לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3926639,266 עוקבים אודות עסקים

פורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer
x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעה מנהלתית- חובה לקרוא לפני הכתיבה בפורום!!!
לפני הכתיבה בפורום, הנכם מתבקשים, לעיין בפורום קצת לפני, ולקרוא את התקנון של הפורום. הודעה שלא תיכתב לפי התקנון, תמחק ללא התראה מראש.
אני מעוניינת לצור מרחב וירטואלי נעים, שמאפשר לשאול, להתייעץ וגם להביע דעה  ולכן, חשוב לשמור על הכללים כדי שהפורום ייתן מענה הולם ומאוזן לכולם.
לאור המקרים האחרונים, אני רוצה להגיש שהפרסום בפורום אסור.
בנוגע להצעות עבודה- לשם כך יש את לוחות הפורום, ניתן לפרסם שם. פרסום הצעות עבודה על גבי הפורום, מותנה באישור מראש במסר ( הצעת העבודה צריכה להיות רלוונטית לסטודנטים או בוגרים טריים בתחומים אותם הם לומדים, ללא ניסיון תעסוקתי רלוונטי. יש צורך לשרשר לשרשור רלוונטי או לפתוח שרשור חדש ).
בנוגע לסיוע בסמינריונים או עבודות תיזה- לאור חשיבות הנושא עבור הסטודנטים, אני מאפשרת. אך יש צורך לשרשר אותו לשרשור מתאים קיים או לפתוח שרשור חדש ייעודי לשם כך- "עזרה במילוי שאלונים".
לעיתים, יש גולשים ששואלים שאלות, שלא ניתן לתת תשובה טובה ומדויקת בפורום. חשוב לציין שהפורום אינו פורום רשמי של אף מוסד, והוא משרת את קהילת הסטודנטים. סטודנטים עונים, בהתאם למידע שיש ברשותם, שהם שמעו, שאלו, התייעצו. חלק מהתשובות יכולות להשתנות בין חוגים שונים/ פקולטות שונות ומוסדות שונים. גם מדיניות של מוסד משתנה ובהתאם לכך גם התקנון. לכן בשאלות שבהם יש צורך בתשובה רשמית בנוגע לנוהל מסוים, יש לברר גם במוסד הרלוונטי.

הודעות שלא ייכתבו לפי הנוהלים האלו, יימחקו ללא התראה מראש.

תודה לכולם על שיתוף הפעולה וכמובן בהצלחה בלימודים
oromer

המשך >>

לצפיה ב-'שאלה שתעניין את רובכם'
שאלה שתעניין את רובכם
04/06/2008 | 16:56
52
37
בעניין השכרת יחידת דיור במרכז (בעיקר בת"א). כולם מזהירים אותי שזה מאוד יקר ושיקח חודשים למצוא אחת כזאת. אז איזה טיפים אתם יכולים לתת בעניין השכרת דירה, ואיפה הכי כדאי להתחיל לחפש?
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אני משערת שאתה מתכוון שכירת דירה'
אני משערת שאתה מתכוון שכירת דירה
<< ההודעה הנוכחית
04/06/2008 | 17:28
188
השכרת דירה זה מה שעושה מי שכבר יש לו דירה ולא רוצה לגור בה. אתה רוצה לשכור דירה ממישהו שמשכיר אותה.

אחרי ה"רגע של עברית", אין הרבה קסם בחיפוש דירות.

בגדול הדרך להתחיל היא

א)להחליט מה התקציב המקסימלי שאתה יכול להרשות לעצמך. אם אתה רוצה לחפש דירה בתל אביב, בנה על תקציב די נדיב.

ב) להחליט מה הדרישות המינימאליות שלך מדירה, כלומר על מה אתה לא מוכן בשום פנים ואופן להתפשר (יש מצב שבסוף גם על זה תצטרך להתפשר, אבל לפחות בשלב הראשוני).  

ג) לפתוח את האינטרנט ואת העיתון ולהסתכל על מודעות של דירות, ולנסות לראות איזה סוג של דירות מפרסמים שהן בתקציב שלך, והאם הן עומדות בכלל בדרישות המינימאליות שלך. אם כן, יופי, אפשר להתחיל לחפש אקטיבית ולראות דירות. אם לא, צריך או לוותר על חלק מהדרישות, או להעלות את התקציב.

