עזרה בהתקנת מ. הפעלה

evike

Active member
מנהל
עזרה בהתקנת מ. הפעלה

העזרה בשביל גיסי, רו"ח בפנסיה, שמטפל במספר תיקים מהבית. הוא חייב להכנס לסימולטור של רשות המיסים, שעד לא מזמן לא היתה בעיה להכנס לשם. במחשבו מותקנה מ.הפעלה XP, שכבר לא תומכת באקספלורר בגירסה המאפשרת כניסה לאתר. (בינתיים, הכניסה לשם, מכל מ. הפעלה, רק באקספלורר)
להחליף מחשב רק בשביל זה, לא הגיוני, וגם, המחשב שלו לא מספיק חזק בשביל ווינדוס 10. בנוסף, הוא שמע על ווינדוס 10, וממש "פוחד" ממנו. גם בלי זה הוא טכנופוב...
חשבתי שאולי יש אפשרות להעביר אותו לווינדוס 8, שידוע לי שתומך בכניסה לאתר, ואולי אפילו ווינדוס 7.
הבעיה, שכבר לא מוכרים אותם בחנויות.
2 שאלות:
האם מישהו מכיר דרך להתאים את אקספלורר 8 המותקן במחשבו עם XP כדי להכנס לסימולטור?
היכן ניתן להשיג (בתשלום) ווינדוס 7 או 8?
תודה.

blzvi

Active member
נהיה יותר מדויקים

לא משנה איזה מערכת הפעלה ,הוא צריך internet explorer .
ב XP קיים internet explorer ,אם כי כפי שאת אומרת מיקרוסופט לא נותנת לו עידכונים ותמיכה .
אבל מה זה משנה ,מה מפריע לו לעבוד כך ? הסימולטור לא עובד?
מה הדרישות שהסימולטור יעבוד.

evike

Active member
מנהל
ניתן להכנס לאתר רק עם אקספלורר 9 או 10 ומעלה (לא בטוחה)

ב XP האקספלורר מגיע עד 8 ולא ניתן לשדרג. ב 8 אי אפשר להכנס לסימולטור, הוא לא עובד.
לכן שאלתי לגבי קניית חלונות 7 או 8 (לא יודעת איזה אקספלורר יש בהם, בחלונות 8 בטוח ניתן, ניסו), או מחשב ישן שעליו מותקן אחד מהחלונות האלה.
על חלונות 10 הוא לא מוכן לשמוע, ובחנויות מוכרים רק את 10.
תודה.

blzvi

Active member
תקני ביד 2 מחשב עם windows 7

מקסימום 400 שקל ובא לציון גואל

evike

Active member
מנהל
האמת, חשבתי על יד 2, אבל לפני כן נותרה השאלה

בקשר לחלונות 7, או 8. אני יודעת שיש הבדלים בינן לבין ה XP. אבל מכיוון שגיסי הוא טכנופוב, ולא רק, אלא פוחד מחידושים ומשינויים. אני רוצה לברר עד כמה הן שונות מה XP, לעומת חלונות 10, שממש הפחידו את גיסי ממנו, והוא רק שומע חלונות 10, הוא מודיע שהוא נכנס לחרדות, לדיכאון ומקבל כאב ראש.
האמת, אני מקבלת כאב ראש כשהוא מתחיל בשאלות האלה, והוא עושה זאת הרבה...

blzvi

Active member
אני יכול להבין אותו

על כן ללכת על windows 7 שדומה ל XP
8 ואילך שונים .

nisso167

Member
מנהל
מכיר את הבעייה. קיימת גם אצל החברים הותיקים אצלינו.

המחשבים הוותיקים שלהם מסיימים את תפקידם והם חייבים לרכוש חדשים. ( אחרת הנכדים מסרבים לבקר... ) אבל אני יכול להעיד שהמציאות קובעת עובדות גם אצלם והם נאלצים לנסות ולהסתגל ולאט לאט עם הרבה סבלנות הם מצליחים להסתגל גם לחלונות 10.

evike

Active member
מנהל
אתה צודק, כך זה בד"כ

בין יוצאים מהכלל, גיסי. תמיד היה טכנופוב, אבל מאז שאשתו נפטרה בנסיבות טרגיות לפני פחות משנתיים, הוא דיכאוני, פוחד מכל דבר, בעיקר מחידושים ושינויים.
וכשמשנים לו משהו, הוא מאבד את הביטחון ומשגע את כל העולם בשאלות והסברים, גם של דברים שכבר הוסברו לו.
הבעיה הכי הגדולה שלו, שהוא משכנע את עצמו מראש שהוא לא יתרגל. והכל מתחיל בשכנוע. גם הפוך כמובן.

