לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3926639,266 עוקבים אודות עסקים

פורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer
x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעה מנהלתית- חובה לקרוא לפני הכתיבה בפורום!!!
לפני הכתיבה בפורום, הנכם מתבקשים, לעיין בפורום קצת לפני, ולקרוא את התקנון של הפורום. הודעה שלא תיכתב לפי התקנון, תמחק ללא התראה מראש.
אני מעוניינת לצור מרחב וירטואלי נעים, שמאפשר לשאול, להתייעץ וגם להביע דעה  ולכן, חשוב לשמור על הכללים כדי שהפורום ייתן מענה הולם ומאוזן לכולם.
לאור המקרים האחרונים, אני רוצה להגיש שהפרסום בפורום אסור.
בנוגע להצעות עבודה- לשם כך יש את לוחות הפורום, ניתן לפרסם שם. פרסום הצעות עבודה על גבי הפורום, מותנה באישור מראש במסר ( הצעת העבודה צריכה להיות רלוונטית לסטודנטים או בוגרים טריים בתחומים אותם הם לומדים, ללא ניסיון תעסוקתי רלוונטי. יש צורך לשרשר לשרשור רלוונטי או לפתוח שרשור חדש ).
בנוגע לסיוע בסמינריונים או עבודות תיזה- לאור חשיבות הנושא עבור הסטודנטים, אני מאפשרת. אך יש צורך לשרשר אותו לשרשור מתאים קיים או לפתוח שרשור חדש ייעודי לשם כך- "עזרה במילוי שאלונים".
לעיתים, יש גולשים ששואלים שאלות, שלא ניתן לתת תשובה טובה ומדויקת בפורום. חשוב לציין שהפורום אינו פורום רשמי של אף מוסד, והוא משרת את קהילת הסטודנטים. סטודנטים עונים, בהתאם למידע שיש ברשותם, שהם שמעו, שאלו, התייעצו. חלק מהתשובות יכולות להשתנות בין חוגים שונים/ פקולטות שונות ומוסדות שונים. גם מדיניות של מוסד משתנה ובהתאם לכך גם התקנון. לכן בשאלות שבהם יש צורך בתשובה רשמית בנוגע לנוהל מסוים, יש לברר גם במוסד הרלוונטי.

הודעות שלא ייכתבו לפי הנוהלים האלו, יימחקו ללא התראה מראש.

תודה לכולם על שיתוף הפעולה וכמובן בהצלחה בלימודים
oromer

המשך >>

לצפיה ב-' לקנות לפטופ או מחשב אישי?'
לקנות לפטופ או מחשב אישי?
<< ההודעה הנוכחית
17/07/2005 | 12:11
44
211
היי כולם.

אני מתחילה באוקטובר שנה ראשונה באוניברסיטת ת"א ואני בדיון מעמיק עם ההורים שלי לגבי סוג המחשב שכדאי לקנות - לפטופ או מחשב אישי.
שאלתי חברים וקיבלתי מיליון תשובות שונות ואני צריכה עזרה...

מה אתם אומרים???

תודה מראש
mystery
סטודנטים >>
לצפיה ב-'מה התקציב?'
מה התקציב?
17/07/2005 | 12:32
16
לצפיה ב-'שלושה דברים שיעזרו לנו לענות לך:'
שלושה דברים שיעזרו לנו לענות לך:
17/07/2005 | 12:33
76
1. מה התקציב שלך?
2. מה את רוצה לעשות איתו?
3. מה את מתכוונת ללמוד?
סטודנטים >>
לצפיה ב-'קודם כל, תלוי מה את לומדת'
קודם כל, תלוי מה את לומדת
17/07/2005 | 12:36
4
82
אם את עומדת ללמוד מקצוע מדעי, יהיה לך קשה מאוד להשתמש במחשב נייד ללימודים. אם את עומדת ללמוד מקצוע כמו מדעי החברה או הרוח, אז תוכלי בהחלט להרוויח הרבה משימוש במחשב נייד.

שיקול נוסף לקחת בחשבון הוא, שמחשב נייד המסוגל להחליף לגמרי מחשב אישי (כלומר בעל מעבד חזק, DVD+צורב, מסך בגודל סביר וכו') שוקל יחסית הרבה (כמובן תלוי בדיוק בדרישות). היום אפשר להשיג מחשבים כאלה (של IBM למשל) במשקל של 2.2 קילו, שזה משקל יחסית סביר לרוב האנשים (אם כי כדאי לך לנסות פשוט להרים אותו ולראות אם את מסתדרת עם זה. לי יש גב בעייתי ולי זה כבד מדי לסחיבה יומיומית). עם זאת, מחיר של מחשב כזה נע סביב 10,000 ש"ח.

