לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1152011,520 עוקבים אודות עסקים

פורום שמירת הטבע ואיכות הסביבה

ברוכים הבאים לפורום שטחים פתוחים ושמירת טבע. "האדם הוא תבנית נוף מולדתו" (שאול טשרניחובסקי) השטחים הפתוחים סביב ביתנו - נופים חקלאיים וטבעיים - הולכים ונעלמים מהנוף, וכתוצאה מכך גם מתודעת הציבור. ללא פעולה להצלת השטחים הפתוחים, תופעות טבע רבות על סף ביתנו תישמענה לילדינו כחלום רחוק, והם לא יזכו להכיר טבע קרוב לבית בלא לנסוע לקצווי הארץ או מעבר לים. לא רק שמירת השטחים הפתוחים עצמם חשובה, אלא גם איכותם - ההגנה על החי , הצומח וערכי המורשת החקלאית וההיסטורית הנמצאים בהם. הגנה זו קשורה קשר בל יינתק עם נושא התכנון הסביבתי - תכנון המשלב פיתוח עם שימור הקיים, נושא שאף הוא סובל מהזנחה קשה במדינתנו הצפופה. בפורום זה, ננסה להעלות לתודעה הציבורית את ההכרח בהגנת השטחים הפתוחים שעוד נותרו, כמו גם בשמירת המגוון הביולוגי וערכי המורשת שנותרו בהם. יחד נוכל להביא לשינוי המצב.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שמירת הטבע ואיכות הסביבה

ברוכים הבאים לפורום שטחים פתוחים ושמירת טבע. "האדם הוא תבנית נוף מולדתו" (שאול טשרניחובסקי) השטחים הפתוחים סביב ביתנו - נופים חקלאיים וטבעיים - הולכים ונעלמים מהנוף, וכתוצאה מכך גם מתודעת הציבור. ללא פעולה להצלת השטחים הפתוחים, תופעות טבע רבות על סף ביתנו תישמענה לילדינו כחלום רחוק, והם לא יזכו להכיר טבע קרוב לבית בלא לנסוע לקצווי הארץ או מעבר לים. לא רק שמירת השטחים הפתוחים עצמם חשובה, אלא גם איכותם - ההגנה על החי , הצומח וערכי המורשת החקלאית וההיסטורית הנמצאים בהם. הגנה זו קשורה קשר בל יינתק עם נושא התכנון הסביבתי - תכנון המשלב פיתוח עם שימור הקיים, נושא שאף הוא סובל מהזנחה קשה במדינתנו הצפופה. בפורום זה, ננסה להעלות לתודעה הציבורית את ההכרח בהגנת השטחים הפתוחים שעוד נותרו, כמו גם בשמירת המגוון הביולוגי וערכי המורשת שנותרו בהם. יחד נוכל להביא לשינוי המצב.

