לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3931139,311 עוקבים אודות עסקים

פורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא  קראו  את  תקנון הפורום  לפני  שאתם  מתחילים  לכתוב  בו !

קחו את העצות הניתנות בפורום בעירבון מוגבל. זכרו כי העצות עלולות להתברר כשגויות ולא נכונות.
בכל מקרה, העצות הניתנות בפורום אינן מהוות תחליף להתייעצות ולביקור אצל וטרינר, או לפניה לבעל מקצוע מיומן ומנוסה.

המשך >>

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
29/10/2006 | 17:24
44
47
בני כמה צריכים להיות גורים שנמסרים לאימוץ?
הגורים שלי בני חודש ושבוע והכלבה שלי עושה טובה שהיא מניקה אותם. הבעלים החדשים שלהם מחכים להם בקוצר רוח.
אז חשוב לי באמת לדעת עד איזה גיל הם חייבים להישאר אצלינו.

תודה.
כלבים >>
לצפיה ב-'הגורים צריכים להיות עם האמא לפחות'
הגורים צריכים להיות עם האמא לפחות
29/10/2006 | 17:38
6
140
עד גיל 8 שבועות..(כלומר לפחות חודשים )
ולא רק בגלל הנקה
הגורים בשלב הזה צתחילים את תהליך החיברות שלהם (סולציאליזציה) וצריכים כמה שיותר חשיפה לכלבים אחרים, ובשלב כ"כ מוקדם, לאחים שלהם לשגר..
עדיף לא להפריד אותם מהאמא ומהאחים שלהם עדיין
כלבים >>
לצפיה ב-'O.K תודה. ומה אני יכולה'
O.K תודה. ומה אני יכולה
29/10/2006 | 17:46
5
81
לתת להם לאכול כתוספת למה שהם (בקושי) יונקים?
איך אני יכולה לדעת עם ההנקה מספקת?
כלבים >>
לצפיה ב-'עם=אם'
עם=אם
29/10/2006 | 17:47
42
לצפיה ב-'הם לא יונקים כי לא רוצים או כי היא'
הם לא יונקים כי לא רוצים או כי היא
29/10/2006 | 18:25
78
לא נותנת להם?
למיטב ידעתי הלא מקצועית הטבע בנוי ככה שהם יאכלו כמה שהם צריכים
אז אם אי יניקה באה מצידם- זה בסדר, הם אוכלים כמה שהם צריכים
אם האי יניקה באה מצד האמא- לא יודעת
כך או כך ממליצה להתייעץ עם וטרינר
כלבים >>
לצפיה ב-'תוספת מזון/ אי יניקה'
תוספת מזון/ אי יניקה
29/10/2006 | 18:41
2
62
רצוי תמיד להתייעץ עם וטרינר.
אם כי סמוך לתום תקופת החיברות הכלבי, האם כבר מגלה סימני אי רצון להניק את גוריה.
מגיל שישה שבועות ניתן לתת תוספת מזון(בנוסף להנקה) של שימורי מזון רך לגורים ו/או גבינות רכות (לבנה 9% וכדומה), מקובל להניח את התוספת בפני הגור במשך כעשר דקות, ואחר כך להוציא התוספת, כמה שאכל זה מה שהוא זקוק.
בהאכלת שגר, יש להקפיד לבל יקופחו גורים פחות דומיננטים.
יש לעקוב אחרי תוצאות תוספת המזון, שלשולים וכדומה, להפסיק במקרים כאלה, ו/או לגוון ולהחליף התוספת או לפנות לוטרינר במקרה הצורך.
כלבים >>
לצפיה ב-'יש כמה טעויות קריטיות בתשובה שלך'
יש כמה טעויות קריטיות בתשובה שלך
29/10/2006 | 20:05
1
81
גורים מתחילים בגמילה מגיל 3 שבועות!
בשום אופן לא שימורים!
מתחילים מחלב גורים מיוחד לגורי כלבים.
או חלב גורים מעורבב עם אוכל גורים משובח שהושרה במים רותחים והתקרר = טחונים יחד בבלנדר זה הדייסה המומלצת. זה ממילא השלב אחרי שהם שותים בקלות את החלב המיוחד מקערה.
בהתחלה מלמדים אותם ללקק ע"י טבילת אצבעות בחלב.דיסה וקירובם לקערה.
האידיאלי זה שלכל גור תהיה קערה משל עצמו או כמה קערות לפחות.

לא שמים 10 דקות את האוכל!
מחשבים את הכמות לגור לפי משקל וגיל ומכפילים במספר הגורים, מכינים ואז מחלקים למנות.
יש להאכיל 4 פעמים ביום לפחות.
תוספות של קוטג', גבינה לבנה, עוף מבושל , ביצה קשה יש להוסיף אחד אחד ורק אחרי שהם כבר שבוע לפחות רגילים לאכול אוכל מסחרי לגורים בצורת דיסה.

