שאלה בנוגע להנדסת חשמל

eliojana2132

New member
שאלה בנוגע להנדסת חשמל

שלום אני מתחיל השנה (תשעז) הנדסת חשמל ואני לא מבין מה קורה בסוף זתאומרת אחרי שסיימתי תתואר מה תכלס אני עושה קראתי על זרם חזק או תכנון שבבים ולא הבנתי כאילו לאן הולכים ומה הסיכוי למצוא עבודה טובה והאם זה משתלם כל הסיפור הזה מעבר לזה שהנדסת חשמל על פניו די מעניין אותי והאם אני יכול באמת לבטא את עצמי בתואר הזה אני די מודאג=\ וסקרן לגבי זה אשמח לשמוע סטודנטים שלומדים או חברה שסיימו שיכולים לשפוך לי אור על הנושא הזה של מה עושים בסוף לאחר קבלת התעודה?
מקווה שהסברתי את השאלה שלי כמו שצריך=

reload00711

New member
תגובה

אולי תסתכל במודעות דרוושים , מה אפשר לעשות עם התואר
למשל אולגובס ויש שם תיאורים של משרות
פשוט תחפש בגוגל אולי?

oromer

New member
מנהל
תעסוקה

יש כאן גולשים בפורום, שיודעים יותר ממני ואני מקווה שיכנסו ויענו. אני מציעה שתבדוק מידי פעם.
מעבר לכך, יש פורום של עבודה בהייטק שאפשר לשאול
כמו שאמרו לך במודעות דרושים, וגם לשאול אנשים שעוסקים בתחום

eliojana2132

New member
תודה

אעשה זאת בפורום הייטק אבדוק
ולגבי הבדיקה בגוגל אפשרי בדקתי אבל מסקרן אותי לשמוע חברה שלמדו וסיימו....
&nbsp

rot333

New member
נסיון לתשובה

כמה שאלות לי אלייך שיסייעו לך :

1. איך אתה יכול לומר ש "הנדסת חשמל על פניו די מעניין אותך" אם אתה לא יודע מהן ההתמחויות? האם כל התמחות בחשמל תעניין אותך?
2. איפה אתה הולך ללמוד? זו שאלת מליון הדולר.

אני רק רוצה להבהיר, אם תתבונן בכל טבלאת שכר זו או אחרת בוגרי הנדסת חשמל נמצאים בצמרת (תלוי כמובן באיזו התמחות ומה העיסוק).
ברור לי שמשרה וכסף חשובים, אבל אתה חייב לבדוק לפני כן שמה שאתה מצפה מהלימודים זה מה שתקבל, אחרת תתאכזב ותנשור /תבחר לעזוב.
יש הרבה מאוד נישות "סמוכות" בין הנדסת חשמל לבין מדעי המחשב ופיזיקה.

אם תפרט מה אתה מחפש מהלימודים ומה אתה רוצה לעשות כשתיהיה גדול, אפשר יהיה לקחת את השאלה שלך ברצינות הראויה.

eliojana2132

New member
תשובה -ROT333

שלום את לומדת הנדסת חשמל או שאת בוגרת הנדסת חשמל תוכלי להכווין אותי לגבי התמחויות כאלה ואחרות קראתי קצת עליהם אבל לא הבנתי תכלס מה עושים כאילו?
ולגבי השאלה שלך מענין אותי וחשמל ע"פ הפרקי חשמל שלמדתי בפיסיקה בבגרות ע"פ זה בחרתי כי מתמטיקה מעניין אותי אבל זה קיים בכל ההנדסות ברמה כזאת או אחרת
לכן בחרתי חשמל ולא בניין נגיד...

rot333

New member
תגובה

אהלן,
אני סטודנט שנה ד' באוניברסיטה "מובילה".
ההתמחויות העיקריות:
יש תחומי התמחות מתמטיים: עיבוד אותות, תקשורת, בקרה
תחומי התמחות פיזיקליים: VLSI, אלקטרואופטיקה,RF
יש את תחום הזרם החזק ויש כמובן התמחות במחשבים.

בנוגע למשרות: בכל תחום יש המון המון תת תחומים לעבודה.
קשה להסביר על תחום מסויים לאדם שעוד לא טעם כלום, זה לא כמו מחשבים שברור שבסוף אפשר לתכנת.
כמובן שכמעט כל מהנדס חשמל (למעט זרם חזק) בסוף מתכנת משהו, בין אם כחלק מהעבודה שלו או כמטרה עיקרית.
אני סתם אתן לך דוגמא, תכנון מעגלים בצ'יפ כלשהו - בחברה שעושה צ'יפ, בין היתר, צריך את צוותים שיתכננו את הצי'פ מבחינה חשמלית (כלומר תכנון מעגלים ספרתיים).
דוגמא נוספת: כל מקום שמשווק משהו שקשור לאנטנות צריך קבוצה שתתכנן את האנטנה ואת הממשק. למשל בחברות סלולאריות, מאוד מאוד חשוב שהאנטנה שבטלפון הנייד שלך תקרון לכיוון שהוא לא הראש שלך.
טכנולוגיות 3G ו 4G (ובקרוב כנראה 5G), אלו מימושים שפותחו באמצעות אנשי תקשורת.
וכו' וכו'...

אגב מבחינת הסיבה שלך, זה בדיוק היה השיקול שלי.

למעלה