לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3927839,278 עוקבים אודות עסקים

פורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer
x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעה מנהלתית- חובה לקרוא לפני הכתיבה בפורום!!!
לפני הכתיבה בפורום, הנכם מתבקשים, לעיין בפורום קצת לפני, ולקרוא את התקנון של הפורום. הודעה שלא תיכתב לפי התקנון, תמחק ללא התראה מראש.
אני מעוניינת לצור מרחב וירטואלי נעים, שמאפשר לשאול, להתייעץ וגם להביע דעה  ולכן, חשוב לשמור על הכללים כדי שהפורום ייתן מענה הולם ומאוזן לכולם.
לאור המקרים האחרונים, אני רוצה להגיש שהפרסום בפורום אסור.
בנוגע להצעות עבודה- לשם כך יש את לוחות הפורום, ניתן לפרסם שם. פרסום הצעות עבודה על גבי הפורום, מותנה באישור מראש במסר ( הצעת העבודה צריכה להיות רלוונטית לסטודנטים או בוגרים טריים בתחומים אותם הם לומדים, ללא ניסיון תעסוקתי רלוונטי. יש צורך לשרשר לשרשור רלוונטי או לפתוח שרשור חדש ).
בנוגע לסיוע בסמינריונים או עבודות תיזה- לאור חשיבות הנושא עבור הסטודנטים, אני מאפשרת. אך יש צורך לשרשר אותו לשרשור מתאים קיים או לפתוח שרשור חדש ייעודי לשם כך- "עזרה במילוי שאלונים".
לעיתים, יש גולשים ששואלים שאלות, שלא ניתן לתת תשובה טובה ומדויקת בפורום. חשוב לציין שהפורום אינו פורום רשמי של אף מוסד, והוא משרת את קהילת הסטודנטים. סטודנטים עונים, בהתאם למידע שיש ברשותם, שהם שמעו, שאלו, התייעצו. חלק מהתשובות יכולות להשתנות בין חוגים שונים/ פקולטות שונות ומוסדות שונים. גם מדיניות של מוסד משתנה ובהתאם לכך גם התקנון. לכן בשאלות שבהם יש צורך בתשובה רשמית בנוגע לנוהל מסוים, יש לברר גם במוסד הרלוונטי.

הודעות שלא ייכתבו לפי הנוהלים האלו, יימחקו ללא התראה מראש.

תודה לכולם על שיתוף הפעולה וכמובן בהצלחה בלימודים
oromer

המשך >>

לצפיה ב-'בעיה רצינית, מה לעשות עם האנגלית?'
בעיה רצינית, מה לעשות עם האנגלית?
27/08/2005 | 18:04
42
399
היי,
יש לי בעיה ממש רצינית...
התעודת בגרות שלי ממש מצוינת- הכל  92-100, ויש לי כמה מקצועות שהם חמש יחידות, אבל- הבעיה היא אנגלית!
עשיתי אמנם 5 יח"ל אנגלית ונבחנתי שוב ושוב (אחרי ארבע פעמים שלמדתי לבד, או עם מורה פרטית), והציון הכי גבוה שלי הוא 58 ב 5 יח"ל.  (ניסיתי גם ארבע יחידות- וקיבלתי אותו ציון...)

אני ממש טובה בדיבור אנגלית, אני יודעת טוב דיקדוק, אבל- האוצר מילים שלי דפוק!!!
ז"א- אני לא מסתדרת עם אנסינים, קריאת ספרים, ואני לא מצליחה ללמוד שום אוצר מילים...

הבעיה היא שאני חייבת ללמוד רפואה- ז"א, זה מה שאני רוצה וזה מה שאלמד!
ובשביל רפואה אני חייבת לא רק לדבר אנגלית בבטחון רב לא גם לקרוא.

בגלל מה שמונע ממני להצליח בבגרות,
ז"א- אוצר המילים והקריאה, אני גם לא מצליחה להוציא ציון טוב בפסיכומטרי...
להשוואה- קיבלתי במילולי 147 מתוך 150, ובאנגלית קיבלתי 72 או 73 (אני כבר לא זוכרת) מתוך מאה חמישים, שציון כזה באנגלית מונע ממני אפילו להיכנס לאוניברסיטה....