בטח הגורים שלו נמצאים בתת משקל והכלבה בסבל רב! הכלבה בטח פצועה לחלוטין כי לגורים יש שיניים והם פוצעים אותה נורא.
עצוב
כלבים >>
לצפיה ב-'שום אי דיוקים'
שום אי דיוקים
29/10/2006 | 20:48
50
איני פוסל את הדרך שלך, יתכן ועדיף לחשב את הכמות לפי גיל ומשקל, אך באופן מעשי בפרקטיקה עדיפה שיטת עשר הדקות.
מה עוד שחישוב של 5 קלוריות לכל 30 גרם ממשקל הגוף ליממה, עוסק בתזונה כולה ולא בתוספת.
נכון שמומלץ לתת תוספות לגור מגיל שלושה שבועות, והדרך שלך טובה לגיל זה,אך כאן מדובר בגורים בני חמישה שבועות, ובגיל שישה שבועות ניתן בהחלט לתת להם את המזון שציינתי.
בעניין העוף, לגורים עד גיל ארבע וחצי חודשים אין שיניים המסוגלות לפרק בשר, כך שאיני יודע מאיין הנחרצות הזו בעניין העוף.
בכל מקרה, בדוק את עצמך לפני שאתה מעלה טענת אי דיוקים.
בנושא הסבל של הגורים והכלבה אני מסכים איתך בהחלט.
כלבים >>
לצפיה ב-'תשובה-זמן מסירת גורים'
תשובה-זמן מסירת גורים
29/10/2006 | 18:19
77
הספרות המקצועית מדברת על שבעה שבועות (פלוס מינוס שבוע), בתקופה זו הגור/ה לומד/ת מהאם ומהשגר מה שמכונה "חיברות כלבי", כלומר כללי התנהגות עם כלבים אחרים, התנהגות נרכשת זו תלווה אותו כל חייו.

חשוב להדגיש בפני הבעלים החדשים, כי התקופה של בין שבעה שבועות לשניים עשר שבועות, הינה תקופת חיברות עם אנשים וחיות אחרות, רצוי בתקופה זו לחשוף אותו, כמה שניתן לאנשים שונים, ולחיות מחמד אחרות כגון, חתולים.
הדברים שילמד בתקופה זו ילוווהו כל חייו ביחסיו עם בני אדם וחיות.
כל זאת צריך להיעשות בפיקוח צמוד של הבעלים, תוך הקפדה על בטיחות הכלב, ותוך התחשבות בכך כי הכלב הינו בלתי מחוסן.
כלבים >>
לצפיה ב-'חכה עוד חודש'
חכה עוד חודש
29/10/2006 | 19:45
18
55
האם הגורים גזעיים בעלי תעודות? אם לא, תעקר בבקשה את הכלבה בהקדם.
כלבים >>
לצפיה ב-'צר לי, אך עצה ללא ביסוס.'
צר לי, אך עצה ללא ביסוס.
29/10/2006 | 20:19
17
51
לא לגבי העיקור, אלא לגבי זמן המסירה.
1)רצוי(לא הכרחי) שאת תחילת החיברות האנושי יעשו הגורים עם הבעלים החדשים.
2) האם כבר מניקה את הגורים באי חשק שילך ויגבר ככל שינקוף הזמן, ההנקה מתישה אותה, ושיני הגורים השפיציות והחדות פוצעות אותה.
לכן למענה ולמענם רצוי למסור הגורים בעוד כשבועיים.

כלבים >>
לצפיה ב-'ההמלצה היא 8 שבועות'
ההמלצה היא 8 שבועות
29/10/2006 | 20:23
1
52
(משום מה קראתי חודש,עכשיו ראיתי שחודש ושבוע) עד אז אם עוד צריכים את אמא שלהם והאחים שלהם, הם הרי מקבלים מהאמא הרבה יותר מאוכל. שום נזק לא ייגרם אם הם יימסרו שבוע קודם- אבל עדיף לחכות לגיל חודשיים.
כלבים >>
לצפיה ב-'מדובר בין שישה לשבעה שבועות'
מדובר בין שישה לשבעה שבועות
29/10/2006 | 20:53
44
שמונה שבועות זה כבר יותר מדי, ותשעה שבועות זו חריגה רצינית.
בסך הכל יש לגור חמישה שבועות של חיברות עם בני אדם, ואם ניקח לו שניים, מתוכם, שהם כארבעים אחוז זה קריטי.
מה עוד שנגרם סבל להם, כי הגורים יטו להמשיך לינוק, ואז או שיתישו את האם, ויפצעו אותה בשיני הגורים החדות שלהם, או שהאם תאלץ לגרשם בכוח.
כלבים >>
לצפיה ב-'ברור שבאי חשק!'
ברור שבאי חשק!
29/10/2006 | 20:30
14
40
כי הגורים לא מקבלים הזנה לבד חלב שזו טעות!

