עזרה עם ובעיית מקום.hyberfil.sys

g l o r y

New member
עזרה עם ובעיית מקום.hyberfil.sys

שלום לפורום.
יש לי מחשב דל alienware 17 מאמצע 2013. עם W8.1 64BIT
למחשב שני כוננים, HDD גדול וSSD קטן (64 ביט) שעליו מותקנת מערכת ההפעלה. במקור היה לו 8GB RAM והיום הוספתי לו עוד 8 וכעת יש 16 כי השימוש שאני עושה אוכל את ה 8 בלי מלח.

הבעיה היא מקום. בשימוש של 3 שנים ועם מערכת הפעלה על SSD כזה קטן (זו הייתה טעות בדיעבד), למרות שאני מנקה דרייברים ודואגת לרוקן תיקיות TEMP, למרות שאני דואגת שכל מה שאפשר לשנות לו כונן התקנה יותקן על הHDD ולמרות שהשתמשתי ב JUNCTIONS על כמה דברים שלא ניתן היה לשנות להם כונן התקנה- למרות כל זאת נגמר לי המקום.
כבר שנה שהתאזנתי על 10 GB פנויים אבל עכשיו כשהתקנתי את הRAM הנוסף, הכל נעלם. בדיקה קצרה הראתה שהאשם הוא בעיקר קובץ הhyberfil.sys שכפי שהבנתי גודלו מוגדר כ 75% מגודל הRAM. מכיוון שכך נשארתי עם 2GB פנויים בערך.

האם ניתן לשנות את הגודל של הhyberfil בבטחה? הבנתי שאם אין מספיק מקום המחשב עלול לקרוס במקום לישון?
אני מתכוונת להשקיע בSSD קצת יותר גדול ולעשות clean install למערכת, כי המחשב זקוק לזה באופן דחוף, אבל אני דוחה את זה לפחות לחצי שנה כי אני סטודנטית ואין לי זמן ובטח לא כוח עכשיו להתקין מחדש את כל התוכנות שאני צריכה. לכן כחלופה- האם ניתן לשנות את מיקום ה hyberfil במקום להקטין אותו כדי להימנע מהספק, ולהעביר אותו לHDD? (את הpage file כבר העברתי לפני שלוש שנים, גם משיקולי מקום. )
תודה רבה!

g l o r y

New member
דווקא כתבתי. W8.1

אני מכירה את הלינק. השתמשתי בחלק גדול מההצעות שם (חוץ מביטול השינה מסיבות שלי) אבל תודה!

nisso167

Member
מנהל
אכן כתבת.
טעות שלי.

סנגיב

New member
2 דרכים פשוטות לשחרר מקום. הראשונה

לבטל את "מצב שינה" ולמחוק את הקובץ. אין טעם בשינה הזאת - היברנציה - כשיש SSD .
והשניה להעביר (ב 2 או 3 קליקים) את ספרית המסמכים לכונן הקשיח.

g l o r y

New member
תודה אבל

אני לא מעוניינת להיפטר ממצב השינה. המחשב הוא נייד ואני מעוניינת לחסוך בחשמל כי אני משתמשת בו גם באוניברסיטה (יאפ, הוא כבד. נופ, לא אכפת לי.)
כל הספריות שלי כבר הועברו לHDD לפני שלוש שנים. אני מודעת לבעייתיות בכללי, אבל בעיית המקום הכריחה אותי לבצע את ההעברה.

סנגיב

New member
חלונות על SSD עולה מהר מאד ואין שום טעם

ב"מצב שינה", וזה גם שוחק את ה SSD שלא לצורך. אצלי חלונות עולה ב 40 שניות ממצב כבוי.. "מצב שינה" יועד לקצר את הפעלת החלונות ואין לו שום קשר לחיסכון בחשמל.
הביטול הזה לא מבטל את ה"שינה" הרגילה.!

את הקובעת.

g l o r y

New member
אכן, אבל יש סיבה נוספת

אני עובדת על המון דברים בבת אחת. יש לי מסמכים פתוחים, מטלב פתוח, קומפיילרים פתוחים לצורך העבודות הסטודנטיאליות והפרוייקט שלי ועוד ועוד. אני לא מעוניינת לפתוח את הכל מחדש בכל פעם אז אני לא מכבה את המחשב הרבה, אולי פעם בשלושה ארבעה ימים. בטח שאני לא אכבה אותו בכל פעם שאני צריכה לסגור את המכסה. ואת הSSD אני אחליף בקרוב כדי להימנע מבעיית המקום. אבל זה ייקח כמה חודשים כי אין לי זמן להשבית את המחשב ולהתקין הכל מחדש עכשיו.
&nbsp
השאלה היא האם אפשר להעביר את קובץ ה hiberfil.sys לHDD בלי לפגוע בפעולה שלו.