מחשב אישי סביר מאוד, שיעמוד בהצלחה בכל משימה מלבד משחקים כבדים במיוחד, עולה סביב 2,000 ש"ח היום. אפילו אם מצרפים אליו מסך דק (שהוא נוח לעבודה הרבה יותר ממסך רגיל, לדעתי), מדובר עדיין על עלות של 4,000 ש"ח או פחות (תלוי בדיוק בדיל הספציפי שמוצאים. אני גם לא ממש מעודכנת במחירים).

במילים אחרות, לא שווה לקנות מחשב נייד, אם את לא מתכוונת להיות ניידת איתו. אם את לא מקלידה מספיק מהר בשביל לסכם שיעורים, או לומדת מקצוע מדעי, לדעתי חבל על ההוצאה. עדיף לקנות מחשב אישי וגמרנו.

אם את כן מקלידה מהר, ומעוניינת לסכם שיעורים במחשב, וכמובן אם יש לכם כסף להשקיע בעניין, שווה לקנות מחשב נייד חזק. בנוסף, אם תגורי רחוק מהבית, ואת רוצה מחשב שתוכלי להשתמש בו גם במהלך השבוע, וגם אצל ההורים בסופ"ש (או משהו כזה), אז נייד הוא אופציה לא רעה.

בכל מקרה, אם תחליטי על מחשב נייד, כדאי להשקיע בנייד טוב. לעיתים קרובות ניידים של חברות פחות אמינות יוצרים בעיות, ויוצא שמחירם הזול הוא בעצם יקר מאוד, כי צריך להשקיע בתיקונים או פשוט להחליף אותם. בנוסף, אל תזלזלי בסוגיית המשקל. אני מכירה יותר מדי אנשים שהתפתו לקנות מחשב עם כל הצעצועים (מסך 17 אינץ', למשל) , ששוקל 4.5 קילו, והיום מקללים את עצמם על העובדה שהם צריכים לסחוב את המפלצת הזו ללימודים כל יום. היכולת לראות dvd באיכות גבוהה לא שווה את כאב הגב.
סטודנטים >>
לצפיה ב-' כל מילה בסלע '
כל מילה בסלע
17/07/2005 | 13:25
30
יש לציין אגב, שהיו מספר שרשורים בנושא כדאיות הלפטופ בפורום. כדאי לחפש בארכיון.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'יש מקום במעונות למחשב אישי?'
יש מקום במעונות למחשב אישי?
17/07/2005 | 19:43
2
7
לצפיה ב-'למה לא?'
למה לא?
18/07/2005 | 15:02
1
34
לפחות במעונות בהם אני ביקרתי היה שולחן כתיבה. אין שום סיבה שלא לשים את המחשב האישי מתחת לשולחן, ואת המסך עליו. (אם כי בהחלט מומלץ להשקיע במסך דק, כי הוא באמת חוסך ה-מ-ו-ן מקום).
סטודנטים >>
לצפיה ב-''
18/07/2005 | 15:36
2
לצפיה ב-'יש לי את שניהם'
יש לי את שניהם
17/07/2005 | 12:39
2
46
ולכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות.
לגבי הלאפטופ - יש ניידות כמובן שאפשר לקחת אותו לכל מקום
בקיצור בכל זמן ובכל מקום הוא זמין.
למרות שצריך לזכור להטעין אותו כי אחרי כ3-4 שעות הסוללה שלו אוזלת.
מצד שני, הוא רגיש יותר ממחשב אישי כי הוא מתחמם מהר ולא מתאים
לעבודה של שעות ארוכות כי זה מקצר את תוחלת החיים שלו.

לגבי המחשב האישי - אין ניידות כמובן  אבל הוא מחזיק הרבה יותר זמן
מלאפטופ.

יש לי לאפטופ מלפני 3 שנים ולקחתי אותו עימי להרצאות במכללה והוא שירת
אותי מעולה למרות שהיו פה ושם באגים  - סוללה שאזלה באמצע, תקלות וכו'
ויש לציין שקניתי אותו חדש לגמרי מהחנות ועדיין היו פה ושם באגים
כי הוא רגיש יותר.
מהסיבות הנ"ל ומסיבות נוספות רכשתי מחשב אישי לפני כמעט שנה והוא
מעולה כמובן עובד שעות ארוכות ואין כמעט באגים ומאז שרכשתי אותו המחשב
הנייד שלי נמצא בארון ואני מוציאה אותו רק למקרי חירום(כשיש תקלה
במחשב האישי או לצורך צפייה בDVD או כשאני צריכה ניידות וכו').