רצוי מאד ואף הכרחי כי לפחות מחלק מהגיל הקריטי 7-14 שבועות הגורים יעשו בחברת אימם ואחיהם. כי חיברות עם אנשים הוא סבבה אבל אחר כך שיהיה לך כלב חסר נורמות כלביות עם בעיות התנהגות אתה תצטער שהוא לא נשאר את העוד 4 שבועות עם אמא שלו.
כלבים >>
לצפיה ב-'הטעיה'
הטעיה
29/10/2006 | 21:01
13
39
חבל שאתה מטעה את משתתפי הפורום.
על פי כל קני המידה, הניסיון והספרות המקצועית, תקופת החיברות הכלבית היא עד שבעה שבועות, זה מספיק להם ללמוד את כל הנורמות הכלביות.
כלב שישאר ע"פ הצעתך עד גיל 14 שבועות במחיצת אחיו ואימו, יהיה כלב חסר ידע נרכש ומופנם בהתנהגות עם בני אדם.
האם ידעת כי בארה"ב רוב מקרי תמותת הכלבים, הינם בהרדמה ע"פ בקשת הבעלים, חלק ניכר מזה הינו בגלל אי חשיפה לבני אדם בגיל המתאים.
כלבים >>
לצפיה ב-'מה שהיא ממליצה ממש לא סותר'
מה שהיא ממליצה ממש לא סותר
29/10/2006 | 21:24
2
28
את ההמלצה על חיברות נאות עם בני אדם.
אין שום מניעה שגורים יבואו במגע עם בני אדם בטרם הופרדו מאימם כך שאין קשר בין הזמן שכלב שוהה במחיצת אימו ואחיו לבין התנהגותו בעתיד עם בני אדם.
מסירת גור בגיל 6 שבועות כמו שאתה ממליץ היא מוקדמת מדי. 7 שבועות - סביר, אבל כדאי בכל מקרה לחכות. 8 שבועות זה האידיאל ובכל מקרה השארה של גור מעבר ל-10 שבועות היא אפשרית אך נדרש ידע של המגדל והשקעה מזמנו על מנת שהגור יגדל כהלכה מבחינה התנהגותית.
כלבים >>
לצפיה ב-'אוטופית אין שום סתירה'
אוטופית אין שום סתירה
29/10/2006 | 21:41
1
20
מעשית יש ויש.
במחשבה שנייה גם אוטופית יש סתירה.
אולי ע"פ תורת הקוונטים גוף יכול להיות באותו זמן בכמה מקומות, אך לכלב שנשאר במסגרת להקתית/כלבית, יקשה להסתגל
באותו זמן למסגרת להקה אנושית.

כלבים >>
לצפיה ב-'רק אם הבעלים של האמא'
רק אם הבעלים של האמא
29/10/2006 | 22:46
28
מגדלים כלבה לא מחונכת שלא נותנת לבעלים להתקרב לגורים שלה.
כלבים >>
לצפיה ב-'לא אמרתי עד גיל 14 שבועות'
לא אמרתי עד גיל 14 שבועות
29/10/2006 | 21:24
31
איפה אמרתי את זה?
אמרתי שזה הגיל של הסוציאליזציה 7-14 שבועות מבחינה התנהגותית - לא אמרתי שהם צריכים להשאר עד גיל 14 שבועות.
כלבים >>
לצפיה ב-'הספרות המקצועית'
הספרות המקצועית
29/10/2006 | 21:48
28
אומרת שהגיל הקריטי הוא מ3-14 שבועות - כל ספר אומר משהו אחר.

למשל כאן במאמר של PETPLACE

Socialization

The sensitive period of learning occurs between 3 and 12 weeks of age. It is critical for owners to expose a new puppy to as many different kinds of people, wearing as many different types of apparel, as possible during this period. If pup enjoys these encounters with strangers, he will eventually accept strangers as potential friends. Other animals should be introduced at this early time, too, so that they can be familiarized and recognized as non-threatening. The animals the puppy meets (dogs especially) should be healthy and vaccinated. If you stage-manage these encounters in your home, you can follow the veterinarian's recommendation to avoid public places until the pup is fully vaccinated while at the same time achieving a useful measure of socialization.