לצפיה ב-'שרשור שבלולים'
שרשור שבלולים
25/09/2011 | 18:18
21
12
אתמול  בנחל טביה נתקלתי וצילמתי כמה קונכיות של חלזונות מעניינים הגדלים שם והנה התמונות עם ההסברים הארוכים והחופרים שאני כל כך אוהב...(התמונות גדולות מדי,אני לא מצליח להקטין אותן,כדי לראות אותן בגודל נורמלי לחצו על ctrl -)
ראשונה : שיננית המדבר
גדלה בנחל טביה על ההרים בגבול העליון של שכבת הצור או קצת מעליו,מתחת לאבנים ותקועה באדמה,בתקרת הפתח חסרה השן הפינתית הימנית אך יש שן שמאלית מפותחת.
שמירת הטבע ואיכות הסביבה >>
לצפיה ב-'לקנה מידה על היד שלי'
לקנה מידה על היד שלי
25/09/2011 | 18:35
7
קחו בחשבון שזו יד של בן 15 ולא של בן אדם מבוגר.
הקונכייה קטנה למדי(אם כי לא כמו של שיננית צקלג),רזה,מפותלת לימין,גלילית.
דומה מאד לשיננית ההרים ושונה ממנה בממדיה הקטנים יותר,בצבעה - הפיתולים העליונים בצבע חום בהיר,פיתול הגוף אפור עכור והפתח לבן - ובהיעדר השן הימנית בתקרת הפתח.
לצפיה ב-'שבלול שני :'
שבלול שני :
25/09/2011 | 18:41
2
6
עדשית קרינית - אחד השבלולים האהובים עליי,
קונכית קטנה ומשוטחת,דמוית עדשה,צבעה חום בהיר.
מין נדיר למדי,נמצא וצולם בנחל טביה
לצפיה ב-'הצד התחתון של הקונכית'
הצד התחתון של הקונכית
25/09/2011 | 18:48
1
5
הטבור חשוף,רחב ועמוק,התלמים בתחתית הקונכייה קטנים ועדינים יותר.
לצפיה ב-'3'
3
25/09/2011 | 18:51
1
על פני הקונכייה מופיע תבליט של תלמים רדיאליים(מלבד על הפיתולים העובריים)
לצפיה ב-'שבלול שלישי :'
שבלול שלישי :
25/09/2011 | 19:02
2
60
קדמום יהודה
שבלול מדברי,נפוץ מאד בסדקי סלעי גיר וצור בכל גובה בנחלים במדבר,הקונכייה גדולה מאד,כדורית  שטוחה בצבע חום-בז' עם פסים מקוטעים כהים יותר.
דומה מאד לקדמום שומרון הגדל בחבל הים תיכוני של הארץ ונבדל ממנו בגודלו הקטן יותר,בצבעו הכהה יותר(בקונכיות ישנות כמו זו לא רואים את הצבע החום הכהה שיש לה כשהיא "חדשה",כנראה הקונכיות מלבינות בשמש) באזורי מחייתו ובטבורו החצי-מוסתר(לקדמום שומרון יש טבור המוסתר לחלוטין ע"י שפת העמודית).
לצפיה ב-'צדה התחתון של הקונכית'
צדה התחתון של הקונכית
25/09/2011 | 19:10
1
3
הטבור מוסתר חלקית ע"י שפת העמודית
לצפיה ב-'מהצד'
מהצד
25/09/2011 | 19:12
2
הפתח מאד אלכסוני(נוטה למטה) ושוליו מופשלים ליצירת שפה ברורה.
בשני הפיתולים שלאחר הפיתולים העובריים מופיע קרין חד ששוליו חופפים את הפיתול שאחריו,הפיתול האחרון מעוגל.
לצפיה ב-'שבלול רביעי :'
שבלול רביעי :
25/09/2011 | 19:18
1
7
והפעם באמת שבלול - קבלו את שבלול השדה!
לשבלול קונכייה גדולה,כדורית - כרסנית ותפוחה בצבע צהוב קרני עם או בלי פסי אורך חומים מקוטעים,
פיתול הגוף מהווה את רובה של הקונכייה,הטבור מוסתר חלקית או לגמרי ע"י שפת העמודית.
נפוץ בכל הארץ,הפרטים המדבריים קטנים ובהירים יותר, וחסרי פסים בדרך כלל.