אני, שבהחלט מבינה במחשבים, עושה כמעט הכל לבד, כולל פירוק והחלפת חומרה, לא היה לי קל להתרגל לחלונות 10 לאחר ה XP.
שמעתי מהרבה אנשים על הקושי, ואפילו כשהייתי בחנות המחשבים, בעל החנות סיפר לי, שקונים פונים אליו בטרוניות על תקלות ובעיות בהבנת החלונות 10. אפילו עד כדי קללות על ה 10...
זה באמת לא בשביל גיסי.

nisso167

Member
מנהל
אז אולי כדאי באמת ללכת לפי עצתו של צבי -

ולחפש משהו משומש עם חלונות 7, שכאמור זה הכי קרוב לXP

evike

Active member
מנהל
תודה. נכנסתי לאתר, וממה שראיתי, אין שם חלונות בעברית

וגם, השאלה שלי ל BIZVI, מתייחסת גם לך NISSO.

Avis1964

Member
את יכולה לציין במפורש באיזה סימולטור הוא משתמש ?

נכנסתי לסימולטורים באתר של רשות המיסים עם דפדפן IE11 וגם עם כרום בגרסה העדכנית וניסיתי להפעיל את הסימולטורים. במרביתם קיבלתי הודעה בזו הלשון "הפעולה אותה ביצעת אינה נתמכת".
אז ייתכן והבעיה בכלל באתר של רשות המיסים ולא בדפדפן כזה או אחר או במערכת הפעלה כזו או אחרת !
אם תצייני את שם הסימולטור ותצרפי קישור אליו וכן צילום מסך מההודעה שגיסך מקבל אולי נוכל לעזור. בלי מינימום פרטים כל הצעת תיקון תהיה בגדר ניחוש !
נ.ב
גיסך יוכל לפנות גם למנהל האתר לבדיקת הסוגייה. אולי משם תבוא הישועה !
בהצלחה
חזרי לדווח

evike

Active member
מנהל
ההסבר המפורט

הכניסה לאתר הסימולטור רק דרך האקספלורר, מגירסה 9 (לא בטוחה) 10 ומעלה.
בכל הגירסאות שניתן להכנס לאתר, יש צורך לעשות תאימות.
היא נעשית כך:
1- ללחוץ על ALT כדי ששורת המשימות תופיע בעמוד למעלה.
2- ללחוץ על כלים
3- בחלונית שנפתחת ללחוץ על הגדרות של תצוגת תאימות
4- להוסיף את כתובת האתר של הסימולטור
5- ללחוץ על הוסף
6- אתר רשות המיסים יופיע בריבוע הגדול
זהו. האקספלורר יכיר את הכתובת ויכנס לאתר ללא בעיות. בלי פעולות אלה, מקבלים הודעת שגיאה, ולא ניתן להכנס לשם. אני מאמינה שיש עוד אתרים כאלה שצריך להתאים אותם לאיכספלורר (כך הבן שלי ואני מכנים אותו...)
אני מוסיפה צילומי מסך כדי להמחיש למי שההסבר לא ברור לו, וגם את כתובת האתר.
[URL]https://www.misim.gov.il/simulatormas/[/URL]

Avis1964

Member
לא ברור לי מה הקשר בין מה שהסברת והעלית עכשיו....

