לימוד תואר ראשון בחינוך

Helado4

New member
לימוד תואר ראשון בחינוך

היי לכולם אשמח לעצות ועזרה מכם.
אני מעוניינת ללמוד תואר ראשון בחינוך, התעניינתי בעיקר לגבי לימודים בלוינסקי.
מתנאי הקבלה, אמרו לי שעליי לעבור מכינה קדם אקדמית. (תעודת בגרות מלאה אבל ללא פסיכומטרי ואני לא רואה את עצמי לומדת לפסיכומטרי ממספר סיבות לא רלוונטיות כרגע.)
משיחה טלפונית עם המכללה, נאמר לי שהמכינה תעסוק במספר קורסים שקשורים בחינוך (כאלו שגם ככה אהיה עליי ללמוד במהלך התואר והם יחשבו לי אותם), אנגלית ספרות וכו'. אבל מבדיקה באתר ראיתי שנלמדים במכינה נושאים כמו גאוגרפיה,פיזיקה,תנ"ך,היסטוריה,מתמטיקה וכו' (חלק אף ברמה של 5 יח)
-האם מישהו למד/לומד בלוינסקי ויכול להבהיר לי מעט יותר? האם זו אכן המכינה עליה דיברו איתי הנציגים של המכללה?
-אם לא, מה באמת התוכן של המכינה?
זה פשוט נראה לי דיי מוזר שאני זכאית לתעודת בגרות ובכל זאת עליי ללמוד המון המון מקצועות לימוד שונים, שכלל לא קשורים לתחום אותו אני רוצה ללמוד. זה לא שאין לי כלל תעודת בגרות זו הכוונה שלי....

לפני שתאמרו לי להתקשר שוב ולברר- אין לי זמן לחכות עד לפגישה עם יועצות מטעמם, ובגדול, אין כמו ניסיון של אנשים ..

תודה לכולם ו חג שמח!!

oromer

New member
מנהל
בעיקרון כן

הרעיון של מכינה זה להכיון אותך ללימודים אקדמיים. הם עושים את זה על ידי קורסים שתלמדי בתואר וקורסים של ידע כללי שלמדת בבגרויות.
אם היו מלמדים אותך רק קורסים של התואר זה בעצם להתחיל את התואר. זכותם לבקש כי את לא עומדת בתנאי הקבלה. לא הצגתם להם בגרות ופסיכומטרי מעל ציון מסוים.
גם במכינות אחרות עושים דברים דומים. וגם אדם שיש לו בגרות מלאה בממצוע נמוך ורוצה לשפר את ציוניו כדי להתקבל- זה מה שהוא עושה..

Helado4

New member
באמת?? פיזיקה 5 יח"ל בשביל תואר בחינוך?

אני לא מזלזלת בתואר חלילה!! אני רק לא מצליחה להבין את הקשר .. מילא מקצועות כמו ספרות היסטוריה לשון וכו, ניחא.
אבל מקצוע מדעי ? ברמה כזו?
&nbsp
תודה על התשובה ובכל מקרה אם יש עוד אנשים שאולי למדו/לומדים שם ויכולים לשפוך מעט אור בנושא , אשמח לשמוע
חג שמח:)

oromer

New member
מנהל
זה באמת נשמע לי קצת מוזר

יש 2 סוגי מכינות עיקריים. בכל מקרה, לרוב יש התייחסות למה תרצה ללמוד
אני רק יכולה להציע לדבר איתם שוב. לוודא שהובן נכון

ronitcohen1

New member
בעיקרון מכינה של מוסד כלשהו מכווינה את הלימודים לאותו מוסד

אני יכולה לספר על עצמי שעשיתי את המכינה של המכללה האקדמית גליל המערבי (ולבסוף באמת המשכתי שם ללימודי כלכלה וניהול) אז אני יכולה להגיד שזה שווה את הזמן וזה לדעתי עדיף מאשר סתם לתקן בגרויות, בהצלחה

Helado4

New member
זהו ביררתי איתם שוב,אכן הייתה אי הבנה מצידי:)

תודה לכל התגובות עזרתם מאוד .. :)
אכן, המכינה שכוללת את כל המקצועות הרבים מיועדת רק למועמדים שלא זכאים לתעודת בגרות .
לזכאים לתעודת בגרות שבסך הכל ממוצע הציונים שלהם לא עומד בתנאי הקבלה , מיועד למכינה ייעודית להוראה, שהיא כוללת למעשה קורסים מתוך התואר עצמו ועוד מגוון של נושאים,אך אין שום קשר לפיזיקה 5 יח"ל ... חח
תודה לכולם!

למעלה