ריסוס נגד קרציות לגינה

toomuchdogs

New member
../images/Emo53.gifריסוס נגד קרציות לגינה

פולריס 40 - למישהו נסיון / ידע? מזיק לכלבים ? כמה זמן צריך לחכות מהריסוס ועד שמכניסים כלב לגינה? סוג אחר של ריסוס מומלץ ידידותי לבע"ח?

לא לא לא לא ! ../images/Emo18.gif

פולריס = זרחן אורגני = מוות נוראי לבעלי חיים. אני יכולה להמליץ לך על מדביר מורשה (עם רשיון של 20 וכמה שנים בענייני ההדברה) שמשתמש בחומרים שלא מזיקים לכלבים וחתולים ושאר בעלי חיים - הוא ריסס פעמיים את החצר של משפחתי ועשה עבודה נהדרת בהדברת הקרציות. כל זאת ללא שימוש בחולירות זרחניות למיניהן. אם מתאים לך שלחי לי מסר ואשלח לך את שמו וטלפונו בחזרה.

toomuchdogs

New member
מאיזה איזור הוא?

את יודעת במה הוא משתמש? אשמח לטלפון שלו - רק שאני מאיזור אשקלון... תודה

shaharc1

New member
יש מינון שמותר

לחצר, ואפילו לכלבים, למרות שאת זה לא ניסיתי. אני שנים מרססת את החצר בפולריס, וגם רוב המדבירים המקצועיים משתמשים בו. תשאלי את הוטרינר שלך הוא יגיד לך בדיוק כמה מותר.

toomuchdogs

New member
לא חשבתי לשאול ווטרינר....

אז פולריס זה בסדר? והמינון שמותר מספיק קוטל קרציות? איך מגיבים הכלבים שלך?

shaharc1

New member
עד היום לא היו בעיות

זה חומר מסוכן, לכן צריך לשים לב למינון , אבל בשימוש נכון אין בעיה. לדעתי הוטרינר שלך אמור לדעת לענות. הפעם הראשונה שקניתי פולריס היתה מהוטרינר שלי. קוטל גם קוטל... נמלים קרציות ג'וקים..הכל. עכשיו אני גם נזכרת, לפני שנתיים פספסנו את תחילת העונה והיו קרציות לפני שהספקנו לשים קולרים, ואז דודו ריסס את הכלבים עם הפולריס (זה מינון שונה מהחצר), וזה הרג את כל הלא רצוי. (הכלבים בחיים
) בקיצור...מסריח בטירוף אבל עושה את העבודה.

veredtered

New member
רק לזכור - רעיל מאוד לחתולים

אם אין חתולים בסביבה, אחלה. בן זוגי ריסס בחומר דומה בעבודה שלו כשהיתה מתקפת קרציות שם שנה שעברה (הכלבים באים איתו לעבודה). אבל אצלנו בגינה לא נוכל לעשות את זה בגלל החתולים. יש איזה וטרינר שיש לו גם חברת הדברה - דר' דה-לרוקה - יש לי איפהשהו את הטלפון אם מישהו רוצה. ורד

yaelbm

New member
מתי העונה ?

מתי כדאי לרסס גינה / גג / שטיחים ע"מ למנוע ?

yaelbm

New member
ומה לרסס ?

שטיחים ? גג ? גינה של בניין משותף? מה רלוונטי ?

toomuchdogs

New member
אממממ

לא יודעת מה אצלך אצלי זו תהיה 50מ"ר של גינה שכבר ראינו בה קרציות, גם לכלב של השכנים הגיעו קרציות ועשו לו "גרע" (גם לאבא שלו
) אז אנחנו נזמין מדביר כבר הכנו את החנות הקבועה שלנו לכמויות הפרוטיקול שניזדקק להן שטיחים וכדומה לא ממש מקומות מדגרה של קרציות אלא של פרעושים את צריכה קודם לדעת איפה יש אצלכם "מידגרות" של המזיקים האלה ולרסס בהתאם - הכי חשוב שהכלב ירוסס...או לפחות קולר נגד פרעושים. אני יודעת שבד"כ שטחי אדמה ודשא הם "המידגרות" של הקרציות האלה...הכלבים סתם כאלה שסובלים מהן..