ד) מבחינת מיקום, צריך לעשות חישובי עלות-תועלת. ככל שתצא מתל אביב, כך יש יותר סיכוי למצוא דירה סבירה במחיר נמוך יותר. מצד שני, תשלם על כך גם במרחק ממרכזי הבילוי וכו', וחשוב מכך בזמן ועלות נסיעה ללימודים. אז צריך לקחת בחשבון את הפערים הללו. בנוסף, אם אתה גם עובד, קח בחשבון את המרחק של הדירה לא רק ממקום הלימודים אלא גם ממקום העבודה.

בהצלחה!
סטודנטים >>
לצפיה ב-'מחוץ לתל אביב '
מחוץ לתל אביב
04/06/2008 | 18:33
1
39
אם לא בא לך ללכת מכות על גומחה שלא שווה חצי מהמחיר שתשלם עליה
רמת גן, גבעתיים או חולון זה האופציה השפויה אבל לא זולה בהרבה
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אופצייה שפוייה : גבול בני-ברק'
אופצייה שפוייה : גבול בני-ברק
04/06/2008 | 18:55
32
ישנו איזור מגורים ,מיתחם בקירבת רמת-גן בו המחירים זולים וגם מחירי הקנייה שפויים.
אני מדבר על הסימטאות מזבוטינסקי של בני=ברק, כמו סוקולוב,טרומפלדור,הרצל(רב _ש"ך),שבהם גרים רבים מהסטודנטים של את"א כיום בדירות רחבות של שניים או שלושה חדרים .
ישנם באיזור: מרכזי קניות, am-pm , pub , , מועדוניות חצות וחצי (בירה מחבית ומוזיקה) ,והכל-חוץ מam-pm במחירים זולים המתאימים לסטודנטים.
כששני חדרים פה עולים 550$ ' שלושה חדרים 750$ .
סטודנטים >>
לצפיה ב-'להתחיל עם הומלס ואתר יד 2'
להתחיל עם הומלס ואתר יד 2
04/06/2008 | 21:20
4
29
אני מפסיקה את החיפושים לשבוע (בלונדון!) אבל אחפש שוב כשאחזור לארץ.
בפעם הקודמת שחיפשתי דירה נכנסתי לדירה הראשונה שראיתי (דירה עם שני שותפים)
וידעתי שהפעם המזל שלי לא יאיר לי פנים ככה.

תאזר בהרבה סבלנות ושיהיה בהצלחה.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'לחשוב מחוץ לקופסא:'
לחשוב מחוץ לקופסא:
05/06/2008 | 07:12
3
31
במקום ללכת אחרי העדר ולהגיע למיבנה מוזנח בת"א הגעתי לדירה מקסימה בבני-ברק רמת-גן.
כדאי להתחיל מגבול רמת-גן בני ברק,כהתחלה זולה יותר עם דירות יותר מרווחות ויותר נעימות ופחות מתחרים.
והכי מגוחך ,לדעתי ,לחשוב שאפשר לקבל מעונות דרך אתא -ולהגיע למעונות הכי לא נוחים שחלמתם ...
סטודנטים >>
לצפיה ב-'בשביל מי שאוהב את ת"א'
בשביל מי שאוהב את ת"א
05/06/2008 | 10:16
1
23
גבול משהו-משהו הוא לא משהו.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'תיארתי כבר את המיקום ואת האווירה.'
תיארתי כבר את המיקום ואת האווירה.
05/06/2008 | 13:20
18
בקצרה, פה יותר טוב.ובטח שהיום לא הייתי חוזר למעונות הנושנים של אתא.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'מי שרוצה לגור בת"א לא רוצה לגור ליד ת"א'
מי שרוצה לגור בת"א לא רוצה לגור ליד ת"א
05/06/2008 | 16:19
19
זה ממש לא קשור לללכת אחרי העדר. מי שרוצה לגור קרוב לאוניברסיטה (עד מרחק הליכה) או לחילופין לגור ממש בלב אזורי הבילויים של ת"א אז בשבילו רמת גן-בני ברק זו פשרה (שלפעמים לא חייבים לעשות אותה).

