מבולבל

chen1014

New member
מבולבל

אמור להתחיל ללמוד השנה,בדקתי כמעט כל תחום והדבר היחיד שמעניין אותי זה הערבית. הבעיה שכנראה שלא תהיה בזה עבודה אחר כך..

יש פה אנשים שלומדים/למדו את זה ואוכל להתייעץ איתם?
או בכללי מישהו שיכול לייעץ לי מה לעשות? האם ללכת ללמוד משהו שאתה אוהב ולהצטיין בו אבל לקחת סיכון שכנראה לא אעבוד בזה
או ללכת ללמוד תחום שתהיה בו עבודה אבל כנראה שהחומר לא יעניין אותי?

oromer

New member
מנהל
אני חושבת שהשאלה צריכה להיות אחרת

השאלה צריכה להיות במה תרצה לעבוד?
ברור שהשאיפה ללמוד משהו שמעניין. זה לגיטימי. גם קשה ללמוד משהו שלא מעניין בכלל.
אני יכולה להגיד לך שבהרבה תארים השנה הראשונה מלאה במבואות ולכן יש אנשים שתופסים את השנה הראשונה כלא מעניינת.
בנוסף, יש מקרים שבהם הלימודים מעניינים והעבודה לא מעניינת או שאין עבודה.
ויש מקרים שבהם הלימודים משעממים והעבודה מעניינת. זה גם עיניין סובייקטיבי- איך הפרט הבודד תופס את זה.
ההמלצה שלי היא לחשוב מה תרצה לעשות. במה תרצה לעבוד.
אח"כ יש כמה אופציות. 1: ללמוד דו חוגי. ערבית ועוד משהו
2. ללמוד ערבית בידיעה שלא תעסוק בזה. אם יש לך יכולות אחרות יכול להיות שתלמד רק בשביל העיניין.
3. ללמוד משהו אחר. ולעבוד בו. וערבית תוכל ללמוד כשומע חופשי למשל. לא חייבים לעשות תואר במשהו כדי ללמוד אותו. אולי בפתוחה תוכל לבחור קורסים.
4. אני שמה לב שלא תמיד יש קשר בין תואר לבין תעסוקה. אני מכירה אקדמאים שעובדים בתחנת דלק, ולא אקדמאים שהם יזמים. כי יש להם יכולות שונות: הפקת סרטים, עבודה עם נוער, אומן טלפתיה וקוסם, עיצוב פנים, צילום, הפקת אירועים.
5. יכול להיות שתוכל לחזור לצבא למשל. יכול להיות שתוכל להקים מיזם של קידום הוראת הערבית. קידום המחקר בנושא.

עומשה

New member
זה נכון

מצד שני העולם שלנו מאוד גלובלי ותמיד יש ביקוש במדינות וחברות שונות לדוברי שפות או חוקרי שפות, מצד שלישי יש בעיתיות לעבוד עם ערבית במדינות שלא ממש אוהדות ישראל

למעלה