מה אפשר לעשות עם מאסטר בפיסיקה

alberte1921

New member
מה אפשר לעשות עם מאסטר בפיסיקה

שלום
בעוד כמה חודשים אסיים את התואר השני שלי בפיסיקה וככל הנראה לא אמשיך לדוקטורט. התחלתי ללכת למספר ראיונות עבודה אך לא הצלחתי להתקבל כי אין לי הכשרה מתאימה, למעט עבודה במעבדה שלא קיימת בתעשייה. ניסיתי ללכת למשרות של תכנות ופיתוח אלגוריתמים אך לא קיימות כאלו לפיסיקאים ניסיוניים. גם באופטיקה דרישת הניסיון היא לטווח של 3+ שנות ניסיון. נכון להיום אינני מעוניין להמשיך ללמוד אלא לעבוד (כדי להחזיר חובות ותשלומים על שכר דירה).
למישהו יש רעיון מה אפשר לעשות עם תואר שני בפיסיקה? באילו מקצועות פיסיקאים עובדים ולאן אפשר להתקבל עם תואר בפיסיקה?

oromer

New member
מנהל
כמה דברים

אני מבינה את הקושי שאתה נמצא בו. לרוב חברות לא צריכות פיזיקאי.
פיזיקה זה ידע חשוב. אבל לרוב זה יהיה כתוספת לעוד משהו.
ממליצה לך
1. להיכנס לדרושים של רפאל.
2. להיכנס לאתרי דרושים בכללי, ולכתוב פיזיקאי.
3. גם אם אתה לא עונה על כל הדרישות תשלח. אם יש משרה מעניינת שנראה לך שתוכל לבצע, והפער לא משמעותי, תשלח.
4. אני מבינה שאתה לא רוצה להמשיך ללמוד. אבל מציעה לך לשקול לקחת קורס או ללמוד לבד דברים מסוימים. למשל שפות תכנות...
5. בינתיים אתה יכול להיות מתרגל באקדמיה, עד שתמצא עבודה. גם שיעורים פרטיים לתלמידי תיכון.
6. אולי אפשר לשקול לעשות משהו קרוב. למשל להיות מנהל מוצר/מנהל פרויקט. או בשיווק למשל. חברות מגייסות עובדים בתחומים הנדסה/מדעים, לתפקיד שיווק וניהול פרויקטים או מוצרים כי צריך הבנה של איך הדברים עובדים

חוסר ניסיון זו בעיה משמעותית שהרבה מתמודדים איתה. בעיקר כשהתואר שלמדת לא מכשיר אותך למקצוע פרקטי שנדרש בשוק.

antreprize

New member
תלמד לתכנת.

אל תחפש בהכרח משרות לפיסיקאים, תחפש גם משרות אלגוריתמיקה כלליות. אם יצא לך לעסוק בעיבוד תמונה/אות בלימודים אז תבליט זאת. תנסה ללמוד תחומים כמו machine learning או deep learning.

למעלה