה טפט בריקים, אבל אני אישית גם לא הייתי בוחרת את המזנון הזה כי מבריק ואפור פחות מדבר אלי. לעומת זאת יש לי במקלחת גרניט פורצלן דמוי פרקט וממש סבבה לי איתו למרות שהוא דמוי ולא באמת עץ
&nbsp
&nbsp

למעלה