חבר שלי שוכר דירה חמודה (בכלל לא גומחה מגעילה) כמה דקות הליכה מהאוניברסיטה. מכירה אחרים ששוכרים דירות יותר בלב ת"א שגם הן בהחלט חביבות ומספקות מגורים נאותים. הכל שאלה של מחיר ומוכנות להתפשר (כי הסיכוי למצוא דירה אחת שיש בה ה-כ-ל בדיוק כמו שרוצים לא כזה גבוה).
סטודנטים >>
לצפיה ב-'פתח תקווה זה להיט'
פתח תקווה זה להיט
05/06/2008 | 08:07
27
3
לצפיה ב-'המילים "פתח תקווה" ו"להיט" הם הפכים מושלמים.'
המילים "פתח תקווה" ו"להיט" הם הפכים מושלמים.
05/06/2008 | 16:48
5
לצפיה ב-'פתח תקווה היא לא להיט בכלל'
פתח תקווה היא לא להיט בכלל
05/06/2008 | 18:04
3
35
אבל היא כן פתרון חצי סביר למי שיותר חשובה לו דירה סבירה במחיר נורמלי מאשר מיקום קרוב לקמפוס/למרכזי הבילוי.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'לא רוצה לתל אביב:'
לא רוצה לתל אביב:
05/06/2008 | 20:12
2
21
דוחות חנייה-ללא הפסקה,=לא היו לי אי פעם דוחות חנייה לולא גרתי בת"א.זה ניראה כאילו הפקחים שמים שם מצוד על האזרח התמים ומשחרים לטרף:גם אם כבר הקפדת לקנות כרטיס חנייה כדין, ולשים אותו צמוד לרכב ההורים בצד הקרוב לעיני כל,גם אז יימצא הפקח התאוותן וימציא איזו עבירה עברת:
או שלא תלשתי קצוות לדוח,(מה זה?)
או שלא היגעתי בחזרה לרכב תוך השעה היעודה(אצלו השעון מקדים את שלי באיזה רבע שעה,מה לא ייעשה כדי לרשום קנס?)
או שחניתי באיזור ששמור לנובורישים ששילמו 200000 דולר לדירה (כולה רק רשם לי דוח,להיזהר מלהגיע לשם...)
או שפעם בעת בילוי נטלו את ריכבי על גרר בלי להודיעני איפה הרכב(זה רק של הורי,מה קרה?) ו"שתלו" אותו באיזה חניו שליד בית לוויות (אוטו ישן, תם זמנו?)
או שחניתי בלית ברירה בחנייה פרטית ו"זכיתי" לקיטון צוננין מהבעלים של החנייה, שכמובן טוען שהינו עו"ד והוא רשאי לעכב הרכב עד לבוא משטרה לרישום דוח על שימוש בחנייה...
בקיצר, רק מהחנייה שם אפשר לקבל חום.
קניות באתא?-איכשהו תמיד יוצא שבקניון רמת-אביב הסמוך אתה צריך למשכן בית כדי לצאת עם כמה מיצרכים ...
אז מה איבדתם בתל אביב, שבשביל בילוי לילי ,שבד"כ מסתיים לו באיזה אירוע לוואי מפוקפק ,שווה לכם  גם לגור שם?
סטודנטים >>
לצפיה ב-'הטעות שלך היא לא מגורים בתל אביב'
הטעות שלך היא לא מגורים בתל אביב
05/06/2008 | 20:34
1
20
אלא מגורים בתל אביב עם רכב. מי שגר במרכז תל אביב בדרך כלל עושה את זה כדי שיוכל להגיע להכל בלי רכב. גם במנהטן לאף אחד אין אוטו.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'לדפנה:(והעוגיות?)'
לדפנה:(והעוגיות?)
05/06/2008 | 20:58
16
תנסי להבין את דברי גם מהיבטים נוספים:
נניח קבעתי הערב עם סטודנטית "נחשבת" וחדשה.מה ניראה לך יקרה אם אגיע לאסוף אותה בלי הרכב?(הוא נותר במנהטן..)
שמא אזכה למנת בוז ורחמים ?
שמא האביר על הסוס הלבן שבא לקחתה, הופיע רגלי כי הסוס פצוע וניצבע שחור להסוואה מפקחי חנייה?
מה לעשות בסיטי לבילוי אם איאלץ בהיעדר הרכב, להישאר לי לבד?
עוד היבט:-לא רוצה לתל-אביב-המשך:
המחיר לשותף באיזור מגורי 250$-280$ ,בסביבת אתא המחיר מקפץ ל:550$ והביוב המקולקל או הצנרת הסתומה או  הטיח המתקלף מיושן , כלולים ובחינם.
דירה יפהשקטה  ומרווחת ,ושותף שלא רועשויודע מתי לדבר ומתי לא,,מעניקים  לי איזו תחושה של נינוחות גם בעת הכי קשה שיש "להתחפר" כחפרפרת ול"חרוש" לאיזה מבחן סמסטר מעיק.לא זכורה לי אי פעם הרגשה כזו במעונות אתא-זו היתה שנה (ראשונה) שהייתי מוחק אותה מעימקי זיכרוני -לעד.
איך אפשר להזכיר את מעונות אתא בעת ובעונה אחת עם מנהטן? אפילו יוצר מוכשר כוודי אלן לא היה פותר את התעלומה הזו.