זה תלוי מה את לומדת, מה הצרכים שלך? ולפי זה בוחרים מחשב אישי או נייד
סטודנטים >>
לצפיה ב-'זה כבר עניין של תקציב'
זה כבר עניין של תקציב
17/07/2005 | 13:22
19
אם יש כסף, אני בהחלט ממליצה (וגם אני נוהגת כך) לקנות מחשב אישי יחסית חזק לבית, ומחשב נייד קל ונטול שטויות (לא צריך אפילו כוננים היום בעידן ה-usb stick והרשתות הביתיות) בשביל הלימודים.

אבל זה רק למי שיכול להרשות לעצמו לקנות גם וגם (או למי שכמוני קודם קנה מחשב נייח, ורק אחרי שנה נזכר פתאום שבעצם הוא רצה נייד).
סטודנטים >>
לצפיה ב-'באגים'
באגים
17/07/2005 | 15:14
15
באגים הם לא תקלות במחשב מהסוג שתיארת.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'ריגו חובב לפטופים'
ריגו חובב לפטופים
17/07/2005 | 13:52
18
אולי תמצאי שאת אוהבת לסכם במחשב וכדאי לפטופ
סטודנטים >>
לצפיה ב-'דבר ראשון תודה לכולם, דבר שני...'
דבר ראשון תודה לכולם, דבר שני...
17/07/2005 | 14:13
16
47
התקציב שלי הוא בסביבות ה-5000 שקל (פלוס מינוס עם עדיפות למינוס), אני יודעת שזה מספיק למחשב ביתי מצויין וללפטופ סביר. לצערי מימון לשניהם הוא מעבר למה שאני יכולה להרשות לעצמי.

אני הולכת ללמוד מדעי החיים והרפואה, שזה גם נושאים מדעים וגם נושאים יותר עיוניים (אם כי לא ברמה של מדעי הרוח). אני לא מכירה אף אחד שלומד את זה, ולכן אין לי גם את מי לשאול שיכול להגיד לי באופן ספציפי.

אני לא יודעת איך אני מסכמת על מחשב נייד, כי מעולם לא ניסיתי. את התיכון עברתי כמו כולם עם עט ונייר (והסתדרתי מצויין).
גורמים נוספים שיכולים להשפיע הם שאני מתכוונת לשכור דירה בת"א ולחזור בסופי שבוע הביתה, ואין לי נטיות לשחק במחשב יותר מידי (ככה שמעבד גרפי, והמון זיכרון לא מהווים בעיה).

סטודנטים >>
לצפיה ב-'במקרה הזה הייתי מוותרת על נייד'
במקרה הזה הייתי מוותרת על נייד
17/07/2005 | 14:23
10
32
5,000 ש"ח מספיקים לנייד בינוני ויחסית כבד, שקצת יקשה על סחיבה יומיומית. בנוסף יהיה לך לדעתי די קשה לסכם רפואה ומדעי החיים על נייד.

לדעתי עדיף לך להשקיע את הכסף במחשב נייח טוב ונוח לעבודה.

השיקול היחיד שפועל לטובת נייד במקרה שלך הוא עניין הנסיעות הביתה. האם יש בבית ההורים שלך מחשב כלשהו שתוכלי להשתמש בו בסופי שבוע במידה ותצטרכי, או שהמחשב שיקנו לך יהיה המחשב היחיד במשפחה?  אם יש אצל הורייך מחשב, אז לדעתי באמת תלכי על הנייח. הרי אם במקרה תצטרכי להקליד משהו בסוף השבוע, תוכלי תמיד להשתמש במחשב של ההורים.

אבל לפני שאת מקבלת החלטה סופית, אני מציעה שתיגשי לחנות מחשבים ותבקשי לראות כמה מחשבים ניידים בטווח המחירים שלך. המוצרים והמחירים יורדים כל הזמן, ויכול להיות שתמצאי מחשב נייד סביר במשקל סביר שבכל זאת יעמוד בטווח המחירים.
סטודנטים >>
לצפיה ב-' מסכים, נייד הוא אמצעי, לא מטרה'
מסכים, נייד הוא אמצעי, לא מטרה
17/07/2005 | 14:30
6
לצפיה ב-'לא לגמרי מסכים'
לא לגמרי מסכים
17/07/2005 | 15:33
8
17
השאלה היא איזה שימוש היא מתכוונת לעשות במחשב מעבר ללימודים...
בהנחה והיא צריכה להריץ יישומים גרפיים כבדים, לערוך סרטי וידיאו ארוכים ו/או לשחק משחקי מחשב זוללי משאבים, אז בהחלט מומלץ שתקנה מחשב חזק עד כמה שניתן.

בהנחה והמחשב הוא בעיקר ללימודים, מדעי החברה, הרוח, החיים וכך הלאה וגלישה באינטרנט, החשיבות של מחשב חזק במיוחד, נראית לי מוטלת בספק.

