משתפת אתכם במסקנותי לגבי רכישת מכונת כביסה

משתפת אתכם במסקנותי לגבי רכישת מכונת כביסה

לפני שבועיים התקלקלה לי מכונת הכביסה - א.א.ג בת 27 שנים.
עלות התיקון התבררה כלא כדאית. החלטנו לקנות חדשה. הפעם בנפח תוף 7-8 ק"ג.
נעזרתי בכן כאן בפורום כדי לקבל דיעות מגוונות ראשוניות.

בעיקרון בשוק יש כמה סוגים של מכונות כביסה:
1. מכונות זולות בפחות מ2000 ש"ח. מיועדות ל3-4 שנים, עד שהכרטיס מתקלקל ולא כדאי לתקן, כי הוא עולה כמעט כמו מכונה חדשה.
2. מכונות בדרג הביניים כ2500 ש"ח. כל מיני שכלולים במבנה התוף, תוכניות קצרות וכו'. כולן מיוצרות במזרח הרחוק או במזרח אירופה. לסמסונג יש כאלה עם הכי הרבה שכלולים. בוש/סימנס/קונסטרוקטה הכי נמכרים.
3. מכונות שעולות 2900-4000 ש"ח. כנ"ל, אבל תוצרת גרמניה. רק בנפח 8 ק"ג ומעלה. נחשבות אמינות יותר.
4. מילה שעולה 7000, או בוש גרמניות משוכלות במיוחד (מכניסים נוזל כביסה פעם בחודש, וכו') - לא יחזיקו 27 שנים. אולי 15.
5. לכל אחד מאיתנו יש במשפחה מישהו שיש לו מכונה גרמנית שעובדת מעבר ל20 שנים. הטכנאים מתים עליה, היא כבדה ואמינה. אבל לא מיצרים כאלה יותר, תשכחו מזה.

עוד מסקנות:
1. בוש/סימנס/קונסטרוקטה זו אותה חברה.
2. המוכרים בחנויות מושפעים מסוכני המכירות של החברות. הם לא ממש מעורים בהבדלים בין הדגמים. יש לעשות "שיעורי בית" ולהשוות ספסיפיקציות של דגמים באינטרנט.
3. באתרים ישראליים כותבים ביקורת ישראלים, וזה בעיקר כדי לקטר. לפי הביקורות הללו כל המכונות גרועות. ביקורת אמיתית מאוזנת ניתן לקרוא באתרים בחו"ל.
4. בחנויות נוקבים מחיר מדף, אבל מוכנים לרדת עד לרמה של המחירים ב-ZAP (בחנויות אמינות)
5. הכי טוב לקנות בZAP ב"מכירה ישירה". לתת הצעת מחיר שלא תתקבל, ולחכות. הנציג יחזור אליכם בטלפון, המחיר יצנח הרבה מתחת למחיר הרשמי בZAP. אפשר להוציא כך גם תנאים משופרים שונים מעבר למחיר (מועד אספקה מזורז, תשלומים, וכו').
6. חשוב שיהיו שכנות נחמדות שמוכנות לתת שירותי כביסה. שתיים מקסימות כאלה הצילו אותי בשבועיים האחרונים.

7. מכונת כביסה חדשה מכבסת יותר טוב ממכונת כביסה הכי אמינה בעולם שהחזיקה מעמד 27 שנים. במילים אחרות: כל עכבה לטובה.
8. תמיד מכונת הכביסה תתקלקל במועד הכי פחות נוח והכי לא מתאים, אצלנו זה קרה בשבוע לפני בר-המצווה של הבן, כאשר שלושה מבני המשפחה כולל הכובסת הראשית חולים בשפעת...
9. למשפחה עם 5 נפשות יש המון כביסה, גם אם נעזרים בשכנות... קיפלתי היום 2 מכונות, עוד שתיים בדרך, וארון הכביסה מלא...

talitush2

New member
תודה מיכל על המסקנות. אז מה קנית בסוף?

האמת שקשה לי לסכם את מסקנותי לאורך כל שנות כביסותי....
כבר היו לי מכונות יקרות יחסית (לא מילה....) וזולות יותר. האת - לא היה הבדל מבחינת אורך החיים.
בדרך כלל היה לנו כלל שפעם אחת מתקנים, ובפעם השניה מחליפים.
בגדול - אני לא בעד להשקיע במכשירי חשמל המאד יקרים. איכשהו זה לא נראה לי מצדיק את עצמו. מעדיפה להשקיע יחסית מעט ולהחליף תכופות יותר, אם כי אני מסכימה בהחלט שתמיד המכשירים מתקלקלים בזמן הכי פחות נוח....
שיהיה לך בהצלחה עם הקניה החדשה.

