ערך Voltage נמוך בביוס

ערך Voltage נמוך בביוס

בביוס של המחשב הישן שלי, בטבלה שכותרתה: Hardware monitor, אחד הפריטים בטור השמאלי הוא 3.3v voltage, ובטור הימני, במקביל, מופיע ערך בסוגריים מרובעים. בצילום המצורף, מתוך המדריך לביוס, הערך הוא 3.345v.
בפועל הערך במחשב שלי נכון לעכשיו הוא 2.960v והוא צבוע אדום, אבל כמו הטמפרטורה, הוא לפעמים עולה מעט, ואז הוא חוזר ונצבע כחול, אך שוב יורד ונצבע אדום.
אודה על הבהרה לגבי משמעות המספר הנמוך הזה (האם הוא משקף תקלה בספק? בלוח האם?).
תודה.

blzvi

Active member
האם זה מתבטא במשהו?

כלומר האם יש בעיה במחשב מעבר להתעניינות שלך .
בכדי להבין כל נתון ונתון במשטר העבודה של המעבד צריך ללמוד לפחות קורס של שנה ,משהו שעשוי לעניין מהנדסי מחשבים ואלקטרוניקה.
אי אפשר על רגל אחת להסביר את כל המושגים.

אלמלא הצבע האדום

זה לא היה מפריע לי.
נכנסתי לביוס כדי לבדוק את הטמפרטורה, אחרי שהחלפתי מאוורר שהרעיש.
אני תוהה אם זו תקלה (למיטב זיכרוני, המספר לא היה צבוע אדום בעבר).
איני מזהה כרגע בעיה מיוחדת בתפקוד המחשב.

BitPimp

New member

הבאז ברשת בנושא הוא שזו יכולה להיות תקלה בספק או בלוח האם.
כללית, "הראש" הוא שהסנסור/מד-המתח המובנה בלוח האם לא נותן קריאה אמינה. מאחר ואצלך המתח המדווח משתנה (אדום/"לא אדום"), אני מעריך, וזה ניחוש די פרוע, שהסיבה היא עומס משתנה על הספק, שאולי, נמצא במצב גבולי-מה.
במידה ויש לך מד-מתח דיגיטלי ואתה טכני ברמה סבירה (מסוגל ומוכן לחטט מתחת למכסה המנוע), הפעל את המחשב כשכל צרכניו הרגילים, כולל קשיחים חיצוניים, מחוברים, ובדוק את המתח באחד המחברים הפנויים (שלא בשימוש). במילים אחרות, אתה רוצה לבדוק את המתח כשהספק תחת עומס). כדאי לבדוק את הנ"ל גם תחת עומס "משתנה". כלומר, עם התקנים חיצוניים מחוברים/מנותקים ולהשוות קריאת מתחים.
חפש אונלין את צבעי המוליכים שביניהם (במחבר הפנוי) אמור להיות המתח של 3.3 וולט.

סנגיב

New member
תופעה לא נדירה במיוחד בלוחות אם של אסוס. אני היתי

נוהג ככה:

If it ain't broke, don't fix it

למעלה