התאוששות גוגל דרייב מוירוס כופר... הצילו !!!!!!!

grayart

New member
התאוששות גוגל דרייב מוירוס כופר... הצילו !!!!!!!

המחשב שלי נדבק בוירוס כופר GANDCRAB V5.1
גירסה שלפי הבנתי אין לה פתרון לאחזור הקבצים המקודדים.
עשרות אלפי קבצים הלכו לעזאזל.

השאלה שלי היא לגבי הגוגל דרייב (שלצערי היה מסונכרן עם המחשב).
יש לי שם גם כמה אלפי קבצים שהוירוס דרס בקבצים מקודדים ולא נגישים ואלו הסתנכרנו והוחלפו בשרת של גוגל עצמו.

גוגל מאפשר לגשת לכל קובץ ולהוריד את הגירסא המוקדמת שלו.
אבל לעשות את זה אחד אחד זה ייקח לי נצח נצחים.

אין דרך להחזיר את כל הדרייב במכה למצב הקודם שלו מלפני יום?
אין דרך לעשות את השינוי לכל הקבצים במכה?

HELP!!!!!!!

blzvi

Active member
תבדוק בתיקייה במחשב

מאפיינים >גירסה קודמת .

grayart

New member
לא קיים גיבוי...

גם עשיתי סריקות עם תוכנה לאיחזור קבצים שנמחקו, כל מה שהיא מצאה קבצים שלא נגישים.

תוכנת הכופר עשתה עבודה טובה מדי.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
לצערך לא..אם הם לא מאפשרים אי אפשר. והצעה שלי

ובכל זאת נסה פה אולי המומחים שלהם יביאו ישועה..
https://support.google.com/drive/answer/4431192?hl=iw&ref_topic=14951
&nbsp
להבא, ללמוד להגן על המחשב טוב יותר להבא..אנטי וירוס ,אנטי רוגלות ואנטי כופר..במקביל לגיבוי פיזי יומי אפילו..לדיסק קשיח חיצוני שמעבירים אליו מידע מנתקים מהמחשבים וחוזר חלילה ..שיהיה מחובר רק שאין כל בעית וירוס.
&nbsp
כמו כן שים לב לאיזה אתרים נכנסים מן המחשב מה מורידים מה מאשרים וכו'..בעיקרו זה המקור להדבקה שלך.
&nbsp
אם לא עשית כבר,
מעשית כרגע אני מציע שתתקין מחדש את ווינדוס שיהיה נקי וחף מכל מזיק בודאות מליאה. בשלב א' תתקין את התוכנה בקישור
&nbsp
https://www.y4pc.co.il/10-18-guides/ransomfree-software.html
&nbsp
אנטי וירוס שאני ממליץ
ESET Internet Security שווה את המחיר בהחלט.
&nbsp
זה יתן הגנה טובה...ובמקרה של חשד למשהו מיידי למרות זה
&nbsp
https://www.malwarebytes.com/ ( היא בעלות לכן רק במקרה צורך ממשי תתקין גרסאת ניסיון לניקוי..איתה )
&nbsp
&nbsp
&nbsp

grayart

New member
הגירסה החינמית של ESET

nod32 זה מה שהשתמשתי בו כדי להסיר את הוירוס בסופו של דבר, אבל זה היה כבר מאוחר מדי.

תכלס הייתי בטוח שהווינדווז דיפנדר נותן הגנה מספקת.
יש באמת צורך להתקין גם אנטיוירוס, גם אנטי רוגלות וגם אנטי כופר?