בקיצור- אני יודעת שאני חייבת לעשות משהו ע"מ לעבור את הבגרות באנגלית בציון טוב מאוד, ומן הסתם אם אני אצליח, אז גם אצליח בחלק האנגלית שבפסיכומטרי...
- חשבתי שאולי אם אני אלך לבית ספר שעוזר להשלים בגרויות אני אצליח לעבור את הבגרות וארכוש אוצר מילים שיעזור לי בפסיכומטרי...

אז השאלות שלי(אחרי כל הסיפור הארוך הזה) הן ככה:
- יש לכם אולי רעיונות בשבילי איך לרכוש אוצר מילים רחב שיעזור לי? אתרים, שיטות, וכדו'? (חוץ מקריאת ספרים)
-האם באמת מומלץ ללכת ללמוד בבית ספר להשלמת בגרויות? לאיזה בית ספר אתם ממליצים?(לחמן, אנקורי,וכו'..)

ממש תודה, ואני מקווה שתוכלו לעזור לי כמה שיותר מהר כי זה נורא חשוב בשבילי...

נ.ב.- כולם אומרים לי לקרוא ספרים באנגלית, אבל זה ממש מעצבן לקרוא שעה עמוד שבאותה שעה אפשר לקרוא ספר שלם בעברית... אז- דלגו על הרעיון הזה..
סטודנטים >>
לצפיה ב-'את מרגישה שהבעיה היא רק אוצר'
את מרגישה שהבעיה היא רק אוצר
27/08/2005 | 18:28
3
70
מילים?
כי אי אפשר לדבר טוב באנגלית אם אין אוצר מילים בסיסי. אני דווקא חשבתי בנושא של לקום למידה מסויימת. אם באמת הולך לך כל כך הטוב בהכל חוץ מאנגלית יכול להיות שיש בעיה. (כמה קיבלת בכמותי בפסיכומטרי?)
אולי כדאי לך לבדוקאת העניין הזה וגם לראותאם את מצליחה ללמוד אוצר מילים ללא קריאה או כתיבה. האם בלימוד בעל פה את מצליחה לקלוט מילים חדשות?
אם כבר עשית 4 פעמים בגרות לא נראה לי שיש טעם לעשות שוב לפני שבודקים מדוע זה קורה. אולי לפנות למורה שמתמחה שיטות לימוד ללקויי למידה (גם אם את לא לקויית למידה).

זה כמובן דעתי בהנחה שבאמת כל הציונים האחרים שלך גבוהים כמו שאת מספרת.
סטודנטים >>
לצפיה ב-' לבדוק את העניין, וגם לקרוא'
לבדוק את העניין, וגם לקרוא
27/08/2005 | 20:08
2
55
תקראי הרבה, תבחרי לקרוא נושאים שמעניינים אותך, ועם מילון צמוד כדי לבדוק כל מילה שאת לא מכירה
סטודנטים >>
לצפיה ב-'ספרים - אולי. לא תמיד.'
ספרים - אולי. לא תמיד.
29/08/2005 | 02:50
1
38
מי שצריך להיעזר בספר בשביל כל משפט, ודאי שלא יילמד כך אנגלית היטב. אם את מגיעה ללמעלה מ-10 מילים בדף שצריך לפתוח מילון עבורן, אין טעם, וכדאי להיעזר במסגרת.

שפה, בניגוד למקצועות אחרים כמו היסטוריה, צריך לבנות בהדרגה ואי אפשר לקלוט ברגע האחרון. אני ממליצה על ספרים בהתאם לרמה שלך בנוסף לשיעורים פרטיים או לימוד במסגרת אחרת.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אני במקרה לא אמרתי ספרים '
אני במקרה לא אמרתי ספרים
29/08/2005 | 08:16
30
אמרתי לקרוא, שזה יכול להיות גם עיתונים, או כל דבר אחר (הציור של הספר התייחס למילון ).

אני לפני הפסיכומטרי קראתי עיתונים (כמו שכבר הציעו כאן), אפשר לבחור עיתוני מחשבים, אופנה, טבע (נשיונל ג'אוגרפיק למשל), מה שמעניין אותך (את טלי). ככה זה גם קטעים קצרים ולא ספר שלם (שאפשר להתקע איתו, להשתעמם וכו'), ואם נתקלים בכתבה לא הכי מעניינת אפשר לבחור אחרת במהירות. אצלי השיטה הזאת שמרה על רמת עניין גבוהה ונהניתי מהקריאה.
אפשר לקרוא Reader's digest, שזה מגזין עם כתבות קלילות בכל מיני נושאים (אולי יש אחרים).