לבין הבעיה של גיסך שלשמו את כאן. עבודה בתצוגת התאימות מתאימה לדפדפנים בגרסה גבוהה/מתקדמת שאינם מצליחים לצפות באתר שהקוד בו הוא נכתב איננו תואם לגרסה החדשה ביותר של Internet Explorer מה שקרוי תאימות לאחור. ולכן תצוגת התאימות באה לפתור את הבעיה. אפשר גם ללחוץ על מקש F12 במקלדת ובמסך שייפתח אפשר לעשות סימולציה בעבודה של הדפדפן בגרסת מוד נמוכה יותר אבל לא להיפך ! אני מניח שאת תמונות המסך שהעלית הם ממחשב שאינו של גיסך. לפיכך, כדאי שתעלי צילומי מסך ממחשבו של גיסך כדי להתקדם בתמיכה !
חזרי לדווח

evike

Active member
מנהל
כתבתי את ההסבר בעקבות ההודעה שלך על מה שאתה מקבל

ב E11, בכניסה לאתר. אני מצטטת, "הפעולה אותה ביצעת אינה נתמכת". הסברתי מה לעשות כדי לאפשר את הכניסה לאתר, ולא בהקשר לבעיה של גיסי.
אבל מעניין מה שכתבת, שבעזרת F12, ניתן לעשות סימולציה בגירסאות IE נמוכות יותר. אבקש מגיסי לנסות זאת, ואכתוב את התגובה שלו, לכשאקבל אותה.
ברור שהתמונות וההסבר הם מהמחשב שלי.

קצת יותר מסובך, החל משנת 2017 בגלל שינוי מערכת האבטחה

במס הכנסה צריך כרטיס חכם שישמש לחתימה דיגיטלית, וזה לא יעבוד ב- XP בגלל אבטחה
לכן גם הסימולטור לא מעודכן לשנת 2017 רק עד 2016
שיהיה מודע לזה ואח"כ יבחר איך להמשיך לעבוד
פיתרון של שינוי מערכת ההפעלה לא יפתור את נושא שידור הדוחות

רק פיירפוקס תומכים ב XP

כעת, רק פיירפוקס תומך במ"ה XP.
יש גם את כרום, אבל גוגל כבר לא תומכים בכרום ל XP. וניתן להתקין רק את גרסה 49.0 שאיננה מעודכנת.
פיירפוקס, דפדפן קצת בעייתי לפחות כשמדובר במחשב ישן. אני יודע זאת מניסיוני האישי. כל רגע נתקע מאיזו סיבה שאינה ברורה לי.
בקיצור, נראה לי שלמעט דפדפן פיירפוקס, המחשב של גיסך איננו מעודכן בדפדפנים מהגרסאות האחרונות.
&nbsp
מה שאני מציע, לקנות מחשב חדש, ואולי להריץ את XP באופן וירטואלי אם זה אפשרי, לתקופת ההסתגלות.

BitPimp

New member

כיוונים שכדאי (אולי) לבדוק:
1. הנה קישור לסרטון המסביר כיצד להמשיך ולהנות מעידכונים שונים לXP, כולל אקפלורר 9 ואולי אף 10.
https://youtu.be/KPo3eF0RsvA
אבל, צריך לבדוק תחילה אם הערתו של "שייך למיעוט" היא אכן עובדה. כלומר, שגם אם תצליחו לשדרג לאקספלורר 9 או 10, אפשרי שהסימולטור לא יעבוד משום שXP לא ניתמכת יותר.
2. אינני בטוח שאת צריכה לחפש חלונות 7 גירסה בעברית. קיראי את המדריך הבא והחליטי אם ניתן לרכוש גירסה באנגלית ולקנפג בעברית/לעברית. זאת כדי להפחית במידת החרדה שקרובך יחווה בנסיון להתרגל לחלונות 7 באנגלית.
https://www.petri.com/install-hebrew-on-windows-7
3. במידה ונראה לך שניתן מבחינתכם לעבור את המשוכה בסעיף 2, המדריכים הבאים יאפשרו לכם להריץ את 7 ולהרגיש עם XP.
https://youtu.be/XfvlLm2JS4w
בעמוד הזה, בעמודה מימין תוכלו למצוא סרטונים נוספים בנושא.
את יכולה גם להיעזר בידידו הטווב של האדם ולגגל על: win xp emulator under win7 או win xp mode on win7

בהצלחה.

evike

Active member
מנהל
בינתיים גיסי שכר את "כל נתון", התוכנה איתה השתמש במשרד

בו עבד. הוא יבדוק את התיפקודים של התוכנה על המחשב שלו, ואז יחליט מה הלאה.
תודה לכל התגובות והעצות.

למעלה