את הווינדווז עדיין לא התקנתי מחדש, לא היה לי זמן לזה.
אני מבין שה צריך להיעשות בהקדם, ולשנות את כל הסיסמאות.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אכן כן

&nbsp
להתקין מחדש סיסמאות לשנות בהחלט כן, כן מה שהשתמשת זה בדיעבד..לא מונע.
&nbsp
הדיפנדר לא מגן כמו השילוב שהצעתי..אתה ההוכחה. בעולם של היום במיוחד שגולשים להמוני אתרים ומורידים דברים..כפי שאצלך המצב ככה אז בהחלט כן...זה בכלל המצב הרצוי אצל כולם ..
המינוס הגדול זה אולי האטה מסויימת במחשב...אם הוא לא מספיק חזק להתמודד עם התוכנות האלו אבל קטנה או לא מורגשת אם המחשב חזק. המחיר של החבית אנטי וירוס שהצעתי משתלם ..זה לא רק אנטי וירוס זה גם מגן על חשבון בנק קופת חולים וכו' מפני גניבת מידע (פישינג ) ..
כמעט שכחתי חשוב לעדכן כל הזמן את ווינדוס וכל התוכנות על המחשב הרבה מן העידכונים הם הגנתיים...גם אם לא מספיק הם חשובים.
&nbsp
כאמור זו המציאות היום אם רוצים להגן על המידע היטב.

רוב הזמן נח

Well-known member
אתה התקנת משהו שגרם לזה

או שזה פרצה באחד במוצרים של מיקרוסופט, כמו האופיס, שפתיחת קובץ נגוע גורמת לזה. ואנטי וירוס או כל תוכנת הגנה אחרת, בכללי לא קיימת בשביל למנוע התנהלות לא נכונה שכזאת.

grayart

New member
כן התקנתי תוכנה text aloud שהורדתי מאיזה אתר.

דיי מהר הבנתי שמשהו לא בסדר אבל לא ידעתי מה.
חשבתי שהדיפנדר של ווינדווז נותן הגנה מספיק טובה.
החלטתי להכנס לאתר של ESET, כי זכרתי שכבר לפני כ15 שנה היה להם גירסה און-ליין.
הNOD32 הפסיק את הפעולה של הוירוס, אבל כל התהליך עד שהבנתי והפעלתי לקח כ20 דקות.
בזמן הזה על דיסק C SSD כבר כל הקבצים נפגעו על ידי הוירוס.
ובשני דיסקים חיצוניים (איטיים) איבדתי כ10 אחוז מהקבצים בעיקר תמונות וסירטונים.

אני משתמש במחשבים עוד מאז הקומודור והספקטרום ודבר כזה עוד אף פעם לא קרא לי.

דווקא במקרה שלי, אין לי ספק שאינטיוירוס של ESET כמו שהציעו כאן, היה חוסם את הוירוס עוד לפני שהוא היה עושה את הנזק.

רוב הזמן נח

Well-known member
יהיה מועיל אם תזכור מאיזה אתר זה היה

לידע הכללי שידעו ממי להתרחק.
&nbsp
הכניסה עצמה לאתר מסוכן לא אמורה להזיק כל עוד לא מאשרים שם התקנת תוספים או מורידים ומתקינים ישומים. אחרת כבר הייתי מקבל מיליון וירוסי כופר.

&nbsp
בקשר למזיקים נגד תוכנות הגנה, תמיד מגיעים קודם המזיקים ורק אז מפתחים בתוכנות ההגנה הגנה מפניהם. ככה שתמיד המזיקים מקדימים את ההגנה שהתוכנות נותנות. אז במקרה ונכנסת לאתר מזיק מעודכן, אי אפשר לבנות שתוכנות ההגנה ידעו להכיר שם את כל המזיקים. לכן ההתנהלות הנכונה זה הדבר הראשון.
&nbsp
ולגבי הקבצים שלך, הנסיון הראה שאחרי תקופה מפתחים כלים שיודעים לשבור את ההצפנה. אז כדאי להמתין ולא למחוק אותם ובנתיים פשוט לשים דיסק קשיח חדש.
&nbsp

grayart

New member
מחיר ESET אנטיוירוס

התקנתי מחדש ווינדווז, ורציתי לרכוש את האנטיוירוס של ESET
מוזר שהאתר בחו"ל הראה מחיר מסויים ואז כשלחצתי על רכישה הוא הביא אותי לאתר הישראלי שם המחיר בשליש יותר יקר.

