חוסר מקום במחשב מסוים שמחובר ל-Dropbox

Eldad S

New member
חוסר מקום במחשב מסוים שמחובר ל-Dropbox

במחשב נייד שלי, שמחובר גם הוא לדרופבוקס, לא נשאר מקום רב בדיסק D (מיקום שמירת קובצי דרופבוקס).

להערכתי, כרגע כל הקבצים שלי בדרופבוקס תופסים למעלה מ-40 ג'יגה. במחשב הנ"ל אני עורך לעתים קבצים מתוך דרופבוקס, ולכן לא הייתי רוצה לנתק אותו מדרופבוקס ולמחוק את כל קובצי דרופבוקס שמאוחסנים עליו כדי לפנות מקום ב- :D.

יש לכם הצעה איך אפשר להמשיך, כך שבכל זאת תהיה לי נגישות מהמחשב הזה לפחות לחלק מן הקבצים בדרופבוקס, לצורך עריכה בוורד וכו', אבל בלי שכל קובץ נוסף שאוסיף לדרופבוקס יפחית מן המקום הפנוי על המחשב הנייד (עד כדי חיסול המקום הנותר ו"חסימת" דיסק D להוספת קבצים נוספים)?

חשוב לציין שכשאני שומר קבצים בדרופבוקס, אני לא מאחסן אותם בדרך כלל בתיקיות מיוחדות, אלא שולח את כולם ישירות לדרופבוקס, כך שכולם נמצאים ב-root, ולא בספריות משנה. כרגע נראה לי קצת בעייתי לשנות את זה, כי כשאני שולח את הקבצים לענן הזה, אני פשוט לוחץ Send To וכמובן, בוחר Dropbox.

Eldad S

New member
תודה רבה.

לא חשבתי על הפתרון הזה, אבל נראה שהוא באמת יתאים.
כלומר, מה שאתה מציע זה שאחבר את הדיסק החיצוני ב-USB למחשב הנייד, ואקבע שעבור המחשב הספציפי הזה מיקום תיקיית הדרופבוקס יהיה לא על המחשב עצמו, אלא על הדיסק החיצוני.

אני רואה בכך שני מינוסים:
ראשית, תמיד כשאדליק את המחשב, יהיה צורך לחבר את הדיסק, כי אחרת לא אוכל להעלות את דרופבוקס;
שנית, ייקח יותר זמן לעדכן את קובצי הדרופבוקס על המחשב הזה, כי הם יצטרכו לרדת לדיסק החיצוני ולא לדיסק הקשיח של המחשב עצמו.

מצד שני, אני מאמין שזהו הפתרון היחיד שאפשרי בסיטואציה הנוכחית, כי אז אני מפנה כנראה 50 ג'יגה על דיסק :D של המחשב הנייד, וסביר שאז הוא יעבוד מהר יותר, ולא יהיו לי עוד בעיות אחסון.

nisso167

Member
מנהל
מאחר ומדובר במחשב ישן - אז הצדק איתך.

לא תוכל לנתל את הבונוס של ה - USB 3 אבל זאת אבל בהתאם לנסיבות, זאת האפשרות היחידה הנראת לי.

Eldad S

New member
דרך אגב, אני מבין

שאני יכול לחבר כונן חיצוני כזה, אבל הוא יתממשק עם ה- USB הישן ויפעל לאט הרבה יותר מאשר אילו הייתי משתמש ביתרונות של USB 3.

HelpSupport

Active member
2 אפשרויות נוספות ...

1. החלפת דיסק לפנח גדול יותר.
2. הוספת דיסק קשיח במקום כונן DVD (אם קיים).
&nbsp
לא ציינת את דגם המחשב ולא את דגם הדיסק הקשיח ונפחו.
&nbsp

Eldad S

New member
תודה רבה. לא ציינתי

כי למעשה לא הייתי מעוניין לגעת במחשב, לשנות את הדיסק וכו'.
מדובר במחשב Dell די ישן (מלפני כשבע שנים, אם זכור לי נכון), שעדיין עושה את העבודה, אבל עם דיסק בנפח קטן. חילקתי אותו ל-:C ו-:D בזמנו, ונפחי שני הדיסקים האלה די קטנים, יחסית לנפחי האחסון שקיימים כיום.

אני ממשיך לעבוד אתו, אבל בלי לשנות את הקונפיגורציה וגם בלי לנגוע במערכת חלונות 7 שמותקנת עליו. למעשה, זה מחשב גיבוי, בעצם.

HelpSupport

Active member
חשבת על הכול ...

אז מדוע טרחת לשאול אם אינך מעוניין לגעת במחשב ?
&nbsp
דיסק חדש בנפח גדול יותר ושיכפולו מהדיסק הקיים יתן לך מענה "מבלי לגעת" במערכת הקיימת.

BitPimp

New member

אפשרות נוספת... כונן חיצוני מסוג SSD. גם בממשק USB2 הוא הוא יהיה על-קולי.
ואם אתה יכול/מוכן למשוך ת'מחשב לעוד כשלוש שנים, כדאי לשקול להחליף את הקשיח שלו בSSD בגודל שמתאים לצרכים הנוכחיים או הצפויים ב3 השנים הקרובות.

Eldad S

New member
תודה רבה.

אבחן את האפשרות (אם כי אני מניח שכונן חיצוני מסוג SSD יהיה יקר מאוד).

BitPimp

New member

קראתי לאחרונה ריוויו של Plextor S2C וצויין שהוא אמנם איטי, אך מהיר הרבה יותר מכונן קשיח ומחירו זול יחסית.
https://www.cnet.com/products/plextor-s2c/review/
החודש תוכל למצוא דילים בארה"ב (אמזון, לדוגמא) של Black Friday או Cyber Monday. שווה לחפש.

BitPimp

New member
המון בבקשה. ונא "רוץ וספר לחבר'ה" במידה ותלך על פתרון

מבוסס SSD.

BitPimp

New member
ליסטן, Man

אני "מכירך" מזה שנים לא מעטות, וליתר דיוק, שנים רבות יותר ממה שאיכפת לי לזכור.
אפשרי שגם הצלחתי אפילו לעזור לך בעבר, אבל גם אם לא, אתה בהחלט נעזר לא מעט בחברי הפורום התומכים כאן, ואני חייב לציין (כן, מרגיש חובה
) שאתה תמיד(
) מקפיד להודות לתומכים ואינך מתייחס לעזרה/תמיכה כאל משהו מובן מאליו.
ומה גם שאתה מתנסח בבהירות ואין כל צורך להתעסק בניחושים לגבי "כוונת המשורר".
אז צל"ש (חסר כל ערך) ממני.

למעלה