במקרה הזה, שיקול של קניית מחשב נייד, גם אם הוא לא הקל או החזק ביותר בשוק, נראה מפתה, שכן הוא מאפשר עבודה במקומות שונים בבית, שימוש בבית ההורים בלי הצורך לעבור ממחשב למחשב (זה לא קשה במיוחד, אבל בהחלט יתרון אם אפשר להימנע מזה), שימוש בהרצאות בהן היא כן יכולה לסכם, שימוש בעת הצגת רפרטים, גלישה עם WIFI באוניברסיטה מבלי לחכות שמחשב זה או אחר בחוות מחשבים זו או אחרת יתפנה ועוד שלל יתרונות שמחשב נייד מציע ונייח לא.

אני אגב משתמש במחשב נייח שרכשתי לפני כשנה. אבל במקרה שלי יש לי צורך במחשב המאפשר לערוך סרטי וידיאו ואין לי כמה אלפי שקלים להוציא על מחשב לפטופ חדש שיהיה חלש מהמחשב שיש לי.
אם לא היה לי את השיקול הזה, סביר להניח שהייתי בוחר במחשב נייד.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'לא הבנתי עם מה אתה לא מסכים...'
לא הבנתי עם מה אתה לא מסכים...
17/07/2005 | 15:36
7
9
בגדול, מה שדפנה אמרה זה שאם אין צורך במחשב חזק, כדאי להעדיף נייח. זאת מכיוון שניידים קלים הם יקרים (גם בקונפיגורציה מינימלית).

אני מחזק את דבריה, מחשב נייד כבד זה אחד האוקסימורונים התעשייתיים הכי בעייתיים למשתמש. מה הטעם במחשב נייד אם מתקשים להתנייד איתו?
סטודנטים >>
לצפיה ב-'לא בדיוק מה שאמרתי, אבל בערך'
לא בדיוק מה שאמרתי, אבל בערך
17/07/2005 | 16:26
5
אמרתי שלאור התקציב שלה, ולאור העובדה שהיא הולכת ללמוד משהו שיהיה לה קשה לסכם אותו בנייד, עדיף לה להשקיע את כספה בנייח טוב (לא צריך סופר חזק, אבל סביר, עם מסך טוב למשל), מאשר במחשב נייד כבד יחסית, של חברה לא הכי אמינה, שיהיה לא נוח כנייד ולא בדיוק יעשה את העבודה כנייח (כמו שאמרו כאן, הם נוטים להתחמם ולכן לא נעים לעבוד איתם אחרי פרק זמן מסויים).

זה לא שאני נגד ניידים. להפך, אני מכורה לנייד שלי, ולמעשה ברגעים אלו ממש יושבת בסלון וגולשת ב-wifi במקום לשבת בחדר העבודה ליד המחשב הנייח. אם הייתי מקלידה עבודה ארוכה, הייתי בהחלט מעדיפה את הנייח, עם זאת.

בשבילי הנייד מאוד חשוב ללימודים, כי יש לי כתב יד מחריד. אבל קניתי אותו כי כבר היה לי נייח, ולכן יכולתי לקנות נייד קל מאוד, חלש יחסית אבל מאוד מאוד נוח, שמאפשר לי לגלוש ולעבוד, אבל לא מחליף בשום אופן את הנייח. לו הייתי חייבת לבחור ביניהם, הייתי נשארת רק עם הנייח.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'כתבת בדיוק עם מה אני לא מסכים...'
כתבת בדיוק עם מה אני לא מסכים...
17/07/2005 | 18:10
5
4
אני חושב הפוך - שאם אין צורך במחשב חזק, אז עדיף דווקא נייד, כי יש לו יתרונות משמעותיים (בעיני. אם הייתה תשובה פשוטה ומוסכמת, לא היה מקום לדעות שונות, לא?)

בכל מקרה, הואיל והיא נקבה במחיר ולא כתבה מחיר נמוך ככל שניתן (מה שהיה אומר שבכל זאת עדיף נייח, כי הוא יהיה זול יותר), אז היא יכולה לחפש משהו שיעמוד במגבלות התקציב ולא יהיה משאית כבדה...

אני מצרף כאן השוואה מזאפ של מחשבים ניידים במחיר עד 5,000 ש"ח.
בסופו של דבר, אני חושב שלנייד יתרונות משמעותיים מספיק, כדי שאם אין לה צורך ביכולות חישוב, עדיף לה נייד, גם אם הוא לא אולטרא דק וקל, אלא פשוט כזה שאפשר לנוע איתו ממקום למקום בנוחות יחסית.
סטודנטים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אין לי שום בעיה עם אי-הסכמות,'
אין לי שום בעיה עם אי-הסכמות,
17/07/2005 | 18:48
4
5
פשוט לי לא היה נהיר מה מקור הויכוח.  עכשיו קצת יותר קל, הלחץ על העין השטופה, הטלופה.

