"שמחה" רבה. עצב ותוגה.

AviHayun

New member
"שמחה" רבה. עצב ותוגה.

בשבוע שעבר התירה שופטת ביהמ"ש לעניינים מקומיים מכירת חמץ במקומות ציבוריים. (היא טענה שאלו לא מקומות ציבוריים אך מוזר הדבר, כי אם אין אלו מקומות ציבוריים, אז מדוע אסור לעשן שם?). אני נגד כל כפיה שהיא. הן דתית והן חילונית. אבל להתיר בארץ ישראל, עם הסטוריה כזו ענפה של חגים, להתיר חילול קודש כמו זה זה פשוט מקומם. יהודים לאורך אלפיים שנות גלות נלחמו למען חופש דת. החל מימי חורבן בית ראשון, כלה בתקופת החשמונאים שמסרו נפשם למען יהדותם, אפילו את פורים שחגגנו לא מזמן, חגננו על כך שהיהודים לא היו מוכנים לוותר על יהדותם. הייתי ממשיך וסוקר עד שהייתי מגיע לשואה, וגם שם, מליוני יהודים נהרגו ולו רק משום שהם יהודים. ראיתי ביד ושם תמונות של יהודים בגרמניה שהסתתרו כדי לקיים סעודת שבת, ערב פסח, ומה לא? והנה עכשיו, שופטת בשר ודם אחת בארץ ישראל, מצליחה לעשות מה שאמפריות ששלטו בכל העולם לא הצליחו לעשות לעם היהודי במשך אלפי שנים - לנתק את היהודי מדתו ובעצם - לבטל את היהדות. אני קורא בקריאה נרגשת לכל יהודי שמעריך מעט את השורשים והעבר שלו - לחגוג את חג הפסח כמו שאבות אבותינו נהגו לחגוג, והרי בזכותם קיבלנו את הלגיטימיות על ארץ ישראל. וכן, אני אדם דתי, המדבר מתוך כאב עז על אובדן העם היהודי היושב בציון

למעלה