בדרך כלל אם הגורים גדלים במשפחה בתוך הבית אין בעיה של סוציאליזציה עם אנשים יש יותר בעיה עם סוציאליזציה עם כלבים אחרים אם הכלב מנותק בגיל צעיר מדי מאחיו ואימו.
בהתחשב בעובדה שברגע שהגור ינותק ממשפחתו הוא יחייה לפחות חודש וחצי בבידוד כלבי בגלל תקופת החיסונים אבל הוא לא יהיה בבידוד מאנשים. הבעיה היותר קריטית היא סוציאליזציה ראויה לפחות עד גיל 8 שבועות|סהדגש| עם כלבים (כמובן שלכל סוגי הסוציאליזציות יש משקל חשוב וזהה)
כלבים >>
לצפיה ב-'אשמח לראות קישור לספרות\מאמר'
אשמח לראות קישור לספרות\מאמר
29/10/2006 | 21:51
4
17
שמראה שתקופת החיברות מסתיימת בגיל 7 שבועות.
אתה הוא המטעה.
כלבים >>
לצפיה ב-'מדוע לא?'
מדוע לא?
29/10/2006 | 22:42
3
16
אשלח לך בינתיים משהו מהרשת, ואם תרצי אפנה אותך לספרות מקצועית כתובה.
לילה טוב
כלבים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הקישור לא עבר, הנה הוא בגוף ההודעה.'
הקישור לא עבר, הנה הוא בגוף ההודעה.
29/10/2006 | 23:14
2
17
מצטער שלא עבר קודם, כאמור אם לא יספק אותך אשלח לך מראי מקום מקצועיים אחרים.
כלבים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אתה ממש מצחיק המאמר מחזק בדיוק את'
אתה ממש מצחיק המאמר מחזק בדיוק את
29/10/2006 | 23:59
1
17
מה שאמרתי.
כלבים >>
לצפיה ב-'את ממש מצחיקה, המאמר מחזק בדיוק את'
את ממש מצחיקה, המאמר מחזק בדיוק את
30/10/2006 | 00:03
17
שאמרתי.
כלבים >>
לצפיה ב-'סיימון, אינני יודעת מהיכן אתה שואב'
סיימון, אינני יודעת מהיכן אתה שואב
29/10/2006 | 23:24
2
28
את המידע הכלבני שלך, לי יש נסיון ממש מועט בהמלטות וגורים....
יש להבדיל בין גודל הגזע, ככל שהגזע קטן (גודל ולא גיל) יותר יש להשאירו עם האם ושאר השגר, ככל שהגזע גדול יותר ניתן למסור לבעלים החדשים מוקדם יותר, אולם לא לפני גיל 8 שבועות....
את החיברות הם עוברים כבר במשפחת האם, בנוסף האם מתפקידה לא רק להניק אלא גם לחנך את הגורים, היא מלמדת אותם לא להציק לגדולים מהם, כשהם מציקים לה, היא מגרגרת עליהם, מלמדת אותם היראכיה להקתית במשפחת האדם ....
כך שאני לא רואה היכן הנזק שנגרם לגור שנשאר עוד שבוע שבועיים עם האם ואחיו לשגר...
בהמלטה של הווסטים שלי, את הנקבה מסרתי גיל 8 שבועות, היא כבר היתה בשלה לעזיבה, הזכר נשאר עוד שבוע כי לא היה מספיק "מנטש" לעזוב את אמא וסבתא ניל"י.... יש להתיחס לכל שגר וגור בנפרד, לא כל גור דומה לאחיו...

סבתא ניל"י - רכזת גידול ווסטי.
כלבים >>
לצפיה ב-'פירסמתי מעלייך מאמר'
פירסמתי מעלייך מאמר
29/10/2006 | 23:59
1
15
את מוזמנת לקרוא בו, החלוקה במאמר מקובלת על מאלפים רבים בארץ ובחו"ל.
למען ההגינות אציין כי יש בספרות המקצועית כאלה, הדוגלים לא להפריד כלב מאימו ואחיו לפני גיל 8.5 שבועות.
בכל מקרה, אין טעם להחזיק כלב עם אימו והשגר, מעבר לזמן בו למד את כל שהאם והלהקה הקנו לו.
רצוי שלא יחזור על חומר לעוס, אלא ילמד התנהגויות חיברותיות חדשות אצל האדם וסביבתו.
באשר לדברייך לגבי ההפרדה בין גזעים קטנים לגדולים, הרי דווקא הזנים הקטנים מתבגרים מהר יותר.
ועוד שאלה? פעמיים רבות קצה נפשה של האם בגוריה עוד בגיל שישה שבועות, מה על כך?
מקווה להשכיל מניסיונך הרב.
כלבים >>
לצפיה ב-'כתבתי למעלה שאין לי נסיון רב'
כתבתי למעלה שאין לי נסיון רב
30/10/2006 | 00:39
12
בהמלטות, יש לי נסיון כלבני כללי....
נכון שגזעים קטנים מקדימי בגרות מינית הורמונלית, יחום ראשון יכול להיות גם בגיל 5 חודשים, אולם אין קשר בין
בגרות הורמונלית לבגרות נפשית....
אין לי שמץ של מושג מדוע הכריזנטמות שלי ושל אחרים עדיין תינוקיים בגיל 7 - 8 שבועות לעומת הדנים והמלאמוטים שהיו לי.
אבל מתוך צפיה ולמידה את התנהגות הגורים, אין לי ספק שהגמדים זקוקים לאמא גם אם אינה מניקה אותם... כתבתי שאת הזכר לא שחררתי כי עדיין לא היה בשל ליציאה לחיים חדשים, מה לא בשל אתה שואל את עצמך, לא יצר קשר עם שאר כלבי הבית, לא נטה להסתובב חופשי בבית, אחותו היתה משכיבה אותו על הגב ולא נותנת לו להתהפך ועוד.... לכן מבחינתי לא היה בשל לצאת ונשאר עוד שבוע, נכון להיום הוא הפך לאילתי (רק שלא יעבוד בלהקת בידור מלונית), בעל אופי חזק, אינו פוחד מכלום, לפני שעלה למעלה דאג לסמן את זכריותו בכל פינה ובכל עץ....

בהמלטה של הדנית שלי, היא לא הפסיקה להניק את השגר , גם ביום המסירה היא עדיין הניקה אותם, כנ"ל המלאמוטית שלי, כשבאו שלושת הבעלים החדשים, הם ראו את אמא קסמי נפרדת מילדיה ע"י שכיבה על הצד ואפשרות לשגר לינוק.