סנגיב

New member
לא ניתן להעבירו למקום אחר.כל מה שכתבת מתקיים במצב "שינה" שבו

צריכת החשמל על סף הזניחה.

blzvi

Active member
אם אפשר תמונת מסך של

ניהול דיסקים דיסק קשיח .משהו בדומה לתמונה (מגיעים בקליק ימין על המחשב > ניהול .
בקשה שניה היא לבדוק היכן יושבים קיבצי המשתמש ,אנא ציין בהתאם לתמונה הקודמת באיזה כונן.

די כבר עם קבצי המשתמש ! אתה נעול על פרוצדורה

מסובכת לביצוע, לא נתמכת ע"י מיקרוסופט ופוגעת בשידוג/עדכון של החלונות.

blzvi

Active member
אז יש לי לחדש לך משהו

כפי שציינת אני נעול על פתרון של מערכת הפעלה על SSD וקיבצי משתמש על כונן קשיח נוסף מגנטי.
כך היה ב windows 7 .כאשר נתבקשתי לשדרג ל windows 10 השידרוג שמר על מבנה זה ולא היה שום קושי .
אין שום בעיות בשידרוגים
כל דבר שנעשה בפעם ראשונה זה קשה

blzvi

Active member
ועוד משהו לידיעה ,מיקרוסופט שינו את המדיניות

והם מאפשרים שינוי מיקום קיבצי משתמש לכונן אחר ואפילו מסבירים איך .
ראו אם כי יש מדריכים טובים יותר.
אז שילמדו זאת תחילה "הטכנאים" ואחר כך ינחילו את הידע לפשוטי העם .

שמע חביב. לפני ששמים קישור, כדאי מאד לקרוא אותו !!

אני מניח שזאת לא האנגלית שלך הבעיה.
וזה מה שהם כותבים בקישור שלך:

Caution Using the ProgramData setting to redirect folders to a drive other than the system volume will block your ability to upgrade to future versions of Windows.

By changing the default location of the user profile directories or program data folders to a volume other than the system volume, you cannot service your Windows installation. Any updates, fixes, or service packs cannot be applied to the installation. We recommend that you do not change the location of the user profile directories or program data folders.

HelpSupport

Active member
הצעה ידידותית ...

אני החלטתי לא להתייחס להערותיו כיוון שהוא סוג של טרול ומציע גם לך להתעלם ממנו.

אתה מציע להתעלם ממיקרוסופט ולא מטרול !!

שים לב
שים לב באמצעות הגדרת ProgramData כדי לנתב מחדש תיקיות בכונן מלבד אמצעי האחסון של המערכת יחסום את יכולתך לשדרג גירסאות עתידיות של Windows.

על-ידי שינוי מיקום ברירת המחדל של ספריות פרופיל משתמש או תיקיות נתונים תוכנית לאמצעי אחסון מלבד אמצעי האחסון של המערכת, אין שירות התקנת Windows שלך. אין אפשרות להחיל עדכונים, תיקונים, או ערכות service pack על ההתקנה. אנו ממליצים שלא תשנה את המיקום של ספריות פרופיל משתמש או תיקיות נתונים של התוכנית.

זה הם! ולא אני
https://support.microsoft.com/he-il/kb/949977
ישפטו הצופים בדיון.

כנראה הגיע הזמן ששניכם צריכים לשקול לתלות את הנעליים.

blzvi

Active member
מה שאני ממש אוהב בפורומים

כולם נוהגים כך אבל זה לא מונע מהם להשמיע ביקורת
ולא צריך לקרוא.אצלי לא מנע לא מונע לא ימנע שום שידרוג .
הרי כל הכלים של מצב audit והרצת סקריפט XML ו out the box זה המצאה פרטית של מפתחים ?
מנין זה בא לדעתך?
אני מניח שעקב השימוש ההולך וגובר ב SSD באחת הגירסאות הבאות זה יופיע בקובץ ההתקנה.

איזה התפלפלות. נפלא. אתה הוא זה שכתב שהם שינו

ואז אתה מביא קישור שהם לא שינו. אז מה אם אצלך זה הצליח ? לי יש מקרים
שזה מאד לא הצליח. ומי זה ה"כולם" אצלך ? אתה ותו לאו ? אניל א מכיר אף אחד ששינה - חוץ ממך.
והראו כאן בקישור שהעברת המסמכים בלבד שכן נתמכת, פותרת את בעית המקום.

blzvi

Active member
בדקתי זה משנת 2016

בנוסף למסמכים יש גם תמונות וסרטי וידאו .
יתכן וזה מספק ,אם יש טכנאים שיש להם רגלים קרות ומפחדים לנסות .

למעלה