משהו יודע מה מצב האירוסים בנתניה?

Rebeccan

New member
טוב, תודה, ומה שלומך ?

הרבה אירוסים עדיין פורחים וימשיכו לפחות עוד שבוע פרינצסה
בגן הפרחים
פעמיים גשם
בבקשה, ומנת
גם

noa500

New member
../images/Emo207.gif - מצטרפת לרבקה, מצב

האירוסים מצוין, ויש עדיין פוטנציאל - הרבה התחלות פריחה, ניצנים, ולמרבה הצער גם אזורים עם צמחי אירוס רמוסים. כמו כן פריחת צבעונים, נוריות, שרידי כלניות, פרגים, המון שום תל אביב, ועוד רבים וטובים. מצרפת תמונה של אירוסי ארגמן בצהוב, צולמו שלשום, ותודה לאורי ש. על סימני הדרך!

crepis11

New member
גן עדן

לנועה שלום יתכן רק דבר אחד: שאת תמונות האירוסים הצהובים שאת מראה, שלחו לך מגן עדן! רק שם יכולים לצמוח אירוסים יפהפיים כאלו כמו שאת מראה. יצחק פרידמן

נכתב על כך בפורום בעבר

נסה לחפש תגובה של יובל ספיר לפני כשנה בעניין תפוצת אירוסים צהובים בארץ.

צבעי פרחי אירוס ../images/Emo126.gif

הידע שלנו על צבעי אירוסים, נכון לשבוע שעבר: באירוסי ההיכל יש שילוב של שני פיגמנטים, צהוב וחום/אדום. הביטוי היחסי של שניהם נותן את מגוון הצבעים. במוטנטים הצהובים, הביטוי של אחד מהם לקוי. בתמונה
אפשר לראות אירוס שחום שבו הפיגמנט החום לא מתבטא בכלל. זו המוטציה השכיחה יותר מבין המוטציות שרואים בטבע. בנתניה הגוש הספציפי הזה (רק אחד, למיטב ידיעתי) הוא מעניין במיוחד. שני הפיגמנטים מתבטאים, אבל באופן דיפרנציאלי בחלקים שונים של הפרח. איך זה יכול להיות? אין לי מושג. זה בטוח גנטי כי זה מתבטא בכל הפרחים שבגוש באותה צורה. זה כנראה מנגנון גנטי מורכב שקשור ל-signal transduction (
מי שאיבד אותי כאן מוזמן לדלג עד סוף המשפט) - כנראה מוטציה בחלק של ה-RNA שתפקידו להעביר את תוצרי השעתוק דרך ממברנות שונות בתא. למה "נכון לשבוע שעבר"? כי יחד עם שותף מאוניברסיטת קליפורניה, השקנו בשבוע שעבר מחקר שנועד לבדוק ביטוי של גנים שאחראים על ייצור פיגמנטים בתאי הפרחים של האירוסים. יש סיכוי שעד לקיץ יהיה לנו מושג ראשוני מה קורה שם.

Rebeccan

New member
../images/Emo4.gif באילנות

יש פרטים צהובים לגמרי לא זהוב צ-ה-ו-ב
יש בפורום צילום שצילמה 0פי (אני לא מוצאת את הצילום שלי משם - אולי מחר אעדכן
) פרינצסה
בגן הפרחים
פעמיים גשם
בבקשה, ומנת
גם

עוזי ק

New member
יש גם כאלה

בתל ערד. מה זה? הם איבדו גם את הצהוב וגם את החום.

roni250b

New member
ממתי הצילום עוזי...תמונה של עכשיו ?

איזה צבע מדהים...עדיין לא ראיתי כזה...

עוזי ק

New member
שנה שעברה

השנה איזור ערד כמעט לא ראה גשם, סביר שצריך עוד שבועיים וקת גשם גם

למעלה