האם יש אינדיקציה במחשב מתי המודם מחובר לאינטרנט?

האם יש אינדיקציה במחשב מתי המודם מחובר לאינטרנט?

שלום,

כאשר אני מדליק את המודם (אני מכבה אותו כשאני לא ליד המחשב) לוקח לו מספר דקות לעלות עד שיש חיבור לאינטרנט (זה המודם הלבן של בזק). האינדיקציה היחידה שלי כרגע היא להמתין עד ששני הלדים בצד ימין של המודם ידלקו בירוק, ואז אני יודע שהאינטרנט מחובר.

הבעיה שהמודם ממוקם במקום כזה שאין לי קו ראייה אליו כשאני יושב מול המחשב (המסך מסתיר לי אותו, הוא נמצא מאחור) ואני לא יכול לראות אם המנורות דולקות בירוק. האם יש איזו אינדיקציה במחשב עצמו שתאפשר לי לדעת אם יש כבר חיבור לאינטרנט ואפשר לפתוח את הדפדפן? זה יהיה הרבה יותר נוח מבחינתי. אם אני מנסה לפתוח את הדפדפן לפני שהאינטרנט מחובר זה משבש את פעולת ההתחברות ואני חייב לכבות את המודם ולהדליק אותו שוב כדי שהוא יצליח להתחבר.

נ.ב - יש לי חלונות 10, באנגלית.

תודה מראש לעונים.

blzvi

Active member
הרשלה מאוסטרופולי

למה שתכבה מודם ראוטר?
אני אפילו חיברתי אל פסק מיוחד לראוטרים בכדי לחסוך 5 דקות של חיבור.
מה גם שאם הראוטר ממשיך יש לך wi-fi בבית.
צריך להחליף את קו המחשבה.

מעדיף לכבות אותו כשאני לא ליד המחשב

בכלל כשאני יוצא מהבית אני מכבה גם את המחשב עצמו.

ואני לא משתמש בווי פיי אז אין עם זה בעיה.

HelpSupport

Active member
אין צורך לכבות את הנתב כלל ...

מה הסיבה שאתה מכבה את הציוד ?
אם הסיבה היא חיסכון כלכלי - דע, כשאתה כותב שאתה מכבה את המחשב, המחשב לא כבוי באמת. המחשב מקבל מתח גם כשהוא "כבוי", אלא אם אתה מכבה את ספק הכוח או ע"י העברת המפסק שלו למצב OFF או מוציא את כבל החשמל ממנו.

HelpSupport

Active member
הצחקתני ...

וכשאתה יושב אל מול צג המחשב ומפעיל את המערכת אתה מסוגל ויודע למנוע פריצות למחשב ?!

עדיף להיזהר, מאשר להצטער

לא רואה שום סיבה שהאינטרנט יהיה מחובר כשאני לא ליד המחשב.

blzvi

Active member
אתה מתיימר לשמור על סודות הגרעין של מדינת ישראל

למה אליך ולא אלי?

הבנתי אותך, כלומר אנשים רגילים לא צריכים לשמור על פרטיות

והכתבות שמתפרסמות כמעט כל שבוע בנושא של סכנות פריצה ואיך להימנע מזה מיועדות רק לעובדי הכור בדימונה. אני מתאר לעצמי שגם אין לך סיסמת כניסה למחשב ושהפיירוול במחשב שלך מכובה, כי היי, מה כבר יש לך להסתיר?

dudi4321

Member
את הכתבות יוזמות חברות האנטיוירוס.

אם תלך לפנצ'ר מאכר הוא יחליף לך כל פעם שתבוא אליו את 4 הצמיגים ברכב כי זו הפרנסה שלו ותמיד ישכנע אותך למה חייבים להחליף.
ממש כמו ערימות עורכי דין שמזהירים מפני קרינה מרשת החשמל ומהמכשירים האלחוטיים. כי זו פרנסתם.
או תשאל אסטרונאוט הוא יגיד לך לארוז כי אוטוטו מגיע מטאור שיגרום לגשם גרעיני וסוף העולם.
או רב תחמן שיזהיר אותך להניח תפילין שזה מה שישמור עליך מקורונה.

blzvi

Active member
האייקון של הרשת בסרגל המערכת

אם גולש אז יש חיבור,לא גולש -אין חיבור

לא עובד, האייקון לא משתנה עד שאני פותח את הדפדפן

האייקון לא משתנה, וגם כשאני לוחץ עליו ובוחר באופציה Network רשום שם "לא מחובר", גם אחרי ששני הלדים במודם כבר דולקים בירוק. רק כשאני פותח את דפדפן האינטרנט פתאום זה משתנה ל "Connected".

(כאמור אני לא יכול לפתוח את הדפדפן לפני שהמודם מחובר כי אז כל תהליך העלייה שלו משתבש ואני צריך שוב לכבות ולהדליק אותו כדי שיהיה חיבור)

אני מחפש אינדיקציה שתראה לי בזמן אמת אם אני כבר מחובר.

blzvi

Active member
זה לא נכון

התחברות הראוטר לא קשורה כלל למחשב.
אתה מהמחשב לא יכול לשבש את הראוטר.
ובכלל תעזוב את עניין ניתוק הראוטר ,אף אחד לא עושה את זה.
משאירים תמיד מחובר.

אתה אומר שזה לא נכון, אבל זו עובדה

בדקתי כבר כמה פעמים, אם אני פותח את הדפדפן לפני שהראוטר מחובר (לפני ששני הלדים דולקים בירוק) אז הוא לא מצליח להתחבר לאינטרנט ואני חייב לכבות ולהדליק אותו כדי שהוא יצליח להתחבר. ולמה ההתחברות של הראוטר לא קשורה למחשב? כשאני פותח את הדפדפן במחשב דרך מי הוא מנסה להעביר נתונים אם לא דרך הראוטר? אז כנראה זה מפריע לו בעלייה.

blzvi

Active member
לו לא היית מכבה את הראוטר לא ההיתה נוצרת בעיה כלל

אבל אתה עקשן,והמחשב שלך הוא יעד לפריצה של כל הפורום הזה וכל העולם ,אז תתכבד לסבולך בשקט.
הבורות מטמטמת

למעלה