אודיו לא עובד לאחר הוצאת בטריה מהביוס(כרטיס קול מובנה בלוחאם

plats

New member
אודיו לא עובד לאחר הוצאת בטריה מהביוס(כרטיס קול מובנה בלוחאם

שלום
לאחר שהמחשב לא רצה לעלות והיה מסך שחור, הגעתי לבעיה שאחד הסטיקים של הזכרונות תקע אותם ,
הוצאתי אותו ובמהלך החיפושים מה הגורם התקוע בין היתר הוצאתי את הבטריה של הביוס והחזרתי אותה.
מאז , אין לי שום אודיו במחשב - הרמקולים תקינים, הכבל RCA תקין (נבדקו במחשב אחר)

ניסיתי להסיר את הדרייברים של הקול(realtek ) ולהתקין מחדש להכי חדשים, כלום לא עוזר. יש 6 יציאות מאחורה,
תמיד הוא היה בירוק התחתון, ואף פעם לא היו בעיות. חיפשתי ברשת ומדברים על הגדרות set the onboard audio to ENABLED אבל לא מצאתי דבר כזה או משהו דומה בBIOS שלי.
ניסתי גם במקומות אחרים, פשוט לא שומעים כלום. כאמור קודדים והכל לא השתנו כי רק הוצאתי את הבטריה.
כך הכל בסדר ב"מנהל ההתקנים"

לוח אם Gigabyte GA-EP45T-UD3LR
גירסת ביוס F12e
מערכת הפעלה WIN 7 64BIT

blzvi

Active member
תציג תמונה של מנהל ההתקנים >שמע או מולטימדיה

plats

New member
תמונה של מנהל ההתקנים

היי. כתבתי שהכל בסדר שם - הנה בכל זאת

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
בביוס תעשה Load Fail-Safe Default ונראה..

&nbsp
זה אמור להפעיל כל מה שצריך בברירות מחדל של המפעל כולל כרטיס קול.

plats

New member
Load Fail-Safe Defaults

היי.
עשיתי Load Fail-Safe Defaults שמרתי, הפעלתי מחדש - עדיין אותו דבר. לא שומעים כלום

מה עוד מוזר, תראה בתמונה עם הWINAMP הגרף של המוזיקה בכרטיס קול עובד אבל לא שומעים כלום. מחבר למחשב הנייד , שם מוזיקה, שומעים מצוין

אתה מזהה פה משהו מהביוס שאפשר להגדיר? עשיתי Disable ב Azalia Codec וזה ניטרל את הכרטיס קול הפנימי בלוח לדעתי. (וכבר החזרתי בחזרה כמו שהיה, אחרי הDefaults )
מה קורה פה?
תודה!

blzvi

Active member
realtek תקין

לא מזהה את הרמקולים ,תעביר לצבע אחר ותגדיר אותו כ speaker output
ראה תפריט realtek בלוח הבקרה
וחוץ מזה שים אוזניות במקום הרמקולים

HelpSupport

Active member
לא נראה מהתמונה שבקר הקול מזהה את הרמקולים ..

הוצא את מחבר ה-PL מהכניסה הירוקה ונסה בכניסה אחרת עד לזיהוי הרמקולים.

plats

New member
לא מזהה בכניסה אחרת

תשמע זה כבר הזוי.. 5 שעות כמעט אני מנסה להסיר דרייברים, להתקין, להתעסק בביוס, שום דבר לא עוזר.
ניסתי לחבר לכל צבע אחר , אני זוכר בעבר כי התוכנה הייתה מקפיצה חלון שזוהה חיבור ואז מה לעשות איתו - לא קופץ לי כלום! (מוגדר שתקפוץ דו-שיח ראה בתמונה)

ניסתי גם עם אוזניות תקינות, לא שומעים.

יכול להיות אולי בגלל שניקתי אתמול את המחשב עם קומפסור אוויר הכרטיס קול הפנימי נדפק ונכנס אבק איפשהו? כבר לא יודע מה לעשות התייאשתי..

HelpSupport

Active member
מה קורה אם אתה מחבר את הרמקולים לכניסה הקדמית שבמארז ?

BitPimp

New member

זמני אינו בידי כדי להיכנס לעומקה של הבעיה, אבל רוצה רק להעיר הערה כללית.
אם נערך שינוי בודד, כמו במקרה הזה (הוצאת סוללת הביוס), שבעיקבותיו משהו מפסיק לעבוד (האודיו במקרה הזה), זה לא חכם להתחיל לפעול במקביל במספר כיוונים כיריות מהמותן. אם אכן השינוי היחיד שבוצע הוא איפוס הביוס, אין מצב שהדרייבר של התקן הקול הופך פתאום לגורם בתקלה. די ברור, כמו במקרה הזה, שצריך, כצעד ראשון, להיכנס להגדרות הביוס ולחטט שם (אה, ולא להתבייש לקרוא את המדריך למשתמש, שהגיע עם המחשב או עם לוח האם). ישנם לוחות אם שבהם הביוס מגובה (פנימית) ובמקרה של איפוס כל שנידרש הוא לעדכן שוב את הביוס ע"י "שיחזור" מהגיבוי.
במצב שאתה נמצא בו עכשיו (לאחר שנגעת בכל "פינה" במחשב), אתה נידרש להתמודד עם משתנים רבים, כשזה היה ממש מיותר מלכתחילה.