עזר לי גם להתרכז ולנסות לקרוא הכי מהר שאני יכולה מבלי לאבד את ההבנה של מה שאני קוראת. מידי פעם לנסות לקרוא טיפה יותר מהר (בגבול הסביר, לא להלחיץ את עצמך כמובן).
סטודנטים >>
לצפיה ב-'לגבי ספרים באנגלית'
לגבי ספרים באנגלית
27/08/2005 | 18:29
1
38
נכון, אמרת לא להמליץ לך על ספרים באנגלית, אבל הייתי רוצה לומר את דעתי בכל זאת.
אני חושבת שאם את נתקעת שעה על עמוד, זה אומר שאת מנסה לקרוא ספרים ברמה גבוהה מדי. כשהייתי בביה"ס יסודי חייבו אותנו לקרוא  עיבודים לתלמידים של כל מיני ספרים "אמיתיים". מדובר בגרסאות מקוצרות, מדורגות לפי רמות. זה היה מתסכל בהתחלה,  אבל ככה אוצר המילים שלי השתפר מאוד מאוד , עד שבסוף היסודי כבר יכולתי לקרוא ספר רגיל.

אם את מתעניינת באקטואליה ומעדיפה טקסטים קצרים יותר, את יכולה גם להיכנס לאתרי חדשות באנגלית (BBC,CNN) . יש כאלה שמסוגלים ללמוד מהטלוויזיה.

סטודנטים >>
לצפיה ב-'נאשיונאל ג'יאוגרפיק - מומלץ בחום'
נאשיונאל ג'יאוגרפיק - מומלץ בחום
27/08/2005 | 20:42
22
קל לקריאה.רמה טובה ועם הרבה תצלומים מאירי עיניים.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'תתחילי לשמוע אנגלית'
תתחילי לשמוע אנגלית
27/08/2005 | 18:50
21
לדבר אנגלית עם הסובבים לראות טלויזיה בלי תרגון כשאת לא מבינה מילה תבדקי בכיתובית
סטודנטים >>
לצפיה ב-'לקרוא ספרים-ההסבר בפנים'
לקרוא ספרים-ההסבר בפנים
27/08/2005 | 18:57
9
39
לפעמים מה שנראה קשה הוא בעצם הרבה יותר קל מהאלטרנטיבה שהיא עוד פסיכו' ועוד קורסים.
כשאני למדתי למבחן IELTS (מבחן באנגלית של אוני' קיימברידג') הקפדתי להקדיש לקריאה שעתיים ביום ולא בגלל שהאנגלית שלי גרועה, להפך, זה רק שיפר אותה.
בקריאה את קודם כל מתרגלת קריאה ומשפרת אותה, אבל גם לומדת אוצר מילים, איות וניסוח.
עוד שיטה היא העתקה של ספרים. להושיב את עצמך ולהעתיק עמודים שלמים מתוך ספרים.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אז..'
אז..
27/08/2005 | 19:44
8
26
אז בעצם, לפי מה שהבנתי מכל דבריכם זה שקורס לבגרות לא יעזור לי?
שרק אם אני אשב ואעתיק/ אקרא ספרים זה יעזור?

יש אולי איזה תוכנה שגם עובדת על אוצר מילים?

תודה לכולם...
סטודנטים >>
לצפיה ב-'את יכולה גם'
את יכולה גם
27/08/2005 | 19:54
6
23
בשילוב עם המורפיקס ליקרא מאמרים באנגלית ולסכמם

למשל גם אני לא טובה באנגלית..כלומר אני קורת אנגלית והרבה אבל במבחנים (ם בתיכון וגם בשנה הזאת במכללה ) פשוט לא הצלחתי לקבל יותר מ75

אבל הכי חשוב שתמשיכי לקרא אנגלית כי אם לא תקראי בכלל אז תשכחי לגמרי
ואפילו תחקרי נושא מסוים שאת אוהבת ותקראי עליו רק מאמרים באנגלית
למשל על רפואה (כי זה מה שאת רוצה ללמוד) ככה גם תתרגלי אנגלית וגם תדעי למה את ניכנסת במקצוע
סטודנטים >>
לצפיה ב-'בקשר לדיבור'
בקשר לדיבור
27/08/2005 | 21:47
5
15
מה שמדאיג אותי זה שלמרות הבעיה עם האוצר מילים אני כן מצליחה לדבר טוב אנגלית... אולי הבנת הנשמע שלי יותר טובה....

