דיסק חיצוני 1 טרה - בפורמט FAT32

Eldad S

New member
דיסק חיצוני 1 טרה - בפורמט FAT32

יש לי דיסק חיצוני שמשמש לגיבוי, 1 טרה, שיש עליו כרגע כבר מספר תיקיות גיבוי.
האם אפשר להעביר אותו לפורמט NTFS בלי לחשוש שהמידע שעליו יאבד?

אשתמש בפקודה הבאה:
convert F: /fs:ntfs

Eldad S

New member
כן, ודאי.

בכך אני בטוח (בדקתי ב-properties, ומלבד זאת, זה כונן יחסית חדיש). הצטערתי שהוא לא NTFS - אני מבין שעדיף לעבוד עם כוננים בפורמט NTFS, כי יש לפורמט הזה יותר יתרונות מאשר FAT32.

Eldad S

New member
בעיה להמשיך - אודה על עזרתכם:

הפקודה שנתתי הייתה:
convert f: /fs:ntfs

בתגובה, אני מקבל את ההודעה הבאה:
The type of the file system is FAT32
Enter current volume label for drive F

וכאן אני מסתבך. כונן F, שמשמש עבורי לגיבוי, הוא ללא שם מסוים, ואין לי מושג מה להקליד שם. לא משנה מה אני מקליד (Enter, או :F, או סתם כותרת כלשהי), אני מקבל את הודעת השגיאה הבאה:
An incorrect volume label was entered for this drive
והמערכת יוצאת מפקודת convert בחזרה ל-prompt.

איך אפשר בכל זאת להמשיך לביצוע פקודת convert ?

Eldad S

New member
טוב, לא סיפרתי לך

שלפני ששאלתי, נעזרתי בידידו הטוב של האדם - אבל זה לא עבד....

לא חשוב, יש תפנית בעלילה:
חבר כתב לי לפני זמן קצר שאנסה להריץ :Vol F, וביצעתי - מסתבר שהכונן נקרא SAMSUNG. אז הרצתי את הפקודה ונתתי בתגובה את השם הזה; התחילה להתבצע פקודת Convert, ובסופו של דבר, אחרי שחשבתי שהיא הסתיימה בהצלחה, הופיעה הודעת מערכת על שגיאות בדיסק. כשעניתי N על השאלה האם לטפל ב-lost clusters, קיבלתי הודעה ש-convert נכשלה, והדיסק לא הועבר לפורמט NTFS.

Eldad S

New member
הרצתי עכשיו על דיסק F

chkdsk, ואני תוהה אם לתת לו לתקן את השגיאות שנמצאו בדיסק. יש שם לא מעט תיקיות עם קבצים. נראה לי שאם אתן לפקודה הזאת לתקן, אאבד לא מעט קבצים. ההנחה הזאת נראית לך/לכם סבירה?

כדאי להוסיף שלפני שהרצתי את פקודת Convert, גיביתי את הדיסק הזה לכונן D אצלי, לכל צרה שלא תבוא. אז אני מניח שאני אוכל אולי לטפל בדיסק - באיזה אופן הייתם מטפלים בעניין כזה?

BitPimp

New member

לא הבנתי, אתה מעדיף לטמון ראשך בחול? השגיאות הרי קיימות אז ממה אתה בדיוק חושש?
גגל על המונח S.M.A.R.T. של קשיחים. משהו כמו:
HDD how to generate S.M.A.R.T. report

Eldad S

New member
תודה רבה. לא רציתי להאריך מקודם,

אבל אתה צודק.
אני מצאתי, בקובץ שקראתי, איך לחפש את התווית של הכונן, אבל זה לא עבד. בהנחיות שניתנו שם על ידי מיקרוסופט לא השתמשו בפקודה :vol F ולא הזכירו אותה; הציעו לבדוק על ידי הפקודה dir - הרצתי אותה; לדעתי, זה אמור היה למצוא את SAMSUNG, ולא ברור לי כרגע מדוע זה לא מצא.

בכל אופן, בסופו של דבר הרצתי את הפקודה הזאת ומצאתי את התווית של הכונן.
השאלה שלי כרגע היא אם יש תיקיות וקבצים על הדיסק הזה, ופקודת chkdsk שהרצתי עם המתג F/ רוצה לתקן את הדיסק - האם לאפשר לה, או שאולי עצם התיקון יגרום לנזק לחלק לא מבוטל מהקבצים.

Eldad S

New member
תודה.

מקבל את עצתך לעיל.
הסיבה שחששתי הייתה שאולי אם השגיאות לא יטופלו, רוב הקבצים יישארו שלמים, ואם הן כן יטופלו, יותר קבצים ייפגעו. אבל אולי זו הייתה הנחה שגויה.

blzvi

Active member
אני מניח שלא מאהבת מרדכי

אתה כנראה חווה קשיים רציניים עם הכונן הזה .וזו הסיבה שאתה רוצה לעשות המרה.
אם הכונן לא תקין לא כדי להתעסק איתו .
גיבוי לגיבוי ולפח.

למעלה