הויכוח היחיד שיש לי איתך כעת, הוא האם יש טעם בנייד רק ע"פ שמו, ולא ע"פ טבעו. לי יש נייד כבר 6 שנים (כלומר - הנוכחי הוא השני שלי, מזה שנתיים וחצי), והראשון שקל כ-3 ק"ג, ואני לא חלשלוש - היה לי קשה לסחוב אותו כל יום לקמפוס.  

הדוברת היא בחורה, והניידים היום (גם הזולים) הם קלים הרבה יותר מאז, ועדיין - נייד שאינו נייד - אינו שווה את לוח האם עליו הוא מודפס.

וכמובן שרף המחיר לעסקה גרועה בנייד הוא הרבה יותר גבוה מהרף המקביל לעסקה כזו בנייחים.  לכן - אם לא משקיעים הרבה כסף ומקבלים נייד קל ונייד, עדיף כבר להשקיע את הדולרים בחומרי גלם להבערת מדורה נאה, בל"ג בעומר.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'שוביניסט '
שוביניסט
17/07/2005 | 19:39
3
4
סתם (כלומר אולי כן. אני לא מכיר אותך אישית).

תן קצת קרדיט לסטודנטית שהיא יכולה לסחוב 3 ק"ג (5 עם ציוד נלווה?) של מחשב נייד בתיק על הגב.
תלמיד תיכון (ואף יסודי) ממוצע בישראל סוחב יותר על הגב...

ושוב, הניידות של מחשב אינד דיכוטומית...
זה לא מחשב בלתי נייד בעלי שרק מכונה נייד לעומת מחשב שקטן שרצים להשתובב איתו בשדות, אלא מחשב שקצת פחות מטריד ואפשר להשתמש בו זמן קצת יותר ארוך לעומת מחשב שהוא קצת יותר מגושם, אבל בהחלט אפשר להעביר אותו ממקום למקום ולהשתמש בו במקומות שונים וכל שצריך הוא לחבר אותו לחשמל.

כמובן שרצוי לבדוק שעושים קנייה טובה ולא עסקה גרועה.
אבל זה נראה לי עניין ברור, בדיוק כמו העובדה שמחשב נייד יקר יותר מנייח.
אבל כאמור, יש לה תקציב מסוים ונראה לי שהיא תוכל למצוא מחשב נייד סביר במחיר הזה.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'קודם כל, לא.'
קודם כל, לא.
17/07/2005 | 20:02
1
3
דבר שני, גם אחרוני (אחרונות) הניאו-פמיניסטיים(יות) לא עוסקים(ות)בהבדלים פיזיולוגיים כיום, עליהם מוסכם.  לי היה כבד, אני מניח - במידה רבה של רציונל פשוט - שלה יהיה כבד לא פחות משלי היה, וכנראה שיותר.

וזהו לוז הויכוח בינינו. אתה אומר - אפילו אם לא תסחבי אותו, עדיף נייד ע"פ נייח.  אני אומר - לא. אם הנייד אינו נייד, עדיף באותו מחיר לרכוש נייח שיעשה עבודה טובה בהרבה.

הניידים הכבדים והאיטיים, הם פתרון גרוע, רק עבור אנשים שרוצים להיות "בעניינים", או להשתיק את הילד שמציק בעניין. הם לא פתרון טוב. אם אין ברירה, אז אין ברירה.  אבל כאן נשאלה השאלה, האם יש או אין ברירה.  

אם היא תקנה מחשב נייד זול, כדי שיישב על השולחן בבית, זהו הפתרון הגרוע מתוך המטריצה האפשרית. פתרון פחות גרוע הוא להוציא יותר מהמתוכנן (בהנתן שהיא באמת זקוקה להקלדה בהרצאות, נתון שעדיין לא בוסס דיו כאן במקרה הספציפי) ולקנות נייד איכותי וקל (שאכן תשתמש בניידותו).  

אני חושב שרב הנסתר על הגלוי כאן, מבחינת נתוני משתמש. אבל אם התחושה שלי נכונה - ייתכן ונייד זול הוא ממש לא הפתרון העדיף למקרה של השואלת.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'חשבתי שהליצן מבהיר את חוסר הכוונות.'
חשבתי שהליצן מבהיר את חוסר הכוונות.
17/07/2005 | 21:37
1
יכולת לחסוך את ההסבר על שוביניזם.

ולעניינינו, אין לי ויכוח איתך או עם איש לגבי עדיפות לגבי נייד או נייח.
אני מסתדר היטב עם מחשב נייח. יש לו יתרונות רבים, כמו היכולת לשדרג בזול (הואיל וקיימים יצרנים רבים ופחות תצורות שנוצרות בשל הארכיטקטורה של הנייד) ומחיר טוב יותר, בעבור ביצועים דומים (במיוחד לאור העובדה שניתן לבנות אותו מחלקים של יצרנים שונים).