shirili

New member
פתרון של קרציות ופרעושים

את החצר חייבים להדביר עם חומר כגון פולריס, אופיגל 50, טקטיק וכו... את השטיחים אפשר לרסס ב- K600 מיוחד לבדים רק בתנאי שהכלב לא ישן על השטיח את המיטה של הכלב אפשר לכבס בטמפ' גבוהה כמובן שבשביל פרעושים חייבים להדברי את הכלב בחומר טוב כגון פרונטליין, אדוונטג', רוולושיון וכו.... לא כל חומר עובד בכל מקום באותה מידה. בשביל קרציות חייבים קולר נגד קרציות כגון קילטיקס, פרוונטיק וכו... הכי חשוב שאם כבר עושים טיפול כזה אז צריך לשמור על הכללים שזה אומר אמפולה כל חודש על בסיס קבוע ולא להמתין עד שהכלב מלא בפרעושים... כך גם החצר וכו... אני קבוע מרססת את הפינות של הבית עם ריסוס רגיל

shirili

New member
פתרון של קרציות ופרעושים

את החצר חייבים להדביר עם חומר כגון פולריס, אופיגל 50, טקטיק וכו...את השטיחים אפשר לרסס ב- K600 מיוחד לבדים רק בתנאי שהכלב לא ישן על השטיחאת המיטה של הכלב אפשר לכבס בטמפ' גבוההכמובן שבשביל פרעושים חייבים להדברי את הכלב בחומר טוב כגון פרונטליין, אדוונטג', רוולושיון וכו.... לא כל חומר עובד בכל מקום באותה מידה.בשביל קרציות חייבים קולר נגד קרציות כגון קילטיקס, פרוונטיק וכו...הכי חשוב שאם כבר עושים טיפול כזה אז צריך לשמור על הכללים שזה אומר אמפולה כל חודש על בסיס קבוע ולא להמתין עד שהכלב מלא בפרעושים... כך גם החצר וכו...אני קבוע מרססת את הפינות של הבית עם ריסוס רגיל

את השטיחים תשלחי לניקוי יבש

או שתנקי אותם בקיטור את הגינה המשותפת רצוי לרסס אבל לקחת רק מדביר מורשה ולציין שיש בעלי חיים שמסתובבים בגינה המשותפת, כמו למשל חתולי רחוב, כלבים שעושים שם צרכים וכו' וכו ' - זה חשוב מאוד. את הגג שלכם? אני הייתי מקפידה לשטוף אותו בתכיפות עם מים חמים ואקנומיקה ולדעתי זה מחטא ואם את מבחינה בקרציות שם אפשר להוסיף למי השטיפה קצת פרונטליין ולשטוף איתו את הגג.

פרונטליין פלוס כן עוזר.

אבל צריך גם לשים קולר נגד קרציות. הסיכוי שהכלב יתמלא בקרציות כשהוא גר בדירה בעיר הוא די קטן. כן הוא יכול להביא אותן מהחצר או מהאדמה בגינה אבל לא באותה כמות שיש לכלבים המושבניקים שהקרציות חיות בתוך החול ובתוך הדשא ורק מחכות להזדמנות למצוא להן את הפונדקאי חם הדם.

shaharc1

New member
נכון. פרונטליין פלוס

זה אחלה חומר. תופס על קרציות ופרעושים והוא מעולה לעכשיו שעוד קצת מוקדם לקולרים כי עוד ירד גשם.

veredtered

New member
פרונטליין פלוס

לפרונטליין הרגיל הוסיפו חומר שהורג את הביצים של הפרעושים ובכך הפכו אותו לפלוס. היעילות נגד קרציות לא שונה בין הרגיל לפלוס - בכל מקרה בתיאוריה - כי החומר שהוסיפו לא פעיל נגד קרציות. עם זאת נגד פרעושים זה חומר מאוד טוב במיוחד שהוא חדש (התוספת) והפרעושים עוד לא התרגלו אליו. ורד

למעלה