סבתא ניל"י.....
כלבים >>
לצפיה ב-'תשובה...'
תשובה...
29/10/2006 | 19:51
19
גורים ניתן להתחיל לתת להם אוכל מסחרי איכותי (בשום פנים לא אוכל ביתי, גבינות, חלב וכו...) בתחילה יש להרטיב אותו היטב שיהפוך לדיסתי, למעוך היטב ולתת להם ללקק, בצורה זו כמה ימים, יש לתת לפחות 4 פעמים ביום....
עד לסיום ההנקה האמא מנקה את הפיפיקקי של הגורים, מרגע שהם יתחילו לאכול אוכל מסחרי היא תנקה רק את הפיפי...
בגיל 4 שובעות יש לתת לגורים ולאמא כדורי תילוע, נא להתיעץ עם הוט' המשפחתי (מקוה שתילעת את האם לפני הזיווג)...
בגיל 7 שבועות לחסן חיסון משושה ראשון כולל שבב!!!
לשחרר את הגורים רק בגיל 8 שבועות.... ולבדוק שהבתים הם רציניים ושלא ינטשו את הגורים...
לסיום, אם האמא אינה גזעית = בעלת תעודות יוחסין, נא לדאוג שלא תורבע יותר, הטוב ביותר לעקר אותה.

סבתא ניל"י...
כלבים >>
לצפיה ב-'והם רק יונקים?????'
והם רק יונקים?????
29/10/2006 | 19:55
1
17
לצפיה ב-'ברור שהיא עושה טובה היא סובלת'
ברור שהיא עושה טובה היא סובלת
29/10/2006 | 20:06
24
סבל רב והגורים רעבים נורא כי הם ניזונים רק מחלב.

מזעזע
כלבים >>
לצפיה ב-'מומלץ למסור מגיל 6 שבועות..אנמק'
מומלץ למסור מגיל 6 שבועות..אנמק
<< ההודעה הנוכחית
29/10/2006 | 23:38
13
2793
התקןפות הקריטיות בחיי הגור...
מבוסס על מחקרו של ד´ר סקוט.

התקופה הראשונה
מיום ההמלטה ועד היום ה- 21, סיום תקופה זו יכול לנוע מהיום ה- 19 עד היום ה- 21, ותלוי בכל גור. בתקופה זו הכלב עדיין חסר חושים מפותחים, אינו רואה ושומע, תנועותיו מוגבלות וכל תפקידו הוא לקיים את עצמו בחיים. בתקופה זו תלוי הגור לחלוטין באמו, היא המספקת לו את המזון, ניקיון, טפול בכאבי הבטן, שמירה, והחשוב- חמימות האם. במשך תקופה זו מתפתחים החושים כשחוש הראיה מתחיל בימים בין ה- 9 וה- 13. לקראת סוף התקופה מגיעים גם חוש השמיעה והריח להתפתחותם המלאה.

התקופה השניה
משתרעת מהיום ה- 21 עד היום ה- 49, כלומר עד לגיל של 7 שבועות בערך. זוהי אחת התקופות החשובות ביותר בהתפתחות הגור, משום שאז מתחילה תקופת הסוציאליזציה של הגור – ההסתגלות החברתית שלו. בתקופה זו יוצר הגור את הקשר עם בני מינו הכלבים, הוא מתרגל לחברת כלבים, לחיים בחברתם ולכללי החיים הקשורים בכך. כלב שיחסר חברת כלבים בתקופה זו לא יזהה את עצמו עם חברת הכלבים. אם יופרד גור מהשגר בגיל 3 שבועות ויגדל בחברת בני אדם בלבד, הוא יזהה את עצמו כאחד מחברת בני האדם וכל התייחסותו החברתית, כולל ההתייחסות המינית, תהיה כלפי אנשים. המדענים קוראים לתופעה זו החתמה על בני אדם. כלב מוחתם על אנשים, אינו מגלה עניין בכלבים אחרים, הוא אפילו דוחה את חברתם. גם הכלבים האחרים מרגישים בכלב כזה ואינם מוכנים לקבלו לתוכם. בכלב כזה עלולות להתעורר בעיות בקשר להרבעה משום שהוא עלול להיות משולל כל זיקה מינית כלפי כלבות.

בתקופה השניה מתפתחים כאמור היחסים בין הכלבים בתוך השגר. הגורים משחקים זה עם זה, נלחמים זה בזה ונוצרת כבר ההיררכיה המעמדית בתוך השגר כשבד"כ הזכר הגדול ביותר מבין הגורים הוא השליט, ובאם השגר מורכב מנקבות בלבד, השליט היא הנקבה הערנית ביותר. במשך תקופה זו הגור חסר עדיין את הביטחון העצמי לצאת לעולם הרחב והוא זקוק להגנה של אמו. בד בבד עם התפתחותו החברתית, מתפתחת בתקופה זו מערכת העצבים של הגור, כך שבגיל 7 שבועות הגור הוא בעל יכולת שכלית זהה לכלב המבוגר והי הוא מוכן לעמוד במצבים חדשים כראוי.

