מה עדיף? תואר ב"כלכלה" או דו חוגי של "כלכלה מנהל עסקים"?

danwacker

New member
מה עדיף? תואר ב"כלכלה" או דו חוגי של "כלכלה מנהל עסקים"?

היי, אני מתלבט מה ללמוד ובתכלס אני די ממוקד על תחום הכלכלה מנהל עסקים... בתכלס כלכלה מעניין אותי אבל אני לא מחפש להיות בהכרח כלכלן או עובד בנק וכו'. מנהל עסקים זה נורא מעניין אותי ואני מחפש גם לעסוק בתחום הניהול בעתיד.
העניין הוא שהרבה מאוד אנשים אומרים לי שלשלב אותם (למרות שזה נחשב שילוב די נפוץ ואף נדוש) הוא לא בהכרח טוב ועדיף ללמוד כלכלה לבד, מבחינת שוק העבודה.
מצד שלישי, נראה לי שללמוד רק כלכלה זה נורא יבש ובאיזה שהוא מקום יתיש אותי בלי שילוב של עוד משו קצת שונה.

מה אתם חושבים?

danwacker

New member
עוד הערה-

אין שילוב אחר עם כלכלה שנראה לי שמעניין אותי. אולי כלכלה-פסיכולוגיה אבל זה גם תואר שנראה לי חסר תועלת בשילובו...

nofi1456

New member
שמישהו יעשה לי סדר

זאת לא פעם ראשונה שאני רואה שאלה כזאת.
למה תואר חד חוגי אמור להיות יותר טוב מתואר דו חוגי? איך זה הגיוני?
הרי זה לא שמקלים על הסטודנטים והם לומדים קצת מכלכלה וקצת ממנהל עסקים. הם לומדים את הכל משניהם. ואם יש קורס שלומדים אותו בשני החוגים אז כמובן שילמדו את הקורס הקשה יותר מבין שני הקורסים.
אז בתואר דו חוגי לומדים יותר קורסים, נפתחים ליותר תחומים...ברור שזה אמור להיות יותר טוב.
קיצור לא הבנתי.
אני טועה?

nofi1456

New member
*חוץ מפכ"מ*

(בעברית)
שם למשל הם לומדים קצת מכל תואר וככה "מכסים" שלושה חוגים...אבל לא באמת ברמה הכי גבוהה שיש.

אבל כשלוקחים שני חוגים ומשלבים אותם באופן רגיל? לא מבינה למה השילוב לא אמור להיות מוצלח יותר מאשר אם הייתי לוקחת רק חוג אחד..

oromer

New member
מנהל
כמה תשובות... לשניכם

בעיקרון בדו חוגי לא לומדים קורסי בחירה. לפעמים גם באחד החוגים לא עושים
סמינריון. ולכן אין להם אפשרויות ללמוד קורסים של "התמחות" כמו למשל קורסים מתקדמים בשיווק או מימון
יש תארים שזה יותר משמעותי, ויש כאלה שפחות.
בכל אופן, למשל בתל חי הדו חוגי לא לומדים חקר ביצועים ואקונומטריקה.
כשמכרה עשתה תואר שני בכלכלה, היא התבקשה להשלים את הקורסים האלו.
פכמ נחשבת תוכנית יוקרתית.
דו חוגי יכול לתת מענה טוב לחלק מהמקרים. השילוב של שתי דיספלינות לפעמים יכול לתת ערך מוסף.
נקודה אחרונה- יש דבר שנקרא תואר כפול. למשל משפטים וכלכלה. התוכנית נלמדת על פני 4 שנים. וזה שני תארים. דו חוגי זה תואר אחד משני חוגים. ולכן בכפול לומדים יותר נ"ז. כל קורסי החובה של כלכלה, ואת כל התוכנית של משפטים

antreprize

New member
אין דבר כזה "יותר טוב"

תואר דו-חוגי מאפשר להתעמק ולקחת יותר קורסים בתחום החוג. זה יותר טוב למי שמעניין אותו לעשות זאות. זה עניין אישי לגמרי.

oromer

New member
מנהל
לא הייתי אומרת שדו חוגי

מאפשר להתעמק ולקחת יותר קורסים בתחום החוג. זה יותר מתאים לחד חוגי.
אין תשובה חד משמעית, וברור שזה עיניין אישי. אבל יש תחומים שזה רלוונטי יותר. יש כאלה שרלוונטי פחות. יש כאלה שאי אפשר בכלל.
למשל עבודה סוציאלית נלמדת רק כחד חוגי. גם הרבה חוגים מדעיים.
ויש חוגים שנלמדים רק כדו חוגי. וזה באמת נכון ללמוד אותם כדו חוגי.

danwacker

New member
הנקודה היא לא בקטע של "דו חוגי" אל מול "חג חוגי"

אלא ספציפית לשילוב "כלכלה מנהל עסקים". כמובן שזה תלוי תפקיד וכמובן שמדובר תלוי מקום וכו' וכו' אבל אני שואל באופן כללי, מכיוון שהרבה אמרו לי שעדיף להתמקצע ב"כלכלה" מכיוון ש"כלכלה מנהל עסקים" כבר מוצף ולכן רק "כלכלה" נותן לך איזה שהוא יתרון יחסי על פני שילוב עם "מנהל עסקי" שנהיה כבר כמעט תואר שקוף וללא משהו 'מוחשי' ביד. אך מצד שני, אני מתענין בעולם השיווק והחשיבה של מעבר לכלכלה 'יבשה' ולכן רציתי גם לשלב מנהל עסקים. השאלה היא מנסיונכם האישי (או של חבריכם), האם הרגשתם שהשילוב הזה פגע בכם או עצר אתכם מלקבל משרות שהייתם מענויינים בהם על חשבון מי שלמד "כלכלה" בלבד? או שהסתכלו עליכם בצורה שונה?

antreprize

New member
חירטטו אותך.

יש ביקוש לכלכלנים, הוא לא גדול, ולאף אחד לא אכפת אם למדת מנע"ס או לקחת קורס בחירה מאקרו 7. תשלב עם חשבונאות, זה תואר פרקטי (כי הוא נותן לך מקצוע) ויש לו ביקוש.
&nbsp
תואר במנהל עסקים לא ילמד אותך חשיבה והוא יבש בדיוק כמו תואר בכלכלה (שגם הוא לא ילמד אותך חשיבה).
&nbsp
&nbsp
אתה מבזבז הרבה יותר מדי חשיבה על שתי אלטרנטיבות שאין ביניהן שום הבדל. הכי חכם מצידך יהיה ללמוד תואר שנותן מקצוע (חשבונאות, משפטים, מקצוע רפואי/פרא-רפואי, הנדסה וכו' וכו').

oromer

New member
מנהל
זה נכון

יש ביקוש לכלכלנים ואנליסטים. הוא לא גבוה.

למעלה