השתלמות רתם חרמון

noa500

New member
מצרפת לך כאן שתי תמונות של טופח שאני צילמתי

בהר ליבנה. נדמה לי שמדובר באותו הטופח, כי אני רשמתי לי שהוא לא זוהה בשטח. הנה התמונה הראשונה

שיר ורד

New member
בקשה לתמונות של עלקת

לבקשתו של פרופסור אבי שמידע. בתחנת הר לבנה נמצאו מספר פרטים של עלקת. יתכן ומדובר במין חדש לארץ (עלקת כורדית) או אפילו במין חדש למדע מקבוצת העלקת הכורדית (קבוצת מינים של הרים גבוהים בתורכיה ופרס). מאחר והפרטים מאבדים את צבעם במהירות לא ניתן להסתמך על צילומים של הפרטים שנאספו. לכן, מי שצילם עלקת זו בשטח, מתבקש להעלות לפורום או לשלוח לאתר רת"ם תמונות שלה.

rongill

New member
העלקת מהר לבנה

אני חייב לציין שעלקת דומה מאד צילמתי לפני שלוש שנים בערך באותו אזור. שלחתי את התמונה לאתר פלורה כעלקת שולץ, ולאחר שד"ר דן יואל זיהה ע"פ התמונה שזו אכן עלקת שולץ, אבינועם דנין הסכים לפרסם את התמונה באתר. קישור לצילום שלי באתר פלורה: http://flora.huji.ac.il/browse.asp?action=showfile&fileid=12970&from=action=specie%26specie=OROSCH%26fileid=12970

שיר ורד

New member
תודה

שלחתי לאבי שמידע, אם יש לך צילום שלה ברוזולוציה גדולה יותר וכן צילום מקורי של העלקת שהעלית לאתר של דנין, אנא שלח לי לדואל של דווחי פריחה ברתם

rongill

New member
איזה פרג זה?

נראה פרג זיפני, אך הוא לא אמור להיות בחרמון באזור כמו הר לבנה.

מסלול ההליכה במרומי החרמון

לדולינה הזו, ז"ל, קוראים עמק האשחר (עדיין אפשר לראות את שיח האשחר בצלע הדולינה משמאל).

מבט למבנה המחלוקת בעמק סלעם

גילי סופר כתב עליו ב- YNET לא כל כך מזמן. חלק ניכר ממרומי החרמון הישראלי נמצאים במובלעת מחוץ לשמורת החרמון, ובכלל זה מרבית עמק בולען והדולינות הסמוכות (עמק אשחר כבר ז"ל, ועמק סלעם נפגע כתוצאה מבניית המבנה שבתמונה). לא ירדנו לעמקים אלו, אלא הלכנו בגבעות הקרב, ומהן במפנה מזרחי עד מצפה בולען, כולל דולינה יפהפייה סמוך מאד למצפה בולען.

noa500

New member
איזו תמונה נהדרת!!!!!!!!!!

שומרת לי עכשיו על המסך...

איתי נ

New member
כפי שהסביר פרופ' שמידע

הפרחים היפים הם רק פרסומת. אברי הרבייה מתפתחים רק אחרי נבילת הכותרת, הפרחים הנבולים נותנים גם צוף ומושכים את הדבורים.

למעלה