זו דעתי ואתה בהחלט רשאי לא להסכים איתה.

Avis1964

Member
מכיוון שכיסית כמעט הכל....

ומכוון שמצאת שהבעיה למסך השחור הייתה זיכרון שיצא מהסלוט שלו ולא בעיה ברמת התוכנה הייתי ממליץ בחום לבצע שחזור מערכת למועד שהוא מוקדם מהמועד בו צצה הבעיה. תופתע לגלות שביצוע שחזור מתקן המון בעיות !
בהצלחה
חזור לדווח

plats

New member
כניסה קדמית במארז

היי.
לא קורה כלום בכניסה הקדמית במארז, אף פעם לא השתמשתי בה ואין לי מושג אם היתה עובדת בכלל (אולי שהרכיבו את המארז לפני כמה שנים לא חיברו הכל שם)

בכל מקרה, כרגע אני באופן זמני עם USB שיש לו כרטיס קול קטנטן כפתרון זמני, עד שאנסה לפתור את הבעיה עם הכרטיס של הלוח.

חיפשתי ברשת וכתבו שם לבטל את האופציה "כניסה קדמית במארז" ואז זה יחזור ברירת מחדל ל"רמקולים" - עשיתי את זה, ובאמת חזר כמו שהיה האייקון , מראה שאני מנגן מוזיקה שזה זז אבל לא שומעים עדיין כלום...
מוזר.

,BitPimp

אתה צודק אבל כבר "מאוחר מדי" . הסרתי והתקנתי את הדרייברים כמה וכמה פעמים ועוד נסיונות. שום דבר לא צלח

דרור,
אופציה "שחזור מערכת" לא מופעלת אצלי.

תודה לכולם.

HelpSupport

Active member
האם תוכל להאיר את עיני בהבדל שבין התמונות ...

התמונה המצורפת היא שילוב מתוך התמונות שהעלת קודם.

plats

New member
ההבדל בין התמונות..

היי
סורי על הדיילי, ימים לחוצים קצת. (מזל שיש לי כרטיס קול בUSB שאני עובד איתו)

שים לב כי בצד השמאלי הברירת מחדל על HDMI OUTPUT ובצד ימין על DIGTAL OUTPUT
בכל מקרה, גם באופציה שכתבתי מקודם, לבטל בהגדרות כניסת שקע קדמי - זה אמנם משנה ל"רמקולים" והבאר זז למעלה בירוק, אבל עדיין לא שומעים כלום..

נראה לי שהכרטיס קול המובנה בלוח פשוט הלך לגמרי.

HelpSupport

Active member
הימים לחוצים ולמה אתה לחוץ ...

חפש שוב את ההבדלים ותן תשובה למה ההבדלים ?

plats

New member
הבדלים בתמונה..

אתה יודע, הדברים הרגילים - לימודים , עבודה, סידורים..

אין לי מושג מה ההבדל בינהם, זה תמיד היה ככה- גם ב"תוכניות ותכונות" בלוח בקרה

בכל מקרה, הציעו לי בפורום אחר לנסות לבדוק אם שומעים דרך LIVE CD, אז הורדתי LIVE CD ubuntu-14.04.1 שמתי על DOK והפעלתי, ניסיתי כמה שירים כולל יוטיוב, מזהה רגיל את הכרטיס קול בלוח, בדקתי שלא על MUTE והשאר, לא שומעים כלום

HelpSupport

Active member
יכול להיות ...

ראיתי את שהציעו לך לבדוק עם live cd, כלומר זו לא בעיה של דרייברים ומערכת הפעלה, אלא בעיה טכנית ביציאות.
&nbsp
בזמנו הצעתי לך לנסות את היציאה הקדמית וגם יציאה אחרת מאחור וכל הנסיונות לא הואילו.
&nbsp
תוכל להעלות תמונה באיכות טובה של החלק האחורי של יציאות הקול .
&nbsp
בדוק האם מחובר כבל המגיע מהחלק הקדמי ללוח במקום שסימנתי בתמונה בריבוע צהוב, ואם אכן מחובר לשם כבל - נתק אותו . את הפעולה בצע כשהמחשב כבוי. ובדוק שוב.
&nbsp
&nbsp

למעלה