גיל 7 שבועות הוא הגיל הטוב ביותר כדי להפריד את הגור מאמו. גור שלא יבלה את מלוא התקופה של 7 שבועות בחברת האם עלול לסבול מחוסר יציבות בהתפתחותו הנפשית. יש לקחת עובדה זו בחשבון בשעה שמוסרים את הגורים הצעירים לקונים.

התקופה השלישית
נמשכת מגיל 7 שבועות עד 12 שבועות. זוהי התקופה המתאימה ביותר ליצירת הקשר בין האדם והכלב. הניסיון שירכוש הגור ביחסיו עם בני האדם בתקופה זו יקבע את כל צורת ההתייחסות שלו לבני אדם, למשך כל חייו. בתקופה זו יש להניח את הבסיס לחינוכו של הכלב, יש להרגיל את הכלב לשיתוף פעולה בעבודה בינו לבין האדם. בגיל זה כל מוחו של הגור פתוח ללמוד דברים חדשים, יש להרגילו ללמוד תרגילים קלים. גור שהיה בעל ניסיון למידה בתקופה זו לא ישכח את הדברים שלמד במשך כל ימי חייו, אם לטוב ואם לרע. לכן יש להיזהר ביותר כדי לא להשאיר השפעות שליליות על הגור בתקופה זו.

אך מדוע אני ממליץ על הוצאה ב 6 שבועות מאחר     ויש להבין כי לא תמיד התקופה מוגדרת בדיוק לפי ימים ויש הבדלים של יומיים-שלושה לכאן או לכאן. דבר נוסף שצריך לדעת הוא כי התקופות אינן רודפות אחת את השניה, אלא החל מהתקופה השנייה קיימת חפיפה של כשבוע בין תקופה לתקופה. לדוגמא אם הזכרנו שבתקופה השנייה מתרחשת הסוציאליזציה הכלבית ובתקופה השלישית בגיל 7 שבועות מתרחשת הסוציאליזציה עם בני אדם, הרי למעשה יכולה הסוציאליזציה עם בני אדם להתחיל כבר בשבוע ה- 6 בחיי הגור ולהמשיך בתוך תקופה שלישית.

ומכאן מסקנתי כי יש צורך בהוצאה ב 6 שבועות ולא בשבעה שבועות מאחר ואין חפיפה מדוייקת בין התקופות וישנה סבירות שאם הוציא את הגור בשיבעה שבועות ועדין ישנה אפשרות לאי חפיפה בתקופות כך שאנו נכנסים לשבוע ה 8 שהגור בשל לחשיפה לאנשים  באופן מוחלט...אך אליה וקוץ בה אל לנו לשכוח שהשבוע ה 8 היא אחת התקופות הקריטיות וקרדינאליות מבחינת חריטת הפחד עד לגיל 10 שבועות שבהן אם גור יחשף ללחץ קיצוני מרעשים או מחשיפה שאינה הדרגתית הזכרון הלא נעים יחרט לאורך חייו של הגור...מה שקורה בד"כ כשמשפחה מוציאה גור לבית ללא הכנה מוקדמת ומקצועית בד"כ לגור כזה יהיו בעיות התנהגות נפוצות כמו הקאה באוטו..יללות להצמדות ללהקה והמון חיזוקי התנהגות לא רצוייה כמו פינוק יתר בימים הראשונים והרבה המולה סביב הגור החדש עד להעלמות פתאומית לבית הספר לעבודה וכד'..מכאן שגור המוצא בשבוע ה 7 או ה 8 סביר מאוד שיחווה פחדים באופן טבעי לסביבה חדשה ומלאה רעשים
ומכאן לחריטת הפחד הדרך קצרה מאוד.
מאחר ואין בעיה כלל בסוציאליזציה עם כלבים בתקופה זו 6 שב' הרי הוא למד את חוקי הלהקה ותקשורת (אמנם רצוי להמשיך ולחשוף) יש למנוע ממנו כל סיכוי להיגרר להוצאה בתקופה קריטית זו של החתמה וחריטת הפחד.

על כן בכדי להיות בטוח לחלוטין יש להוציאו כמה שיותר לכיוון 6 שבועות וכל זאת מאחר ואין חפיפה מדוייקת בין התקופות הקריטיות כי זה נע בכמה ימים לכאן או לכאן.
מקווה שנימקתי...

אשמח לענות לכל שאלה.

כלבים >>
לצפיה ב-'הלוחש.... לדעתי זו הפעם הראשונה'
הלוחש.... לדעתי זו הפעם הראשונה
30/10/2006 | 00:52
10
66
שאינני מסכימה איתך, יש להתייחס לכל גור בנפרד, כשיש לך שגר של כמה גורים, אתה למד מי מהם כבר מוכן לצאת
לביתו החדש, בנוסף, חשוב מאוד ענין החיסון הראשון, אין טעם לתת חיסון ראשון לפני גיל 7 שבועות, כי אם האם מניקה את הגור עד לגיל 4 שבועות, הוא מחוסן באופן טבעי 3 שבועות נוספים,במשך 3 שבועות רמת החיסון יורדת, לכן יש לחסן גור בשבוע השביעי,  אין להוציא רק לאחר 5 ימים מיום החיסון, אני לא מוציאה גור אלא אם עברו 8 ימים מיום החיסון....

