הצלחה בלימודים...

BluePotion

New member
הצלחה בלימודים...

היי,
אני זקוקה לעצה.

התחלתי ללמוד לתואר ראשון, שנה ראשונה, באוקטובר האחרון.

אני בחורה חרוצה, ושקדנית...
קיבלתי מאה ב-2 מבחנים שהיו לנו עד עכשיו...
אני באה מוכנה להרצאות, ושואלת שאלות חכמות את המרצים, אז הם מתפלאים ממני...

והחברים לכיתה רואים את זה... הם כבר תייגו אותי בתור אחת שטובה בלימודים, והם מנסים לרכב על זה...
מתקשרים אליי כדי שאעזור להם בש"ב, או שאתן להם להעתיק את התשובות, שולחים לי הודעות בוואטסאפ "היי מה נשמע, הצלחת את התרגיל...?"

ולא בא לי לעזור להם.
לא בא לי להיות פראיירית, ושיחשבו שהם יכולים לפנות אליי כשהם צריכים.
הם לא חברים, ולא בא לי להיות מישהי שפונים אליה רק כשצריכים.
לא בא לי לחלק איתם את ההצלחות שלי...

העניין הוא שלא כ"כ הספקתי עדיין למצוא את עצמי מבחינה חברתית... אני בסדר עם כולם, אבל אין לי חבר קרוב בלימודים שאני מרגישה בנוח ללמוד איתו או להתחבר אליו באופן כללי.

אני נחמדה לכולם, ומנסה להיות בסדר עם כולם, אבל לא בא לי שיחשבו שהם יכולים לבוא אליי כשהם צריכים.

מצד אחד, אני רוצה חברים, מצד שני, אני רוצה להרחיק ממני את הצבועים.
וכרגע, אני עדיין לא מזהה מי זה מי... ואם יש בכלל פוטנציאל למישהו להפוך לחבר...

מה עושים?
איך מרחיקים אותם בעדינות?

מוכר, תנחומי.

אין דרך קלה לעשות את זה - פשוט לאומר "לא יכולה לעזור לך כרגע, יש לי ים של דברים לעשות" (ואם זה בוואטסאפ פשוט לא לענות) או "הייתי מתה להסביר לך את זה, אבל אני צריכה להיות ב-X בעוד 30 שניות". אין מה לרחם אליהם - בסופו של דבר הם מנסים להשתמש בך למטרות שלהם.

tom1992

New member
לפחות במקום שאת לומדת יש ערך לשיתוף ולהתייעצות בין הסטודנטים

במקום שאני לומד "יבש כמו נגב". עם 95 אחוז מאנשים אני מרגיש לא בנוח, אנטיפטים וחלאות אדם.

BluePotion

New member
נכון, ועדיין לא נעים לי לומר לא...

שוב, כי אני מגיעה מערכים של עזרה הדדית... אבל פה אני לא מרגישה שזה טיפוסים ששותפים לערכים האלה...

oromer

New member
מנהל
תראי רק התחלתם ללמוד יחד

איך את יודעת שהם לא יעזרו לך? אם את טובה בלימודים יכול להיות שיש מישהו שאין לו מה להחזיר לך כרגע... לא תמיד את תקבלי באותו הזמן ובאותה צורה.
לכן תחליטי מה מתאים לך. בא לך לעזור? כמה ? באיזו מידה? למי?

oromer

New member
מנהל
הצלחה

אני מניחה שהיה לך מבחני אמצע ולא מבחני סוף. מבחני אמצע הם לרוב קלים יותר ולא משקפים בהכרח את הרמה של המבחן הסופי. אני בגישה שכדאי לעזור- כי את לא יודעת מה יהיה בעתיד. יכול להיות שאת תצטרכי אחרים בקורס מסוים, ולא כדאי שתבודדי את עצמך ותצרי אנטי.
את רק בתחילת הלימודים ולוקח זמן עד שמתחברים חברתית. זה בסדר. תקחי את הזמן לבדוק עם מי בא לך להתחבר.
קחי בחשבון שאחד שלא תעזרי לו- אם תפסידי שיעור אחד- הוא כנראה שלא יעזור לך.
בכל מקרה, למרות שטוב לעזור, פראיירית את לא צריכה להיות. את לא חייבת להיות זמינה בוואטסאפ כל הזמן. תחליטי עם עצמך מה כן בא לך לעשות ומה לא. לענות על שאלה זה בסדר ולהעתיק את התרגיל- לא.
את לא צריכה להיות זמינה כל הזמן, מותר לך לשים את הטלפון על שקט ולא לקבל שיחות כשאת לומדת, נחה, ישנה, אוכלת, עובדת, הולכת לחוג, עושה ספורט.