סטודנטים >>
לצפיה ב-'פחחחח.'
פחחחח.
05/06/2008 | 21:08
11
32
לצפיה ב-'ל:פו עם הפחחחח?'
ל:פו עם הפחחחח?
06/06/2008 | 12:30
10
18
התבלבלת בתגובה,  זהו זה למעשה  כל מה שהיצלחת לתפוס בחומר לבחינה של מועד ב.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אני לא חושב שהיה פה שרשור שגוי'
אני לא חושב שהיה פה שרשור שגוי
06/06/2008 | 12:49
1
19
אחרי הכל, פתח תקווה היא העיר היחידה בארץ עם שיר מחאה נגד עצם קיומה.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'מחאה למה?'
מחאה למה?
06/06/2008 | 12:58
1
לצפיה ב-'לא התבלבלתי בתגובה'
לא התבלבלתי בתגובה
06/06/2008 | 18:51
7
13
ולא הבנתי על איזה מבחן אתה מדבר.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'פורום של סנובים. פ"ת מקום מצויין'
פורום של סנובים. פ"ת מקום מצויין
06/06/2008 | 21:48
6
2
לצפיה ב-'אתה גר שם?'
אתה גר שם?
06/06/2008 | 22:42
5
2
לצפיה ב-'כן שוכר דירה'
כן שוכר דירה
07/06/2008 | 10:11
4
2
לצפיה ב-'oh well'
oh well
07/06/2008 | 17:32
3
10
נראה תוך כמה זמן לך ימאס מקפה בוקה

אתה גר במקרה באם המושבות/כפר גנים?
סטודנטים >>
לצפיה ב-'ממש ליד גן העצמאות'
ממש ליד גן העצמאות
07/06/2008 | 21:02
1
לצפיה ב-'מה רע באם המושבות?'
מה רע באם המושבות?
08/06/2008 | 15:16
1
9
שתי דקות הליכה מהרכבת ואחלה שכונה(יחסית לפתח תקוה...).
אני חושב שאתם מגזימים,כאחד שגר כל חייו בפתח תקוה ולא הכי מסמפט אותה השכונות החדשות(אם המושבות ונווה עוז החדשה) זה אופרה אחרת לגמרי.
קפה בוקה?מי בכלל יודע מה זה...מאם המושבות יש לי כביש שתוך שבע דקות אני בהרצליה,או רבע שעה בתל אביב
סטודנטים >>
לצפיה ב-'לזה התכוונתי דוקא במובן הטוב'
לזה התכוונתי דוקא במובן הטוב
08/06/2008 | 16:45
8
אם כבר גרים בפתח תקוה, לדעתי אלו שני המקומות המוצלחים ביותר (והקרבה של אם המושבות לכביש 5 זה עוד יתרון עצום שלה).
סטודנטים >>
לצפיה ב-'פ"ת נמצאת בנגב'
פ"ת נמצאת בנגב
06/06/2008 | 16:43
6
29
היא שעתיים נסיעה (בפקקים האין סופיים) מת"א
לא שווה בעליל
סטודנטים >>
לצפיה ב-'טוב, לא צריך להגזים'
טוב, לא צריך להגזים
06/06/2008 | 17:06
19
ממרכז פתח תקווה לאת"א בשעות הפקקים לוקח בדרך כלל 45 דקות-שעה, וזה באוטובוס. כשאין פקקים זה לוקח בערך 20 דקות ואפילו פחות.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'פ"ת - ת"א'
פ"ת - ת"א
07/06/2008 | 02:51
4
20
רבע שעה נסיעה גג כולל חנייה.
דו גלגלי - תרכב, תבין.
סטודנטים >>
לצפיה ב-''
07/06/2008 | 22:16
1
לצפיה ב-'מה רבע שעה? באיזו מהירות? '
מה רבע שעה? באיזו מהירות?
07/06/2008 | 22:32
2
5
נראה לי שגם כשהכביש היה ריק זה לקח לי תמיד באזור ה20-25 דקות (טוב, זה גם תלוי מאיפה בפתח תקוה)
סטודנטים >>
לצפיה ב-'ברור שתלוי מאיפה בת"א ואיפה בפ"ת'
ברור שתלוי מאיפה בת"א ואיפה בפ"ת
07/06/2008 | 22:53
1
4
אבל עדיין, יותר ברבע שעה זה לא אמור לקחת, המרחק הוא משהו כמו 10 ק"מ בסך הכל.
מהירות? גם 120 או אפילו 100 יספיקו...
סטודנטים >>
לצפיה ב-'תלוי מאיפה נוסעים '
תלוי מאיפה נוסעים
07/06/2008 | 23:10
4
מהבית שלי לאוניברסיטה, דרך כביש 5 כמובן - 20 ק"מ, מדוד ובדוק (אני גרה במרכז העיר).
דרך ז'בוטינסקי המרחק אמנם קצר יותר, אבל הזמן קצר יותר אולי אם נוסעים באמצע הלילה...
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אם אתה גר ליד כביש 471'
אם אתה גר ליד כביש 471
06/06/2008 | 17:48
4
אתה יכול להגיע מהר לכביש 4, כביש 40 ויש הרבה אוטובוסים לת"א ככה שבעיניין תחבורה אין ממש בעיה.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'לא צריך להגזים'
לא צריך להגזים
07/06/2008 | 02:53
2
להיט היא לא.
זולה וקרובה למרכז היא כן. הדירות סבירות, הרכב האוכלוסייה דתי מידי לטעמי אבל ראיתי שם שכונות כאלה שבהן זה לא מורגש.