אז חשבתי אולי ניתן לרכוש מחנות צד ג ולא ישירות מESET
חיפשתי באיביי
[URL]https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=eset&_sacat=0[/URL]

ואכן מצאתי המון הצעות למכירת רישיונות במחירים מגוחכים והמון ביקורות חיוביות.
האם באיביי זו אכן רכישת רשיון לגיטימי?
אתה במקרה יודע?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
איביי זה להמר על קרן צבי..

&nbsp
יכול להיות שיהיה לך רשיון לגיטימי כשר למהדרין...
&nbsp
ויכול להיות שתשלם תקבל תתקין ואז הוא לא חוקי..היה בשימוש.
&nbsp
השאלה אם שווה לך המחיר בארץ או שוב שמידע יוצפן לך וירוסים עיניינים? ..
&nbsp
יש לך הנחה על שלוש שנים אגב 358 ש"ח...ככה אני רוכש לדודה שלי..
&nbsp
תשמע אתה יכול גם אנטי וירוס חינמי אבל עם פחות הגנות וכו'..והתוכנה הקטנה שנתתי...לכופרות. אם זה יותר טוב? לא בטוח...
&nbsp
AVAST למשל חינמית AVIRA גם ..אין לי נסיון איתן..לאמר לך כמה הן טובות ..ופורום אבטחת מידע לא פעיל מבחינת תומכים...לפנות אתך לשם..
&nbsp
אישית כאמור אני משלם ומאבטח מידע ..בצורה רחבה ומקיפה אצל דודה שלי לפחות שהיא גולשת לאתרים שאין לי מושג איך מוצאת חח :)

רוב הזמן נח

Well-known member
לא יעזור לו אף אנטי וירוס, אם הוא מתקין כל מיני דברים

ממקורות לא ידועים, או משתמש במוצרים פרוצים של מיקרוסופט.

רוב הזמן נח

Well-known member
כי חבל סתם להטעות. התנהלות נכונה זה קודם כל

אם מתקינים דברים ממקורות לא ידועים, או מפעילים כל מיני ישומים, כי חושבים למשל שזה קובץ JPG, או משתמשים בכל מיני תוכנות של מיקרוסופט שמלאות חורים וכל פתיחת קובץ איתם זה סכנה להוריד מזיק, אז אף אנטי וירוס או תוכנת הגנה אחרת לא תעזור וחבל לטעות ולסמוך עליהם במצבים כאלה. כי בהתנהלות לא נכונה שכזאת הם לא יעזרו!

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אתה רק עם עם ההתקפות של על מיקרוסופט נמאסת

&nbsp
מיקרוסופט ככה וככה וכל פעם אותו סיפור.....ואתה משתמש במותר שלהם...אז חלאס די מיקרוסופט לא אשמה שיש לך הפרעה בקשר אליה...
גם אם אתה צודק שווינדוס פרוץ יכול להיות בעייתי..זה לא קשור לתוכנות אחרות שלהם מובנות או לא..אתה רק עם אובססיה שנים כבר ..עצוב חבל ומיותר ..
&nbsp
מקווה שאחרים מבינים למה אני בכלל מתעסק איתך..פשוט אין מנהל שיעיף אותך כבר ..מהפורום לא תחסר לנו .
&nbsp

רוב הזמן נח

Well-known member
תקרא קצת על הפירצות במוצרים שלהם

שמחדירים וירוס כופר.
&nbsp
ברגע שמישהו נדבק במזיק, דבר ראשון צריך להבין מה הוא עשה שגרם לזה. ולא להפחיד אותו ולשלוח אותו להתקין כל מיני תוכנות הגנה. ברגע שהוא מבין מה הוא עשה שגרם לזה, זה הדבר העיקרי שימנע הדבקה בפעם הבאה.
&nbsp
הדבקה במזיקים זה בעיקר בגלל התנהלות לא נכונה.

למעלה