אבל, כפי שכבר אמרתי, בעבור סטודנט/ית, בהנחה שאין למשתמש יומרות להפעיל תוכנה כבדה זו או אחרת, אלא להשתמש במעבד תמלילים, גלישה, גליון אלקטרוני ומצגות, אין צורך במחשב חזק יותר "שיעשה עבודה טובה בהרבה" (כדבריך). לדעתי, אין זה משנה אם הוא יעלה גליון אחרי עשר שניות או 12 שניות עבור רוב האנשים ובכל מקרה, אם קונים גרסה מיושנת מעט של מחשב מבית טוב, אפשר למצוא במחיר הנ"ל משהו שיהיה אמין שיבצעאת העבודה טוב מאוד.

לכן, אם היא החליטה שהיא רוצה להשקיע את הסכום הנ"ל (ולא לחסוך בכל מחיר, מה שגם אפשרי ואז רצוי שתרד מנייד), היא יכולה למצוא מחשב נייד, כזה שהיא תוכל לנוע איתו ממקום למקום גם אם הוא לא שוקל רק 1.4 ק"ג כמו המחשב של דפנה (שלדבריה, גם זה מציק לה יחד עם שאר הדברים, כך בהחלט מדובר בעניין סובייקטיבי למדי).

בסופו של דבר, הבחירה שלה ונראה לי שהיא תחליט אם אפשרות לעבודה במספר מקומות (שאינה קיימת במחשב נייח) מספיק חשובה לה או לא.

נראה לי שפחות או יותר מיצינו את הנקודות המרכזיות וכל שנותר הוא לאחל לרוכשת העתידית להתחדש, הלא כן?
סטודנטים >>
לצפיה ב-'זה תלוי ביכולת של כל אחד'
זה תלוי ביכולת של כל אחד
17/07/2005 | 20:11
3
לי יש נייד ששוקל 1.4. יחד עם תיק עם ספר או שניים, יומן, סוודר, אוכל ליום הלימודים וכו', הגב שלי די סובל בסוף יום לימודים ארוך. אמנם נכון שהגב שלי בעייתי גם בלי 5 קילו עליו, אבל אם היה לי נייד ששוקל 3 קילו, לא הייתי יכולה לקחת אותו איתי.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אז בהחלט אפשר לפטופ'
אז בהחלט אפשר לפטופ
17/07/2005 | 14:57
3
12
היו אצלנו כמה לפטופיסטים (אני מכירה יותר מרפואה ורפו"ש, אבל 3 השנים הראשונות מאוד דומות וראיתי גם מדה"ר עם לפטופ). בשנה א' בעיקר יש קורסים כמו פיזיקה והכימיות למיניהן בשבילן עדיף עט ונייר, ואולי גם קורסי בחירה של מדה"ר בשנה ג' שאני לא מכירה, אבל בסה"כ אפשר את הרוב לסכם על לפטופ.
הגורם המגביל העיקרי לטעמי הוא מהירות ההקלדה (העיוורת עדיף). לפחות בי-ם יש למרצים נטייה לרוץ. את המהירות אפשר לבדוק גם בלי הרצאה (בטח יש אתרים שמציעים מדידת מספר מילים לדקה ואפשר גם בלי מדידה מספרית מדוייקת).
לצרכי עיבוד תמלילים לדעתי גם לפטופ סביר ומטה יכולים להספיק, ואפשר להשקיע חלק קטן מהכסף ברכישת דיסק-און-קי ולחסוך על כוננים.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'הבעיה עם חסכון על כוננים'
הבעיה עם חסכון על כוננים
17/07/2005 | 16:28
2
13
הוא שאם אין כוננים בכלל, ואין מחשב נייח שאפשר "להתחבר" אליו בשביל כוננים, אז אי אפשר להתקין תוכנות (מה לעשות שתוכנות רבות לא עולות על דיסק און קי, אלא רק על דיסקים). לכן לא הייתי ממליצה לקנות נייד נטול כוננים אלא אם יש מחשב נייח נגיש בסביבה.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
17/07/2005 | 16:35
1
7
אחרי שכתבתי ראיתי את התגובה שלך ואני מסכימה עם הכל חוץ משאלת קלות הסיכום במדה"ר - אני חושבת שזה אפשרי (אם מקלידים מאוד מהר).
סטודנטים >>
לצפיה ב-'התכוונתי לסייג את זה...'
התכוונתי לסייג את זה...
17/07/2005 | 17:41
4
ולהגיד שאני לא באמת יודעת איך לומדים ברפואה ומדעי החיים, ושאולי אפשר לסכם את זה בנוחות בכל זאת. כנראה שכחתי
סטודנטים >>
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
18/07/2005 | 00:39
3
סמסטר אחד עשי בלי מחשב בכלל, תשתמשי במחשב הישן שלך אם יש לך או במחשבי האוניברסיטה. אחרי סמסטר תדעי טוב יותר מה הרגלי הלמידה *שלך*, כולל שתדעי טוב יותר אם _את_ צריכה מחשב נייד כדי לסכם.
(לי, למשל, הוא היה מפריע גם אם הייתי לומדת מקצוע שאפשר וקל להשתמש בו בנייד - אנשים שונים, שיטות שונות ודרכים שונות להתמודד עם אופציית הסוליטייר)
אם המחשבים במעבדה הקרובה אלייך לא שווים - תקדימי את ההחלטה.

