תהיות לגבי חיתוך של חיפוי מטבח

pinkkit

New member
תהיות לגבי חיתוך של חיפוי מטבח

היי! אשמח מאד לסיועכם.
בחודשיים הקרובים אמורים להתקין לנו את המטבח.
הגובה בין הארונות התחתונים לארונות עליונים הוא 50 ס"מ.
מצ"ב תמונה של חיפוי המטבח שבחרנו, גובהו 7.5 ס"מ. מאחר ו50 ס"מ לא מתחלק ב-7.5 נוצר מצב שיצטרכו לחתוך את החיפוי. להלן התהיות שלי בנושא:
1) האם זה נורא שיחתכו את החיפוי מבחינה ויזואלית או שעדיף להימנע בכל מחיר?
2) האם בד"כ חותכים את השורה העליונה או התחתונה?
3) בודקת אופציה של לעלות 3.5 ס"מ עם השיש האחורי, אבל בכל השרשורים בנושא שקראתי פה דיברו על סרגל של 2 ס"מ או לחילופין לעלות 10 ס"מ עם השיש. פוחדת ש-3.5 ס"מ זה לא לפה ולא לשם. האם יש טעם בזה?
4) השיש שלנו שחור, הארונות בצבע שמנת. חוששת שלעלות עם השיש השחור 3.5 ס"מ יצור מראה קצת דרמטי. מצד שני מבחינת הצבעים זה משתלב יפה עם צבע הסייג' של החיפוי. מה אתם אומרים?
5) מה סדר ההרכבה? קודם ארונות, אח"כ שיש ורק בסוף חיפוי? האם יש אפשרות שירכיבו קודם ארונות, אח"כ את החיפוי מלמעלה למטה, ואז אני אוכל לדעת *בדיוק* כמה ס"מ נשארו לי בלי חיפוי בשביל שאוכל לעלות עם השיש בצורה מדוייקת? כי כרגע 3.5 ס"מ זה די מספר שניחשתי לפי חישוב שלא בטוח שהוא נכון.
6) החישוב שעשיתי הוא כזה: 6 שורות של בריקים 7.5 ס"מ = 45 ס"מ. בין האריחים אמור להיות בערך 0.2 מ"מ של רובה, נכון? אז זה יוסיף לי עוד 1.4 ס"מ. זה אומר שיש לי 3.5 ס"מ לעלות עם השיש או לחילופין יחתכו לי את האריח בדיוק לחצי. זה נכון?
7) הגובה בין החלון לשיש הוא 25.5 ס"מ. גם שם תהיה לי בעיה ויצטרכו לחתוך את האריח. האם יש בכלל טעם להתייחס לזה? גם אם אעשה קנט אחורי של השיש וגם אם לא, בכל מקרה זה לא יסתדר בדיוק מתחת לחלון ונראה לי שבכל פתרון אפשרי יצטרכו לחתוך את האריח... כמה זה בעייתי?

תודה רבה ומקווה שלא בלבלתי עם כל החישובים המספריים!

50 ס"מ זה טיפה נמוך

לפי התיאור שלך סרגל שיש של 3.5 ס"מ יכול לצאת יפה מאוד. אלטרנטיבה אחרת היא לעשות פשוט7 שורות והארונות יהיו טיפה יותר גבוהים (עדיין נמוכים מהמקובל).
הכי טוב להתקין את הארונות העליונים אחרי החיפוי ואז לא יהיה רווח בכלל.

pinkkit

New member
אני נמוכה

ונמאס לי לטפס על שרפרפים בשביל להגיע לאורז או לצלחות

רצינו 55 סמ אבל הם לא הסכימו
גם לא הסכימו להתקין את הארונות העליונים לאחר החיפוי.
זה מטבח סטנדרט מקבלן אז ממש הולכים איתנו ראש בקיר ולכן נשארתי רק עם האופציה של לחתוך את האריחים או להמר על גובה השיש האחורי הנדרש.
השאלה אם יסכימו לשים שיש אחרי חיפוי.
&nbsp

