לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1207512,075 עוקבים אודות עסקים

פורום שמירת הטבע ואיכות הסביבה

ברוכים הבאים לפורום שטחים פתוחים ושמירת טבע. "האדם הוא תבנית נוף מולדתו" (שאול טשרניחובסקי) השטחים הפתוחים סביב ביתנו - נופים חקלאיים וטבעיים - הולכים ונעלמים מהנוף, וכתוצאה מכך גם מתודעת הציבור. ללא פעולה להצלת השטחים הפתוחים, תופעות טבע רבות על סף ביתנו תישמענה לילדינו כחלום רחוק, והם לא יזכו להכיר טבע קרוב לבית בלא לנסוע לקצווי הארץ או מעבר לים. לא רק שמירת השטחים הפתוחים עצמם חשובה, אלא גם איכותם - ההגנה על החי , הצומח וערכי המורשת החקלאית וההיסטורית הנמצאים בהם. הגנה זו קשורה קשר בל יינתק עם נושא התכנון הסביבתי - תכנון המשלב פיתוח עם שימור הקיים, נושא שאף הוא סובל מהזנחה קשה במדינתנו הצפופה. בפורום זה, ננסה להעלות לתודעה הציבורית את ההכרח בהגנת השטחים הפתוחים שעוד נותרו, כמו גם בשמירת המגוון הביולוגי וערכי המורשת שנותרו בהם. יחד נוכל להביא לשינוי המצב.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שמירת הטבע ואיכות הסביבה

ברוכים הבאים לפורום שטחים פתוחים ושמירת טבע. "האדם הוא תבנית נוף מולדתו" (שאול טשרניחובסקי) השטחים הפתוחים סביב ביתנו - נופים חקלאיים וטבעיים - הולכים ונעלמים מהנוף, וכתוצאה מכך גם מתודעת הציבור. ללא פעולה להצלת השטחים הפתוחים, תופעות טבע רבות על סף ביתנו תישמענה לילדינו כחלום רחוק, והם לא יזכו להכיר טבע קרוב לבית בלא לנסוע לקצווי הארץ או מעבר לים. לא רק שמירת השטחים הפתוחים עצמם חשובה, אלא גם איכותם - ההגנה על החי , הצומח וערכי המורשת החקלאית וההיסטורית הנמצאים בהם. הגנה זו קשורה קשר בל יינתק עם נושא התכנון הסביבתי - תכנון המשלב פיתוח עם שימור הקיים, נושא שאף הוא סובל מהזנחה קשה במדינתנו הצפופה. בפורום זה, ננסה להעלות לתודעה הציבורית את ההכרח בהגנת השטחים הפתוחים שעוד נותרו, כמו גם בשמירת המגוון הביולוגי וערכי המורשת שנותרו בהם. יחד נוכל להביא לשינוי המצב.

לצפיה ב-'ביקורת ספר - מדריך העצים בישראל לילדים ונוער'
ביקורת ספר - מדריך העצים בישראל לילדים ונוער
<< ההודעה הנוכחית
01/06/2009 | 19:40
8
12
קיבלתי מתפוז את "מדריך העצים בישראל לילדים ולנוער" מאת ישראל גלון ויונה זילברמן (בהוצאת מודן) ובתמורה אני אמורה לכתוב עליו  ביקורת.

מאוד רציתי לכתוב ביקורת מהללת ומשבחת, כדי לא להרגיש כפוית טובה. אבל... הספר חביב ולא הרבה יותר מזה.

הספר מחולק לארבע קטגוריות – עצי בר, עצי תרבות, עצי פרי ודקלים (?). החלוקה כבר מהווה בעיה מכיוון שאין אינדקס אחד שבאמצעותו ניתן לאתר עץ אם שמו כבר ידוע לך – אלא יש לחפשו בארבעת האינדקסים. החלוקה לא תמיד ברורה – לדוגמא ברוש מופיע כעץ בר, עוזרר קוצני מופיע כעץ פרי (נכון, יש לו פירות טעימים, אך אני עדיין  לא נתקלתי בעוזרר קוצני שאינו בר).