לצפיה ב-'הטבור מוסתר חלקית או לחלוטין ע"י שפת העמודית'
הטבור מוסתר חלקית או לחלוטין ע"י שפת העמודית
25/09/2011 | 19:20
5
לצפיה ב-'שבלול חמישי :'
שבלול חמישי :
25/09/2011 | 19:37
1
63
שבלולון מצוי
קונכייה קטנה עד בינונית משוטחת למדי,הטבור עמוק וחשוף,על פני הקונכייה מופיע דגם פסים רבגוניים מקוטעים או רציפים,נפרדים או מאוחים.
נפוץ בכל הארץ, הפרטים באוכלוסיות המדבריות נוטים להיות קטנים ובהירים עם מעט פסים,
על פני הקונכייה דגם של חריצים עדינים,הפיתולים העובריים חלקים ובעלי צבע אחר משל שאר הקונכייה.
לצפיה ב-'צד תחתון של הקונכייה'
צד תחתון של הקונכייה
25/09/2011 | 19:38
14
הטבור עמוק,רחב וחשוף
לצפיה ב-'שבלול שישי :'
שבלול שישי :
25/09/2011 | 19:42
2
4
שבלולית המדבר
קונכייה קטנה עד גדולה,חרוטית עד פחוסה,מגוונת מאד בצבעיה וגדליה,נפוצה  במדבר ובתה בכל הארץ,הטבור משתנה,מנקב קטן המכוסה כמעט לגמרי ע"י שפת העמודית לעמוק,רחב וחשוף.
על פני הקונכייה מופיעים תלמים מודגשים עד עדינים וחלקים,לפיתולים העובריים אותו צבע כמו לשאר הקונכייה אם כי הם חסרי תבליט וחלקים.
לצפיה ב-'שבלולית המדבר'
שבלולית המדבר
<< ההודעה הנוכחית
25/09/2011 | 19:43
1
72
צבע הקונכייה לבן גירני ועליו ייתכנו פסים חומים רב גוניים מאד : מקוטעים או רציפים,נפרדים או מאוחים,בהירים או כהים.
לצפיה ב-'צד תחתון של קונכייה'
צד תחתון של קונכייה
25/09/2011 | 19:46
9
קונכיית שבלולית המדבר מגוונת מאד בצבעיה,גדליה,צורתה וצורת טבורה,באזור מצפה רמון מצאתי שבלוליות עם קונכייה משוטחת,חלקה מבריקה ועם טבור גדול ועמוק(וחשוף),בערד הן מחוספסות קצת יותר,לבנות עד חומות(יש כאלה עם פס אחד לאורך הפיתולים הנראות כמו דרחול),כדוריות-חרוטיות עם טבור מוסתר חלקית המופיע כנקב קטן
לצפיה ב-'שבלול שבת ואחרון '
שבלול שבת ואחרון
25/09/2011 | 19:57
3
10
אני לא בטוח לחלוטין בזיהוי אז אם יש פה מישהו שמבין בשבלולים(עוז?) אשמח לעזרה עם זה...
יש לי חשד מבוסס מאד שהשבלול הזה הוא שבלולית זוטה אבל אני לא לגמרי בטוח...
צבעה הכללי של הקונכייה לבן,יש חריצים רדיאליים עמוקים ומודגשים על פני כל הקונכית מלבד הפיתולים העובריים שהם חלקים ובהירים משאר הקונכייה,
גדלה קצת מעל הגבול העליון של שכבת הצור בנחל טביה,בדרך כלל תקועה באדמה באותם אזורים שבהם גדלה שיננית המדבר.
קונכייה קטנה משל שבלולית המדברףבערך בגודל של שבלולון מצוי,לבנה,התלמים והחריצים על הקונכייה מודגשים ועמוקים מאד,מצאתי אותה בעיקר תקועה באדמה כאילו אלה קונכיות ישנות מלפני שנים...מעולם לא שמתי לב אליהן קודם לכן.
הספר שבעזרתו אני מגדיר את השבלולים הוא "שבלולי ארץ ישראל,אורחות חיים ומגדיר" מאת יוסף הלר,הוא קצת ישן אבל מועיל,ההגדרה בו לשבלולית זוטה תואמת את השבלולית(זוטה?) שמצאתי וגם הציורים,אבל אני בכל זאת לא בטוח לגמרי...
לצפיה ב-'שבלולית זוטה?'
שבלולית זוטה?
25/09/2011 | 20:00
2
6
צד תחתון של הקונכית -
הטבור עמוק וחשוף,החריצים המודגשים מופיעים באותה מידה גם בתחתית הקונכייה.
פנימית לשפה החיצונית מופיע חישוק גירני מעובה (הוא מופיע גם בשבלולון מצוי אבל כנראה שחכתי לכתוב)
לצפיה ב-'שבלולית זוטה?'
שבלולית זוטה?
25/09/2011 | 20:02
1
2
הקונכית מהצד
הפתח אלכסוני,הקונכית משוטחת.
לצפיה ב-'ותמונה אחרונה - משהו מיוחד'
ותמונה אחרונה - משהו מיוחד
25/09/2011 | 20:04
3
שבלולית (זוטה?) שהשתגעה
ובנתה קונכייה מעוותת
אם מישהו מעוניין יש לי עוד כמה תמונות של שבלולים אחרים שצילמתי במקומות אחרים ואני יכול להעלות אותם כאן בהמשך...(בתוספת הסברים כמובן :)
לצפיה ב-'תודה על הסקירה. מגוון מרשים.'
תודה על הסקירה. מגוון מרשים.
26/09/2011 | 08:09
1
3

הודעות אחרונות

14:32 | 21.10.18 שגיא איבגי
15:31 | 15.10.18 דן רוזנצביג
14:07 | 28.09.18 אורחים בפורום
20:02 | 26.09.18 GOOGOOLOO
13:11 | 26.09.18 CalmAndHope
04:21 | 24.09.18 carlinsLi
21:09 | 21.09.18 delpierrotheone
01:55 | 17.09.18 אורחים בפורום
16:42 | 08.09.18 אורחים בפורום
08:50 | 29.08.18 שאלות1
09:00 | 22.08.18 דן רוזנצביג

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