שרשור צמחים הנקראים על שם בעלי חיים

חששתי שזה יבוא

אבל אין קשר בין דורבנית ובין דרבן. דורבן - עצם חד שננעץ בצלעות הסוסים ודירבן אותם לרוץ. המכרסם נקרא darban, ואילו פרח הדורבנית נקרא לפי צורת הפרח, הדומה לדורבן.

אלו סתם הוראות שקבעתי, לא חוקים,

אבל הרשימה שאני הצעתי שנכתוב כאן צריכה להיות עם שם מפורש של חיה כתובה בשם הצמח. כמו בדוגמה שהבאתי בהודעה הראשונה, חצב לא מתאים למרות שהמילה צב נמצאית בתוך המילה חצב. לכן קיפוד בתוך קיפודן לא מתאים. אבל יש חיה שנקראית קיפודן ולכן הצמח קיפודן דווקא כן מתאים. עוד דוגמה: דבורנית גדולה לא מתאימה, כי אין חיה כזו דבורנית. אבל דבורנית הדבורה לעומת זאת כן מתאימה, כי יש חיה דבורה (לא נתחשבן על ה' הידיעה).

אבאשלטל

New member
מילה אחרונה (שלי) בנידון

דוד נשמה, אתה כתבת בכותרת לפרוייקט החביב והמאלף הזה : "צמחים הנקראים על שם בעלי חיים" נקראים על שמם רוצה לאמר ניקראים על שמם לא כך ? (וראה הציטוט שהוספתי מהאנציקלופדיה)

איתי נ

New member
דעתי בנושא

חצב
כי למרות שמסתתר בתוכו צב, הם לא מאותו שורש. דבורנית וקיפודן
כי שמם הוא הטייה של שם בעל החיים. דבורנית הדבורה כמובן {כן|
. ארנבית... בספק. השם מקורו בשם הלועזי ARNEBIA וכנראה אין לו שום קשר לארנב או ארנבת. (תיכף תבוא רבקה ותסביר לי למה אני טועה).

אבאשלטל

New member
ECHINOPS - דמוי קיפוד !

ציטוט : "השם העברי הוא תרגום שמו המדעי ECHINOPS שפירושו - דמוי קיפוד" ! החי והצומח של א"י כרך 11 עמוד 159

../images/Emo108.gif../images/Emo54.gif

נפית החתולים - לא גדלה בר בארץ (נמצאת בגינות) - ומין אהוב במיוחד על חתולים (מגדלי חתולים מכירים בשם "קטניפ").

למעלה