קניתי

Bosch WAS24468ME ‏
8 ‏ק"ג. Made in Germany.

אחרי התלבטות קשה שילמתי תוספת לאחריות מלאה ל8 שנים על כל תקלה מכל סוג, כולל כרטיסים, גומיות, שברים, הכל. (יותר מהאחריות הסטנדרטית של היצרן אפילו בשנה הראשונה)
לא בטוחה שזה משתלם כלכלית, אבל זה נותן לי שלוות נפש ל8 שנים. בשבילי זה יותר מכסף.

אם אחבר את המחיר המצוין ששילמתי במכירה האישית בחנות הוירטואלית, ועוד התוספת הזו לביטוח - יצא לי בסך הכל קצת פחות מהמחיר בחנויות (שכולל ביטוח לשנה בלבד).

florentin

New member
תתחדשי!
המחקר שלך עוד יילמד בבתי הספר לכביסה...

המלצה נוספת - להוסיף חומץ לכביסה (אצלי קבוע במקום מרכך).
ואחת לאיזה זמן להפעיל עם אקונומיקה ב 90 מע'. (אצלי עם כביסת הסמרטוטים התקופתית).
&nbsp
מנקה לה את הצנרת.
&nbsp
שתשרת אותך שנים רבות ותקל על חייך. (אני תמיד טענתי שזה המכשיר החשוב בבית - שחרור האישה התחיל לדעתי עם המצאת מכונת הכביסה, עם כל הכבוד לגלולות...)

הקטע הוא שהתכוננתי למקרר

התכוננתי שהוא יתקלקל, עשיתי מחקר שלם כדי להיות מוכנה ולקנות מהר.
דוקא חשבתי שלמכונת הכביסה זה לא יקרה. .
ככה זה בחיים.
&nbsp
על נושא שחרור האשה ועל גברים ומכונות כביסה אני יכולה לכתוב פוסט שלם
בעלי, למשל, מהנדס, אחד שיודע לתקן הכל, ידי זהב, מי שמפתח מערכות פי אלף יותר מתוחכמות ומסובכות, עד היום לא יודע איפה הכפתור של הסחיטה. הוא כנראה לעוחם לא ידע.

מניסיון של שנה-אחלה מכונה!!!

נקנתה לפני שנה אחרי אאג שהחזיקה אצלנו "רק" עשר שנים אבל לדעתי עבדה אצלנו כמו מכונה של 15-18שנה.לפני שנה עברנו לדגם שקנית. היא מכונה טובה. חסכונית מאוד באבקה.מה שאני מאוד אוהבת בה-תוכנית קצרהנעילת ילדיםהאפשרות לעצור את התוכנית באמצע ולהוסיף עוד בגדים. זה פשוט מעולה.וכמובן 1200 סל"ד בסחיטה.מה שכן-לטעמי התוגנית העיקרית של הcottons מאוד עוצמתית וכן יש לי הרגשה שזה קצת הורס פוטרים- עושה מן נקודות נקודות על הבגדים.לכן הרוב אצלי אני מכבסת בתוכנית השניה אלא אם כן זה מעל 40 מעלות.גם הmix מעולה...תהני ממנה

דליה ב

New member
תתחדשי!(או שמא תתחדשו
)

תודה על השיתוף במידע, והכי זה הטיפ של הרכישה באתר.
וגם מזל טוב לבר-המצווה של הבן.

janjana

New member
שכחת לציין

שמכונות כביסה בעלות קיבולת גבוהה (7 קילו ומעלה) נוטות להתקלקל יותר מכיוון שהרצועה נשחקת יותר כאשר המשקל גבוה יותר. זה כמובן תלוי בכמות המים שהמכונה צורכת עבור כל תכנית. ולא, יצרני מכונות הכביסה בדרך כלל לא מתאימים את עובי הרצועה לנפח התא. זה קורה גם במכונות כביסה של בוש שמיוצרות בגרמניה...
זה אמנם לא מנע ממני לקנות מכונת כביסה 7 קילו של בוש, אבל אם אמינות זו קריטריון חשוב אז יש לקחת זאת בחשבון.

לפעמים זה נכון, אבל אצלי אין רצועה

מנוע הנעה ישירה.

&nbsp
בדגמים אחרים של בוש ב8 ק"ג באמת זו עלולה להיות בעיה.
&nbsp

למעלה