בעייה דיו במדפסת ברדר 680

gil511

New member
בעייה דיו במדפסת ברדר 680

מדפסת ברדר MFC-J680DW כבר לא באחריות.
קיבלתי הודעה בתצוגת המדפסת להחליף את המיכל השחור LC223 (לא קיבלתי כמו תמיד לפני זה, את הודעה שהדיו השחור ברמה נמוכה). הוצאתי אותו ונראה מהחלונית של המיכל שיש עוד קצת דיו אבל החלפתי למיכל אחר מלא ועדיין מקבל את ההודעה הזו.
בתצוגה מופיע X על השחור והצבעים האחרים עם דיו. המדפסת לא יכולה להדפיס מרגע זה עד שהבעיה תיפתר. כשמכבה אותה ומדליק מחדש מקבל הודעה על השחור שלהתקינו לאט מחדש, עושה זאת ואז חוזרת ההודעה שצריך להחליף. מילאתי את הקודם הכמעט ריק ועדיין היא לא מרגישה שיש דיו.
האם הגלאי האופטי של יש/אין דיו התקלקל? אם כן איך עוקפים אותו או איך פותרים הבעייה?

יש מצב שבגלל העבודה עם הדיו החלופי נדפק החיישן זיהוי ..
לנסות לתקן לבד תמיד אפשר

תחפש סרטונים ביוטיוב איך לנסות לנקות את החיישן ואולי זה יעזור
אם לא זה רק להכניס למעבדה שיבדקו אם לא נדפק החיישן ...

gil511

New member
המשך על הבעייה במדפסת ברדר הזו

החיישן זיהוי כמות דיו הוא חיצוני למיכל דיו ונראה לי שהוא אופטי שמרגיש דרך החלונית אם יש דיו, עד כמה שאני מבין. המיכלי דיו שאני משתמש הוא מקוריים ורק אני ממלא אותם כל פעם שמתרוקן וזה עובד בסדר גמור וגם בצבעוניים. התקלה הופיעה בכלל שהיתה עוד כמות של דיו שעדיין לא נגמרה.
האם זה כמו ב HP שהמדפסת מתישהו רושמת בציפ של המיכל שהוא נגמר ואז אי אפשר להשתמש יותר?
ניקיתי את החישנים שנמצאים משני צידי החלונית של המיכל עם קיסם אוזניים יבש, אולי יש עליהם לכלוך ולא עזר.
ביוטיוב יש סירטונים שמראים שאם רוצים לנצל את השארית דיו עד הסוף אז איך לכסות את חלונית הדיו עם סרט דבק ואז החיישן חושב שיש עוד דיו וממשיך עד שבאמת נגמר עד הסוף של הסוף, פה המצב שונה כי יש דיו.
האם יש אולי עצות איך לבדוק שבאמת זה החיישן או איך לעקוף אותו, אשמח מאוד לכל התגובות.

1.זה שהמיכל מקורי אבל אתה ממלא אותו = דיו חלופי ..
הרי אתה לא יכול להשיג דיו מקורי למילוי חוזר , רק דיו זר שלא של היצרן - משמע דיו חלופי
&nbsp
2. לנסות לנקות עם מקל אוזניים שטבול בטיפת כוהל ולראות אם יורד לכלוך ואולי זה יעזור ..
מעבר לזה כנראה שהחיישן כבר נדפק ..
&nbsp
לגבי הצ'יפ אז זה רק לצורך זיהוי סוג המיכל ולא משפיע על כמות הדיו ..

gil511

New member
המשך חשוב

יש באתרים בחול איביי וכאלה למכירה מתקנים לאיפוס הציפים של המחסניות עולה כ 10$ לחפש לדוגמא:
Chip resetter for Brother LC223
אם לדעתך הציפ כאן מחזיק רק מידע על סוג המחסנית אז מה עושה ההתקן הזה?
הם טוענים שזה מחזיר את המידע של מיכל מלא, אבל מצד שני יש את החלונית עם המצוף שהחיישן מזהה את הכמות, אז מה קורה פה?
דבר מעניין ומוזר, בינתיים החלפתי גם את המיכל הצהוב עם השני הספר שלי (שני הצהובים גם מקוריים וממולאים על ידי) ואותה בעייה כמו שיש עם השחור התחילה גם אחד המיכלים הצהובים. לבהרה שכבר עשיתי זאת מספר סבבים אמיתיים והכל היה בסדר.
אז המסכנה שלי שזה כנראה במשהוא שנרשם בציפ (מיכל ריק) ולא מאפשר לו לעבוד יותר.
איך פותרים זאת? יש למישהוא באיזור המרכז מאפס ציפים כאלו לאמת זאת?