אכן, אפשרות שהייתי שוקל אם הייתי עובד באזור ת"א - ר"ג.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'ממה שאני שמעתי ממי שגר שם'
ממה שאני שמעתי ממי שגר שם
05/06/2008 | 21:15
15
30
בצפון ת"א יחס הכי מוצלח לתמורה שאתה מקבל לכסף
מרכז העיר הכי יקר והדירות מתפרקות
דרומית לשלום זה כבר קצת מפחיד לגור
אתה יכול לנסות בגבעתיים וכדומה..
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אולי אחד הפיתרונות: שיהיו מעונות ראויים?'
אולי אחד הפיתרונות: שיהיו מעונות ראויים?
07/06/2008 | 15:01
2
20
ייתכן שאחד מהפיתרונות הראויים יחול כשייבנו ויתכננו מעונות לסטודנטים באתא.הקיימים כיום הינם "לא משהו".
אבל הצבענו כאן על אופציות נוספות: מגורים מחוץ לת"א כמו: פתח-תקוה, בני-ברק רמת-גן,בת-ים חולון ,ועוד.
ולמה הפיקדון מהצבא לא מחושב על פי יוקר המיחייה והמגורים?
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אין שום סיבה שיחושב ככה'
אין שום סיבה שיחושב ככה
07/06/2008 | 16:35
11
פיקדון אמור להיות מענק סמלי כדי לעזור רק בתחילת הדרך לרכישת מקצוע. הוא לא אמור להתחשב בכל הצרכים שלך, תחשוב איזה בלגן דבר כזה היה יוצר.