בכל מקרה את לא חולקת איתם את ההצלחות שלך. ה 100 הוא שלך. במבחן מן הסתם אל תתני להעתיק. כל אחד לעצמו עם היכולות וההצלחות שלו

זמן

בתור אדם- נותנים לכולם הזדמנות שווה, בלי חשדנות, עד שאנשים מוכיחים איך הם באמת, ולי המסכות.
את גם מוזמנת ללמוד מטעויות ונסיון של אחרים. אם גילית מישהו שניצל מישהו אחר, רב הסיכויים שאם הוא נחמד אלייך- הוא ינסה לנצל גם אותך.

BluePotion

New member
ברור... אין מדד יותר טוב מזמן... אבל יש לו חסרונות...

נגיד, יש איזו מישהי, שהיא מאוווד נחמדה אליי כשאנחנו לא בלימודים.
היא מתקשרת אליי הרבה, מדברת על הא ועל דא, צוחקת על החיים, מתעניינת, משתפת, מתייעצת איתי לגבי ש"ב... בעיקר מתייעצת איתי לגבי ש"ב...
אבל כשאנחנו בלימודים - אני כאילו לא קיימת מבחינתה. כשאני איתה ועוד אנשים, ואני אומרת לה משהו, היא מתעלמת ממני... טיפוסים כאלה אני לא יכולה לסבול.
והמקום שורץ בכאלה

זה נחשב לתוצר של הזמן

רק שהפעם הזמן היה קצר יותר.
שוב. אף אחד לא שופט אותך לגבי הבחירה שלך את החברים, ומי אמיתי בעינייך. השיקולים הם שלך.
אם מבחינתך זו נחשבת לצביעות- אז זו צביעות, ואני לא אתווכח איתך על ההחלטה.
מההודעה הראששונית זה לא היה נשמע שאת כל כך בטוחה לגבי זיהוי הצבועים בלי שזה רשום להם על המצח.

ואני מוסיפה

בתור מצטיינת
זה כייף לאגו לעזור מידי פעם לחלשים
ובכללי אני אדם שאוהב לעזור.
&nbsp
מה שצריך להפריד הוא:
בין לעזור בזמנך הפנוי
לבין שאת עמוסה כי את עוזרת לכל העולם ואישתו ואז לא נשאר לך זמן לעצמך
ולא נשאר לך זמן ללימודים שלך!!!!
&nbsp
ולא, את לא חולקת הצלחה. אל תראי את זה ככה
העולם הוא עגול
ואי אפשר לדעת האם את תזדקקי לעזרה ומתי
ובכללי- מלכתחילה אל תביאי למי שאת לא רוצה לעזור לו-את הווטסאפ שלך!
&nbsp
אם את בכלל לא רוצה לעזור לאף אחד-אל תעשי זאת.
זכותך
&nbsp
לדעתי עד סיום הלימודים-את לא תזהי מי החברים שלך באמת
ומי מתחנף אליך כדי להיות בקרבך כדי ללמוד ממך ושאת תעזרי לו.
&nbsp
מה שכן את יכולה לזהות זה החזרת המטבע- אם תבקשי מהם עזרה את-במשהו, כמה פעמים
והם יפנו לך את הגב
סימן שהם עלוקות שרוצות עזרה חד צדדית.
&nbsp
בהצלחה !

oromer

New member
מנהל
אני לגמרי מסכימה

תנסי לזהות עם מי נעים להיות, עם מי תרצי לצאת לבלות. הבעיה עם הוואטס אפ- זה שאנשים מבקשים את המספר ממשהו אחר. זה בסדר להיות נדיב ולעזור, אבל רצוי שיהיה ממוקד. שאלה ספציפית ושלא יטריד אותך כל יום