החלוקה למשפחות גם היא אינה ברורה – הסיסם ההודי מופיע כבן למשפחת "קטניתיים (פרפרניים)" , החרוב כבן למשפחת "קטניתיים (כליליים)", כליל החורש -  "כליליים" ופרקינסוניה שיכנית במשפחת "כליליים (קסאלפיניים)". לי זה נראה מאוד מבלבל.

מצאתי בספר כמה אי דיוקים – לדוגמא – על כליל החורש כתוב שמוצאו "מזרח אמריקה הצפונית" אך ככל הידוע לי (ובדקתי באנציקלופדיה של החי והצומח) מוצאו ממזרח הים התיכון, הפרי של עוזרר קוצני הוא צהוב אך בתמונת פריו מופיע פרי אדום של עוזרר אדום.

אם רוצים לזהות עץ בלתי מוכר עפ"י הספר, אין דרך מובנית לכך (לדוגמא – עפ"י גובה, נוף העץ או צורת העלה) אלא צריך לדפדף בין כל העצים בתקווה למצוא את הנכון.

בצד החיובי – ההקדמה מצוינת. ההסברים והאיורים ברורים וטובים. קיים מידע רב מעניין על עצים שונים שנועד לעורר את עניין הילדים.

לכל עץ מופיעה תמונה כללית ועוד מספר תמונות קטנות של עלים, פרחים ופירות – העוזרות לזהות את העץ.

הבת שלי (בת 10) הגדירה את הספר כ"נחמד" והבן שלי (בן 8 ) כ-"ככה-ככה".

לסיכום: ספר נחמד אבל בהחלט לא חובה בכל בית.
שמירת הטבע ואיכות הסביבה >>
לצפיה ב-'אל תרגישי לא בנח - זו בדיוק מטרת הביקורת'
אל תרגישי לא בנח - זו בדיוק מטרת הביקורת
01/06/2009 | 19:59
1
לצפיה ב-'הספר הוא חלק מבסדרה של ספרים באותו פורמט'
הספר הוא חלק מבסדרה של ספרים באותו פורמט
01/06/2009 | 20:05
4
2
לי יש את מדריך החרקים לילדים (רק שאין לי ילדים לבחום עליהם...)
הוא חביב  ושימושי למדי
בעיקרון אהבתי את הפורמט והעיצוב של הספרים
יש גם זוחלים אבל לא הספקתי להתעמק בו
תודה על הביקורת המעניינת והעניינית
לצפיה ב-'לי יש '
לי יש
01/06/2009 | 20:52
3
1
את מדריך הציפורים ומדריך החרקים, והם חביבים למדי.
אני זוכרת שהסתכלתי בחנות במדריך הפרחים - וגם בו גיליתי אי-דיוקים מסוימים.
ולכן אני מניחה שגם באילו שיש אצלי ישנם אי-דיוקים, אני פשוט לא יודעת למצוא אותם.

אז כמו שאמרתי - ספר נחמד, אך לא חובה.
לצפיה ב-'אבל מדובר בספר לילדים - עד כמה הנקודות'
אבל מדובר בספר לילדים - עד כמה הנקודות
02/06/2009 | 08:54
2
1
השליליות פוגמות במידע ובהנאה שילדים יפיקו מהספר?
לצפיה ב-'לא לזלזל בילדים - הם יודעים יותר מאיתנו'
לא לזלזל בילדים - הם יודעים יותר מאיתנו
02/06/2009 | 16:01
1
2
לצפיה ב-'לא זילזלתי'
לא זילזלתי
02/06/2009 | 23:32
1
לצפיה ב-''
02/06/2009 | 16:43
3

הודעות אחרונות

10:48 | 19.02.20 argamon
13:27 | 21.01.20 Blackstart
15:41 | 15.01.20 אורחים בפורום
17:00 | 14.01.20 אורחים בפורום
13:20 | 26.12.19 argamon
16:57 | 06.12.19 אורחים בפורום
09:54 | 01.12.19 אורחים בפורום
09:22 | 31.10.19 אוזו רוזו קוקורוזו
18:47 | 30.10.19 אורחים בפורום
23:07 | 16.10.19 אורחים בפורום
15:54 | 06.10.19 אורחים בפורום
14:17 | 29.09.19 אורחים בפורום
08:28 | 23.09.19 אורחים בפורום
10:36 | 14.09.19 Edge of Thorns

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