אין איזה אתר שמלמד אוצר מילים?
ובקשר לבתי ספר? אתם לא ממליצים? אין בית ספר טוב ללימוד אנגלית לבגרות?
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אז את רוצה קיצורי דרך?'
אז את רוצה קיצורי דרך?
27/08/2005 | 21:53
4
19
את לגמרי בטוחה ששבע שנים של לימודים ועוד לפחות 4-5 שנים של התמחות, כשבכל זה אין קיצורי דרך, יתאימו לך?
אין מה לעשות, קריאה היא הדרך הכי טובה לשפר אוצר מילים. רשימת מילים לשינון פשוט לא עובדת באותה צורה. גשי לאבחון ואז שבי עם עצמך וקראי - זה נורא מתסכל בהתחלה, אבל זה הזמן ללמוד גם איך לדחות סיפוקים.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אני לא מחפשת קיצורים...'
אני לא מחפשת קיצורים...
29/08/2005 | 01:07
3
18
אפשר לראות את זה כאילו אני מחפשת קיצורים, ואפשר לראות את זה כאילו אני מחפשת פתרונות מציאותיים....

אני ממש לא אדם עצלן ותוכיח התעודת בגרות שלי , אבל יש לי בעיה עם אנגלית, ואני מחפשת פתרון שיעזור לי באמת להגיע לרמה טובה...

ברליץ שיפר לי את הדקדוק והביטחון בדיבור, אבל אני חייבת יותר מזה....

נזכרתי לציין שהרבה פעמים אחרי שלמדתי שעות מילים, גיליתי שמה שנשאר לי זה איך לאיית את המילה באנגלית ולא את הפירוש... (זיכרון צילומי חלקי????)
סטודנטים >>
לצפיה ב-'ולכן מציעים לך ספרים'
ולכן מציעים לך ספרים
29/08/2005 | 01:10
1
14
כי לשבת וללמוד רשימת מילים פשוט לא עובד טוב כמו לקרוא את המילה בתוך הקשר.
ואם אין לך סבלנות לקרוא ספר (ויקח כמה שיקח בהתחלה), מה אני אגיד לך. בהצלחה עם הרשימות.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'הבנתי...'
הבנתי...
29/08/2005 | 01:14
12
או.קיי תודה רבה לכולכם...

אין ברירה מחר למרות הכל אני אתייצב בספריה ואקח לי ספרים בערימות...
אולי אפילו אבקש שינעלו אותי בחדרון בלי שומדבר אחר ככה שאני אהיה מרוכזת רק בזה...

לפי מיטב הבנתי אתם טוענים שפספיק זה בשביל להצליח ואין צורך לגשת דרך בי"ס לבגרות?
או שעדיף את שני האופציות יחדיו?
סטודנטים >>
לצפיה ב-'כדי ללמוד מילה חדשה את צריכה'
כדי ללמוד מילה חדשה את צריכה
29/08/2005 | 02:05
10
להתקל בה איזה 3 פעמים עם משמעות בתוך משפט ורק אז היא באמת תתחיל להכנס לזכרון.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אם את יכולה - לסוע ולהתגורר'
אם את יכולה - לסוע ולהתגורר
27/08/2005 | 20:38
14
בארץ שבה השפה הרשמית היא אנגלית (הודו לא נחשבת).זו סוג של קפיצת ראש וגם מסובך להשיג ויזה - אבל זה כמעט בטוח יעזור (חוץ מלאנשים שאת כל הזמן שלהם יבלו בחברת דוברי עברית).את יכולה אני חושב אפילו להרשם ללימודי אנגלעת באנגליה ולקבל ויזה למגורים (אבל בטח שלא עבודה).

אני לא מאמיןשאת יכולה לדבר אנגלית שוטף ושאוצר המילים שלך יהיה דל כמו שאת מתארת.זה לא עובד בעברית ולא יעבוד באף שפה.

לימוד שפה עובר דרך קריאה - זה קשה יותר מדיבור אבל אין מנוס ותחשבי טוב איך העברית שלך הייתה נשמעת אם לא היית קוראת ספרים.

