עידכון חלונות 10 Creator - עיצה/המלצה של MS

nisso167

Member
מנהל
:-
P

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/71/182117022/מחשבים/תמיכה_טכנית

BitPimp

New member

סליחה, אדון מנעעל, אבל זה שרשור ארוך כגלות.
מ'שתליתי זו המלצה של MS 'להמתין עד שנקרא לך'. האם השרשור 'ההוא' מדבר על כנ"ל?
החוש-חש אומר לי שלא. החוש-חש שלי כבר טעה בעבר.
מהההה???

nisso167

Member
מנהל
עוד לפני שהדוד ביל הואיל בטובו להתריע ולהודיע -

אז כמה מחברינו, מומחינו, גילו שיש בעידכון הזה אי אלה בעיות, ואפילו פה ושם ניסו לפתור את חלקן...
ובלי שום קשר למה שטוענים אצל הדוד ביל, כאן כבר הגיעו למסקנה, שכדאי לחכות קצת עם העידכון הנ''ל...

BitPimp

New member

אוף איתך

העניין הוא לא המתנה (שנימדדת בזמן) עד שהדוד ביל יפתור את הבעיות. בגדול הניטען בכתבה הוא שהדוד יודיע ספציפית (פר מחשב/חומרה
) שהגיע הזמן לעדכן. יענו, זה לא שכל הבעיות תפתרנה בעוד חודש/חודשיים/שישה ואז יהיה בטוח לעדכן, אלא רק כאשר העידכון יהיה יציב על חומרה ספציפית.
לכן, "המתן עד שנקרא לך".
ואגב, אמנם לא התעמקתי, אך הרושם שלי מהכתבה הוא שהדוד "מרגל" לפחות אחר החומרה המובנית בארגז. אני בטוח שגם יותר מכך.

nisso167

Member
מנהל
כמה אנחנו מכירים? קצת יותר משעתיים, נכון?

מה נראה לך שלא הבנתי את כל העסק עם " אנחנו נקרא לך." מ'שרציתי להגיד לך, זה שקצת מוקדם לדסקס כי המערכת עוד לא מוכנה.
וזה שהדוד ביל מרגל אחרינו, נו, ת'ספר לי משו חדש...
רואים עליך שלא התקנת עדיין, למה לפי השאלות ובקשות הרשות שלהם בהן היית נתקל בזמן ההתקנה, אז אני מדמיין לעצמי את הצרפתית, שהיית מסנן מבין שינך...

אבל ביננו, מי לא מרגל אחריך, בין אם זה ברשות ובין אם זה אפילו ללא בקשת רשות...

BitPimp

New member

אל תגיד לי שעברו כבר שעתיים

אז מה שאני הבנתי מהאמר זה שהמע' "מוכנה" על חומרה מסויימת ולא על אחרת וזו הסיבה ל"אנחנו נקרא לך" ולריגול אחר חומרה מותקנת.
מתברר שהדוד ביל צמצם מאד את מחלקה ביקורת האיכות והמשמעות היא שהוא, קרוב לוודאי, מסתמך על צעקות במידיה החברתית, ואז מתיישבים על תיקון באגים.

אני מ א ד מקווה שלא יתעורר צורך שיכתיב לי שימוש ב10 (ביזנס, לדוגמא). לפחות לא בשנה הקרובה.
ואתה צודק בקשר לצרפתית.

nisso167

Member
מנהל
כל זמן שהמכונה הסוחבת לך XP תזכה לשנים טובות וארוכות...

אחריה לצערי תזדקק לנעלי ריקוד ותצטרך להתרגל לצלילי חלילים...
ככה אנימרגיש. ולוואי ואני טועה.

BitPimp

New member
7 די קורצת לי, בתנאי, כמובן שאהיה מוכן להתפשר על

חומרה שאיננה המילה האחרונה. כשאגיע לגשר...

nisso167

Member
מנהל
7 מוצלחת ויציבה מאוד. תומכת אחורה.

לא יודע באשר לחומרה דהיום.

BitPimp

New member
אני דווקא צריך תמיכה קדימה...

ב7 ניתן בקלות לבדוק תאימותה לחומרה. אצטרך רק למצוא דרך לשים תחילה ידיי על החומרה.
כשאגיע לגשר...

nisso167

Member
מנהל
ככה -

כמו שאמרתי היום אנ'לא יודע. אבל היא עבדה יופי על חומרה דנדשה מפני 5 שנים. ואיפילו אחרי. אני חושב שהיא עבדה מצויין על כל חומרה עד, שמערכת ההפעלה הנוכחית יצאה. אני מנחש שגם על חומרה דהיום היא עדיין תעבוד אלא אם יש יצרני חומרה שלא נותנים תמיכה טורקית ל 7.
היום מחשבים חדשים מגיעים כבר עם 10 כך שלא יצא לי להתקין 7 על מחשב דנדש ישר מהניילון. יש מצב שלחברים אחרים כאן כן יצא.