בעלי גורים שלי מקבלים הסבר שלא לתייחס כשיוצאים מהבית ולא כשחוזרים.
אני נוהגת להשמיע קולות פתאומיים מיום ההמלטה, כשהם כבר מסוגלים להסתובב חופשי בבית, עושה להם אמבושים עם מטריה, משכיבה אותם על הגב ולא משחררת עד שהגור נרגע... כל זאת אני מעבירה להורים החדשים.... לשמחתי פרט לכחלולה שלי אין לי אף כלב פחדן, היא הגיעה אלי בגיל 7 שבועות במטוס מלא סוסים הולנדים...
נכון להיום היא פוחדת יותר מסקובי דו מרעשי רעמים....
כלבים >>
לצפיה ב-'כשמדובר במגדל מקצועי כמוך יש לתת את'
כשמדובר במגדל מקצועי כמוך יש לתת את
30/10/2006 | 01:16
9
49
הדעת לאופיו האינדבידואלי של הגור ...וחיסון..אך מה קורה באמת עם הרוב שלא לדבר על הרבעות פירטיות ומעורבים וכל מיני לא מקצועיים...מצד שני עומדים אנשים שמוכנים לאמץ לקנות ואין להם סבלנות והדרכה של מגדל מקצוען..
אך מחקרו של ד"ר סקוט מוכיח את הזמנים והתקופות הקריטיות הכלבים שלי הוצאו בגחל מדוייק של שישה שבועות ולא היתה אף פעם בעיה של חשיפה או טראומות לכלב..סבתא ניל"י לא כולם מגדלים לפי הספר ואכפתיים כמוך..

לכן המלצתי היא לכל המאמצים למינהם ולפעמים גם אצל מגדלים מקצועיים ישנה תופעה של "זירור" הוצאת הגור בכדי לא לפספס קונה. והם הרוב לצערי..ישנה מגדלת אחת סליחה שתיים שמבקשות את עזרתי באיפיון השגר..ואני מגיע בשבוע החמישי והשבוע השישי לבחינת אופיו של השגר ואופיו האינדבידואלי של כל גור.
כך שמראש הבנו את הקו הכללי לאן לשיך כל גור..עד היום היא טוענת שישנן רק הצלחות ושאוששתי את הרגשתן לגבי השגר והאינדבידואל.

לו כל המגדלים היו עושים כך המון בעיות של התאמה לבית היו נחסכות וכמובן בעיות התנהגות לגור באותו הבית שהותאם לו נחסכו.

כל המחקרים מראים שהשבוע השמיני עד לעשירי הם תקופות מאוד מאוד רגישות לפחד וחריטת הפחד בתקופה זו אפשרית בקלות ע"י רעשים ותופעות חדשות.

אשמח לענות לכל שאלה.
כלבים >>
לצפיה ב-'וואלה? אתה מגיע לאבחון שגר??'
וואלה? אתה מגיע לאבחון שגר??
30/10/2006 | 02:26
8
38
למה לא מספרים לי כלום בבית הזה??

תפסתי אותך ידידי הטוב.... בהמלטה הבאה אתה מתייצב כאן, כמו כל הנכדים שלי...

קפה וסגריות על חשבון סבתא, עוגה אממ.... רק אם תהיה נכד נחמד...
עליך..... ודש לתיישון שמבטיח ולא מקיים...

סבתא ניל"י שאוטוטו... הופכת גם לדודה ניל"י לגורה כחולה גיורת מהולנד...
כלבים >>
לצפיה ב-'תמיד אשמח לבוא אליך סבתלה..'
תמיד אשמח לבוא אליך סבתלה..
30/10/2006 | 02:45
7
39
לצפיה ב-'אבנר, האם ישנה התייחסות במחקרו'
אבנר, האם ישנה התייחסות במחקרו
30/10/2006 | 02:58
6
35
של סקוט לגבי הגזעים השונים? גודל, אופי ומטרת עבודה שלהם?
כלבים >>
לצפיה ב-'הוא מתיחס לכלל הגזעים ואין שום'
הוא מתיחס לכלל הגזעים ואין שום
30/10/2006 | 07:45
5
29
הבדלים בגזע מין וגודל..רק הגיל ומערכת העצבית המתפתחת עד לגיל 22 שבועות הם המאפינים של הטבעה דרך חושים והסביבה.

ניל"י המבחן המוקדם בא לחשוף את הפרטים החוששים ושע"פ מערכת העצבית הם מסוווגים כמי שיהיה מעוכב בהתנהגותו הכללית או בעל התנהגות מומרצת..
כך שבחמישה שבועות אפשר לקבוע למי יהיה קל לעבור את החויות בעולם שבחוץ ולמי יהיה קשה..ולא רק האתאמה היא נכונה יותר לבעלים למשל לקבוע האם לגור זה מתאים לחיות עם ילדים ,מבוגרים ,או זוג צעיר וכו'..לרוב המשפחות שהכלב הותאם מראש..כמעט ולא חשים את הכלב מבחינת בעיות התנהגות עקב חוסר התאמה לסביבה כולל בני הבית...יש לי לא מעט לקוחות שהותאם גור כזה וראי איני שומע כל תלונה מפיהם אולי לפעמים על צרכים והתנהגות נורמאלית של הכלב.