אישית ניסיתי ללמוד קצת ספרדית - ומה לעשות.רבע שעה של קריאה או שעתיים של שבירת שיניים ואני פשוט מרגיש שמרוב מאמץ אני נרדם.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אולי מגזינים'
אולי מגזינים
27/08/2005 | 21:02
14
היתרון שלהם על פני ספרים שאת באמת יכולה לקחת משהו בתחום שמעניין אותך, אם זה אופנה או מוזיקה או טבע.
יש חנויות עם מגזינים רבים באנגלית שלאחר שתקראי את הכתבות הרבות שלהם הם בהחלט יכולים לשפר לך את אוצר המילים. אם את לא מעוניינת בבזבוז כסף על קניית המגזין תוכלי למצוא את הגרסה המקוונת, לאלה מהם שיש, ולקרוא שם את הכתבות.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'גם אל תשכחי'
גם אל תשכחי
27/08/2005 | 23:50
10
שבפסיכומטרי בחיים לא תצליחי אם לא תדעי לקרוא אנגלית טוב ומהר (25 דקות, 27-8 שאלות + 2 קטעי אנסין X בין שניים לשלושה פרקים..), כך שבכל מקרה עלייך לתרגל קריאה באנגלית.

בקשר לקורס הכנה לבגרות - לדעתי האישית זה בזבוז של כסף. אל תשכחי שבקורס עליהם לכסות את כל החומר הנוגע לבחינה - אשר רובו אינו נוגע לך מאחר ואמרת כי הבעייה היחידה שלך היא אוצר מילים. כתוצאה מכך, כמובן, גם לא תהיה התמקדות בנושא הבעייתי אצלך.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אני לא מבין'
אני לא מבין
28/08/2005 | 01:00
8
איך את בכלל חושבת על ללכת ללמוד רפואה עם גישה כמו שלך.

המצב הוא שאת חייבת ללמוד ולדעת אנגלית בצורה מעולה על מנת ללמוד רפואה (וכמובן גם מקצועות אחרים). וכמו שאחרים כאן אמרו - מבלי שיש לך אוצר מילים נאה את לא יכולה, בכלל, לקיים שיחה נאותה באנגלית (אני ממש טובה בדיבור...).

הדרך הכי טובה היא, פשוט, ללכת ולגור במדינה דוברת אנגלית. (ככה אני למדתי את הספרדית שלי - הלכתי לגור שנה בארנגטינה, ולמדתי ספרדית בצורה רשמית באוניבריסטה שמה. החיים במדינה עזרו לי ליישם ולהפנים את השפה) זה, כמובן, קצת לא ריאלי, אז הדרך השנייה היא, מה לעשות, טלי - קריאת ספרים.
לשנן מילים לא יעזור לך בשיט כי את לא תדעי איפה ואיך ומתי "להשחיל" אותן למשפטים.

חוץ מזה שאת רק בת 20, אז מה הלחץ בכלל?
סטודנטים >>
לצפיה ב-'עוד דרך היא'
עוד דרך היא
28/08/2005 | 01:19
8
לקרוא ספר באנגלית שכבר קראת בעברית, ואת יודעת למה לצפות (כמו הארי פוטר).

זה הופך את הקריאה לקלה יותר...
סטודנטים >>
לצפיה ב-'ברליץ'
ברליץ
28/08/2005 | 01:38
11
אם יש לך את הכסף, לכי לבית הספר לשפות ברליץ.
נכון, ביה"ס מתמקד בעיקר בהוראת שפה דבורה ולא כתובה (כלומר, יותר בדיבור מאשר קריאה וכתיבה), אבל לאחר שיהיה לך בסיס חזק בשפה דבורה, תוכלי לחזק את אותר המילים שלך.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'מה התקציב שלך?'
מה התקציב שלך?
28/08/2005 | 13:44
1
16
רעיון מצויין ללימוד אוצר מילים (ואני לגמרי רצינית בעניין) היא לנסוע לסאמר סקול. עדיף על פניו מחנה קיץ אמיתי, כדי שלא תוכלי לדבר בעברית עם אחרים. יש מחנות קיץ שבחו"ל שמיועדים ליהודים בלבד, זה פותר בעיות כשרות, ואת לומדת מילים מהניסיון (אני נסעתי ולמדתי איך אורמים גלגלון, גומיה לשיער וכ'ו).
בכל מקרה זה כמובן פתרון יקר מאוד. כדי להקל על קריאת ספרים אני ממליצה לך לקנות את הקוויקשנרי וזה יעזור לך במהירות ואולי תהיה לך יותר סבלנות. קני ספרים מרתקים: הארי פוטר הוא מצוין, ואין אנגלית קשה. תרגומים למילים המיוחדות את יכולה למצוא בכל הפורומים או באתר של גילי בר הלל.

