בקשת עזרה בבחירת תחום לימודים

eisenethanb

New member
בקשת עזרה בבחירת תחום לימודים

שלום לכולם.
אני נמצא בפני התלבטות בנוגע לשני תחומי לימודים: הנדסת תוכנה, וראיית חשבון.
נתוני השכלה: פסיכומטרי 530 כללי, מתמטיקה 3 יח"ל בציון 98, אנגלית 5 יח"ל בציון 93.
אספתי מספר שאלות שיסייעו לי לעשות החלטה נבונה. אשמח אם תוכלו להשיב על השאלות האלו עבור כל מסלול בנפרד, לפי הידע, ההתרשמות והניסיון שלכם.
כמה סה"כ שנות לימוד למסלול? כיצד השנים האלו מתחלקות?
האם צריך סטאז'?
מה העבודה המעשית עצמה לאחר הלימודים? איזו עבודה אני אעשה בפועל?
מה גובה השכר ללא ניסיון לעומת שנה או שנתיים ניסיון?
מה שעות העבודה הממוצעות?
באילו אזורים יש ביקוש לכל תחום?
תוך כמה זמן אחרי הלימודים אפשר להתחיל לעבוד?
האם אפשר לעבוד תוך כדי הלימודים?
האם יש קורסים צולבים לשני המסלולים?
מה עמדת שוק העבודה לגבי תואר מהאוניברסיטה הפתוחה?
האם כדאי להשלים את תנאי הקבלה וללמוד במכללה או אוניברסיטה רגילה?
המון תודה על התמיכה ועל הנכונות לעזור.
בכבוד רב,
איתן

antreprize

New member
הנדסת תוכנה

-הלימודים נמשכים 3 שנים למדמ"ח, 4 להנדסת תוכנה, אין צורך בסטאז'.
-אחרי התואר (וכדאי שגם במהלכו), תמצא עבדה בפיתוח תוכנה. שזה אומר לא רק לכתוב קוד אלא גם להבין איזה קוד לכתוב, ואיך לכתוב קוד טוב (יעיל, ברור, קצר, שימושי).
-השכר ללא ניסיון מתחיל 13 לחודש לפי הטבלאות.
עיקר הביקוש הוא במרכז, לאחר מכן בחיפה ובמידה מסויימת גם בירושלים ובדרום.
במהלך השנה השנייה או לאחריה כבר תוכל לעבוד, אם כי אולי תצטרף האריך את הלימודים (אבל זה שווה).
-אין שום קשר בין המסלולים.
-עדיף לך לשפר את הציונים שלך כמה שיותר וללמוד באוניברסיטה טובה.
&nbsp

reload00711

New member
תגובה

תנסה להשלים ל-4 או חמש יחידות במתמטיקה ואחרי זה תעשה עוד פעם פסיכומטרי ולא הפוך, כי השיפור במתמטיקה סביר להניח שיגרור שיפור בפסיכומטרי,
אגב אתה יכול ללכת גם למערכות מידע או תעשייה וניהול , אם תוכנה זה קשה מדי ,
בשבילך , תראה קודם אם אתה מצליח לשבת וללמוד ל-ארבע או חמש במתמטיקה ואחרי זה או תשפר פסיכומטרי או תעשה שיקול אחר

oromer

New member
מנהל
תשובות חלקיות

יש לי כמה תשובות ותובנות.
1. לימודי הנדסה כוללים 4 שנים תקניות. לא כולם מסיימים ב 4. לחלק זה לוקח קצת יותר. ראיית חשבון- 4 שנים. אם אני לא טועה זה 3 שנים לתואר ועוד שנה ללימודי השלמה- לבחינות מועצה.
2. מהנדס תוכנה- עוסק בפיתוח של תוכנה. רואה חשבון- עוסק בביקורת על הדוחות הכספיים ומתן חוות דעת עליהם. חלקם אאל"ט, עוסקים בתמחיר, מנהלי כספים..
3. לראיית חשבון נדרש סטאז'. להנדסה לא.
4. גובה השכר- מדובר בשכר סטודנט? הרבה מהנדסים עובדים קודם כסטודנטים. מה גם סטאז'ר לרוב לא מרוויח הרבה בהתמחות.
5. ביקוש- לרוב במרכז. אבל מהנדסים בד"כ איפה שיש מתחמים של חברות הייטק. יש גם בב"ש, גם בחיפה, יקנעם. אבל כאמור רוב העבודה במרכז. גם לראיית חשבון יש יותר אופציות במרכז. אבל יש ברוב הארץ משרדים של רואי חשבון. כל עצמאי או עסק צריך להעזר ברואה חשבון. לכן יש בכל הארץ. אבל יחסית מעט.
6. לא מומלץ לעבוד בשנה הראשונה. בהמשך מומלץ לעבוד במשרת סטודנט שקשורה לתואר.
7. בחשבונאות- אני חושבת שאם לומדים תוכנית המשותפת לכלכלה, לומדים שני קורסים בחדו"א. הרמה היא יותר נמוכה אז אם תרצה לעבור לא בהכרח שיכירו לך. לחברה שי שעברה מכלכלה לתעשייה וניהול הכירו חדוא 1 וחדוא 2 , כקורס אחד בחדוא בתעשייה וניהול.
8. אפשר לעבוד ישר לאחר התואר. אחרי תואר בחשבונאות עושים סטאז' (הסטאז בתשלום). אלא אם רוצים לעבוד במשרת כלכלן/ כספים שלא דורשת הסמכה כרואה חשבון.
9. האוניברסיטה הפתוחה נחשבת כאוניברסיטה לכל דבר. הרמה שם גבוהה. מאוד.
10 עדיף אוניברסיטה. במיוחד להנדסה.

למעלה