בקשר למה שאמרו על נייד, הוא נוטה להיות נוח בזמנים לא צפויים. יצא לי להביא אותו כדי לעשות דו"חות מעבדה כשרציתי שגם השותף יראה לרגע מה אני עושה או כשהיתה לי שאלה למדריכים של המעבדה על למה המספרים יצאו הפוכים לגמרי. באחת המעבדות (מעבדת ניסויים בפיזיקה) לא היו מחשבים בכלל למרות שזה די היה נחוץ, אז הבאתי לפטופ. לא ידעתי שזה יקרה לפני שהתחלתי מעבדות..
במדעי המחשב גם. יש לנו מעבדת מחשבים (=חדר מחשבים) משוכללת והכל, אבל פעם אחת כשהייתי לחוצה בזמן על תרגיל - הכנתי את התרגיל בהפסקות של השיעור, ובהזדמנות ביקשתי מאחד הסטודנטים המתמצאים לעזור לי למצוא איפה הבאג מהר. לפני אותו סמסטר הייתי אומרת "טוב, אבל יש מעבדת מחשבים טובה, אפשר לעבוד שם בחלון"..
אם יש מקרים דומים ברפואה/מדעי החיים - אין לי שמץ, לך יהיה אחרי סמסטר.

(אגב, לא ראיתי אחרים עושים טריקים כאלו עם לפטוף, אז גם לשאול "האם אנשים בדרך כלל.." זו לא שאלה מספיקה. אולי אנשים בדרך כלל לא אבל את כן?)

נ.ב. מישהו יכול להוסיף פה ולפרט על מעבדות המחשבים ברפואה ובמדעי החיים?