ולגבי איכות המעונות - אתה יכול להגיד את זה על כל אוניברסיטה. אולי כשבנו מעונות יצאו מנקודת הנחה שאנשים באים מסטנדרטים של צבא והכי חשוב לסטודנטים שיהיו מגורים זולים ולא מגורים נוחים.
והאמת שדווקא בישראל זה לא הכי מתאים. לאנשים בגיל 21-22+ כבר נמאס לגור בתנאי צבא ולחלוק מקלחת עם עוד 20 איש במסדרון, ואת הקטע של לעזוב את הבית ולגור פתאום בשותפות רובם כבר עברו.
אבל זה מה שיש בינתיים, במיוחד כשרוב המעונות נבנו לפני עשרות שנים...
סטודנטים >>
לצפיה ב-'הפיקדון צמוד למדד'
הפיקדון צמוד למדד
07/06/2008 | 20:13
7
ולכן הוא כן מחושב ע"פ יוקר המחייה.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'דרומית לשלום ??'
דרומית לשלום ??
07/06/2008 | 22:33
11
19
כלומר דרומית לדרך השלום / קפלן.
שם מפחיד ??
מממ ...
אז "דרומית לשלום" נמצאים ...
שינקין והסביבה, שדרות רוטשילד, בוגרשוב, שדרות בנציון, אזור עירוני א, הבורסה לניירות ערך, הבימה, שגרירות ארה"ב והחלק היותר יפה שבין רחוב הירקון לרחוב בן יהודה.
מפחיד שם ? ממש לא. אלה מהאזורים היקרים והמבוקשים בעיר. הרבה בנינים משופצים (עזרה ובצרון) ורחובות שקטים.

החלוקה היא אחרת ...
דרום תל אביב. כולל פלורנטין. זה בעצם מה שקורה דרומית לשוק הכרמל והכרם. שם באמת מפחיד.
מרכז העיר. מה שבין שינקין לקינג ג'ורג' שדרות רוטשילד אלנבי ויהודה הלוי. יש שם רחובות מגעילים ויש שם רחובות מדהימים ודירות משופצות ומרווחות. ממש לא זול שם ...
הצפון של מרכז העיר. בין אלנבי לפרישמן. בנינים יחסית חדשים ומכוערים. יחסית לא יקר. גם לא להיט.
תל אביב שצפונית לפרישמן ובין אבן גבירול לים. האזור הכי מבוקש בתל אביב. כמעט ולא גרות שם משפחות אלא רק שותפים וזוגות צעירים. שם באמת הדירות מתפוררות והמחירים אסטרונומים. למי שרוצה להיות חלק מהבוהמה.
תל אביב ממזרח לאבן גבירול צפונית לקאמרי עד רוקח ובבלי. כולל ככר המדינה. זה האזור הכי יקר בעיר (חוץ מהווילות בצהלה). בעיקר משפחות של בורגנים. שכונות חדשות ומשעממות.
רמת אביב, שיכון ל', לוי אשכול ורמת אביב ג'. בערך כמו ויצמן וככר המדינה. בעיקר תל אביבים בורגנים ופלצנים. יש כמה רחובות ליד האוניברסיטה שהשתלטו עליהם סטודנטים אבל באופן כללי לצעירים אין מה לחפש שם.
אבל .. כשמדברים על תל אביב שוכחים את השכונות שבצד השני של איילון. יד אליהו, נחלת יצחק, בצרון. אלה שכונות מאוד זולות, עם הרבה חניה ובמרחק 7 דקות נסיעה ממרכז העיר. חבל שהן לא פופולריות (הבוהמה לא גרה שם).

וזאת כל תל אביב ...
סטודנטים >>
לצפיה ב-'נראה לי שהיא התכוונה למונטיפיורי והרכבת...'
נראה לי שהיא התכוונה למונטיפיורי והרכבת...
08/06/2008 | 14:27
10
12
ותכלס באמת לא הכי נעים שם. דווקא בצפון הישן יש די הרבה משפחות, הרבה יותר מאשר בלב העיר, ובדרום עכשיו בכלל לא מפחיד. פעם אולי היה.
סטודנטים >>
לצפיה ב-''
08/06/2008 | 19:45
7
6
לא יודעת מה היה פעם, אבל הדרום לא מפחיד אותי בכלל. בפלורנטין בעיקר צעירים שחיפשו דיור זול, ובשכונות האחרות בעיקר משפחות.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'תבדילי בין דרום תל אביב אל מזרחה.'
תבדילי בין דרום תל אביב אל מזרחה.
09/06/2008 | 00:22
6
7
דרום תל אביב זה פלורנטין, נווה שאנן, שפירא....אין שם כמעט משפחות. רוב הדיירים הם צעירים, קשישים ועובדים זרים. מזרח תל אביב זה התקווה, יד אליהו, כפר שלם....שם זה המשפחות. בכל אופן, פחד זה דבר סובייקטיבי שנצמד בדרך כלל אל מה שלא מכירים. כשהייתי ילדה גרנו באלנבי פינת בית השואבה, מבחינתי זה היה המקום הכי נחמד בעולם, ואז כשהגעתי לחטיבה והכרתי בנות יותר מצפון העיר הן אמרו לי שאמא שלהן לא מרשה להן להסתובב באזור הזה, ואני לעומת זאת דווקא די חששתי מהפרברים שמעבר לירקון. זה בסך הכל טבעי שכל בנאדם יפחד ממה שזר לו.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'לא דיברתי על האיזור הזה'
לא דיברתי על האיזור הזה
09/06/2008 | 01:51
5
9
אלה על השכונות שמדרום לפלורנטין ושפירא, משמע- נווה עופר (על גבול יפו- חולון) וקרית שלום (קרובה גם לחולון). הן חלק מת"א ומתגוררות שם בעיקר משפחות.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'גם שם הרוב זה קשישים.....'
גם שם הרוב זה קשישים.....
09/06/2008 | 10:25
4
3
יש שם כמה משפחות של קווקזים ובוכרים, אבל זה לחלוטין לא מקום לגדל משפחה.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'טעות, ממש לא רוב של קשישים'
טעות, ממש לא רוב של קשישים
09/06/2008 | 14:23
3
5
אלה רוב מוחץ של משפחות.

