תוכנית תאורה

תוכנית תאורה

הי חברים,
לפני כמה ימים שאלתי לגבי פיזור התאורה אצלי בחלל המרכזי, אשמח לחוות דעת על התוכנית הקיימת.
אנא התעלמו כרגע ממיקום המתגים והחלוקה, זה מצוי בשינויים, אני כרגע מכוון לחוות דעת רק על מיקום התאורה, כמות ומרחקים.

תוכנית התאורה מצורפת ומוצפנת (הצפון זה למעלה).

מיקום הרהיטים קצת שונה מהמתואר, הספה הצפונית לא תהיה.

אישית אני חושב שיש להוסיף שורה נוספת לתאורה שמול הקמין בכדי לתת יותר סימטריה בתאורה.

שולחן פינת האוכל לא יהיה כפי הנראה אלא יהיה לאורך פינת האוכל.

גם התאורה לא סימטרית, ואני חושב שכדאי שתהיה סימטריה בסלון לפיזור אור אחיד וגם למראה אסטתי מאחר והכל יהי מונמך בגבס.

אשמח להערות שלכם מבחינת כמויות אור.

האדריכלית שלי לא ניסתה לייפות את המציאות אלא אמרה שזה תחום שהיא פחות מבינה בו ואינה יועצת תאורה ואין לה כל כך מושג בחישובי כמויות אור וכו'.

תודה על התובנות שלכם,

משקיע בב"ש

מאגר

New member
מי תכנן את המערכת החשמלית של הבית

היכן יועץ החשמל, התאורה והתקשורת התכנון ניראה קצת חובבני ולא מאוזן

תודה.... בקשתי עצה

לגבי כמות תאורה ופיזור בחלל המרכזי.

כל השאר אינו רלוונטי כרגע..... מבקש רק עצה לגבי המיקומי, כמות אור, עוצמתו ופיזורו.
אין לי בעיה שהמתג של חדר השינה ידליק אור בסלון (רק לשם הדוגמא.... ובצחוק), לא על כך אני מבקש עצה.

משקיע בב"ש

מאגר

New member
בכדי לתת יעוץ נכון צריך לדעת דברים שאינם מצוינים שם

באיזה כיוונים נמצא הבית ואיזה מהם הסלון איזה סוג תאורה אתם מתכוונים לשים באיזה צבע הריצוף ואיזה צבע הרהוט כל אילו הם חלק מהגורמים הקובעים את עוצמת התאורה שתהיה בסוף ובלי נתונים אילו לא ניתן לתת יעוץ לכן שאלתי מי ת תכנן כי מי שתכנן היה אמור להיות במקום ולדעת מה היו ההנחיות של האדריכל/ית לגבי הצבעים

פרטים

כיוונים: הבית נמצא בכיוון צפון-דרום (כניסה בדרום, סלון בצפון).
הבית כולו בצבעים בהירים כולל האלומיניום בצבעי אוף-וויט, הריצוף שנבחר הינו אפרפר בהיר (לפאטו) בכדי לשבור את הבהירות של הבית ולמנוע מונוטוניות בצבע.
הריהוט יהיה גם בהיר.

כפי שכתבתי באחת ההודעות הקודמות האדריכלית שלי מודה שאינה עוסקת בתאורה ובייעוץ תאורה כי זה לא תחום התמחותה, אלא היא פיזרה עפ"י הניסיון.

אני אשאל אחרת:
לפי בתים אחרים קרנו בהם ראיו כי בחלל כמו הסלון שמו 6 לדים מהגבס.
החלל שבין הקמין ופינת האוכל חשבתי לפזר עוד 4
ובמטבח לשים פחות או יותר כפי שמצוין בתוכנית בעיקר בהיקך כי מעל לאי יהיו לנו 2-3 מנורות יורדות..

אשמח להכוונה, גם כללית.

משקיע בב"ש

למעלה