הצילוווו!! בטעות עשיתי התחל לכונן חיצוני WD my passport

הצילוווו!! בטעות עשיתי התחל לכונן חיצוני WD my passport

שלום לכם מומחים יקרים. היום כאשר ניסיתי לפתוח את הכונן החיצוני שבו אני מגבה את כל החומר ועליו היו מגובים כמעט 950 ג'יגה, אך קיבלתי תשובה שהכונן פגום והאם לאתחל אותו. הודעה זו עלתה לא פעם ותמיד לחצתי לא והכונן בסופו של דבר עלה. אך הפעם בטעות לחצתי על כן . כעבור כחצי דקה הבנתי מה בעצם עשיתי ומיד עצרתי הפעולה אך עכשיו הכונן מופיע כאילו הוא ריק. מצד שני אם אני פותחת את התיקיה שלו מופיע ש400 ג'יגה תפוס. יש לי חומרים ממש חשובים על הכונן ואין לי גיבוי. באם הכל אבוד או יש מה לעשות? מקווה שתוכלו לעזור לי . תודה!

nisso167

Member
מנהל
לצערי אין הרבה מה לעשות, אבל -

אם החומר מאוד חשוב לך אז ישנן חברות המתמחות בהצלת נתונים וזה עולה הרבה כסף.
כמו זאת למשל - http://www.tictac.co.il/
יש נן תוכנות בשוק היודעות להציל חומר אבוד אלא שזה כרוך בהתעסקות מקצועית ומי שלא בקיא בזאת יכול רק לגרום נזק.
הצעתי לך היא לנתק את הכונן מכל חיבור ולא להתעסק איתו עד אשר הוא יטופל בידיים מקצועיות כי אחרת רב הנזק על התועלת...

באמת ?! רק זה??אמרו לי שמדובר באלפי שקלים...שאין לי...

BitPimp

New member

אולי, ורק אולי, אני "איש בשורות טובות".
אנ'לא יודע מה זה ה"התחל" שעשית, אבל אם מדובר בפירמוט, אז בהחלט אפשרי שכל החומר שלך עדיין נמצא שם ובמקרה כזה, אפשרי שתוכלי להצילו בעלות אפסית או עד $80. מה שמטרידני בסיפור שתיארת זה שאת הודעת השגיאה קיבלת יותר מפעם אחת והצלחת להעלות את הדיסק בלחיצה על "לא". מקווה בשבילך שבכל מקרה כזה שבו ענית בשלילה, לא דרסת קבצים קודמים שכבר היו עליו.
גגלי על תוכנה בשם GetDataBack. הורידי את הגירסה התואמת את סוג מע' הקבצים (קרוב לוודאי NTFS). אפשרי שכיום התוכנה בגירסה יחידה שתומכת בשתי מע' הקבצים (NTFS ו FAT).
הקפידי להתקין את התוכנה כאשר הכונן החיצוני מנותק מהמחשב
.
לאחר ההתקנה, חברי את הדיסק החיצוני, הפעילי את התוכנה והריצי עליו סריקה.
בסיומה התוכנה תפיק דו"ח שיכיל את רשימת הקבצים שהיא מסוגלת להציל.
עד השלב הזה הכל התנהל חינם.
רק בשלב שאת רוצה לשמור את הקבצים את תדרשי לרכוש רשיון (עלות כ$80).
חשוב שתביני שהתוכנה לא תשמור קבצים על החיצוני שממנו היא משחזרת. למטרה הזו את תזדקקי לדיסק נוסף בקיבולת מתאימה.
את יכולה לנסות כנ"ל עם תוכנה בשם Macrium Reflect, הגירסה החינמית.
אינני מכיר אותה אישית (וזה הדדי, אגב) אז הקפידי שלא לכתוב שום כלום על הדיסק ממנו את משחזרת.
אגב, למעט נזק פיזי כתוצאה של הפלת הקשיח או מכה מסוג אחר, רוב הנזקים נגרמים מניתוקו מהמחשב בצורה בלתי מסודרת.
אה, ועוד משהו חשוב, קל ביותר בתהליך שיחזור לעשות שטות שתגרום לכך שיהיה בלתי אפשרי לשחזר קבצים. אז... סוף מעשה במחשבה תחילה.
שאלות?

BitPimp

New member
תיקון טעות

התוכנה השניה שהזכרתי Macrium Reflect משמשת למטרה אחרת לחלוטין (גיבוי אימג' ושיחזור).
התוכנה אליה התכוונתי היא Recuva.
תוכנה חזקה נוספת בתחום תיקון מחיצות וטבלאות קבצים היא TestDisk (חינמית).
http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk

על כל מקרה, נראה שאני ממילא "מדבר אל עצמי"...

למעלה