2 שאלות קטנות על ריצוף + אחת על ספי חלון.

2 שאלות קטנות על ריצוף + אחת על ספי חלון.

שלום לכולם,
אנחנו בשלבי הטיח ומתקדמים בצעדי ענק לשלבי הגמר..
מס' שאלות קצרות:
1. אשתי רוצה ריצוף אפור כהה. לא שחור, אבל ממש כהה. עם דוגמה כמו של שיש על האריחים. אני מפחד שזה יחשיך את הבית.. באיזור הציבורי תהיה לנו תקרה גבוהה (3.1 - 3.5, תלוי אם נחליט להנמיך בגבס) ויש הרבה פתחים והרבה אור, אז זה יכול להיות בסדר. בצד החדרים, זה קצת פחות מואר ומרווח. האם זה לא "יחשיך" ויכהה את הבית?
2. המשפטים הקבועים של המוכרים בחנויות: "הסיני של היום זה לא כמו הסיני של פעם".. "הסיני לא נופל באיכותו מהריצוף האיטלקי או הספרדי".. "גם האילטלקים מייצרים היום בסין".. האם להאמין לזה, או שפערי האיכות הם עדיין גדולים בין סיני לספרדי / איטלקי ושווים את התוספת הכספית?
3. האם העובי של ספי חלון הן עניין דקורטיבי בלבד? אני מנסה להבין האם כדאי לשלם יותר על עובי 5 ס"מ או להסתפק ב- 3 ס"מ (שנראה סבבה לגמרי).
למעט במטבח, הספים בחלונות אצלי יפנו רק כלפי חוץ ולא כלפי פנים כך שלא ממש ניתקל בהם ביום יום..
תודה.

Iris Design

New member
תשובות

1. אריח לא מחשיך את החלל. כלומר, אם החלל חשוך זה לא מוסיף, אבל חדרים רגילים מוארים מהחלונות ומהאור החוזר מהתקרה ול מהרצפה ולכן אין לך מה לחשוש
2. היום הכל מיוצר בסין. יש סיני טוב ויש סיני גרוע. יש גם איטלקי טוב ואיטלקי גרוע. מה שצריך להיות חשוב לך הוא טיב האחריות שהיבואן או הספק נותנים לך כי אין לך באמת דרך לדעת לפני הרכישה אם זה שניים סינים או ספרדי כפול:)
3. לדעתי אין משמעות אבל אולי כדאי לשאול גם בפורום אדריכלות כי יתכן וישנה משמעות מבחינת ניקוז/איסוף מים

תודה איריס. איזו אחריות צריך לדרוש עבור האריחים?

מה היא כוללת? אני מניח שהיא לא כוללת שבר (אם נופל עליהם חפץ כבד), אז מה כן? לא ידעתי שיש אחריות בכלל עליהם
שימי לב שגלמיש שענתה אחרייך חלוקה עלייך בנושא אריחים כהים והחשכת האיזור.. צריך לבדוק את הנושא.

לגבי הספים - עניין פשוט - נסה לשבור 3 ס"מ או 5 ס"מ

עכשיו כשאה יודע ש- 5 ס"מ פחות נשבר - חשוב כמה סיכון יש בכלל שישבר ואם כן - כמה זה בכלל אכפת לך :)

גלמיש1

New member
לספים רגילים זה בכלל לא משנה.

הסף יושב על הקיר ובולט 1-3 סמ. מהטיח. אין פה אלת חוזק, רק ענין של טעם. מה שחשוב זה לתת לסף שיפוע קל החוצה כך שהמים ינזלו החוצה ולא אל החלון.
לגבי אריחים כהים - כן, יש אלמנט של בליעת חלק מהאור ע"י האריח. אם איזור החדרים לא מואר טוב, אולי אפשר לוותר שם על האפור ולעשות אריחים בהירים, או פרקט, או ריצוף אחר. לא חייבים לרצף את כל הבית באופן אחיד. תשאירו את הכהות רק לחללים הציבוריים המוארים.

סוף סוף אני מקבל גיבוי.. בכל החנויות שהייתי ואמרתי

שאולי בחדרים נעשה ריצוף שונה קיבלתי מהמוכרים פרצופים כאילו ביקשתי דבר לא מקובל בעליל. "מילא פרקט"הם אמרו.. אני לא חושב שריצוף אפור כהה דמוי שיש מתאים לחדרי ילדים..
אם לא מרצפים באופן אחיד, האם שמים אישזהו סף בכניסות לחדרים כדי ליצור את ההפרדה, או שאין צורך?

ענת, לקחתי דוגמא של שיש 3 ס"מ (לא חברון, משהו אחר) יהיה מאוד

מאוד קשה לשבור אותו, אם זה אפשרי בכלל בלי להפעיל כח מאסיבי.
תודה.

dana3334

New member
ממה שראיתי פה ושם ריצוף שחור הוא נוראי בקטע של ליכלוך.

רואים עליו למשל סוליות של נעליים לפעמים. אבק שנכנס עם האנשים מבחוץ. דברים כאלה.
כדאי לכם לדעתי לוודא שהאריחים האפורים הכהים שתשקלו הם לא כאלה.
אולי למשל להוריד את הנעל בחנות, לשים אותה על הריצוף, ולראות אם רואים את סימן הסוליה אח"כ.
כדי שלא יצא שתגורו בבית שנראה מלוכלך כל הזמן. זה מייאש.

אמרלדה

Active member
יש ויש הבדל ברמת האור בבית עם אריחים כהים

לנו יש ריצוף לפאטו אפור, רוב האנשים אומרים שהוא לא כהה. לדעתי הוא לא בהיר.
&nbsp
לשכנה יש ריצוף בהיר מאוד, כמו שיש לבן עם עורקים.
&nbsp
אותה דירה, אותם חללים, אותם כיווני אור, אותו גובה תקרה, פונים לאותם כיוונים.
&nbsp
אין מה להשוות. הבית שלה מאיר את העיניים והלב, ושלי... סוגר אותם. אם לא
הייתי שמה בסלון שטיח ענק ששינה לי את כל ההרגשה, לא יודעת מה היה. זה אחרי
שכולם שכנעו אותי להיכנס לדירה ככה כי האריחים האלה שיא המודרניות, והזוגי התנגד להחליף.
&nbsp
אך ורק בהיר עד בהיר מאוד. ממש לא עכשווי ולא "אין", אבל נראה נפלא. זו דעתי.

למעלה