התקנת windows server 2016 על מחשב ביתי

שריוש2

New member
התקנת windows server 2016 על מחשב ביתי

שלום,
יש לי מחשב בן 10 שנים בערך. אני צריכה להתקין עליו WINDOWS SERVER 2016. שידרגתי את מערכת הפעלה לגרסת 64 BIT ))(windos 7 ultimate sp1, אך עדיין מתקבלת הודעת שגיאה שמערכת ההפעלה במחשב או גרסאת הSP לא תואמת את דרישות ההתקנה המנימליות של ההתקנה. ניסיתי לבדוק גם את הדרישות החומרתיות, וגם הם נראות תואמות לדרישות ההתקנה. דגם הלוח של המחשב: gigabayte ga-g41mt-s2pt. מישהו יכול לנסות לעזור איפה הבעיה??
תודה רבה!

arseny92

Well-known member
מנהל
מעבד המחשב חייב לתמוך ב-CMPXCHG16b, PrefetchW ו LAHF/SAHF

אחרת אין אפשרות להתקין מערכת מבוססת ליבת 10 (win10 / server2016 מכל סוג ומכל גרסא) (וגם אם המעבד הוא x64 ותומך בגרסת ה-64 סיביות של win7, אם הוא בן 10 שנים, אז ככל הנראה המעבד לא תומך באחת או יותר מהוראות אלו)
&nbsp
לשם השוואה, מערכות מבוססות NT6.2 או 6.3 , כלומר מערכות מסוג win8, win8.1, server2012, server2012R2 (סוג ה-edition , כלומר core/pro/embedded/datacenter וכו' לא משנה) לא ניתנות להתקנה אם המעבד אינו תומך ב-PAE, NX ו SSE2. מערכות win10/server2016 מכל סוג מחויבות תמיכה גם באלו שבכותרת ההודעה *בנוסף* לשלושת אלה
&nbsp
בודקים בניסיון התקנה מאתחול המחשב ממדיה ההתקנה, לא ניתן לשדרג סוג מערכת (ביתי/שרת) מהמערכת עצמה

שריוש2

New member
איך יודעים אם המעבד תומך? צרפתי צילום מדויק של השגיאה

היה לי חשד שהוא לא תומך, אבל לא הצלחתי לזהות בוודאות אם כן או לא..
זה המעבד במחשב שלי, שהוא בוודאות יותר חדש מבמחשב שם, אבל גם הוא ישן (7 שנים). האם מעבד DUAL CORE תומך?

arseny92

Well-known member
מנהל
מאתחלים ממדיה ההתקנה של מערכת חלונות השרת ומנסים להתקין

על המחשב היעד

ועכשיו האם תוכלי להבהיר מה את רוצה להתקין, מערכת הפעלה שלמה (Windows Server) או מערכת תוכנת שרת מסד נתונים SQL Server שזה דבר אחר, וכאמור בשגיאה מחויב להיות מותקן על מערכת הפעלה Windows Server והגרסה 2016 של תוכנת שרת מסד נתונים SQL זו, לא נתמכת על מערכות 7 ביתית ושרת 2008R2

Core דור 2 Sandy Bridge תומך, Dual Core צריך לבדוק בניסוי התקנה

שריוש2

New member
אהה הבנתי. אז..

רוצה להתקין SQL SERVER לא SERVER, לצורך לימודים.
אז לפי הבנתי את מה שאתה אומר, אני בעצם צריכה להתקין על המחשב מכונה וירטואלית, עליה להתקין windows server, ואז עליו את הsql?
תודה רבה!

arseny92

Well-known member
מנהל
כן, אבל לא מומלץ,מאחר ומדובר במערכת מסד נתונים שמיועדת להרצה

(database server) על גבי מערכת הפעלה של שרת (Windows Server) ולאפשר על שרת מסד הנתונים חיבורים להאזנת לקוחות (database clients, אפליקציות/יישומים/אתרים/אחר) אשר משתמשים במידע אשר רץ במסד על השרת