אשמח לענות לכל שאלה.
כלבים >>
לצפיה ב-'אבנר, לא חולקת על נסיונך, קטונתי...'
אבנר, לא חולקת על נסיונך, קטונתי...
30/10/2006 | 08:48
4
32
בזמנו כשלמדתי במדרשה הכלבנית, בפרק על פסיכולגיה של כלבים (כך נראה לי נקרא) הוסבר לנו כי יש הבדל בהתפתחות הנפשית של הגזעים השונים שמתחלקת לגודלם הפיזי בבגרותם, ז"א אין דין דני ענק כדין צ'יוואווא... אוך אהבתי את הבדלי הגודל...

לכן ענין אותי אם ישנה התיחסות לגודל הפיזי של הכלב...

ועכשו לענין החיסונים, האם ההמלצה היא להעביר את השגר לפני מתן החיסון הראשון?
תילוע אני נותנת לשגר ולאם בגיל 4 שבועות וחוזרת אחרי 10 ימים ושוב אחרי 10 ימים....

כיף לי האשכול הזה... מזמן לא נהנתי מכלבנות טהורה...
כלבים >>
לצפיה ב-'אכן יש ויש צדק בהתפתחות נפשית'
אכן יש ויש צדק בהתפתחות נפשית
30/10/2006 | 09:26
3
28
בין גזעים גדולים וקטנים אך זה מתיחס לאחר גיל 22 שבועות בהן ההתפתחות העצבית שווה לכל הגזעים..אחרת היו תקופות קריטיות לכל גזע באופן שונה.
אך לא כך הדבר מאחר ולאחר ההתפתחות העצבית (כמו לכלב בוגר) ישנן הבדלים מהותיים בהתפתחותו הנפשית של גזע גדול מדמויי דוגה למשל לבין כלבים מסוג קטן.

לגבי החיסון ישנן אסכולות שונות ונכון הוא לתת את הזריקה הראשונה בגיל שישה שיבעה שבועות ואין בעיה שהגור ימסר בהתחייבות כמובן לחיסונים ע"פ הנוהל הקיים עד שבעה שבועות וכן הלאה..

ניל"י אני ממש אוהב שרשורים כלבניים טהורים ואני כולי תקווה שהגולשים יעלו נושא מרכזי שבו אפשר לדון ולהחליף דיעות וזוית ראיה אחרת מעניינת לכ תאוריה..

אשמח לענות לכל שאלה.
כלבים >>
לצפיה ב-' אתם גדולים '
אתם גדולים
30/10/2006 | 11:57
2
25
כבר הרבה זמן שלא נהניתי משרשור כל כך מרתק, מלמד, מרחיב אופקים ומועיל.

כל הכבוד.

מציע למנהלות הפורום להכניס לטאג לין.
חשוב ביותר.
כלבים >>
לצפיה ב-'אכן שירשור כלבני חשוב מאוד תודה'
אכן שירשור כלבני חשוב מאוד תודה
30/10/2006 | 14:23
1
26
לצפיה ב-'done '
done
30/10/2006 | 21:53
9
לצפיה ב-'ניסיון אישי'
ניסיון אישי
30/10/2006 | 05:52
1
38
טאז, הכלב שלנו הופרד מאמו בגיל שבועיים בערך, עקב מקרה מצער(הוא ועוד גור הם היחידים ששרדו מהשגר, בגלל אותו מקרה).
הוא אצלנו מאז. גדל עם אנשים וחתולים. מצד אחד, יש לו הרבה התנהגויות "חתוליות".מצד שני, הוא חושש מאד ממצבים ששאר הכלבים שלנו לא חוששים כלל. זאת אומרת, אמא שלו לא למדה אותו מה מסוכן ומה לא .
מצד שני , כאשר נוספה עוד כלבה בבית - הוא הבין יפה מאד איך להתייחס. היום יש אותו ועוד שלוש כלבות. הוא מסתדר איתן יפה(למרות שהוא בהחלט האחרון בלהקה מבחינת דומיננטיות) וכל הזמן מנסה לזווג אותן(המניות שלו לא נפגעה)

כלבים >>
לצפיה ב-'גם חתולים שגדלו עם אנשים'
גם חתולים שגדלו עם אנשים
30/10/2006 | 21:18
22
מגיל צעיר במיוחד מפתחים כל מיני התנהגויות מוזרות.

לדעתי זו ממש לא יד המקרה..
כלבים >>

הודעות אחרונות

14:05 | 31.10.19 אורחים בפורום
19:15 | 30.10.19 אורחים בפורום
16:01 | 30.10.19 אורחים בפורום
16:25 | 28.10.19 אורחים בפורום
10:25 | 21.10.19 אורחים בפורום
11:14 | 18.10.19 שרונה200
22:03 | 16.10.19 בלנס6
13:03 | 16.10.19 shirul2
14:16 | 13.10.19 SHAY820
22:31 | 10.10.19 DARKSEID
15:44 | 10.10.19 אורחים בפורום
09:45 | 08.10.19 אורחים בפורום
09:44 | 08.10.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