השתלמות רתם לדר' מישור החוף- כרמיה

איך מגדלים זיקית פעם מצאתי זיקית בחצר ביתי וחששתי שהילדים יתעללו בה.רציתי מאוד לטפל בה שתתאושש עד שיחרורה למקום בטוח. אודה לכל מי יגיד לי כיצד עושים את זה בבית, אם אפשר ואם מותר

weinman

New member
בע"ח מוגן

ככל זוחלי ישראל כולל כולם אז אסור לגדל, או להחזיק בשבי ללא היתר מהרש"ט

ע נ נ ת

New member
מעוג כרתי

ותדה רבה להגר על ההסבר המפורט בנוגע להבדלים בין מעוג לחלמית - ובכלל!

ע נ נ ת

New member
עירית צרת עלים

היה ויכוח ארוך בנושא האם זו עירית צרת עלים או נבובה, ונדמה לי שהוחלט שהיא צרת עלים.

איתי נ

New member
חיפושית - האם גדית?

בהשוואת תמונות עם האתר של עוז ריטנר דומה לגדית ים-סוף.

בז שחור

New member
תחנה שלישית - צומת סעד באדום

מרבדי כלניות מרהיבים ביופים, בין עצי האקליפטוס

ע נ נ ת

New member
אבל אם פוקחים עיניים, הוא מנוקד

בדבורניות. וכאן עולה השאלה: איזו דבורנית? לא היתה הסכמה בנושא דינסמור <--> נאה.

cay002

New member
בד"כ דינסמור

כמו בתמונה אבל יש גם צהובות שוליים

ע נ נ ת

New member
דוקא דינסמור אני מכירה לא רע

וגם פגשתי כבר צהובות שוליים, וגם נאות. וכשכתבתי שהיתה אי הסכמה, קטונתי מלהביע דעה - הדיון על מיון הדבורניות היה בין פרופ. שמידע, הגר לשנר, שיר ורד ועוד באי ההשתלממות. גם בז שחור כותב על זה פה בשרשור. אני באה להשתלמויות הללו כסטודנטית חופשית: ולומדת המון. בדקנו יותר מאשר דבורנית אחת. (הרבה יותר) להלן דוגמית: 4 דבורניות שונות, מסעד ומבארי.

עצי האקליפטוס הארורים בצומת סעד יש מרבדי כלניות מרהיבים רק בין אקליפוסים. אילו היו כורתים אותם, היו הכלניות מתפשטות עוד, ולא רק הן אלא כל צמחי הבר היפים והצנועים יותר שם. למה אנחנו נוטעים עצים זרים ומזיקים, כיש לנו עצים משלנו לרוב, לא פחות יפים? אולי מוטב שבמקום זה לא יהיו עצים כלל?

שיר ורד

New member
לגבי הכלניות, כנראה שזה לא נכון

כמו שרקפות מצליחות מאוד בחורשות אורנים מסוימות , כך ישנן חורשות אקליפטוסים שבהן משגשגות הכלניות, יותר מאשר בשטחים שמסביב. יתכן, שההצללה של האקליפטוסים מפריעה לצמחים אחרים ופחות לכלניות. גודמאות נוספות - מנחת מגידו, חורשת בלפוריה.

למעלה