שרשור צמחים הנקראים על שם בעלי חיים

שרשור צמחים הנקראים על שם בעלי חיים

עקב העדר בעלי חיים בפורום, בואו נמלא את השרשור הזה בשמות של צמחים הנקראים על שם בעלי חיים, או המכילים בשמם שם של בעל חיים. על מנת שלא להאריך יתר על המידה, מספיק מין אחד בסוג, לא לציין מינים שונים באותו סוג (אלא אם הם מכילים שם של בעלי חיים שונים!). אני מצאתי כבר 20 קלים, אני בטוח שהרשימה תהיה ארוכה יותר. על מנת לשמור על הסדר, אנא כתבו רק את שם הצמח בכותרת. בתוכן ההודעה אפשר לכתוב מה שרוצים. לצורך העניין, "חצב מצוי" לא נחשב (צב), גם לא בגלל בז מצוי. "שזיף הדוב" כן נחשב (דוב) אבל אגס סורי לא נחשב (גם לא בגלל דוב חום סורי). אז אני אתחיל עם שזיף הדוב.

שזיף הדוב

בינתיים שכל אחד יתן אחד, ואם הזמן יעבור והשרשור לא מתמלא (
) אפשר להוסיף עוד אחד.

שיר ורד

New member
יש גם כף ../images/Emo54.gif וכן כף ../images/Emo105.gif

בתמונה כף צפרדע אזמלנית משלולית געש ביום שישי

ולחשוב שרק לפני כמה שנים

נקראה בגן הבוטני בי-ם שלהבית צביקה איך שהעולם מתפתח!!!!!!!!!!!!!

איתי נ

New member
נץ-חלב צרפתי

הרבה מאוד סוגי צמחים קרויים על-שם אברים של בעלי חיים: לשון-שור, לשון-כלב, צלע-שור, זנב-עקרב, עוקץ-עקרב, כף-אווז, שן-הארי, לע-הארי, כף-עוף, כף-אוז, זנב-ארנבת, מקור-חסידה, קרן-יעל ועוד.. יש שה=בשמם מוזכר בע"ח ללא קשר לאיבר בו: דלעת-נחש, נץ-חלב. יש הקרויים על-שום דמיונם לבעלי חיים: דבורנית, קיפודן. עוד רבי קרויים בשם של בעל-חיים: צבעוני (גם סוג של פרפר) מניפנית (גם סוג של שממית) ישימונית (= אמברבואה, וגם סוג של שממית) חנק (גם נחש) סייפן (בעל-כנף).. יש ששם בע"ח מופיע לא בסוג אלא במין הצמח: כרבולת התרנגול, שזיף הדב, דבורנית הדבורה.

למעלה