המדפסת גורמת לקצר

Eldad S

New member
המדפסת גורמת לקצר

יש לי מדפסת לקסמארק X364dn.
עד היום היא עבדה יפה מאוד, בלי בעיות. נראה לי שהיא כבר עובדת אצלי בין שנתיים לשלוש שנים. מדפסת לייזר, מהירה (כשלושים דף בדקה), הדפסה על שני צדי הדף, פקס, סורק וכו'.

היום פתאום גיליתי מתישהו שהאל-פסק בחדר העבודה שלי התחיל לצפצף (קרי, לעבוד), ואז שמתי לב שקפץ הנתיך של החדר הזה, שבו נמצאים המחשבים והמדפסת. לאחר ניטרול כל הגורמים, התברר שכשאני מוציא את הכבל של המדפסת מן האל-פסק, הכל תקין ויש חשמל בחדר. כשאני מחזיר את הכבל (כלומר, מחבר את המדפסת לאל-פסק, לשקע שרק מגן מפני קפיצות מתח) או כשאני מחבר את המדפסת ישירות לחשמל, יש קצר.

המדפסת גדולה מאוד וכבדה מאוד, כך שאני לא יכול בעצמי להוציא אותה ולהביא אותה למעבדה כלשהי לבדיקה. האם לדעתכם יש מישהו שיכול לתקן אותה? אני מעריך שמשהו קרה לספק הכוח במדפסת, אם כי לא רואים שום ספק כוח כלפי חוץ - את כבל הכוח תוקעים בשקע קטן מאחורי המדפסת.

יש טעם להתקשר ולהזמין מישהו? כמה תהיה העלות? עדיף לקנות מדפסת אחרת? יש מדפסת בעלת ביצועים דומים שהייתם ממליצים עליה?

אשמח לכל עצה בנדון. האמת היא שהמדפסת היא ממש כמו אוויר לנשימה עבורי, והתקלה הזאת ממש לא הייתה צפויה.

1. המדפסת לא אמורה להיות מחוברת לאל פסק ...
2. אם גם בשקע רגיל בקיר המדפסת מקפיצה את הפקק אז יש לה בעיה וצריך לקחת\להזמין טכנאי ...

Eldad S

New member
תודה רבה. אכן, חיברתי גם לשקע רגיל,

רק ליתר ביטחון. גם שם הפקק קפץ.
גם במקרה של החיבור לאל-פסק - חיברתי לשקע שמגן מפני קפיצות מתח, לא לשקע כוח. אתה אומר שאין סיבה לחבר להגנה מפני קפיצות מתח?

אני תוהה אם כדאי לתקן וכמה זה עלול לעלות - או לנצל את העניין ולקנות כבר מדפסת חלופית, חדשה, עם אחריות וכו'. המלצה כלשהי? (נדמה לי שאתה מכיר את המדפסת הזאת - אם בכלל, אז ארצה לקנות מדפסת דומה לה בביצועים).

לא מכיר את הדגם הזה ספציצית אבל העיקרון דומה בכולן ..
מכשיר כזה חדש יעלה לך בין 1500 ל2500 תלוי בדגם ובביצועים
ככה שהכי זול זה להרים טלפון למעבדה של לקסמרק ולשאול מה הצפי לעלות תיקון ספק כוח במכשיר שלך במידה וזה הנזק היחיד (לפעמים ספק שהתקצר יכול לדפוק לוח ראשי או להפך מנוע תקוע יכול להעמיס את הספק ולקצר אותו) ולברר גם מה יכולה להיות העלות של מכונה חדשה ואז להחליט מה עדיף לך ...

Eldad S

New member
המון המון תודה.

לאיזו מעבדה היית מתקשר?
(אני לא בטוח שיש לי כתובת או טלפון של מעבדה מסוימת של לקסמארק - אבל נראה לי שמה הצעת זה בדיוק מה שכדאי שאעשה היום).

לויידע ,לא מכיר את השירות של לקסמרק
אבל הייתי מתחיל מכאן >>>
http://www.lexmark.com/he_il/about/contact.html
(כי זה מה שגוגל הציעו
)

Eldad S

New member
צודק

ואכן, אלה הפרטים שהיו בידיי. שכחתי שהייתי בקשר איתם לפני למעלה משנתיים.

Eldad S

New member
רבה.

האם אפשר גם להתקשר אליהם ולדבר איתם על התקלה בטלפון? (תכננתי להתקשר אליהם בהמשך היום, ולשאול כמה אמור לעלות התיקון).

למעלה