מרי פופ

New member
אין שום בעיה לחתוך את האריח ולטעמי אין גם בעיה שלמעלה האריח

לא יגיע עד הארונות בדיוק.
בכל מקרה, אני בעד לחתוך למעלה את השארית. אם כי גם למטה אפשרי... זה באמת לא ישנה כ"כ.
בכל מקרה מרכיבים קודם את הארונות ואח"כ את השיש אז תראי כמה נשאר לך בין לבין ותוכלי לתכנן אם את רוצה עליה עם השיש.

Iris Design

New member
כנ"ל - אין בעיה שיחתכו את האריח או להשאיר מרווח

בעיני האפשרות השניה אפילו עדיפה

pinkkit

New member
להשאיר מרווח?

אף פעם לא ראיתי כזה מרווח... זה לא נורא מוזר? הרי זה יהיה מרווח של 3-4 ס"מ, זה עלול להתפרש כ"טעות"? לא?

מרי פופ

New member
אין שום בעיה עם מרווח, אני עושה את זה

תראי בתמונה, לא חתכנו את הבריקים.

pinkkit

New member
תודה על ההתייחסות

נראה טוב! אבדוק את האופציה הזו...

pinkkit

New member
איש השיש מרכיב את השיש ואת העליה לשיש ביחד לא?

הם יסכימו לבוא פעמיים ולהתקין את הקנט האחורי בנפרד?

מרי פופ

New member
למה שיבואו פעמיים?

אי אפשר יהיה להתקין אריחים עד שלא יהיה קנט אחורי, אם תחליטו עליו...
אפשר יהיה לחשב בדיוק ברגע שיתקינו את הארונות, לא צריך לנחש.
&nbsp

meedas

New member
אצלנו הם באו פעמיים

לקח לי זמן לקבל החלטה בעניין...
אז התקינו את השיש, וכשהחלטתי להוסיף עליה של 10 ס"מ, באו שוב והתקינו את הקנט
לא נרשמו תלונות מצד הקבלן או מתקין השיש

עוזי70

New member
חיפוי מטבח

מידות הסטנדרט הם 60 סמ מהשיש כאשר השיש + הארון + הצוקל הם בסך 90 עד 92 סמ
רצוי נורא לא לחרוג ממידות הסטנדרט מפני שבעתיד תתקלי בבעיות לדוגמא ישנם מתלים אביזרים מיני ברים ועוד רוב רובם אם לא כולם מותאמים למידות אלו
דבר נוסף יש לקחת בחשבון שמי שקבע את הסטנדרט חשב על הכול כולל בטיוחת ועוד כגון עיבוי נוזלים ושמן לכלוך רב במבחנים רבים עבר את 50 סמ ואילו היה מוקן שם ארון אז התחתית הייתה מלאה בליכלוך שקשה לנקות ואם לא אז הקיר היה ספוג ליכלוך כמובן שא מתאמצים הליכלוך יכול להגיע לתקרה אבל רוב המבחנים שנעשו נקבע ש 60 זה סביר
ישנם עוד המון סיבות אם תרצי צרי קשר בדף הפייס ואפרט

pinkkit

New member
תודה

אני אחשוב על זה למרות שגרתי גם בבית עם 50 ס"מ והיה ממש נוח וכיף שהכל בהישג יד.
&nbsp

מרי פופ

New member
כי אין באמת סטנדרט לגובה ארונות

יש לי לקוחות שהארונות היו בגובה 45 מהשיש כי הם נמוכים.
בג"כ אני מתקינה בגובה שבין 55 ל 60.
יש לקוחות שאצלם הארונות הותקנו בגובה 65 כי הם גבוהים...
הכלל היחיד, שקשור לבטיחות,הוא שמעל כיריים ארון עליון צריך להיות מרוחק לפחות מרחק של 70 ס"מ.

למעלה