BitPimp

New member

במידה ותחליט לנסות התקנה כזו, הדרך הקלה היא להחליף ת'קשיח/SSD (מה-שלא-יהיה עם ה10) באחד ריק ולהתקין עליו.
משיתעורר הצורך, אני מעריך שאני אעדיף ללקט לי חומרה כלבבי, להכניס לארגז ולהתקין.

nisso167

Member
מנהל
עשיתי נסיון קצר על החומרה שלי

לוח מלפני שנה וקצת. כרטיס מסך פחות משנה ומצאתי דרייברים בלי בעייה. כמעט בטוח שעדיין ניתן למצוא דרייברים של חומרה חדשה. כנ''ל גם תוכנות יעודיות. שלי למשל, ( עיבוד גראפי, ענן צלמים של אדובי, ועוד אחת - ON1 Photo RAW 2017, שהיא כשלעצמה תוכנה חדשה בשימוש. כולן תומכות ב 7. דרישות חומרה חזקות והתנאי הוא שהמערכת תעבוד על 64 ביט. )
אני חושב שתהייה חכם יותר כאשר תהיה סגור על עצמך, באשר לחומרה אותה אתה בוחר והתוכנות איתן אתה עובד, ואז לבדוק ספציפית.

BitPimp

New member

לא זוכר את רשימת החומרות (כנראה מעבדים ולוחות-אם) שעליהן MS מסרבת לעדכן את 7 (היה שרשור על כך לאחרונה). אבל מעצם העובדה שהם עצרו עידכונים כנ"ל בדרך "אדמיניסטרטיבית" אני למד ש7 רצה על "המילה האחרונה" בחומרה, למרות שאולי לא בצורה יציבה לגמרי (אולי "כאב הראש" שלו טוענת MS לגבי תמיכה בחומרה מתקדמת על גבי 7 ו8.1 היא אמיתית)..
מה שיכתיב לי את מע' ההפע' תהיינה מספר מאד מצומצם של תוכנות. לא אהיה בררן במיוחד לגבי חומרה.

רוב הזמן נח

Well-known member
אי אפשר הפוך?

לזייף כאילו יש מעבד ישן בחומרה עם מעבד חדש על מנת שלא ירדו עדכונים?

BitPimp

New member

יש לי שתי בעיות עם הפאטש הזה:
1. ראשית, אני לא הייתי קונה חומרה דור 7 (שMS טוענים שהיא גורמת להם בעיות תמיכה עם7 -- למקרה שזו אמת) מתוך הנחה ש7 תעבוד עליה היטב.
מזהיר התכנת שמאחורי הפאטש:
Also note that this patch will not magically make updates work that are truly incompatible with 7th-gen CPUs. Though I haven't heard of any such updates yet, it is still worth mentioning.
2. מי ערב לי שMS לא יתחכמו בעתיד ויוציאו "פאטש" נגד הפאטש?

מה שעובד לטובת המשתמש ב7 (לעומת 10, למיטב ידיעתי) זו העובדה שניתן לבחור אילו עידכונים להתקין. אז מי שמתחזק גיבויי אימג' בצורה שוטפת, יוכל בקלות להיפטר מעידכון שגורם לצרות/אי-יציבות.

רוב הזמן נח

Well-known member
גם בחלונות 8 אתה יכול לקבוע איזה עידכונים להתקין.

רק בחלונות 10 מיקרוסופט מכריחה להתקין עדכונים.
הבעיה המרכזית בחלונות 8 זה שהוא עולה מממשק העריכים ושאין לו התחל (גם לחלונות 8.1 אין התחל)

ברגע שאתה מסדר את שני הדברים האלה הוא בדיוק כמו חלונות 7 ואפילו יותר טוב.
שאתה מתקין לחלונות 8 ClassicShell זה מחזיר את ההתחל ואפשר דרך זה להגדיר שהמערכת תעלה כרגיל משולחן העבודה.

BitPimp

New member

תודה. אני מודע לכך, רק שלא שקלתי כלל את 8/8.1 כאופציה.
הבטן אומרת 7. לראש אין עדיין סיבה להחליט בנושא.
זוכר את עניין הגשר שהזכרתי בהודעות לעי"ל?

למעלה