וזה יופי של מקום לגדל משפחה, אוכלוסיה יחסית מסורתית אומנם אבל זה לא אמור להפריע- אני גדלתי שם.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'בשפירא ונווה עופר ?'
בשפירא ונווה עופר ?
09/06/2008 | 16:57
2
2
אני תמיד רואה שם רק זקנים וקצת ילדים בוכרים.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אה, התבלבלתי בין נווה עופר לשמעון.'
אה, התבלבלתי בין נווה עופר לשמעון.
09/06/2008 | 17:39
1
2
בסדר, טעות שלי  
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אז טוב שתפוז לא שלח את ההודעה שלי '
אז טוב שתפוז לא שלח את ההודעה שלי
10/06/2008 | 00:34
1
בנווה עופר וקרית שלום יש בעיקר משפחות... בנווה עופר שבה גדלתי למשל יש שני בתי ספר יסודיים, והיא שכונה מאוד קטנה...
כשלמדתי בתיכון רק לבית הספר שלי (עירוני ד') יצאו 3 הסעות מפוצצות (ברמה שהיא בטוח לא חוקית, ילדים עמדו בדרך לבית הספר) בכל בוקר... ובעירוני ד' למדו רק חלק קטן מהילדים בשכונה...
סטודנטים >>
לצפיה ב-'אפשר לחלק את הצפון הותיק'
אפשר לחלק את הצפון הותיק
09/06/2008 | 02:33
1
12
בויצמן ופנקס וככר המדינה יש באמת בעיקר משפחות.
בבזל נורדאו וגורדון הרבה הרבה פחות. בכל בנין יש 20% קישישים עריריים ו 70% שותפים וזוגות צעירים. משפחות ותיקות זה אולי 10%.

הדרום בעייתי ...
החלק הצפוני של פלורנטין והחלק המערבי שגובל בנווה צדק ובכרם באמת הופך להיות אזור נחמד ומושקע מאז שנות ה 90.
אבל החלק הדרומי של פלורנטין לכיוון סלמה זה סיפור אחר. לא הייתי מוכן לגור שם. זה חצי אזור תעשייה חצי שכונה של עובדים זרים.
שלא נדבר על נווה שאנן ושפירא. זה מכה. זה באמת מפחיד בכל קנה מידה.
סטודנטים >>
לצפיה ב-'לך לבית הספר היסודי א.ד גורדון....'
לך לבית הספר היסודי א.ד גורדון....
09/06/2008 | 10:38
11
ותראה כמה ילדים גרים בדיוק באזורים שציינת. אם אתה מחפש אווירה צעירה ממש אז עדיף לך לחפש דירה בלב העיר, עם נטייה דרומה (מה שמבחינתי כולל גם את צפון פלורנטין).
סטודנטים >>

הודעות אחרונות

22:00 | 14.11.19 אורחים בפורום
16:25 | 13.11.19 אורחים בפורום
12:45 | 07.11.19 אורחים בפורום
10:57 | 01.11.19 pazshira
19:56 | 31.10.19 אורחים בפורום
23:50 | 12.10.19 Aderune
20:54 | 09.10.19 אורחים בפורום
23:28 | 22.07.19 אורחים בפורום
23:28 | 18.07.19 אורחים בפורום
13:00 | 15.07.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