אחת הסיבות לא להמליץ להתקנה על מערכת מסוג ביתי זה שתוכנות שרת נוטים לעשות בעיות מסוג של להקשות הסרה כאשר מסיימים לעבוד איתם (ועוד כשזה ללימודים וכשהמחשב הביתי משומש לעוד מיליון דברים ....), כי מסדי נתונים לא תמיד אוהבים לקבל חיבורי לקוחות מסד אל שרת באותו ההתקן (לקבל חיבורי localhost אלא אם קינפגת אותו לזה), דבר שעלול להיות בעייתי לטיפול כאשר ואם אינך מפתחת תוכנה או מומחית IT או משתמשת בעלת ניסיון בקינפוג תוכנות שרתים... בקיצור לא כדאי לערבב תוכנות שרת ותוכנות לקוח ותוכנות ביתיות על אותו המחשב, אלא להתקין תוכנות שרת בהתקן ייעודי (וירטואלי או פיזי) הנועד להריץ תוכנות שרת ולבצע ניהול זמינות משאבים נכון ללא התעסקות בפעולות שלא קשורות

אז, להתקין Windows Server במכונה וירטואלית, עליו את ה-SQL, לקנפג כמו שצריך להאזנה בפורט הנכון ולפתחו בחומת האש, לאפשר גישת רשת מהלקוח אל השרת (במקרה זה שימוש בדף הגדרות חיבורי הרשת של היישום למכונות הוירטואליות), ולהריץ יישומי לקוח מסד מחוץ לשרת - לחיבור אל פורט השרת

כדי לא לערבב את המערכת של המחשב הראשי בתוכנות, עדיף לשקול להריץ לקוחות מסד על מכונה וירטואלית נוספת, אשר תהיה באותה רשת פנימית עם המכונה שעליה רץ שרת המסד

arseny92

Well-known member
מנהל
כן, מכונה וירטואלית הינה אפשרות מועדפת אם זה ללימוד ה-MSSQL

ולא להפרשה של מסד נתונים על שרת פיזי בארגון כלשהו
&nbsp
לגבי איך בדיוק מתקינים SQL Server אחרי שהכנת מכונה וירטואלית עם Windows Server, באפשרותך לראות את הדוקים הרשמיים להתקנה ותפעול מסד נתונים זה באתר מיקרוסופט
נ.ב.: שימי לב שכבר יצאה גרסה 2017 ל-SQL
https://docs.microsoft.com/en-us/sql/sql-server/sql-server-technical-documentation
https://docs.microsoft.com/en-us/sq...sql-server-from-the-installation-wizard-setup
לשאלות נוספות אם ישנן עדיף לפנות לפורום 956 מומחי IT ( http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/956/ ), אבל רק לאחר קריאת הדפי ההוראות הרלוונטיים
&nbsp
&nbsp

שריוש2

New member
לא, לא שידרגתי

העליתי את המחשב מדיסק ההתקנה, וביצעתי התקנה נקייה (מחיקת מחיצות קיימות ויצירת מחיצה חדשה ואז התקנה של הוינדוס).
לצורך השוואה, ניסיתי להתקין עכשיו על המחשב שלי בבית שלו יש מעבד COR I3, וזה נתן את אותה השגיאה גם. המעבד במחשב ההוא, DUAL CORE (לא זוכרת יותר ספציפית, מאמינה אבל שאם הוא לא היה תומך 64, לא הייתי מצליחה להתקין עליו גרסאת וינדוס 64).
יכול להיות שיש קשר לזה שמערכת ההפעלה היא בעברית ולא באנגלית?

arseny92

Well-known member
מנהל
אין קשר לשפה, אבל אם את רוצה להתקין שרת לשם מה התקנת

את הגרסה הביתית בכלל?

למעלה