רעיון אחרון שלי מאוד עזר, זה לצ'וטט באינטרנט באנגלית בלבד. כנסי לMIRC (מורידים את התוכנה מwww.mirc.com) ותתחברי לדלנט. כנסי לאחד הערוצים בהם מותרת שיחה רק באנגלית (לדוגמה: israel) או סתם ערוץ של דוברי אנגלית, ותתחילי לצ'וטט. יש המון סלנג אבל יש גם מילים שיעזרו לך וזה יחזק לך את הביטחון. כדי להחזיק מעמד בשיחות כאלה כדאי שתורידי בבילון (תוכנת תרגום) שתעזור לך להבין. ומי יודע, אולי תצא לך מזה יותר משפה..
סטודנטים >>
לצפיה ב-'תשלחי לי מסר אם את צריכה עזרה בנ"ל'
תשלחי לי מסר אם את צריכה עזרה בנ"ל
28/08/2005 | 13:45
6
לצפיה ב-'אמנם אמרת לא'
אמנם אמרת לא
28/08/2005 | 17:58
21
אבל השיטה מס' 1 לשיפור אוצר מילים באנגלית היא לקרוא ולקרוא ולקרוא. אם קשה לך, תתחילי מספרי ילדים. אין מה לעשות. זו הדרך הטובה ביותר לשפר אוצר מילים בכל שפה.

דרך נוספת, אם כי לטעמי פחות יעילה, היא לגשת לספריית הוידאו, ולקחת סרטי די-וי-די ללא תרגום לעברית אבל עם כתוביות באנגלית. תראי את הסרטים עם הכתוביות באנגלית, והן יעזרו לך להתמודד עם השמיעה באנגלית, ישפרו את אוצר המילים, וגם את כושר הקריאה שלך.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אם תקחי ספר יחסית קל'
אם תקחי ספר יחסית קל
28/08/2005 | 22:28
12
13
לא תתקעי שעה באותו העמוד. אם אי אפשר להתחיל מספרים באנגלית לדוברי אנגלית אז מתחילים מספרים באנגלית ללא דוברי אנגלית. עד כמה שאני זוכר יש דירוג לפי שלבים (stages) של הרמה, בפורום אנגלית יוכלו לספק מידע נוסף.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'איך אני מדברת טוב אנגלית?'
איך אני מדברת טוב אנגלית?
29/08/2005 | 00:57
11
18
או.קיי,
כמה חברה שאלו/תמהו/ירדו עלי איך יכול להיות שאני מדברת טוב אנגלית אבל טוענת שאין לי אוצר מילים...?

אז ככה- לפני שנה למדתי בברליץ- אתם בטח יודעים מה זה. אומנם שילמתי 6000 שקל, אבל זה עזר לי- היום אני מדברת אנגלית עם ביטחון רב- כאילו אני דוברת מבטן ולידה, והדקדוק שלי מצויין!
אבל- שימו לב, אפשר לדבר אנגלית עם אוצר מילים, לדבר טוב, לדבר נכון, ועדיין להיות בלי אוצר מילים.
ז"א- יש לי פשוט שיטות עקיפה, אני מסבירה את מה שאני רוצה לפעמים יותר באריכות או כל מיני דברים כאלה, בגלל שאין לי מספיק אוצר מילים.

אז עם כל הכבוד לברליץ, חוץ מבטחון עצמי ודקדוק מצויין אין לי כלום מהם.
- אה, בעצם, כשהייתי מלצרית זכרתי כל מיני משפטי מפתח מהקורס..וואו...

בכולופן, בקורס שלהם אתה לא רוכש אר מילים בשביל בגרות ופסיכומטרי.
אני לא צריכה אוצר מילים לכתיבת חיבור על ילד וילדה שהלכו לגן.

עכשיו הבנתם?

סטודנטים >>
לצפיה ב-'אז? שוב....'
אז? שוב....
29/08/2005 | 01:17
1
9
הבנתי....

