גיבוי image של הדיסק

Eldad S

New member
גיבוי image של הדיסק

ביצעתי גיבוי image של הדיסק, בתוכנת אקרוניס וגם בתוכנה אחרת.
הגיבוי תפס על הדיסק 58 קבצים, 4 ג'יגה כל אחד, והאחרון - מה שנשאר, כ-3 ג'יגה.

כשביצעתי אותו גיבוי גם על דיסק אחר, באותה תוכנה, הגיבוי תפס רק קובץ אחד.

אני מבין שמדובר בהבדלים במערכת הקבצים של הדיסקים. אחד הוא מן הסתם FAT, והשני NTFS. איזו מערכת קבצים מאפשרת קובץ אחד בלבד, יהיה גודלו אשר יהיה?

איך בודקים איזו מערכת קבצים מותקנת על הדיסק החיצוני שמגבים אליו?

- - --

ושאלה לא קשורה:
אם אני רוצה לגבות תיקיות שנמצאות על דיסק D (הרבה תיקיות). אני מבין שגיבוי Image לא יתאים. באיזו תוכנה הייתם עושים גיבוי כזה, כך שאפשר יהיה לשלוף בקלות כל קובץ מהגיבוי?

סנגיב

New member
במאפינים של הכונן.

simplify

New member
מערכת קבצים

קליק ימני > מאפיינים
על הכונן שברצונך לבדוק את המערכת קבצים שלו ב"מחשב שלי"

Eldad S

New member
תודה רבה לשניכם. מסתבר

שזה FAT32, ובמקרה הזה הקובץ הגדול מתחלק להמון קבצים קטנים שגודלו המקסימלי של כל אחד מהם 4GB.

אני מניח שזה לא פשוט להפוך את הכונן ל-NTFS אם יש עליו כבר דאטה, נכון? ואילו לא היה עליו דאטה, איך מקובל לשנות את מערכת הקבצים?

נשארה שאלה שלא נענתה בהודעתי הקודמת:
כשיש המון תיקיות בכונן D, ורוצים לגבות אותן (כלומר, לא לגבות אימג' של הדיסק כולו), באיזה אופן הייתם ממליצים לגבות את התיקיות, כך שאוכל לשלוף את הקבצים בקלות?

Eldad S

New member
ראשית, המון תודה על הפקודה להפיכת

FAT32 ל-NTFS. זה בטוח? כלומר, זה לא פוגע בנתונים בכלל בכונן? זו נראית פקודה די רגילה, ממש כמו copy. נדמה לי שנתקלתי בה בעבר, אבל אף פעם לא הרגשתי צורך להמיר פורמט של מערכת קבצים, ועכשיו זה די מעצבן שכל גיבוי אימג' תופס המון קבצים, במקום קובץ אחד בלבד.

שנית, נדמה לי שניסיתי לגבות תיקיות באקרוניס. אבל לא בטוח שהצלחתי לחלץ אותן. נדמה לי שלא ידעתי איך לראות אילו תיקיות נמצאות בגיבוי, ואיך אפשר לשלוף אותן ולהעתיק אותן לכונן באופן פשוט.

כמובן, השחזור (חילוץ מתוך הגיבוי בעצם) מתבצע כשכל המחשב תקין, ואני לא אמור להעלות דיסק אתחול, ומשם לפנות לגיבוי. אז זה באמת עובד אם מגבים תיקיות, ומעוניינים לשחזר חלק מהן?

HelpSupport

Active member
לפני ביצוע הפקודה - קח גיבוי ליתר בטחון.

אם תתקין את תוכנת הגיבוי Acronis במחשב יהיה לך קל מאוד לראות תוכן גיבוי ולשחזר אפילו באם זה גיבוי מחיצה או דיסק ->
https://kb.acronis.com/content/10645

Eldad S

New member
תודה, והיא אכן מותקנת.

כמו שכתבתי, אנסה לגבות מחדש כמה תיקיות, ולראות אם אין בעיה לראות מה מגובה שם, ולשחזר משם.

אני לא כל כך יכול לגבות את הכונן לפני ביצוע הפקודה, כי זהו הכונן שמשמש עבורי לגיבוי של הדיסקים... גיביתי בו כבר שלושה דיסקים, ובנוסף יש שם גיבויים של מספר תיקיות חשובות.

לכן חשבתי להמיר את פורמט מערכת הקבצים כשכל המידע הזה כבר מאוחסן על הכונן.

Eldad S

New member
|OFF| מה עושים עם כל הפרסומות האלה שקופצות כל הזמן

עד עכשיו לא הייתה לי בעיה אתן, פשוט סגרתי אותן. אבל עכשיו, במחשב החדש, בתוך כרום, כל פרסומת גם צועקת... יש אפשרות להשתיק את הפרסומות האלה כברירת מחדל?

Eldad S

New member
מיותר לציין,

ניסיתי להשאיר אותן ולא להתקין אדבלוק בדפדפן (במקרה הגרוע לא תהיה לי ברירה). אבל אני לא מעוניין להשקיט את הרמקול רק בגלל הפרסומות האלה... יש אפשרות להורות בצורה כלשהי שהפרסומות יהיו מושתקות, או שזאת אפשרות שאיננה ישימה?

Eldad S

New member
תודה רבה על הקישור,

למעשה, על שני הקישורים.
אני כבר עובד עם אקרוניס 2017, ולמדתי כמה דברים מהסרטון. אנסה ליצור מחדש גיבוי של תיקיות, ולראות אם אני מצליח לראות מה מגובה בתוך הקובץ, ואיך אפשר לשחזר בקלות.

למעלה