בתוך מי שעובד במעבדה הראשית של היבואן אני יכול להגיד לך
בוודאות שהציפ לא שומר עליו כזה מידע
ומה שה"מאפס" שמציעים באינטרנט עושה זה לשדוד ממך את העלות שלו ...

gil511

New member
המשך מפתיע

קניתי מיכל דיו תואם ב 13 שח כאן בארץ (מיוצר בסין) הכנסתי וזה עובד תקין, ההודעה על מיכל שחסר בו דיו נעלמה

המסכנה שלי היא שהבעייה נמצאת בציפים של שני המיכלים שלי.
יתכן שבמקרה שנייהם התקלקלו (פחות סביר, צרוף מקרים נדיר), או שכנראה המדפסת מסמנת בציפ בתלות כלשהיא של שימוש שהמיכל כבר ללא דיו.
זאדק תודה רבה על התיחסותך ודרך אגב, המעבדה הראשית שאתה עובד בה לאיזה יצרן נותנת שרות ואיפה היא נמצאת?

כבר ראינו מצב שציפ נשחק או נדפק באיזשהו שלב גם במקוריים ..
העיקר שעכשיו הכל עובד לך כמו שצריך ..
אני עובד בחברת מכניק ואנחנו נותנים שירותי מעבדה ותמיכה טכנית ליבואן של ברדר+פאנטום בארץ ואנחנו גם נותנים שירות לאחד מהיבואנים של זירוקס (יש שניים או שלושה יבואנים בארץ)
אנחנו נמצאים בת"א לא רחוק מקניון TLV (איזור בית מעריב לשעבר)

gil511

New member
מעניין ההמשך

אחרי מספר ימים קיבלתי הודעה גם על הצהוב ואחרי זה גם על הכחול שהדיו במחסנית נגמר וצריך להחליף וזאת בלי הודעה מוקדמת שהדיו הולך להיגמר. כמובן מילאתי אותם ועדיין לא עזר, רק שהחלפתי למחסניות אחרות (שגם מולאו) הבעייה נפתרה.
אז בטוח שלא בעייה במדפסת, כנראה שנרשם בציפים שבמחסניות נתון שאומר שאי אפשר יותר להשתמש בו (ואז המדפסת מודיעה שהוא ריק וצריך להחליף). או אולי נרשם במדפסת עצמה שהמחסניות הספציפיות האלו לפי מספר סידורי כבר ריקות ולא לעבוד איתם.
מה נכון? אולי זאדק יודע בתור מי שעובד במעבדה.
פיתרונות:
1) יש לקנות ציפים תחליפיים (כ 10$) ואפשר להחליף אותם במחסנית והם מתאפסים מחדש כל כיבוי והפעלה מחדש של המדפסת.
2) יש גם לקנות התקן שמאפס הנתונים בציפ שבמחסנית המקורית (כ 12$), לגבי זה אומרים שזה מצליח רק אם הפעולה נעשת שהמחסנית לא התרוקנה לגמרי (לא פחות מ15%) כי אחרת ההתקן לא יצליח.
שאלה אם מישהו ניסה את הפיתרונות האלו

את האמת ששאלתי את המנהל מעבדה על המקרה הזה אחרי שכתבתי לך
ומסתבר שהיצרן יותר חכם ממך ובשביל שלא תוכל למלא את המכלים המקוריים כל הזמן ו\או אם רכשת מכשירים מסדרת ייצור ישנה ועלול להיות מצב שהדיו התחיל להתגבש וזה מצב שעלול לעשות סתימות בצנרת\ראש הדפסה
אז אחרי כמה שימושים באותו הצ'יפ המכשיר "ננעל" ולא ניתן להשתמש באותו המיכל יותר ולא משנה אם הוא מלא או ריק ..
מאחר ובצ'יפ של מיכל חלופי אין רישום של סדרת ייצור המכשיר יזהה אותו בכל מצב
&nbsp
לגבי רכישת צ'יפים תחליפיים אין לי הרבה מושג מה להגיד לך אבל המכשיר המאפס לא באמת עובד על הצ'יפים של ברדר כי זה בלוף אחד גדול כל הקטע הזה של לאפס אותם ...

למעלה