אין לי שום ברירה, מחר למרות הכל אני אתייצב בספריה ואקח לי ספרים בערימות...

לפי מיטב הבנתי אתם טוענים שמספיק זה בשביל להצליח ואין צורך לגשת דרך בי"ס לבגרות?
או שעדיף את שני האופציות יחדיו?
סטודנטים >>
לצפיה ב-'לא צריך ערמות....זה סתם מבאס'
לא צריך ערמות....זה סתם מבאס
29/08/2005 | 02:09
7
להחזיק ערמות של ספרים לא קרואים.ספר אחד ומאגזין אחד יספיקו.אולי תנסי לקרוא את הג'רוזלם פוסט.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אל תקחי ספרים ארוכים מדי בהתחלה'
אל תקחי ספרים ארוכים מדי בהתחלה
29/08/2005 | 01:22
2
6
קחי ספרים קצרים יחסית ומתחום שאת אוהב (הארי פוטר זה אחלה אם את אוהבת את הסגנון). אפשר גם לקחת ספרים שקראת כבר בעברית. וכמובן – אפשר גם מגזינים שמעניינים אותך.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'הארי זה באמת אחלה,אבל ממש לא קצר'
הארי זה באמת אחלה,אבל ממש לא קצר
29/08/2005 | 03:58
1
2
לצפיה ב-'הראשונים קצרים'
הראשונים קצרים
29/08/2005 | 04:48
3
כשהיא תגיע למספר 3 נדבר
סטודנטים >>
לצפיה ב-'שוב אני אומרת:צ'טים באינטרנט'
שוב אני אומרת:צ'טים באינטרנט
29/08/2005 | 15:41
5
11
וכדאי שתיעזרי בבבילון כדי למצוא את המילה המתאימה במקום לומר את כוונתך בעשרה משפטים ארוכים ומפותלים ... אני ממליצה בחום, מניסיון.
סטודנטים >>
לצפיה ב-''
29/08/2005 | 16:15
2
לצפיה ב-'לצ'אטים יש בעיה אחת'
לצ'אטים יש בעיה אחת
29/08/2005 | 19:18
3
7
יש הרבה אנשים עם נטייה לאנגלית לא משובחת במיוחד (מבחינת תחביר, איות ו/או אוצר מילים).
סטודנטים >>
לצפיה ב-'יותר טוב מכלום'
יותר טוב מכלום
29/08/2005 | 23:41
2
6
לפחות היא תדע את המילה, מקסימום היא לא תדע לאיית אותה ויתקנו אותה כמה פעמים. עדיף לפחות לדעת כיוון של נראה.
wuzup?
סטודנטים >>
לצפיה ב-'נראה לי שזו דרך לא רעה כדי לשפר'
נראה לי שזו דרך לא רעה כדי לשפר
30/08/2005 | 00:49
1
6
את מימנות השיחה שלה - אבל עם זה אין לה בעייה לדבריה.בניגוד לכך זה עשוי להטמיע טעויות צורמות בראש.עדיף ללמוד ממקור מסודר כמו עיתון או ספר שעוברים עריכה ויש בהם משפטים תקינים ומובנים עם אוצר מילים עשיר נטול סלנג (שגם ככה מתחדש משנה לשנה).
סטודנטים >>
לצפיה ב-'לאו דווקא'
לאו דווקא
30/08/2005 | 00:58
3
צ'אטים תורמים יכולת ניסוח והבנה מהירות, ואלה דברים שטקסטים כתובים לא יכולים לתת. נכון שהאנגלית שם היא לא אקדמית, אבל זה עדיין נותן המון.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'No Pain No Gain'
No Pain No Gain
29/08/2005 | 03:59
1
29
אין בררה טלי חייבים לקרוא ספרים והרבה תחשבי על זה בתור אימון תחשבי על עצמך בתוך אדם חסר כושר שמתחיל לשפר אותו על ידי ריצה קצרה כל יום ולאט לאט מגביר קצב ומרחק כל ההתחלות קשות רק צריך לעבור את המכשור הראשוני אחרי זה הרבה יותר קל.