נ.נ.ב. בכלל זה טיפ טוב להתלבטויות של קדם שנה א' - אתם עדיין נוראאא חדשים, אחרי סמסטר תהיו הרבה יותר מאופסים. יש החלטות שצריך לדחות לאחרי תחילת הלימודים.. החלטות חשובות, כמו "עט או עיפרון"
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אגב, סתם נתון מעניין...'
אגב, סתם נתון מעניין...
17/07/2005 | 16:31
10
השנה לראשונה נמכרו בארה"ב יותר מחשבים ניידים מאשר נייחים. כנראה הניידים מתחילים להיות קרובים מספיק בחוזקם לנייחים כדי לאפשר להם להיות תחליף הולם. (יחד עם זאת, מחירם של הניידים בארה"ב קצת יותר נוח מאשר בארץ).
סטודנטים >>
לצפיה ב-'לפטופ זה עולם אחר,הניידות,להקליד בש'
לפטופ זה עולם אחר,הניידות,להקליד בש
17/07/2005 | 17:42
12
30
יעורים (אפילו בחלק) - חיי השתפרו ללא היכר מאז שקניתי את הלפטופ... אני יכול לפתוח אותו איפה שבא לי ולעבוד, לקרוא, לשמוע מוזיקה - כיף גדול.
כמובן - שיקולי תקציב וכו' נכנסים לעניין... אם כי יש היצע גדול מאוד של לפטופים יד שניה - בגלל שלא ניתן (לא משתלם) לשדרג - אנשים מוכרים אותם וקונים חדש...
כשיהיה לי זמן אולי אני אכתוב הודעה יותר רחבה, ואתייחס גם לשאר המשרשרים, שבינתיים לא קראתי אותם מקוצר זמן.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'לקנות לפטופ משומש זה סיכון גדול,'
לקנות לפטופ משומש זה סיכון גדול,
17/07/2005 | 17:45
1
13
ממש כמו לקנות חתול בשק.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אני מסכים,ולא חקרתי את זה לעומק,'
אני מסכים,ולא חקרתי את זה לעומק,
17/07/2005 | 17:49
6
אבל אני רואה סביבי ים אנשים שקונים משומשים ומסתדרים איתם אחלה. אולי באמת היה ראוי שאביע הסתייגות זו.
לדעתי אפשר לקחת לפטופים משומשים למעבדה ולהעביר אותם בדיקה לפני הקניה - נדמה לי שקראתי פעם איזה פרסום של חנות שעושה את זה - ממש כמו שעושים לרכב...
סטודנטים >>
לצפיה ב-'חיי השתפרו ללא היכר אולי זו גוזמא,'
חיי השתפרו ללא היכר אולי זו גוזמא,
17/07/2005 | 17:47
9
24
אבל יש בזה משהו מבחינתי.
שמתי לב שזה עשה את החיים שלי יותר מסודרים - כל היומן, תכתובות וכו' שלי - הכל באאוטלוק זמין איתי תמיד - כולל אופציה לחיפוש ממוחשב של נשכחות, אני לא מדפיס כלום אלא עובד עם PDF-ים וכאלה שמכילים חומרי לימוד -קורא מעל מסך המחשב (יש כאלה שאומרים שהם לא מסוגלים - לי משום מה זה ממש לא מפריע - אולי כי המסך שלי הוא איכותי - של LG... אולי במחשביחם אחרים המסך פחות נוח לקריאה ממושכת?), רושם הערות וכאלה בעזרת תוכנות ייעודיות - לא נסחב עם ניירת, לא מאבד אותה, לא מבלגן אותה...
אני מאוד אוהב את הלפטופ שלי.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אין ספק שזו איכות חיים מדהימה'
אין ספק שזו איכות חיים מדהימה
17/07/2005 | 18:38
8
11
ואחרי שנה עם הלפטופ שלי, אני לא יכולה לדמיין שאני אסתדר בלעדיו. גם אני קוראת חומר כמעט רק ממנו, מנהלת את כל היומנאות שלי עליו וכו'.
אבל הסיבה היחידה שכל כך נוח לי איתו, הוא העובדה שהוא באמת לא שוקל כלום, ולכן קל יותר מלהסתובב עם קלסר מלא חומר.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'כמה הוא שוקל?'
כמה הוא שוקל?
17/07/2005 | 20:35
5
6
שלי 2.6...
סטודנטים >>
לצפיה ב-'1.4 עם בטריה נוספת (שמגיעה עם המחשב'
1.4 עם בטריה נוספת (שמגיעה עם המחשב
17/07/2005 | 21:31
4
8
בלעדיה 1.09.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'Toshiba, נכון?'
Toshiba, נכון?
17/07/2005 | 22:15
1
2
לצפיה ב-'כן. המתוק שלי. '
כן. המתוק שלי.
17/07/2005 | 23:23
3
לצפיה ב-'איפה לעזאזל משיגים כזהוכמה הוא ע'
איפה לעזאזל משיגים כזהוכמה הוא ע
18/07/2005 | 18:52
1
10
עולה ככה 15000?
אף פעם לא ראיתי כזה דבר... נדמה לי שהכי קטן שנתקלתי בו היה זה של IBM, איך קוראים לזה-X? שהוא נדמה לי 2 קילו... לא 1 קילו...
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אצל היבואנים של טושיבה'
אצל היבואנים של טושיבה
18/07/2005 | 19:09
9
חברת "מפעיל", והוא עלה 8,500 ש"ח.

יש עכשיו ל-ibm דגם קל ששוקל 1.2 (אבל בלי בטריה נוספת).

יש גם דגם של סוני ששוקל 850 גר', אבל בזמנו הוא עלה 17,000 ש"ח, והוא גם היה חלש עד כדי בכי (לא ששקלתי לקנות, חלילה. אני לא רוטשילד. סתם הסתקרנתי).
סטודנטים >>
לצפיה ב-'שכחת'
שכחת
18/07/2005 | 00:32
1
9
"בודקת ממנו את הפורומים במקדונלדס"
סטודנטים >>
לצפיה ב-'טוב, זה ברור...'
טוב, זה ברור...
18/07/2005 | 11:20
4
לצפיה ב-'שוב תודה לכולם :)'
שוב תודה לכולם :)
18/07/2005 | 11:06
1
2
לצפיה ב-'שוב, תודה לכולם. טוגלן '
שוב, תודה לכולם. טוגלן
18/07/2005 | 14:29
3

הודעות אחרונות

22:00 | 14.11.19 אורחים בפורום
16:25 | 13.11.19 אורחים בפורום
12:45 | 07.11.19 אורחים בפורום
10:57 | 01.11.19 pazshira
19:56 | 31.10.19 אורחים בפורום
23:50 | 12.10.19 Aderune
20:54 | 09.10.19 אורחים בפורום
23:28 | 22.07.19 אורחים בפורום
23:28 | 18.07.19 אורחים בפורום
13:00 | 15.07.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