תאורת מטבח - אני מבולבלת....!

knee socks

New member
תאורת מטבח - אני מבולבלת....!

אז כבר הייתי בטוחה שאני יודעת בדיוק מה אני הולכת להזמין, עד שיועצי התאורה/מוכרים בחנות בלבלו אותי... שונאת כשזה קורה.
צירפתי תוכנית וצילום עדכני של המטבח, סליחה על הבלגן.... בצד שאין בו ארונות יש קיר. הכניסה למטבח היא בין הקיר הזה לדלפק. מעל הדלפק יהיה תלוי גוף תאורה מקסים מזכוכית.
אני חשבתי על שני פרופילים צמודי תקרה של t5, לאורך שתי הצלעות, ממורכזים ובאורכים הבאים: 2.10 מעל משטח העבודה בצד של הכיריים/כיור (במרחק 40 ס״מ) מהקיר, ו- 1.60 בקיר של המקרר. (בנוסף מתכננת לחבר לקיר בפינה, שם יהיו שני מדפים פתוחים, מנורת ארכיטקט שתיתן בעיקר תאורת אווירה).
בחנות התאורה מציעים פרופיל בצורת ר. האם באמת צריך את זה? האם זה באמת יותר יפה? לי זה נראה קצת כבד מדיי... בנוסף הם טוענים שלא כדאי למקם את הפרופיל מעל המשטח אלא מעל מי שעובד. האם לא תיווצר הצללה ככה? אין ארונות גבוהים ולא מתוכננים אז זה לא שיקול מבחינתי. מעל הכיור יש חלון מערבי שנותן אור יפה (כשיש אור בחוץ....).
אשמח מאד לשמוע מה חושבים פה, האם הם מונעים משיקולי מכירות או שיש משהו בדברים שלהם? האם יש פיתרון אחר מוצלח יותר? האם יש לי מספיק אור במטבח? הרבה שאלות... מחכה לתשובותיכם המחכימות!
תודה מראש!!

knee socks

New member
אשמח להתייחסות חברות הפורום היקרות!

מקפיצה את השאלה.... תודה!

מרי פופ

New member
אני פחות אוהבת פרופיל "ר", משיקולי יופי שקשורים בטעם...

יהיה מספיק אור במטבח בתנאי שהפרופילים הם כפולים ברוחב 9 ולא בודדים ברוחב 6.
הסכימה טובה בעיני ואני ממקמת את הפרופילים במרחק 90 מקיר הצלע, לא מעל המטבח אלא יותר לכיון המרכז או במרכז מאחר ומדובר בתאורת הצפה שאם היא מספיק חזקה (לכן כתבתי פרופיל כפול בלבד!!!) היא מציפה את המטבח באור ואין שום הצללה.

רוני ג10

New member
אצלנו במטבח דומה

יש פס אחד של 8-9 סמ באורך כשני מטרים- הקיר של הנמוכים( כיור,כיריים...) בצד הקיר של הגבוהים יש פס דומה באורך 150 סמ.
אין חיבור בין הפסים,ונראה לי מגושם ולא יפה לחבר.
הפסים בתקרה נמצאים במרחק כששים- שבעים סמ מהקיר שמולם,יש יופי של תאורה ( נורות T5)
הנורות נמצאות בצורה מעט חופפת בשני טורים ( פנימיים).
פרט לכך יש גוף תאורה מעל האי.
אם תרצי אעלה תמונה בזמן שדולק.
חג שמח לכולם.

knee socks

New member
היי רוני!

אשמח לתמונה, תודה רבה.

אז בעצם המנורה נמצאת ממש בדיוק מעליך כשאת עובדת על המשטח? ואני מבינה שאין בעיה של הצללה?
זה מלחיץ אותי כי כרגע במטבח יש לי בעיית הצללה קשה... וזה נורא מעצבן. משהו שמאד חשוב לי להמנע ממנו במטבח החדש.

מרי פופ

New member
מנסיון של שנים רבות... אין כל הצללה ואין פחד אם התאורה מספיק

חזקה.
צרפתי לך תמונות של מטבחים שיש בהם פס מרכזי אחד או שני פסים בצורת ר"ר, חלקת שקועים חלקם על הטיח... כאמור הכל עניין של עוצמה.
לי אישית במטבח יש שני פלורסנטים הכי פשוטים באמצע המטבח וזה די והותר.

knee socks

New member
מאה אחוז. תודה על ההרגעה!

ואת התמונות של המטבחים היפים שלך מכירה היטב...

knee socks

New member
שוב תודה, רוני! זכרתי את המטבח הזה, לא זכרתי שהוא שלך

מקסים אפילו בלילה... :)
נקודת המאור מוכרחה להיות באחד הקצוות או יכולה להיות גם באמצע הגוף?
אנחנו נצטרך לחצוב ולהזיז אחת הנקודות אצלנו. מניחה שידעו להגיד לי בדיוק בחנות התאורה.
את גם היית זו שהמליצה על ארכא ברחובות נכון?

למעלה