BluePotion

New member
היי

בוואטסאפ יש קבוצה של הכיתה שלי, ולפי זה הם מסתכלים ושולחים לי הודעות בפרטי...
&nbsp
נכון, אני לא חייבת לענות כשאני עסוקה, אבל זה מעצבן לראות אחרי שאני חוזרת מאימון, 5 שיחות שלא נענו, ומלא הודעות בוואטסאפ "הייייייי... תגידי הצלחת את תרגיל...?? אוף אני לא מאמין שזה מלחר ואני לא מצליח כלוםםם"
כן, אני לא חייבת לענות... אני לא חייבת לחזור אליהם, אבל עדיין, זה מצב לא נעים.
זה אנשים שאני הולכת לבלות איתם הרבה, אני לא רוצה להיות מגעילה אליהם, לא רוצה להיות אנטיפטית, אבל אני לא רוצה גם שירגישו בנוח מידי לשלוח מלא הודעות...

oromer

New member
מנהל
לעזור זה בסדר... אבל רק לאנשים

שמכירים את המושג גבולות. כשאת עסוקה את לא עוזרת. כשאת חוזרת אם יש לך זמן תעזרי ואם לא אז לא....
מי שמגיע ללמודים, מנסה, מתאמץ אז לדעתי אפשר לעזור...
את גם יכולה לשלוח לקבוצה בוואטסאפ ואז ירדו ממך כולם.
את לא צריכה להיות מגעילה. את צריכה להחליט מה המידה שמתאימה לך לעזור. מעבר לכך- תראי כל אחד שולח לך הודעה. אז את מקבלת הרבה הודעות.מה תעשי?

RoyceGracie

New member
מעצבן קצת

התואר הראשון שלי היה מלא בעזרה הדדית ואווירה טובה. בעמוד פייסבוק שהיה לנו, במאגר סיכומים שהכנו ושיתפנו. האווירה הטובה הזו הייתה מההתחלה ועד הסוף. חבל שיש אנשים כמוך שמכניסים כל כך הרבה נאחס בלי שום סיבה טובה... לא מבין אותך. את לא חושבת שבעתיד בקורסים שלך יהיה קשה אז אחרים יעזרו ?.. מה בדיוק את מפסידה בלהיות נחמדה לאנשים ולשתף משהו שכבר יש לך מוכן...
&nbsp
שיהיה בהצלחה בתואר המבודד

innocence

New member
זה מאוד שונה כשיש רק אדם אחד כזה

ואחרת כשכולם חולקים וכולם עוזרים.
&nbsp
במצב שלה נראה שאנשים מתעלקים עליה כי זה נוח להם, וזו זכותה לא לרצות לעזור להם.

BluePotion

New member
בדיוק...

שוב, כמו שאמרתי.. זו מכללה, לא אוניברסיטה. פה כולם מוכנים לעשות את המינימום... ואני לא

oromer

New member
מנהל
זה נכון ולא נכון

עזרה הדדית ונכונות לעזור זה מאוד יפה על הנייר. זה לא תמיד מציאותי. אני גם קצת מבינה אותה האמת איפה שהיא באמצע. זה לא רק לשתף תרגיל. אז הרבה הודעות וואטסאפ, 5 שיחות שלא נענו אחרי אימון. היא לא עובדת אצלם, ולא צריכה לענות שות אנשים כל שבוע, ולעזור להם ולהסביר להם.
מי שמתקשה, מוזמן לקחת שיעור פרטי. מי שרוצה לשאול שאלה אחת או לבקשה הבהרה לגבי סוגיה זה משהו אחר..

יש שני סוגים של עזרות

עזרה אחת - בקורסים שרלוונטים גם אלייך לזמן הנוכחי - אם זה מחדד לך דברים, זה לא רע. אני הסברתי סוגיות או פינות ואפילו כתבתי פתרונות למבחנים ושיתפתי בחינם כי בפשטות, זה תרם לי גם ברמה האישית יותר מברמה החברתית. דברים שלא הבנת הרבה יותר מבוארים כשאתה מסביר אותם. זה ידוע.
עזרה שניה - שלא רלוונטית לך, של שאלות בקורסים שכבר עברת מזמן או שהן בסיסיות לגמרי שסתם מצביעים על עצלות של השואל. שאלות כאלו, עונים פעם אחת ולא יותר.
את יכולה גם למחוק את הווטסאפ. בימינו לאנשים לא נוח כבר לתקשר טלפונית - זה אינטימי מדי ולכן יהיו לך פחות הצקות. בעתיד, טלפתיה (העברת מחשבות אלקטרונית) תהיה דרך התקשורת כי התכתבות תהפוך להיות אינטימית. אם כי, אם אין ווטסאפ יש הודעות אז אולי זה לא יועיל.

למעלה