תקחי ספרים על נושאים שאת אוהבת אולם שעדיין לא יהיו יותר מדי עבורך (כלומר לא ניראה לי שרעיון טוב זה להתחיל בלקרוא את מלחמה ושלום הגרסא המלאה גם אם את מאוד אוהבת את הרומן הרומנטי)

תשכחי מתרגום בסרטים ותראי שהשיפור הוא פשוט אדיר.
סטודנטים >>
לצפיה ב-' אממ'
אממ
29/08/2005 | 19:57
14
ההודעה שלך ממש מעודדת.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'בעיה בסגנון... הסיפור שלי'
בעיה בסגנון... הסיפור שלי
<< ההודעה הנוכחית
29/08/2005 | 17:44
1
17
גם אצלי ציון האנגלית לא משביע רצון בבגרות (5 יחידות ציון 82) בידיעה ברורה שאני יכול יותר אם הייתי לומד מילים וקורא ספרים בנעורי. עם כל הכבוד, שיעורי בית הספר התיכון והחטיבה יחד לא מקנים רמת אנגלית טובה (אני רואה את זה מקרוב מאוד בביתי הספר איתם אני עובד) ואת הציונים היותר טובים יוציאו אלו נתקלים באנגלית למעלה מ- 4 שעות לימודיות..(בניגוד למקצועות ריאליים שחבר'ה מבריקים יכולים להצליח בפחות השקעה..)
בסיכומטרי הראשון שלי הוצאתי באנגלית 117 שזה ביאס לי את הכמותי והמילולי לגמרי. אז התחלתי לקרוא ספרים אבל לא כמו שאתם ממליצים פה, אני הלכתי על הגדולים והקשים כבר מראש - דן בראון באנגלית, המוהיקני האחרון וכו'.  הספר הראשון לקח לי 3 חודשים והשני חודשיים. השלישי חודש וחצי, ובפסיכומטרי האחרון, שיפרתי את האנגלית ל- 130 (וסוף סוף עברתי את ה- 707 לא שזה עזר לי לרפואה אבל שיהיה)..
אבל מה, שסיימתי את שירות הקבע הלכתי לראיון עבודה בחברת הייטק ושם עו לי ראיון באנגלית.. לא משנה שאני יודע לקרוא ולכתוב, לדבר כמו שצריך פשוט לא יכולתי (חבל משרה טובה 13000 ברוו, מזדה 3 צמודה).. אז נרשמתי לוול סרטיט ואני חודש בקורס בערך והשיפור בדיבור הוא משמעותי.
לחשוב שאם אני משפר היום את הבגרות שלי מ- 82 ל- 90, ממוצע הבגרויות שלי קופץ מ- 109.79 ל- 110.5 שזה מאוד משמעותי..
אז בקיצור, אין מה לעשות. המטרה שלך היא לשפר אנגלית. קחי ספרים, ותהיי נכונה לעמוד ביעד, כי יהיו לך הרבה מקרים שלא תביני פיסקה ותתיאשי.. וחשוב כמובן לא להתייאש בנקודה הזו..

סטודנטים >>
לצפיה ב-'מכוון שהרבה כתבו והעלו רעיונות'
מכוון שהרבה כתבו והעלו רעיונות
30/08/2005 | 00:21
13
מצוינים לבעיה שלך.
אני רוצה רק לצייןנקודת מבט נוספת: אני חושבת שללמוד אנגלית (או כל שפה אחרת) באמצעות קריאה (ספרים או כל דבר אחר) ובאמצעות סרטים (ללא תרגום) היא בנוסף להיותה דרך מעולה ללמוד שפה (מה שאת צריכה)

היא גם דרך טובה לשפר את הזיכרון - מה שאת צריכה לרפואה, לא?

מניסיון שלי - זיכרון (מכל הסוגים) ניתן לפתח ולשר ע"י אימון והתמדה. העיקר לנסות מגוון של דרכים ולמצוא את המועילים ביותר בשבילך.
שמתי לב שבהתחלה לא מרגישים בכלל שיפור, אבל לאט לאט - המצב משתפר!
בהצלחה!
סטודנטים >>

הודעות אחרונות

20:07 | 13.12.19 אורחים בפורום
12:35 | 03.12.19 אורחים בפורום
13:16 | 25.11.19 kerenavihay
07:48 | 25.11.19 shahafst18
16:25 | 13.11.19 אורחים בפורום
12:45 | 07.11.19 אורחים בפורום
23:50 | 12.10.19 Aderune
23:28 | 22.07.19 אורחים בפורום
23:28 | 18.07.19 אורחים בפורום
13:00 | 15.07.19 אורחים בפורום
07:25 | 08.06.19 rifat2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